Плями-вітамінки



Скачати 86.06 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір86.06 Kb.
УРОК ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ (2 клас)

Тема: Плями-вітамінки
МЕТА: Закріпити поняття “силует”, формувати у дітей уміння вільно фантазувати, активізувати фантазію, пошук нестандартних рішень. Розвивати увагу та творче мислення. Виховувати в дітей естетичне сприйняття навколишнього світу, стимулювати розвиток допитливості та уяви. Сприяти бажанню бути здоровим та вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: іграшка Капітошки, ілюстрації: принцеса Вітамінія, фото планети Вітамінії, зразки “портрети-вітаміни”, карта зоряного неба, квітка Вітанія, корзина-посилка з деякими овочами та фруктами, плакат “ ми за здоровий спосіб життя”

Хід уроку:

Вчитель: Любі діти!

У наш клас завітали гості щирі...

Привітайте в добрий час

гостей посмішкою й миром!

Діти: Ми вам раді гості щирі,

вітаємо щиро вас

і запрошуємо ласкаво

на урок в наш самий кращий клас !

Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок,фарб ч

У світ фантазії та казки зробимо ще ми крок.

Нас чекають цікаві завдання,

і відчуємо, сподіваюсь, захват та приємне здивування.

А ось і наш ще один гість, він давно чекав зустрічі з вами. Це Капітошка, ви його звичайно впізнали. Він не просто присутній на нашому уроці. Капітошка розчинився в кожній фарбі, що лежать на ваших партах і фарби стали чарівними. Скоро ви в цьому переконаєтесь. Тож починаємо: мандруємо, творимо, здійснюємо бажання!!!

- Сьогодні на уроці ми дізнаємось багато нового про вітаміни, я Вас познайомлю з технікою Плямографією, а головне ми, як справжні художники-графіки, з допомогою чарівних фарб різного кольору, спробуємо створити портрети Вітамінам. А чи пам'ятаєте ви кольори ?

- Прошу, діти, дати відповіді на питання:

Який колір, неначе жар? (червоний)

А який колір ми називаємо гарячим? (помаранчевий)

Який колір нагадує пшеницю в полі? (жовтий)

А який колір має трава? (зелений)

А якщо уважно придивитися до краплинки водички? (блакитний)

А який колір, ніби річка? (синій)

А, коли нічка ? (чорний)

З усіх кольорів є три основних кольори. Назвіть їх!

Діти разом: червоний, жовтий, синій.

Вчитель: Які кольори відносяться до теплих?

Діти разом: жовтий, оранжевий, червоний

Вчитель: А які кольори відносяться до холодних ?

Діти разом відповідають: блакитний, синій, фіолетовий.
Вчитель: Зараз зима і для неї притаманні холодні кольори. А де ж тоді сховалися теплі кольори? Де нам їх взяти? Без них так сумно.

Щоб дізнатися і дати відповіді на ці та інші питання я оголошую початок мандрівки в світ Чарівної Казки.

Дуже часто від батьків ви чуєте: хворієш, бо вживаєш мало вітамінів. Що таке вітаміни? Звідки взялися? Де знаходяться?Як виглядають? Відповіді на деякі питання є в легенді, яку я пропоную вашій увазі.

Легенда про виникнення Вітамінів на планеті ЗЕМЛЯ

Можливо, ви ще не чули і не знаєте, що в нашій Галактиці існує дивовижна планета під назвою ЗДРАВОЯРІЯ.

Цікавим є той факт, що мешканці цієї планети не мають проблем зі здоров'ям. Правителькою цієї планети є принцеса Вітамінія. Якось в засобах масової інформації вона прочитала про нашу рідну планету ЗЕМЛЯ і дізналась, що люди у нас добрі та працьовиті, але весь час хворіють від нестачі в їжі вітамінів. Принцеса вирішила допомогти Землянам.

З чарівної квітки Вітаніїї вона відірвала першу пелюстку, яка мала назву вітамін А і промовила:

- Лети, лети, пелюсточко, на планету ЗЕМЛЯ: через Захід, через Схід, через Північ, через Південь і з'явись в апельсинах, мандаринах, моркві, кавунах, динях, абрикосах та персиках! Хай добре ростуть та розвиваються діти на Землі, хай покращиться у них зір! Так і сталося... ( фото квітки)

Потім принцеса відірвала другу пелюстку, яка мала назву вітамін В і промовила:

- Лети, лети, пелюсточко, на планету ЗЕМЛЯ: через Захід, через Схід, через Північ, через Південь і з'явись в хлібові, рибі, бананах, грибах та молочних продуктах! Хай не буде у дітей, які живуть на планеті ЗЕМЛЯ, проблем з нервовою системою, покращиться обмін речовин в організмі та пам'ять. Так і сталося...

Наступна пелюсточка мала назву вітамін С. Вона з нетерпінням очікувала подорож на нашу планету. А наказ від принцеси Вітамінії був такий:



  • Лети, лети, пелюсточко, на планету ЗЕМЛЯ та розповсюджуйся в лимонах, ананасах, ківі, перцю, цибулі та інших овочах. Вона побажала, щоб цей вітамін захистив людей від шкідливих мікробів, різних хвороб. А головне, щоб у дітей підвищився імунітет та ніколи вони не хворіли на страшну хворобу, яка має назву цинга. Так і сталося...

Чарівна квітка Вітанія малу ще пелюсточку під назвою вітамін Д. Пелюсточка без вагань за наказом правительки полетіла на планету ЗЕМЛЯ та з'явилась в рибі, в печінці, м'ясі, яйцях та авокадо. Щирим побажанням принцеси було, щоб у дітей Землян зміцнилися зуби, кістки та вони ніколи не знали такої хвороби, як рахіт, що виникає від нестачі саме вітаміну Д в організмі. Так і сталося...

Останньою пелюсточкою чарівної квітки Вітанії була пелюстка, яка мала назву вітамін Е. Вона сіла на промінь сонечка, який швидко вранці поспішав на нашу землю, щоб пробудити людей від сну. За проханням принцеси Вітамінії вітамін Е проріс в насіннях, горіхах, бобових рослинах, а також з'явився в жовтках, маслі, рибі, вершках. Діти, тепер, які споживають ці продукти, швидше ростуть, краще розвиваються та добре вчаться в школі.

Ось така казка. Чи сподобалась вона вам? Якщо так, то чим саме сподобалась? (відповіді дітей)

Вчитель: Діти, ще добра принцеса Вітамінія для Вас приготувала сюрприз, який принесли до нашого класу з поштового відділення. Це посилка. А що в ній?!

В клас заносять посилку, а в ній дві корзинки: з фруктами, цитрусовими та овочами.

Вчитель: Діти, я бачу листа від правительки планети ЗДРАВОЯРІЯ, який ми зараз прочитаємо.



Лист з планети ЗДРАВОЯРІЯ

Любі діти! Від щирого серця посилаю дарунки, в яких так багато вітамінів. Я знаю, що ви діти добрі та талановиті і тому звертаюсь до Вас з великим проханням про допомогу. Справа в тім, що злий чаклун Антивітамін зачаклував мою улюблену квітку Вітанію, яка дарувала планеті Земля свої чарівні пелюстки. А без неї вітаміни не діють. Допомогти можна квітці тільки тоді, якщо виконаєте три умови:

Умова 1. Уважно прослухаєте розповідь вчителя про вітаміни.

Умова 2. Заспіваєте чарівну пісеньку про вітаміни

Умова 3. Намалюєте портрети вітамінів, використовуючи техніку Плямографії.

І тоді злий чарівник зникне. Квітка розчаклується. А, головне вітаміни почнуть діяти - приносити користь людям. Я впевнена, що ви впораєтесь з цим завданням.

З повагою до вас принцеса Вітамінія.

Вчитель: Ми, мешканці планети ЗЕМЛЯ, повинні бути вдячні принцесі Вітамінії і тому пропоную спробувати виконати умови, про які йдеться в листі. І все буде добре!

Тож для виконання першої умови треба зосередитися, уважно послухати мою розповідь, щоб запам'ятати корисну інформацію про вітаміни.

- Що означає слово ВІТАМІН?

Слово “ВІТА” в перекладі з латинської означає — життя.

Життя — найдорожча цінність на землі. Американський учений Казимир Функ відкрив, що речовина “АМІН”, яка міститься в оболонці рисового зерна, життєво необхідна для людини. З'єднавши латинське слово ВІТА-життя з АМІН — отримаємо слово ВІТАМІН, Речовини, яким дали назву ВІТАМІНИ, знаходяться в продуктах харчування, вони необхідні для підтримання повноцінного життя та здоров'я людини. Сьогодні їх відомо близько 20. Називають їх просто — однією із літер латинського алфавіту. Якщо вітамінів в організмі достатньо, людина почуває себе добре. Особливо в достатній кількості вітаміни потрібні дітям. Без повноцінного харчування неможливо бути здоровим.

- Дякую, діти, ви були уважні, і я впевнена, що ви запам'ятали, яке велике значення мають вітаміни в житті людини. Перша умова виконана.

Вчитель: Хто з вас, діти, нагадає, якою є друга умова?

Діти: Необхідно проспівати пісеньку про ВІТАМІНИ.

Вчитель: Вірно, пропоную заспівати пісеньку та виконати деякі фізичні вправи і це дасть можливість відпочити.

Песенка: Дети любят рисовать

Вот мы взяли краски в руки -

И не стало в доме скуки.

Чтобы было веселей,

Яркой краски не жалей !

ПРИПЕВ:
Это правда!

Ну чего же тут скрывать!

Дети любят, очень любят рисовать!

На бумаге, на асфальте, на стене...

И в трамвае на окне!


«С», чтоб мы не заболели,

Все простуды одолели.

«В», чтобы спокойным быть,

Никогда бы не грустить!


Мы рисуем разной краской

Витамины, словно кляксы.

«Д» для роста и зубов,

Будь красив и будь здоров!


«А», чтоб глазки не болели,

Весело на мир смотрели.

Нужно, чтобы долго жить,

С витаминами дружить!!!


Вчитель: Молодці, діти! Друга умова, яка мала мету розчаклування чарівної квітки ВІТАНІЇ, - виконана.

Залишилась третя умова.

Вона складна, але ми разом впораємось. В пісеньці ви співали про вітаміни-клякси. Якщо зробити переклад з російської мови на українську, то слово “клякси” означає плями. Я познайомлю Вас з технікою, яка має назву Плямографія. Застосовуючи цю техніку можна надати силуетної форми вітамінам.

- Діти, а що означає слово “силует” ?

- Силует — це зображення, яке виконане однією колірною плямою. Лінія, що окреслює силует, називається контуром.

Використовуючи вашу фантазію та творче мислення, ми з вами зможемо створити портрети-обличчя наших чарівних вітамінів.

- Пропоную перед початком роботи повторити правила техніки безпеки:

Відповіді учнів:

1. Щоб почати малювати треба нам серветку мати.

2. Пензлик у воді вимивай і об серветку витирай.

3. Фарбу язичком ти не куштуй, та носика свого туди не суй!

4. Пензлик в фарбу опускай, в очі товаришу не влучай.

5. На парті скляночка стоїть, у скляночці водичка -

Обережно, не крутись, щоб не потекла по парті річка.

Вчитель: - Діти ! Сьогодні на уроці ви будете чарівниками - художниками-графіками.

Спершу я навчатиму вас робити чарівні плями. Для цього необхідно вмочити пензлик у водичку, а потім у фарбу. Після цього легенько постукати по ньому олівцем. На папір впаде звичайна пляма. А якщо ми швидко візьмемо трубочки для коктейлів і подуємо на плями крізь них, то на наших очах відбудеться справжнє диво! Пляма розтечеться на аркуші паперу і набере різних чудернацьких форм. Цій плямі можна надати назву. Якщо вона червоного кольору, то пропоную її назвати вітаміном “А” Цей вітамін найбільше знаходиться в мандаринах, апельсинах та моркві. Якщо пляма жовтого кольору, то вона нагадує лимон, в якому багато вітаміна “С”. Вітаміни В, Д, Е ви можете зобразити тим кольором, який ви оберете самі. А доповнити портрети-обличчя вітамінів можна за допомогою пластиліну, конфетті.

Бажаю Вам успіхів!

Самостійна робота учнів.

Вчитель: - Ну ось і успішно виконані три умови-завдання. Чарівна квітка ВІТАНІЯ розчаклована. Вітаміни почали діяти і приносити користь людям.
Виставка дитячих робіт.
Вчитель: - Діти! Давайте разом зробимо висновок.

Відповіді дітей

-- ми зрозуміли, яке важливе значення мають вітаміни для здоров'я.

- Овочі і фрукти повинні бути в нашому раціоні регулярно.

- Вітамін А допомагає нашим очам зберегти зір.

- Вітамін В — вітамін бадьорості, оберігає від стомлення.

- Вітамін С захищає від грипу та застуди.

- Вітамін Д зберігає наші зуби.

Висновок: Для повноцінного розвитку дитини потрібні різні вітаміни. Їжа повинна бути різноманітною. Продукт харчування, який би містив всі вітаміни — не існує. Як і не існує одного вітаміна, в якому містились би властивості всіх вітамінів.

Вчитель: Прийшов час подякувати присутнім гостям.


Діти: Любі гості!

Хай добром повернеться Вам

Ваша праця й любов до дитини.

Хай здоровиться Вам,

Хай щасливиться Вам

І сьогодні, і кожної днини.


До побачення! До нових зустрічей


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка