План виступу директора Гадяцького науково – методичного центру Смірнової Т. ЮСкачати 293.94 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір293.94 Kb.


План виступу директора Гадяцького науково – методичного центру Смірнової Т.Ю.

ВСТУП


І. Організація методичної роботи.

 1. Створення НМЦ, основні завдання.

 2. Структура методичної роботи в 2010-2011н.р.

 3. Методичні заходи.

ІІ. Навчально-виховний процес.

 1. Дошкільна освіта.

 2. Якість освіти:

2.1.ЗНО;

2.2. Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах, зрізи знань. 1. Робота з обдарованими дітьми:

а) результати проведення ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад;

б) робота секцій МАН.

4.Конкурси, змагання тощо:

4.1) предметні конкурси;

4.2) спортивні досягнення;

5. Участь педагогічних працівників у конкурсах;

5.1) Міжнародні, Усеукраїнські, обласні конкурси;

5.2) професійний конкурс «Учитель року».

6. Виховна робота. «Веселка». Рейтингові показники участі у районних масових виховних заходах у 2010 р., рейтингові показники щодо злочинів і правопорушень зареєстрованих у 2010 році, рейтингові показники участі в туристсько-краєзнавчих заходах у 2010 році.

ІІІ. Діяльність НМЦ.

1. Інформаційно-комунікаційне забезпечення методичної роботи:

а) електронна пошта;

б) робота сайтів відділу освіти, НМЦ;

в) робота шкільних сайтів;

г) Щоденник. ua.

2. Психологічний супровід навчально-виховного процесу.

3. Робота ПМПК

4. Позашкілля

5. Навчання керівників навчальних закладів.

6. Проведення діагностування.

ВИСНОВКИ

КРОК ЗА КРОКОМ

РОБОТА ГАДЯЦЬКОГО НМЦ

жовтень 2010 – жовтень 2011 р.р.
Доброго дня шановні учасники колегії!

Дозвольте презентувати Вам аналіз організації методичної роботи, вагомі результати, зміни, що відбулися та запропонувати для обговорення подальшу програму дій педагогічних колективів району та Гадяцького науково-методичного центру у 2011/2012 навчальному році (слайд1).


І. Організація методичної роботи.

 1. Створення НМЦ, основні завдання.

Відповідно до розпорядження голови Гадяцької районної держадміністрації з 21 жовтня 2010 року працює Гадяцький науково-методичний центр.

У Положенні про НМЦ (слайд 2) чітко сформульовані мета та функції діяльності, які ви бачите на слайдах. Крок за кроком, поступово, ми розпочали їх реалізацію (слайд 3). Основною ж і кінцевою метою нашої роботи є реальна, конкретна допомога вчителю. • використання у педагогічній практиці сучасних наукових психолого-педагогічних досягнень та інноваційних технологій;

 • корекція й оновлення інформації, яка постійно змінюється;

 • відбір і методичне опрацювання сучасних наукових досягнень у галузі освіти та надання рекомендацій щодо їх трансформування у педагогічну практику навчальних закладів;

 • систематичний моніторинг навчально-виховного процесу, рівня знань, умінь і навичок учнів, їх навчальних досягнень і вихованості, а також професійного рівня педагогічних працівників;

 • вивчення й узагальнення перспективного педагогічного досвіду;

 • координація діяльності циклових методичних об’єднань району;

 • створення належного психологічного клімату у педагогічних колективах навчальних закладів.
 1. Структура методичної роботи у 2010-2011 н. р.

У 20010/2011 навчальному році методична робота мала структуру, яку відображено на екрані (слайд 4).

- 22 районні методичні об’єднання;

- 5 постійно діючих семінарів;

- 5 районних творчих груп;

- 5 майстер-класів передової педагогічної думки;

- тренінг для заступників директорів із навчально-виховної роботи;

- районна Школа резерву керівних кадрів;

- 9 районних опорних навчальних закладів;

- 152 шкільних методичних об’єднання.

 1. Методичні заходи.

Досить ефективною, цілеспрямованою на запити педагогічних кадрів була діяльність більшості районних методичних осередків. Всього протягом минулого навчального року проведено 88 районних методичних заходів

(слайд 5).

Проте впевнена, що кількість – не завжди якість. У цьому полі є простір для вдосконалення, а саме: зміна методики проведення наступних заходів: • нарад фахівців;

 • майстер-класів;

 • тематичних консультацій;

 • творчих звітів;

 • семінарів-практикумів (56);

 • тренінгів (11).

З метою методичного та інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу, НМЦ було розроблено нове Положення про проведення методичних днів (тижнів), керуючись яким у минулому навчальному році методичні заходи пройшли у 8 навчальних закладах, педагогічним колективам яких надано методичні поради та рекомендації (слайд 6).

методичні дні (тижні) НМЦ відбулися у навчальних закладах:

Краснознаменській ЗОШ І-ІІІ ст.,

Березоволуцькій ЗОШ І-ІІІ ст.,

Хитцівській ЗОШ І-ІІ ст.,

Соснівській ЗОШ І-ІІ ст.,

ДНЗ «Джерельце» Качанівської сільської ради,

«Росинка» Вельбівської сільської ради,

«Сонечко» Мартинівської сільської ради,

«Дзвіночок» Сватківської сільської ради.

Бажано, щоб у цих навчальних закладах жвавіше проводилася методична робота та і заплановане не залишалося лише на папері. Адже, зміст і є якість.

Методисти брали участь у атестаційних експертизах Краснознаменської ЗОШ І-ІІІ ст., Петрівсько-Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу М.Е. Пігіди, Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, Рашівської ЗОШ І-ІІІ ст., Оснягівської ЗОШ І ст., ДНЗ «Джерельце» Качанівської сільської ради, «Росинка» Вельбівської сільської ради, «Сонечко» Мартинівської сільської ради, «Дзвіночок» Сватківської сільської ради.

Шановні колеги, хотілося б детальніше зупинитись і на навчально-виховному процесі. Оскільки його методичне забезпечення є надзвичайно важливою і об’ємною ділянкою роботи.ІІ. Навчально-виховний процес.

 1. Дошкільна освіта.

Почнемо з дошкільного виховання. Сьогодні увага всієї країни прикута до проблеми дошкілля. Значущість, що надається цьому питанню у глобальному масштабі, зрозуміла, адже знання та вміння, набуті в дитинстві, впливають на подальший життєвий шлях людини, на можливості її гармонійного розвитку. Дошкільна освіта – це інвестиції у майбутнє.

Основою для педагогів дошкільних навчальних закладів є Державна Базова програма (слайд 7) розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», яка розкриває зміст сучасної дошкільної освіти, спрямований на цілісний, збалансований, різнобічний розвиток дитини, створення в умовах дитсадка розвивального життєвого простору.

Вищеназвана програма впроваджується у практику роботи дошкільних навчальних закладів району протягом двох років. Сьогодні ми можемо констатувати, що нова Державна Програма «Я у Світі» стала новою світоглядною позицією педагогічних працівників дошкільної ланки й успішно впроваджується у навчально-виховний процес дитсадків району.

На часі впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Усе більше батьків довіряють педагогам найцінніше, що у них є – своїх дітей. Тому основною турботою педагога має стати не те, скільки знань та вмінь набув вихованець, а те, наскільки були враховані та задіяні індивідуальні особливості дитини.

Наступний етап у розвитку дитини як особистості покладається на загальноосвітній навчальний заклад. Саме тут відбувається становлення молодої людини, формування її світогляду, життєвих позицій, ідеалів та принципів.
 1. Якість освіти (ЗНО, державна підсумкова атестація, підсумкові контрольні роботи, зрізи знань)

Найвагомішим здобутком праці педагога є  якість освіти  його вихованців. З огляду на це – найсерйознішим, найоб’єктивнішим є безперечно результат ЗНО.

2.1.ЗНО.

У нашому районі, так як і в усій країні, проводиться зовнішнє незалежне оцінювання випускників (слайд 8). Цього року в ньому брали участь 277 учнів, що становить 93,2 відсотка від загальної кількості випускників. Участь їх у зовнішньому незалежному оцінювання довела, що мотивація учнівської молоді до здобуття вищої освіти з роками не знижується. Разом із тим, аналіз отриманих балів під час складання тестів з математики, іноземних мов наштовхує нас на роздуми щодо якості викладання цих предметів у курсі загальної середньої освіти. За свідченнями випускників, найскладнішими виявилися завдання, що потребували нестандартного мислення та практичного застосування теоретичних знань. Слід відзначити, що Фесенко Дмитро, учень ГСШ № 4 з історії та біології, учениця Гадяцької гімназії – Семенюк Анастасія з математики набрали по 200 балів.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання мають стати предметом для аналізу й пошуку рішень у колективах, на засіданнях педагогічних рад та нарадах, засіданнях творчих груп. До цього питання педколективи повинні віднестися самокритично і об’єктивно, оскільки саме результати ЗНО є показником рівня роботи педагогічного колективу.

2.2.Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах, контрольні зрізи знань.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України у травні було проведено підсумкові контрольні роботи в 5-8 класах усіх загальноосвітніх навчальних закладів із таких предметів: українська мова, математика, історія України, іноземна мова.

Контрольні роботи проводилися з метою визначення рівня засвоєння учнями навчального матеріалу та якісної підготовки проекту нового Державного стандарту змісту освіти.  Підсумкова контрольна робота є щорічною формою проведення семестрових робіт із перевірки знань учнів. Проте, особливістю цього навчального року є визначені Міністерством зміст та форма проведення, єдині для всіх загальноосвітніх навчальних закладів.


Крім того, відповідно до наказу відділу освіти у загальноосвітніх школах району І та І-ІІ ступенів були проведені контрольні зрізи знань:

з української мови та природознавства для учнів 4-х класів;

з української мови та біології для учнів 9-х класів.

Аналіз їх результатів показав, що більшість учителів початкових класів забезпечують належний рівень навчальних досягнень учнів.

Із 75 учнів четвертого класу контрольну роботу виконував 61 (слайд 9).

на початковому рівні - 0%

на середньому - 27,9%

на достатньому - 45,9%

на високому - 26,2%

Із 120 учнів 9-х класів контрольну роботу з української мови та біології виконував 101.1% - справились із завданням на початковому рівні

27% - на середньому рівні

42,5 – на достатньому рівні

29,5 – на високому рівні

Аналізуючи їх, можна зробити висновок, що найбільший відсоток дітей на достатньому рівні володіють знаннями з даних предметів. На жаль, мало уваги педагоги приділяють «середнячкам» і недоотримують додаткових завдань учні-відмінники. Вихід один – індивідуальний підхід до кожної дитини – особистісно-орієнтований навчальний процес.

Враховуючи наповнюваність класів, найвищий рівень навченості з української мови показали учні Качанівської ЗОШ I-II ст. – 100% (вчитель Чирвон Л.Ф.), Краснолуцької ЗОШ I-II ст. імені Героя Радянського Союзу В.В. Овсяннікова – 86% (вчитель Лизогуб Л.В.), Хитцівської ЗОШ I-II ст. – 85% (вчитель Ляшенко Н.В.), Харківецької ЗОШ I-II ст. – 83% (вчитель Халдай Н.С.).

Досить низький рівень навченості з української мови показали учні Глибокодолинської ЗОШ I-II ст. – 42% (вчитель Середа Л.І.), Теплянської ЗОШ I-II ст. – 50% (вчитель Тимошенко Н.В.). Виявлено початковий рівень знань у 4 учнів (3,6% ): Вельбівська ЗОШ І-ІІ ст. – 1 учень (вчитель Мазуріка Т.А.), Глибокодолинська ЗОШ І-ІІ ст. – 2 учні (вчитель Середа Л.І.), Гречанівська ЗОШ І-ІІ ст. – 1 учень (вчитель Василенко Н.П.).


При виконанні контрольної роботи учні виявили незнання жанрів твору, показали недостатні знання з теорії, у визначенні теми та ідеї твору.

У творчих роботах простежуються такі недоліки: відхилення від теми, порушення послідовності її викладу, відсутність виразної особистої позиції чи належної її аргументації.

Завдання зрізів знань із біології показали невміння учнями виділяти головне, систематизувати матеріал, давати цілісну, повну відповідь.

Порівняльний аналіз оцінок, виставлених за І семестр і контрольний зріз знань свідчить про те, що не всі вчителі об’єктивно оцінюють знання учнів. Зокрема, необ’єктивно оцінені знання учнів із природознавства в 4-х класах Краснолуцької ЗОШ І-ІІ ст. за І семестр – 34% (високий і достатній рівні), за контрольну роботу – 80%; Плішивецької ЗОШ І-ІІ ст. за І семестр – 80%, за контрольну роботу всього 37,5%;

з української мови в 4 класі Плішивецької ЗОШ І-ІІ ст. за І семестр – 90%,

за контрольну роботу – 62,3%

Отже, маємо проблеми щодо:


 • необ’єктивного оцінювання знань учнів;

 • питання якості надання освітніх послуг.

Якими ж є шляхи їх вирішення? Це насамперед:

 • добросовісне ставлення до праці всіх педагогічних працівників,

зацікавлення учнів своїм предметом;

 • постійна самоосвіта педагога;

 • оволодіння комп’ютерною грамотністю.

І це не все. Як же заставити, в хорошому сенсі цього слова, дитину вчити предмет? На мій розсуд, схема може бути такою: цікавий учитель - цікавий урок – контроль - результат.

 1. Робота з обдарованими дітьми.

Виробленню інтелектуальних здібностей сприяє залучення школярів до навчально-пізнавальної, науково-дослідницької діяльності в секціях МАН, у предметних учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах.

У 2010/2011 навчальному році вивчався досвід роботи з обдарованими дітьми Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, Петрівсько-Роменської ЗОШ I-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу М.Е.Пігіди, Хитцівської ЗОШ I-II ступенів, який безперечно заслуговує на увагу: існує картотека обдарованих учнів, складені і виконуються плани роботи з вихованцями.

У районі працює 7 спеціалізованих навчальних закладів, у яких діє мережа факультативів, гуртків та спецкурсів для обдарованих учнів. Із урахуванням інтересів школярів проходить розподіл годин варіативної частини складової навчального плану.

3.1) результати проведення ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад.

У ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та районних малих олімпіадах для учнів 4 класів узяли участь 973 учні з 33 загальноосвітніх навчальних закладів (слайд 10), визначено 273 призери та переможці (на 40 більше, ніж у 2009/2010 н. р.), що становить 28 % від загальної кількості учасників. Уперше організовано проведення олімпіад із психології та педагогіки, російської мови.

Найкращі результати за кількістю призових місць ви бачите на слайді:


 • Гадяцької СШ-інтернату І-ІІІ ст. ім. Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради – 127 призових місць;

 • Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки – 62;

 • Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4 – 63;

 • Петрівсько-Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського союзу М.Е. Пігіди – 29;

 • Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 14;

 • Сарської СШ І-ІІІ ст. – 13;

 • Хитцівської ЗОШ І-ІІ ст. – 5;

 • Ручківської ЗОШ І-ІІ ст. – 3;

 • Качанівської ЗОШ І-ІІ ст. – 3;

 • Плішивецької ЗОШ І-ІІ ст. – 2.

(слайд 11) Очевидно й закономірно, що вищий показник у навчальних закладах з більшою кількістю дітей.

На жаль, знизилась результативність участі команд Гадяцької

спеціалізованої школи I-III ступенів № 2 ім. Михайла Драгоманова, Березоволуцької загальноосвітньої школи I-III ступенів, Лисівської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Жодного призера ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін у 2010/2011 н. р. немає у: Римарівській ЗОШ І-ІІІ ст., Бобрицькій ЗОШ І-ІІ ст., Гречанівській ЗОШ І-ІІ ст., Краснолуцькій ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу В.В.Овсяннікова, Соснівській ЗОШ І-ІІ ст., Харківецькій ЗОШ І-ІІ ст., Ціпківській ЗОШ І-ІІ ст.Говорячи про досягнення на обласному олімпі, (слайд 12) слід відмітити педагогів, які підготували 11 учасників ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін. Назви закладів ви бачите на слайді.

Гадяцьку гімназію імені Олени Пчілки – прізвища педагогів ви бачите на екрані - (учитель економіки - Липівець Наталія Володимирівна, вчитель біології - Рвач Олена Іванівна),

Гадяцьку СШ І-ІІІ ст. № 4 (учитель правознавства - Голубенко Людмила Миколаївна, вчитель біології- Лукаш Валентина Іванівна, вчитель трудового навчання - Калушка Олег Омельянович),

Петрівсько-Роменську ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу М.Е.Пігіди (учитель історії і правознавства - Нагорна Ольга Петрівна),

Розбишівську ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель історії - Петренко Анатолій Якович, учитель німецької мови Волошина Алла Олександрівна) стали його призерами.

(слайд 13) 8 учнів школи-інтернату стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад. Їх підготували – вчитель географії – Фесенко С.А., вчитель англійської мови - Кобрак В.Г., учитель біології – Парака В.М., учитель української мови та літератури – Касьян С.Л., учителі історії - Галушка Н.А. та Заскалета Ю.О.

Якщо аналізувати кількість призерів по предметам (слайд 14), то можна зробити висновок, що вони відсутні з предметів математичного циклу. Нині актуальними на ринку праці є професії інженерів, техніків, технологів, які потребують знання саме цих предметів. На жаль, у цьому секторі ми не досягли успіхів. Є над чим міркувати. Оскільки, активна школа – компетентний учень.3.2) робота секцій МАН.

Дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної діяльності є конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. У конкурсі-захисті взяли участь 54 юні науковці з 21 навчального закладу району.

Перемогу у районному конкурсі виборов 41 учасник.

Слід закцентувати увагу, шановні присутні, що найбільший інтерес учні виявили до роботи у історико-географічному відділенні, відділенні філології та мистецтвознавства.

У обласному етапі (слайд 15) були відзначені та стали призерами обдаровані діти - , назви закладів на екрані, прошу уваги.

Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 – прошу увагу на екран там прізвища дітей та педагогів(Репецька Тетяна, керівник роботи - Хируненко Валентина Василівна, учитель - Чижевська Наталія Іванівна,

Сарської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів (Чемерис Владислав, керівник - Харадзе Наталія Григорівна),

Соснівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів (Юрченко Віра, керівник роботи - Рудченко Ірина Василівна),

Веприцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Пазинич Анна, керівник - Короленко Микола Іванович),

Лютенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Маслов Дмитро, керівник – Чайка Іван Федорович),

Краснознаменської загальноосвітньої школи I-ІІІ ступенів (Івко Яна, керівник - Панасейко Інна Анатоліївна),

Сватківської загальноосвітньої школи I-ІІІ ступенів (Котко Станіслав, керівник - Василенко Галина Олексіївна),

Книшівської загальноосвітньої школи I-ІІІ ступенів (Ігнатенко Алла, керівник - Яременко Катерина Петрівна)

6 учнів (слайд 16) школи-інтернату І-ІІІ ступенів ім. Є.П.Кочергіна взяли участь у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у м. Полтаві:

- І місце – секція: літературна творчість - Лупинос Жанна – 11 кл., наукова робота – «Усе починається з любові», науковий керівник – учитель української мови та літератури Микитенко І.О.;

- І місце – секція: географія - Мак Аліна – 9 кл., наукова робота – «Клімат Гадяча», ІІ місце – секція: геологія, Бондаренко Олег – 10 кл., наукова робота – «Рельєф Гадяча» науковий керівник – учитель географії, учитель - методист Фесенко Сергій Андрійович;

Лупинос Жанна брала участь у ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт у секції літературна творчість і зайняла ІІІ місце. Гордість і досягнення закладу!

Приємно відзначити, що учні та педагоги школи-інтернату брали участь у конкурсі на кращу символіку Полтавського відділення МАН. У номінації «Гімн МАН» - робота учителя математики та вихователя Клименко І.Г. – зайняла ІІ місце, у номінації «Прапор МАН» - робота учениці 10 кл. Вельбой Олени зайняла ІІ місце.(слайд 17) Для удосконалення науково-дослідницької роботи в МАН створено інформаційний ресурс–сайт Гадяцького наукового товариства учнів-членів МАН України.

З метою підтримки, морального та матеріального стимулювання обдарованих дітей, керуючись розпорядженням голови райдержадміністрації та голови районної ради щорічно виплачуються одноразові стипендії міського та сільських голів переможцям районного етапу олімпіад та конкурсу робіт МАН України.

Переможцям обласного етапу олімпіад були вручені одноразові стипендії голови райдержадміністрації та голови районної ради, призерам обласного конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН, переможцям обласних етапів інших конкурсів та змагань. Нагородження проводиться на щорічному святі «Юні обдарування Гадяччини» та районній конференції учнів – членів Гадяцького районного наукового товариства учнів.

Із бюджету відділу освіти виділені кошти для стимулювання праці вчителів, вихованці яких здобули перемогу, шляхом преміювання.

Але, шановні колеги, погляньмо на наступний слайд (слайд 18). На ньому чітко видно, що найбільший відсоток педагогів, які займаються науково-дослідницькою роботою з дітьми – це педагоги, які мають І кваліфікаційну категорію. Спеціалісти й педагоги, яким присвоєна ІІ категорія – «ростуть». Я переконана, що уваги вистачить і роботам педагогів, які мають звання «старший учитель», «учитель-методист», адже є досвід. Ця ділянка роботи, шановні керівники, потребує пожвавлення на місцях.

Конкурси, змагання тощо:

Шановні присутні, протягом 2010/2011 навчального року спільними зусиллями освітян району були організовані та проведені близько 60 різноманітних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань. А саме:4.1) предметні конкурси; Учениця Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4 Ольга Петух (уч. Рутковська Олена Миколаївна) посіла ІІ місце на обласному конкурсі з креслення та IV – на Всеукраїнському.

У обласному конкурсі з креслення взяло участь 6 учнів школи-інтернату, 5 із них стали призерами (вчитель – Смірнова Тетяна Юріївна);

Учениця Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Валерія Івченко стала фіналістом програми обміну майбутніх лідерів FLEX (учитель Шаманська Ольга Миколаївна).

Учні шкіл брали участь у районних, обласних, Усеукраїнських, Міжнародних конкурсах (слайд 19), назви яких ви бачите на екрані:

- Усеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня»;

- у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер»;

- Усеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок»;

- у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі юних істориків «Лелека»;

- Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;

- Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот»;

- районному конкурсі читців «Весняні настрої душі», присвяченому 140 річниці від дня народження Лесі Українки;

- у цьому році відділом освіти райдержадміністрації та Гадяцьким науково-методичним центром започатковано проведення районного учнівського конкурсу знавців історії імені Михайла Драгоманова. Лідерами у цих інтелектуальних змаганнях є учні Петрівсько-Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу М.Е.Пігіди, Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4, Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради,

- до участі у конкурсі малюнків «Професія моєї мрії» надійшла 121 робота, 5 стали переможцями та призерами обласного етапу Конкурсу (Бобрицька ЗОШ І-ІІ ст., Плішивецька ЗОШ І-ІІ ст. Сарська СШ І-ІІІ ст.);

- театральний колектив Петрівсько-Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу М.Е.Пігіди брав участь у обласному огляді-конкурсі театральних колективів ЗНЗ та ПНЗ у селищі Диканька;

- у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2011» (взяли участь 1054 учні з 28 навчальних закладів, із них 157 мають відмінний результат, 488 – добрий результат. Якісний показник склав 61,2 % та 73% Кількість учасників цього року у порівнянні з минулим збільшилася на 27,3 %). Мак Аліна – учениця 9 класу Гадяцької школи-інтернату - переможець цього конкурсу була нагороджена путівкою на 10 днів до курортного містечка Левадія (учитель – Степаненко Г.М.);

- (слайд 20) у районному етапі ХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика взяли участь 195 учнів навчальних закладів. Найкращі результати показали учні Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4 (11 призових місць), Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки та Гадяцької СШ-інтернат ім. Є.П.Кочергіна по 7 призових місць, Веприцької ЗОШ І-ІІІ ст. - 5, Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст. - 3, Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 3 – 2, Петрівсько-Роменської ЗОШ І-ІІІ ст., Великобудищанської СШ І-ІІІ ст., Книшівської ЗОШ І-ІІІ ст., Краснознаменської ЗОШ І-ІІІ ст., Лютенської ЗОШ І-ІІІ ст., Рашівської ЗОШ І-ІІІ ст., Бобрицької І-ІІ ст., Ручківської І-ІІ ст., Хитцівської І-ІІ ст., НВК «Первоцвіт». Рішенням журі всього визначено 45 призових місць.

Призерами третього етапу Міжнародного конкурсу стали Петухова Інна – ІІ місце школа-інтернат, Мельник Дар’я ІІІ місце – гімназія імені Олени Пчілки,.4.2) спортивні досягнення;

Важливу увагу сучасне суспільство надає вихованню здорової молоді і наше з вами завдання допомогти дитині, шляхом залучення до спорту, усвідомити, що здоров’я – це найбільша цінність.

Протягом жовтня 2010 – травня 2011 року проведено районну Спартакіаду школярів у 12 видах змагань. Залік змагань районної Спартакіади проводився за трьома заліковими групами між командами 31 ЗНЗ. Переможцями та призерами районної Спартакіади (слайд 21) стали команди навчальних закладів, назви яких ви бачите на слайді:

Гадяцької СШ-інтернату І-ІІІ ст., Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4, Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 3, Рашівської ЗОШ І-ІІІ ст., Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст., Веприцької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу Сергія Трохимовича Васюти, Бобрицької ЗОШ І-ІІ ст., Качанівської ЗОШ І-ІІ ст., Біленченківської ЗОШ І-ІІ ст.

Високі досягнення на рівні області та країни мають вихованці школи-інтернату: Юрченко Владислав – став чемпіоном області, чемпіоном України, кандидатом у майстри спорту з боксу.

Футбол, дівчата: І м. у першості України ВФСТ “Колос” із зимового жіночого футболу; ІІ м. в обласних змаганнях серед ДЮСШ; ІІ м. в обласній спартакіаді школярів; ІІ м. у змаганнях, організованих відділом у справах сім’ї, молоді та спорту.

Хлопці: Чемпіони України серед шкіл-інтернатів ( 5 раз); ІІ м. у першості України з міні-футболу; ІІІ м. у Полтавській області (слайд 22).

Заслуговує на увагу те, що команда Гадяцького району вдруге поспіль посіла ІІІ місце за підсумками обласної Спартакіади школярів 2010-2011 навчального року.

Як бачите, шановні присутні, широкий спектр роботи з обдарованими дітьми: олімпіади, конкурси, змагання.

Проте, варто відмітити, що робота з цією категорією дітей потребує подальшого вдосконалення, а саме:

1.Створювати належне методичне, ресурсно-інформаційне та матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу.

2.Залучати педагогічних працівників позашкільних закладів, зокрема, БДЮТ, до організації та проведення районних конкурсів.

3.Удосконалювати організацію та підвищувати рівень проведення олімпіад із базових дисциплін та конкурсів – захистів робіт МАН.

4.Започаткувати проведення конкурсу знавців основ безпеки життєдіяльності.

5.Удосконалювати систему пошуку, відбору та діагностування рівня розвитку обдарованої дитини, систематичне поповнення банку даних. 

6.Сприяти участі обдарованих дітей у конкурсах та змаганнях різних рівнів: олімпіадах, турнірах, спартакіадах, конференціях. 

7.Забезпечувати здійснення психолого-педагогічного супроводу обдарованих та здібних дітей.

8.Висвітлювати та популяризувати досягнення обдарованих учнів у засобах масової інформації.


 1. Участь педагогічних працівників у конкурсах

5.1.) Міжнародні, Всеукраїнські, обласні конкурси

Гадяцький науково-методичний центр сприяє підвищенню активності педагогічних працівників щодо участі у Міжнародних конкурсах, учителі є учасниками програми ТЕА (за сприяння Посольства США в Україні), семінару професійного розвитку в США (вчителі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки – Войтенко О.М., Крат Н.О.), тренінгу при ПОІППО ім. М.В.Остроградського для вчителів початкових класів «Методика вивчення економіки в початковій школі» тощо.

Чепіга Віктор Петрович – учитель Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату та Вовченко Олеся Миколаївна СШ І-ІІІ ст. №3 брали участь у конкурсі «Панорама творчих уроків - 2011», оголошеному видавництвом «Шкільний світ» і приємно відзначити, що їхні прізвища серед переможців.

У травні пройшов районний  конкурс на кращу методичну розробку, сценарій із математики серед педагогічних працівників навчальних закладів району переможцем якого став Короленко Тамара Миколаївна – учитель математики Веприцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Слід відзначити, що фіналістом Усеукраїнського конкурсу уроків із гендерної рівності у листопаді 2010 року стала Бєдная Альона Володимирівна – практичний психолог Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 4.

5.2.) Професійний конкурс «Учитель року».

Активною була участь педагогів у районному етапі конкурсу «Учитель року – 2011» (16 учасників). Переможцями районного та учасниками обласного конкурсів стали: учитель історії Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 2 ім. Михайла Драгоманова Бредун Максим В’ячеславович, учитель початкових класів Оснягівської ЗОШ І ст. Лукаш Любов Іванівна, учитель німецької мови Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки) Волошина Алла Олександрівна, учитель образотворчого мистецтва Лютенської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу М.Л.Величая Перетятько Володимир Іванович, учитель світової літератури Вельбівської ЗОШ І-ІІ ст. Михайлова Оксана Валентинівна.Новий підхід: У цьому навчальному році ми збираємося по-іншому підійти до проведення цього конкурсу і, впевнені, що ви нас підтримаєте. Адже до участі запрошуємо вчителів, кандидатури яких керівники навчальних закладів подаватимуть на присвоєння вищої категорії, її підтвердження, на присвоєння звання «старший вчитель» чи «вчитель-методист». На відкриті уроки запрошуємо молодих педагогів, стаж роботи яких до 5 років.

У цьому році на конкурс педагогічної майстерності заявлені номінації: українська мова та література, біологія, фізичне виховання, англійська мова, етика 5-6 класи.6. Виховна робота

Word документ Рябка О.І., - 3 таблиці: Рейтингові показники участі у районних масових виховних заходах у 2010 р., Рейтингові показники щодо злочинів і правопорушень зареєстрованих у 2010 році, Рейтингові показники участі в туристсько-краєзнавчих заходах у 2010 році.

Шановні колеги, надзвичайно важливою ділянкою є виховна робота у навчальних закладах, адже, всебічний розвиток дитини не можливий без участі її у різноманітних шкільних заходах.

(Таблиця 1) До вашої уваги в таблицях, які ви бачите на екрані, представлені показники участі у районних масових виховних заходах у 2010 р., показники щодо злочинів і правопорушень, зареєстрованих у 2010 році та показники участі у туристсько-краєзнавчих заходах у 2010 році.

Так у лютому 2011року за підтримки заступника голови райдержадміністрації Олега Миколайовича Березенка та за участі (як члена журі) начальника відділу культури і туризму Труш Лариси Володимирівни проведено районний конкурс художньої самодіяльності «Веселка», учнів ЗНЗ, у якому взяли участь дитячі колективи та окремі виконавці з 18-ти ЗНЗ І-ІІІ ст. та 11-ти ЗНЗ І-ІІ ст., ГСШ-інтернат І-ІІІ ст. ім. Є.П.Кочергіна, НВК «Первоцвіт», Оснягівської ЗОШ І ст. та районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

Не брали участі в огляді-конкурсі дитячі колективи Теплянської, Харківецької, Глибокодолинської, Гречанівської ЗОШ І-ІІ ст.

Змістовний підбір репертуару, високу виконавську майстерність, сценічну культуру, артистичність та емоційність виконання продемонстрували колективи навчальних закладів П.Роменської, Краснознаменської, Березоволуцької ЗОШ

І-ІІІ ст., ГСШ-інтернату ім. Є.П.Кочергіна, ГСШ № 2 отримала гран-прі, ГСШ № 4 І-ІІІ ст. – перше місце.

Призером огляду на обласному рівні став учень Гадяцької спеціалізованої школи № 4 Олефіренко Олександр.

Участь у конкурсі на кращу організацію правової освіти взяли усі навчальні заклади.

- проведено районний етап Усеукраїнського конкурсу-огляду екологічних агітбригад, переможцями якого стали колективи Хитцівської ЗОШ І-ІІ ст., Гадяцької СШ І-ІІІ ст. № 2 ім. Михайла Драгоманова, Ручківської ЗОШ І-ІІ ст., дві останні захищали честь району в області;

- в інтелектуальній грі «Дебати» брали участь ЗНЗ І-ІІІ ст., переможці - СШ № 4, Веприцька ЗОШ І-ІІІ ст., Розбишівська ЗОШ І-ІІІ ст.
(Таблиця 2). На жаль, показники щодо злочинів і правопорушень не досить втішні: зареєстровані крадіжки, хуліганські вчинки, бродяжництво. Присутні випадки вживання алкогольних напоїв, отруєння дикорослими грибами. Варто було б посилити просвітницьку діяльність з цих питань., наголошувати на виховних годинах та годинах спілкування.
(Таблиця 3). - 26 навчальних закладів брали участь у районному етапі обласної туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді «Пізнай свою країну».

Лауреатами обласного заходу стали Лютенська ЗОШ І-ІІІ ст., Бобрицька

Ручківська, Хитцівська ЗОШ І-ІІ ст.

У багатьох ЗНЗ району функціонують шкільні музеї.

Приємно відзначити, що вихованці Гадяцької школи-інтернату брали участь у обласних та Всеукраїнських конкурсах між школами-інтернатами:

- у квітні на обласному фестивалі-конкурсі художньої самодіяльності “Першоцвіт” у п’яти номінаціях вихованці отримали Гран-прі;

- у травні на обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри ” Зірниця” посіли 5 загальнокомандне місце.
ІІІ Діяльність НМЦ

1.Інформаційно-комунікаційне забезпечення методичної роботи

а). електронна пошта

Запроваджено електронний документообіг між відділом освіти райдержадміністрації – НМЦ – загальноосвітніми, дошкільними, позашкільними навчальними закладами, підключена система SKAPE.б). робота сайтів відділу освіти, НМЦ

(слайд 23) Робота сайтів НМЦ та відділу освіти райдержадміністрації постійно підтримується. Сайти щоденно поповнюються матеріалами відповідно до річних планів, надається методична допомога всім категоріям педагогічних працівників навчальних закладів.

Цьогоріч районним методичним об’єднанням учителів англійської мови (голова РМО Шаманська Р.М.), учителів фізики та астрономії (голова РМО Биченко Н.М.) створено окремі сайти районних методичних об’єднань. Крім того, створено блог Гадяцького районного наукового товариства учнів-членів МАН (голова РНТУ - Шаманська Р.М. та голова районного методичного обєднання керівників секцій МАН - Бутко В.В.).

Створено банк даних електронних робіт учасників районного конкурсу «Учитель року», учасників атестації 2011 року – претендентів на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та звання, електронні матеріали обласного педагогічного досвіду, надані вчителями та методистами – учасниками обласних семінарів тощо.

в). робота шкільних сайтів

З метою реалізації проекту ПОІППО (слайд 24) «Заклади освіти Полтавської області в Інтернеті» у лютому-березні 2011 року був проведений конкурс навчальних закладів району на кращий Веб-сайт. У конкурсі взяли участь 18 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та (слайд 25) 14 шкіл І-ІІ ступенів. Переможцями та призерами районного конкурсу стали: Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки, Гадяцька СШ І-ІІІ ст. № 4, Великобудищанська СШ І-ІІІ ст. ЗАУВАЖЕННЯ – інформація повинна постійно оновлюватися.г). Щоденник. ua

Розпочалася реєстрація (слайд 26) учасників навчально-виховного процесу в безкоштовній освітній мережі Щоденник.ua. У мережі зареєстровано відділ освіти райдержадміністрації та НМЦ. На жаль, станом на 1 липня 2011 року в цій мережі зареєстровані всі навчальні заклади, крім Бобрицької та Ціпківської загальноосвітніх шкіл. Частина шкіл розпочала внесення списків. ПОБАЖАННЯ – прискорити формування бази даних шкіл, на основі яких буде сформована база даних по району.

Гадяцьким науково-методичним центром створено медіатеку та надаються її послуги педагогічним працівникам навчальних закладів. На виконання доручення Кабінету Міністрів України організовано підключення закладів освіти до мережі інформаційно-маркетингових центрів.

Щодо забезпечення підручниками. (слайд 27)

Удосконалено систему електронного обліку підручників навчальних закладів (програма «Шкільний підручник»). Стан забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів із кожним роком поступово покращується. Так, на 2011/2012 н. р. за рахунок коштів державного бюджету забезпечення підручниками становить 85 %.

Забезпечення учнів підручниками по класах ви бачите на екрані: 1-4 кл. – 95,09 %; 5-9 кл. – 100%; 10 кл. – 75%; 11 кл. – 48 %.

(слайд 28) Проводиться апробація електронних підручників. У 8-х класах апробувались такі педагогічні програмні засоби як:

1. Українська мова та література, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3, учитель Твардовська Людмила Михайлівна;

2. Українська мова та література, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4, учитель Романічева Тамара Іванівна;

3. Світова література, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3, учитель Калмикова Валентина Аркадіївна.

Цього року слід продовжити роботу по впровадженню системи електронного обліку підручників, комп'ютеризації шкільних бібліотек та підвищенню комп'ютерної грамотності бібліотекарів.

Періодичністю два рази на місяць працював районний радіолекторій «Родинна просвіта», у районній газеті «Гадяцький вісник» систематично виходила сторінка «Сім’я і школа».

Організовувалося пробне проведення відео конференції по скайпу (Skype) для вчителів інформатики із проблеми: «Адміністрування локальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів».

Гадяцький район другим у області завершив навчання вчителів базових дисциплін за програмою Intel.«Навчання для майбутнього» та «Партнерство в навчанні». Підготовлено 593 вчителі. 1. Психологічний супровід навчально-виховного процесу

Неможливий навчально-виховний процес без психологічного супроводу. У 2010/2011 н.р. здійснювався фахівцями служби у 86 % ЗНЗ району. Проведені індивідуальні консультації з дітьми, батьками, педагогами.

Під контролем та увагою працівників психологічної служби перебувають діти з т. зв. «груп ризику».

Важливим напрямком роботи служби є формування в учнівської молоді здорового способу життя, профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії, алкоголізму і т.д. У 2010/2011 н. р. 318 учнів 5-10 класів у ЗНЗ І-ІІ, І-ІІІ ступенів працювали в 26 тренінг-групах Програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя». Значна увага приділялася питанням формування в учнів емоційного благополуччя, уміння долати життєві труднощі.

Районним центром практичної психології проведено 23 заходи методичного спрямування.

Актуальною залишається проблема введення ставок практичних психологів у сільські дошкільні навчальні заклади.

3.Робота ПМПК.

Особлива увага приділялась питанню організації навчання та виховання дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

У 2010/2011 н. р. районною ПМПК проведено 10 засідань, де обстежено 116 дітей із вадами психофізичного розвитку, що становить 3% від усіх дітей диспансерної групи. Консультантами ПМПК проведено 73 індивідуально- корекційних занять із 33 дітьми, надано 112 консультацій педагогам.

Районною психолого-медико-педагогічною консультацією надається психолого-педагогічна допомога батькам дітей, які потребують корекції психофізичного розвитку.

Логопедичним пунктом протягом 2010/2011 н. р. обстежено 1222 дитини, виявлено дітей із порушенням мовлення – 252, взято на заняття – 123; випущено з виправленою і покращеною мовою – 119.

5.Навчання керівників ЗНЗ.

Директор В.Будищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Геращенко Олександр Вікторович був учасником обласної творчої групи, яка веде експериментальну пошукову діяльність із розроблення моделі «Школа майбутнього». Його матеріали цього року надруковані у збірці ПОІППО ім. М.В.Остроградського «Інноваційний розвиток різноманітності навчального середовища учнів».(слайд 29) На базі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки для керівників навчальних закладів був організований семінар-навчання групою експертів Київського університету ім. Б.Грінченка з проблеми: «Формування лідерських компетентностей керівника навчального закладу в інноваційному суспільстві». Керівники взяли участь і у практичних тренінгах.

(слайд 30) На Другій Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2011», що проходила в приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва з 2 по 4 березня 2011року наш район представляла делегація Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки.

29 серпня на базі Гадяцької гімназії відбулася зустріч із Віктором Громовим – консультантом із удосконалення навчального процесу Директорату програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, який провів для керівників навчальних закладів майстер-клас.6. Проведення діагностування.

(слайд 31) «У майбутнє – з інформаційними технологіями»

Щоб мати якісь досягнення – треба діяти, рухатись вперед

У цьому році з метою визначення єдиної методичної проблеми було проведено діагностування навчальних закладів, на основі якого сформульована єдина науково-методична проблема району:

«Розвиток індивідуальних здібностей учнів як складова реалізації особистісно-орієнтованого навчання та виховання», робота над якою передбачається за трьома напрямками (слайд 32):

І. Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

ІІ. Реалізація здоров’язберігаючих технологій.

ІІІ. Формування моделі випускника: лідера, освіченої, конкурентно-спроможної особистості.

Організація методичнї роботи з педагогічними кадрами району протягом 2011-2012-2015-2016 навчальних років буде побудована на діагностичній основі і  спрямована на кінцевий результат – конкретну допомогу вчителю в удосконаленні його професійної майстерності.Проблеми:

 • застаріле обладнання навчальних кабінетів, майстерень;

 • недостатня кількість комп’ютерної техніки в навчальних кабінетах;

 • майже відсутність хімічних реактивів ускладнює виконання державних програм на належному рівні;

 • потребує навчально-методичного супроводу викладання профільних навчальних предметів у 10-11 класах;

 • дотримання вчителями критеріїв оцінювання усних відповідей учнів.

Проблемою залишається використання вчителями не окремих методів, а інноваційних технологій в цілому. У кожному навчальному закладі слід створити повноцінні умови для активного саморозвитку педагогів, забезпечити їм вільний доступ до мережі Інтернет, створити електронні каталоги книжкового фонду, поповнювати шкільні медіатеки кращими зразками сучасного педагогічного досвіду. Активніше пропагувати шкільний досвід на шкільних сайтах.

Зовсім нового підходу потребують проведення районних семінарів: не лише навчальний заклад, який приймає гостей має забезпечувати програму спілкування фахівців, але й педагоги, які приїздять повинні ділитися своїми наробками, піднімати проблеми, пропонувати шляхи вирішення.

Отже, завдання і НМЦ, і методичних об’єднань, і кожного педагога зокрема – пожвавлення роботи семінарів, пошук нових підходів, використання ІКТ.

Сподіваємося, що разом ми зможемо реалізувати всі наші освітянські завдання. (слайд 33)

База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка