Початкова школаСторінка1/7
Дата конвертації21.02.2016
Розмір1.09 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7
ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Лічені дні залишились до початку нового 2015/16 навчального року, і багатьох вчителів хвилює проблема організованого його початку.

У 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика».

Відповідно до методичних рекомендацій «Особливості вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році (лист Міністерства і науки України) від 26.06. 2015 р. № 1/9-305) зазначено: «У разі, якщо з фінансових причин підручники не будуть доставлені до початку навчального року, пропонуємо в навчально-виховному процесі використовувати по можливості підручники 2004 року, робочі зошити (за згодою батьків) та додаткові дидактичні посібники». І сьогодні ця проблема стоїть гостро.

Завдяки конкурсу підручників, який цього року вперше проходив у відкритому режимі , вчителі самі змогли вибрати підручники, за якими хочуть працювати. Так, Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підтвердив, що в школи надійдуть саме ті підручники, які були замовлені вчителями.

Як зазначено в пресі, з бюджету виділено лише 50% коштів, необхідних на закупівлю державою підручників для 4-х класів.  Всі процедурні моменти (розрахунки, проведення тендерів, укладання договорів) можуть зайняти досить багато часу (можливо, до середини або навіть до кінця жовтня). Другі 50% коштів вишукують місцеві бюджети. Тому вже зараз можна сказати, що підручники надійдуть до шкіл із затримкою.

Враховуючи виниклі складнощі зі своєчасним державним забезпеченням школярів підручниками для учнів 4 класів, доводимо до вашого відома, що електронні версії підручників розміщені на депозитарії МОН України й ними можуть користуватись учителі та учні в період відсутності необхідної навчальної літератури. Надані електронні версії підручників є остаточними, в них внесені всі правки за зауваженнями, які були зроблені експертними комісіями в ході конкурсу і вони, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2015 № 777, рекомендовані до використання у навчально-виховному процесі.

Крім того, відділ початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України,  видавництва України підготували ряд матеріалів, які стануть у нагоді вчителям 4-х класів і дадуть змогу з перших днів навчання направити свою діяльність на виконання сучасної державної програми в новій редакції.

Так, можливості цікавого діалогу педагогів з науковцями щодо підготовки до нового навчального року надасть веб-конференція, яка проводитиметься 26 серпня 2015 року відділом початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України  «Особливості організації навчально-виховного процесу в 2015/16 навчальному році». У межах заходу відбудуться WEBінари, підготовлені з метою окреслення особливостей організації навчально-виховного процесу в початковій школі в умовах запровадження оновлених навчальних програм.

Учителі початкових класів зможуть переглянути відеозапис усіх конференцій та презентації в онлайн-режимі на сайті Інституту педагогіки (http://undip.org.ua/) в зручний час

Група видавництв України ініціювала новий український проект «Якість освіти»  (www.yakistosviti.com.ua). Мета даного ресурсу – надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв′язок між провідними фахівцями у кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями.

У рамках даного проекту постійно розробляються сторінки авторів українських підручників на яких кожен авторський колектив має змогу у вигляді відео-презентаціїі донести до вчителя авторську концепцію та власне бачення методики використання підручника у навчальному процесі.

Розроблений он-лайн конструктор поурочного планування допоможе кожному вчителю-початківцю якісно та методично грамотно підготуватися до уроку, а також автоматизує підготовку досвідчених вчителів.

Усі учителі мають змогу долучитися до цього проекту й брати участь у майстер-класах, семінарах та вебінарах, ознайомитись з особливостями нових програм та підручників, у тому числі для 4 класу.

Суттєвою допомогою освітянам стануть упорядкована, зручна та достовірна база нормативних документів, а також автоматизована сторінка конструювання поурочного планування.

Для вчителів початкових класів у рубриці «Авторські методики», представлено календарне планування (додаток) та авторські концепції навчально-методичних комплектів з української мови, літературного читання, математики, природознавства та інформатики.

Враховуючи виниклі складнощі зі своєчасним державним забезпеченням школярів підручниками для 4 класу, керівництво видавництва «Ранок» прийняло рішення:

1. Приступити до друку підручників для 4-х класів, не чекаючи на бюджетні кошти, й забезпечити підручниками учнів 4 класу найближчим часом.

2. Викласти електронні версії всіх підручників для 4-х класів Видавництва «Ранок» (матеріали 1 чверті) та методичні рекомендації до нього (матеріали I чверті) у вільному доступі. Ця ініціатива була підтримана заступником Міністра освіти і науки України Павлом Полянським.

3. Своєчасно забезпечити наявність у продажу робочих зошитів до чинних підручників 2015/16 навчального року.

Таким чином, кожен вчитель, який вибрав під час конкурсу підручник видавництва «Ранок», може безкоштовно завантажити електронну версію видання та методичні рекомендації до нього (матеріали I чверті) на сайтах: ua.lokando.com, ranok.com.ua, e-ranok. com.ua.

З авторськими концепціями підручників для 4 класу від авторів «Видавничого дому «Освіта» можна за посиланнями:
Савченко Олександра Яківна

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

https://youtu.be/4GZCN5xkvM8

https://youtu.be/MLv7_4ecQf8


Вашуленко Микола Самійлович

УКРАЇНСЬКА МОВА

https://youtu.be/TuqNwq0JiRU


Грущинська Ірина Василівна

ПРИРОДОЗНАВСТВО

http://youtu.be/SZ2huAYgQBc

http://youtu.be/YdficijtKKA


Лапшина Ірина Миколаївна

ЛИТЕРАТУРНОЕ ЧТЕНИЕ

https://youtu.be/Ja8p3RHehvw

  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка