План роботи районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи на 2014/2015 н р. СквираСкачати 200.33 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір200.33 Kb.
Розглянуто і схвалено на засіданні Затверджено

Ради районного методичного кабінету Завідуюча районним методичним

(протокол № __від ___серпня 2014р.) кабінетом відділу освіти Сквирської

районної державної адміністрації

____________________Л.А.Корбут

ПЛАН РОБОТИ

РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

на 2014/2015 н.р.

Сквира


2014

Вступ

Протягом 2013/2014 навчальному році Районне методичне об’єднання заступників директорів з виховної роботи працювало над проблемою: «Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально-виховного процесу через технології продуктивного навчання»Застосовувались такі шляхи розв’язання проблеми:

використання інформаційно-комунікативних технологій;

організація проектної діяльності;

розвиток творчих здібностей у процесі виховання;

шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з учнівськими колективами.

До складу районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи входить – 3 заступника директора з виховної роботи, 14 заступників директорів з навчально-виховної роботи та 13 педагогів-організаторів.

Усього – 30

з них мають:

– вищу освіту – 25 – 83%

– вищу кваліфікаційну категорію – 19 – 60%

– першу кваліфікаційну категорію – 4 – 20%

– другу кваліфікаційну категорію – 1 – 3%

– категорію «Спеціаліст» 6 – 20%

– звання «Відмінник освіти України» – 1 – 3%%

– «старший вчитель» – 3 – 10%

Курси підвищення педагогічної майстерності щорічно проходять заступники директорів та педагоги-організатори згідно плану КОІПОПК

Для вирішення завдань сучасної школи районне методичне об’єднання керується Національною програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», нормативно-правовими актами та методичними рекомендаціями щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району.

Один із підрозділів роботи районного методичного об’єднання є «Постійно діючий семінар» та школа класного керівника. Були застосовані різноманітні форми проведення семінарів та інструктивно-методичних нарад:

► секційні заняття:

• « Пріоритетні напрямки виховної роботи на 2013/2014 н.р. та підсумки виховної роботи за 2012/2013 н.р.»;

Методичний фестиваль педагогічної майстерності

► семінари-практикуми:

• з елементами тренінгу на тему «Суїцид в підлітковому середовищі. Заходи профілактики та попередження підліткового суїциду»;

• на базі Сквирського РЦДЮТ на тему «Формування засад здорового способу життя шляхом використання здоров’язберігаючих технологій в ЗНЗ. Організація та логістика «Маршруту Безпеки»;

• на базі Сквирського ліцею «Про Програму патріотичного виховання учнівської та студентської молоді в навчальних закладах України»;

• на базі Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №3 «Упровадження інноваційних та традиційних форм туристсько-краєзнавчої роботи»;

• на базі РМК «Сучасні підходи до організації профорієнтаційної роботи з учнями»;

• виїзний семінар – практикум на базі Чубинецького НВК тему «Організація літнього відпочинку дітей у заміському дитячому оздоровчому таборі «Росич- 2014».

► інструктивно-методичні наради:

• «Оптимальні форми та методи виховної роботи, їх ефективне застосування в роботі з різновіковими групами»;

• «Вимоги до реалізації програми з патріотичного виховання. Організація позакласної та позашкільної роботи в ЗНЗ»;

• «Організація літнього відпочинку дітей шкільного віку у 2014 році. Результати роботи РМО заступників директорів з виховної роботи. Про безпечне використання інтернет ресурсів.»

1

► адресна допомога заступникам директорів з виховної роботи по підготовці матеріалів до обласного конкурсу «Кращий заступник директора школи з виховної роботи»На районний етап конкурсу були представлені описи досвіду роботи заступників директорів з виховної роботи таких загальноосвітніх навчальних закладів: Антонівського НВО, Оріховецького НВК, Сквирського ліцею, Сквирської ЗОШ І-ІІІст. № 1, Кривошиїнського НВО, Дулицького НВО. Проведення конкурсу сприяло реалізації завдань: підвищення професіональної компетентності заступника директора школи, удосконалення керівництва змістом і організацією виховного процесу, сприяння творчим педагогічним пошукам, виявлення кращих виховних моделей і технологій у системі роботі, ефективних форм і методів організації виховного процесу.

Відповідно до Положення про проведення обласного конкурсу «Кращий заступник директора школи з виховної роботи» були представлені роботи у трьох номінаціях:

1. «Заступник директора з виховної роботи міського загальноосвітнього навчального закладу» - робота Чвирук Нталії Миколаївни, заступника директора Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №1 імені М.Ольшевського

2. «Заступник директора з виховної роботи сільського загальноосвітнього навчального закладу» - робота Стогній Наталії Володимирівни, заступника директора Кривошиїнського НВО «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок»

3. «Заступник директора з виховної роботи ліцею» – робота Ніколаєнко Світлани Василівни, заступника директора НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІст.»

За результатами ІІ(обласного) етапу конкурсу лауреатом Конкурсу визначена робота Стогній Наталії Володимирівни.

Водночас, до представлених на районний етап конкурсних матеріалів, за результатами їх вивчення, організаційний комітет висловив такі зауваження:


  • конкурсні матеріали недостатньо структуровані та систематизовані;

  • відсутнє діагностування та моніторинг якості виховного процесу;

  • між описом досвіду та додатками немає логічного зв’язку;

  • авторами не дотримано вимоги щодо оформлення конкурсних матеріалів, які визначені Положенням про проведення обласного конкурсу;

  • учасниками конкурсу використано традиційні підходи до розроблення програм виховної роботи (за напрямами);

  • тематика виховних справ не узгоджується з формою їх проведення;

  • автори не подали перелік використаних джерел або неправильно оформляють їх бібліографічний опис.

Фронтальне вивчення та аналіз виховної роботи в навчальних закладах, які перевірялися показав, що проблемні питання виховної роботи, над якими працюють навчальні заклади, намагаються вирішувати за допомогою інноваційних форм роботи.

Але в навчальних закладах слабкий контроль за аналізом роботи класних керівників. Недієва співпраця учнівського самоврядування з педагогічними колективами навчальних закладів, не в повному обсязі використовуються комп’ютерні технології.

У березні 2014 року на педагогічний фестиваль подали свої творчі доробки:

Котяй Л.В., Вигівська Н.М., педагоги-організатори Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2 – «Організація роботи пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням»: практичний посібник;

Чвирук Наталія Миколаївна, заступник директора з виховної роботи та Потьомкіна Олена Володимирівна, учитель початкових класів Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

«Кроки у майбутнє»: програма виховної роботи з учнями 1-11 класів.

«Родинне коло»: програма роботи з батьками.

«Моє майбутнє»: програма профорієнтаційної роботи ;Хіврич Світлана Миколаївна, заступник Великополовецького НВК –

«Обирай життя»: програма превентивного вихованняХрапак Наталія Анатоліївна, педаг-організатор Сквирського ліцею

«Інтелектуальні ігри з учнями 3-4 класів»: методична розробка.

Протягом 2013/2014 навчального року діяла школа класного керівника, яка тісно співпрацювала з психологічною службою районного методичного кабінету – методист Левчук С.С. Форма проведення школи класного керівника – тренінгові заняття та теоретичні питання щодо організації співпраці учнів з
2

класним керівником, набуття життєвих навичок старшокласників. Школа класного керівника працювала в період шкільних канікул. Основною формою роботи школи були практичні заняття з елементами тренінгів.

При проведені діагностичного опитування членів РМО з метою виявлення проблем в роботі заступників директорів з виховної роботи були виявлені утруднення з таких питань як педагогічне керівництво та організація дієвого самоврядування, методика створення виховної системи у загальноосвітньому навчальному закладі, єдність вимог школи і сім’ї, створення та впровадження проектних технологій у виховній роботі загальноосвітніх навчальних закладів. (Додаток 1 – узагальнена діагностична карта)

2. Рада Р М О

Керівник методичного об’єднання – Гаркуша Людмила Мефодіївна, заступник директора з виховної роботи Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2

Заступник керівника методичного об’єднання – Шастун Володимир Володимирович –відповідає за координацію роботи районної Асоціації старшокласників, заступник директора з виховної роботи Пищиківської ЗОШ І-ІІІст.

Ніколаєнко Світлана Василівна – відповідальна за організацію Школи класного керівника, заступник директора з виховної роботи Сквирського ліцею.

Чвирук Наталія Миколаївна – відповідає за роботу постійно діючого семінару, заступник директора з виховної роботи Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №1.

3. Проблема, над якою працює методичне об’єднання:

«Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально-виховного процесу через технології продуктивного навчання»

Шляхи розв’язання проблеми:

використання інформаційно-комунікативних технологій;

організація проектної діяльності;

розвиток творчих здібностей у процесі виховання;

шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з учнівськими колективами.

4. Удосконалення професійної майстерності та фахового рівня

4.1. Секційні засідання

4.1.1. Серпень

– про організацію виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році по реалізації проблеми: «Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально-виховного процесу через технології продуктивного навчання»4.1.2. Березень

Районний методичний фестиваль.

– творчі звіти заступників директорів з виховної роботи та класних керівників.

4.2. Семінари-практикуми.

4.2.1. Грудень

Про впровадження у практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів району програм та проектів з виховної роботи

(на базі Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2)

4.2.2. Лютий

Розвиток життєвих компетенцій школярів через технології продуктивного навчання.

(на базі Сквирського ліцею)

5. Вивчення, апробація та впровадження в практику ППД нових освітніх технологій
5.1. Постійно діючий семінар заступників директорів з виховної роботи

«Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально-виховного процесу через технології продуктивного навчання»

Керівник : Чвирук Наталія Миколаївна – заступник директора з виховної роботи Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №1.

3

Планпроведення постійно діючого семінару заступників директорів з виховної роботи
Жовтень

Нормативно-правове забезпечення організації виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах району.

(районний методичний кабінет)

Січень

Про впровадження у практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів програм та проектів з виховної роботи

(РЦДЮТ)

Квітень

Організація літнього оздоровлення школярів. Підведення підсумків роботи районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи в 2015 р.

(Районний методичний кабінет)

Травень

Про стан організації та зміст виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району.

(Районний методичний кабінет)

5.2. Узагальнити педагогічний досвід начальників пришкільних таборів відпочинку міста з теми: «Створення програм діяльності пришкільних таборів»
5.3. Школа класного керівника

Керівник: Ніколаєнко Світлана Василівна – заступник директора з виховної роботи Сквирського ліцею

(План додається)Психологічна підтримка «Школи класного керівника» – методист Р М К, який відповідає за районну психологічну службу – Левчук Світлана Станіславівна.

6. Експертна оцінка якості та результативність роботи педагогічних працівників та організація навчально-виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах:

6.1. Фронтальне вивчення Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №5 грудень 2014р.

М.Лисовецький НВК березень 2015р.6.2. Атестація Рудянське НВО жовтень 2014р.

Тхорівський НВК квітень 2015р.

4

7. Координація діяльності навчальних закладів:

7.1. Адресна допомога – Рудянському НВО, Тхорівському НВК – тема: «Розвиток життєвих компетенцій через технології продуктивного навчання»

7.2. Методичні дні. (згідно циклограми районного методичного кабінету)

8. Інформаційно-видавнича діяльність

Збірник матеріалів з виховної роботи

(квітень 2015 р.)

4

Додаток 1Узагальнена діагностична карта

заступників директорів з виховної роботи на 2014/2015 навчальний рік
Назва закладу

П І П

Науково-метод. проблема, над якою працює

Тема досвіду, яким може поділитися

Проблеми, які викликають утруднення

1

Антонівське НВО

Приймаченко Тетяна Станіславівна

Впровадження ігрових елементів в організацію і проведення вих. заходів

Організація і проведення вих.заходів
2

Буківський НВК

Півторак Оксана Володимир.

Інноваційні підходи до удосконалення компетентності педагогів з питань виховної роботи3

Великополовецький НВК

Хіврич Світлана Миколаївна

Формування в учнів поглядів на необхідність здорового способу життя. Превентивне виховання, як пріоритетний напрямок виховання

Формування в учнів поглядів на необхідність здорового способу життя. Превентивне виховання, як пріоритетний напрямок виховання

Робота з батьками

4

Горобіївський НВК

Хвиль Леся Юріївна

Білобров Наталія МиколаївнаВикористання інноваційних технологій виховання у формуванні особистості

Психолого-педагогічний аналіз виховних заходів
5

Дулицьке НВО

Ковальчук Алла Євгенівна

Впровадження інноваційних технологій в практику роботи класного керівника
Моніторинг якості організації виховної роботи

6

Кривошиїнське НВО

Стогній Наталія Володимирів.

Використання інноваційних технологій виховання

Створення програм виховної роботи

Педагогічне наставництво у роботі учнівського самоврядування

7

Оріховецький НВК

Аксьонова Євгенія Олександрів.

Системний підхід до розвитку життєвої компетентності учасників виховного процесу у проектній діяльності8

Пищиківська ЗОШ

І-ІІІст


Шастун Володимир Володимиров

Формування в учнів патріотичних та громадянських якостей в умовах сучасної школи

Система роботи учнівського самоврядування
9

Пустоварівський НВК

Ракоча Руслана Всеволодівна

Формування життєвої компетентності учнів
Використання тестових технологій у навчально-виховному процесі

10

Самгородоцька ЗОШ І-ІІІст.

Булгаченко Людмила Василівна

Ефективні форми виховання та організації дозвілля молоді

Ефективні форми виховання та організації дозвілля молоді

Робота учнівського самоврядування

11

Сквирський НВК

Сотніченко Світлана Анатоліївна

Організація та проведення КТС
Робота з неблагополуч. сім’ями

12

Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №1Чвирук Наталія Миколаївна

Виховання патріотизму, духовності, загальної культури учнів

Профілактична робота з дітьми з девіантною поведінкою

Методика проведення педрад

13

Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №2Гаркуша Людмила Мефодіївна

Упровадження інтерактивних форм роботи у виховний процес14

Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №3Маційчук Світлана Сергіївна

Формування й розвиток соціально-активної життєво компетентної особистості

Впровадження сучасних виховних технологій у практику школи
15

Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №5Сопіженко Любов Юріївна

Виховання загальнолюдських цінностей особистості16

Сквирський ліцей

Ніколаєнко Світлана Василівна

Застосування проектно-технологічного підходу до здійснення процесу виховання

Застосування проектно-технологічного підходу до здійснення процесу виховання
17

Шамраївський НВК

Кравченко Світлана Леонідівна

Новітні технології виховання як перспектива наукової організації виховної роботи в школі


Рудянське НВО

Якименко Наталія Володимир.

Ведення методичної роботи з педагогіч. працівниками
Негативний вплив батьків на вих. здорового способу життя дітей з неблагонадійних сімей
Чубинецький НВК

Коваленко Віталій Миколайович

Використання технологій продуктивного навчання
Узагальнена діагностична карта

педагогів-організаторів на 2013-2014 навчальний рікНазва закладу

П І П

Науково-метод. проблема, над якою працює

Тема досвіду, яким може поділитися

Проблеми, які викликають утруднення

1

Самгородоцька ЗОШ І-ІІІст.

Шептицька Світлана Миколаївна

Згуртування класного колективу, тісна співпраця з батьками
Робота з сім'ями, що опинилися в складних життєвих обставинах

2

Сквирський НВК

Стовбецька Світлана Валеріївна

Формування життєвої компетенції старшокласників. Підготовка молоді до активної життєдіяльності

Використання ІКТ під час проведення загальношкільних виховних заходів

Організація роботи дієвого самоврядування

3

Сквирська ЗОШ І-ІІІст.№1

Федорчук Оксана Василівна

Система роботи педагога-організатора з уч.колективом

Організація шкільного самоврядування

Методичні об'єднання, психолого-педагогічний семінар

4

Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №2

Котяй

Любов Володимирів.Організація роботи літнього пришкільного табору

Організація роботи літнього пришкільного табору
Вигівська Наталія Михайлівна

Організація учнівського самоврядування

Організація гурткової роботи
5

Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №3

Ткачук

Раїса ПетрівнаОрганізація роботи з батьківською громадськістю
Педагогізація батьків

6

Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №5

Гайдучок Олександра Олександрів-на

Формування засад здорового способу життя7

Сквирський ліцей

Храпак Наталія Анатоліївна

Застосування проектно-технологічного підходу до здійснення процесу виховання

Методичні рекомендації щодо проведення гри «Найрозумніший» для учнів 3-4 класів
8

К.. Гребельський НВК

Смолій Богдана Володимир.

Самоврядування як складова реалізації особистості учня

Управління формуванням здоров’язбережувальної компетентності учнів малокомпл. сільської школи
9

М.Лисовецький НВК

Грушина Олена Анатоліївна

Розвиток учнівського самоврядування

Організація та проведення виховних заходів у малокомп. школі
21

Шапіївський НВК

Стовбецька Галина Михайлівна

Організаційно-педагогічні засади формування навичок здорового способу життя у дітей та підлітків

Організація та проведення виховних заходів у малокомп. школіДодаток 2ПЛАН

масових виховних заходів 2014/2015 навчальний рік


МісяцьНазва заходу

Примітка


Вересень

1

День знань. Перший урок
2

Проведення Олімпійського тижня
3

Районне свято до Дня працівників фізичної культури та спорту
4

День міста
5

День партизанської слави
6

Тиждень знань безпеки життєдіяльності


Жовтень

1

День працівників освіти
2

Підведення підсумків районного етапу обласного конкурсу «Я – Київщини гордість і надія»

4

Проведення заходів до Дня визволення України від фашистських загарбників
5

Районний збір лідерів учнівського самоврядування


Листопад

1

День пам'яті жертв голодомору. Всеукраїнська акція «Запали свічку»
2

Обласний конкурс малюнків «Твоє майбутнє – в твоїх руках»
3

Районний етап з реалізації проекту «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення»
4

Районний етап акції «Молода людина року»
Грудень

1

Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2

День Збройних сил України
3

Тиждень правових знань
4

День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС
5

Всеукраїнський конкурс «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатись про тебе»
6

Новорічні свята
Січень

1

Канікули за окремим планом
2

День соборності України (розроблені заходи)
3

День пам'яті героїв Крут

Лютий

1

День захисника Вітчизни та вшанування ветеранів війни і Збройних сил України (розроблені заходи)
2

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (розроблені заходи)
3

Всеукраїнська щорічна виставка-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів»
4

Районний конкурс «Підліток і право»

Березень

1

Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»
2

Районний етап Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Рятувальник очима дітей»
3

Шевченківський тиждень
4

Районна педагогічна виставка
5

Районний збір лідерів учнівського самоврядування

Квітень

1

Відзначення Дня Конституції України (розроблені заходи)
2

Відзначення 28-ї річниці Чорнобильської катастрофи (розроблені заходи)
3

Всесвітній день здоров’я
4

Районні акції в рамках Всеукраїнського тижня охорони навколишнього середовища «День Землі»
5

Районний етап конкурсу творчих робіт «Податки очима дітей»
6

Заходи по підготовці та відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні (розроблені заходи)

Травень

1

Проведення заходів до Дня матері
2

День Перемоги. Районна акція «Доброго ранку, ветеране!»
3

Заключне свято обдарованості «Віват, науко молода!»
4

Свято останнього дзвінка
5

Відкриття пришкільних таборів відпочинку

Червень

1

Свято до Міжнародного дня захисту дітей
2

Випускні вечори
3

Відкриття табірної зміни заміського дитячого оздоровчого табору «Росич -2015»
4

Районний та участь в обласному етапах VІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсі «Молодь обирає здоров’я»
Липень

1

Закриття табірної зміни заміського дитячого оздоровчого табору «Росич -2015»

База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка