Подорож по математичному океані



Скачати 88.21 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір88.21 Kb.
Урок - змагання з математики 4 клас
Нестандартний урок математики у 4 класі.
ТЕМА: Подорож по математичному океані.

Додавання та віднімання багатоцифрових чисел.



МЕТА: В ігровій формі закріпити вивчений матеріал на додавання та

віднімання багатоцифрового числа, записувати багатоцифрові числа.

Удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати

задачі.


Розвивати логічне мислення, кмітливість.

Виховувати любов до математики.


Обладнання: вислови вчених про математику, таблиці, індивідуальні картки, якорі, мультимедійний проектор.

Хід уроку.
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою. 2 хвилини

Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,
Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний,
Чарівний, математичний!

- Любі діти, сьогодні ми будемо змагатись у плаванні по Математичному океану. Ось перед вами карта цього океану.(2 слайд)



Вправа «Сонячний зайчик»:

- Сядьте зручно та уявіть себе на березі теплого моря. Сонячний зайчик зазирнув у ваші оченята. Заплющіть їх. Зайчик побіг по обличчю – погладьте його ніжно долоньками: на лобі, на щічках, на підборідді. Правда, приємно? Погладжуйте легенько, щоб не сполохати його: голову, шийку, ручки. Він любить і пестить тебе. А ти подружися з ним. Прислухайся ще трохи до своїх почуттів і повертайся у клас.

- Спасибі тобі, сонячний зайчик, що ти нас розвеселив.(3 слайд)
- А хто знає, як називається змагання на вітрильниках? Так, це регата. Щоб відправитись в подорож, ви маєте підготувати свої кораблі до великого плавання. У нашому змаганні беруть участь три команди кораблів: “Розумні”,“Сміливі, Кмітливі” та “ Винахідливі”. Кожна команда має свого капітана. Давайте познайомимося з учасниками . (4 слайд)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 5 хвилин

- Сьогодні на уроці ми повторимо письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел, закріпимо нумерацію багатоцифрового числа.



1. Вправа «Очікування».(5 слайд)

- Ознайомившись із планом уроку, прошу висловлювати свої очікування.

Я очікую … нових знань,


  • – міркувати,

  • – розв’язувати,

  • – порівнювати,

  • – грати,

  • складати,

  • – правильно лічити,

  • – злагоджено працювати.

ІІІ. Повторення та закріплення матеріалу. 30 хвилин

- Діти, за кожну правильну відповідь ви будете отримувати якорі. В кінці змагання ми підрахуємо їх. В якої команди буде більше – той переміг. Ну що, вперед?!



1конкурс «Математична розминка».

Запиши цифрами числа, в яких:



  • 248од. 2кл. 284од. 1кл.

  • 40од. 2кл. 40од. 1кл.

  • 50од. 2кл. 120од. 1кл.

  • 307од. 2кл.

  • 423од. 2кл. 340од. 1кл.

  • 520од. 2кл.

  • 300од. 2кл. 50од. 1кл.

248284, 40040, 50120, 307000, 423340, 520000, 300050.( 6 слайд)

- Підкресліть в кожному числі клас тисяч.

Взаємоперевірка, робота в парах.
2 конкурс “ Підготуй корабель”.( 7 слайд)

- Щоб вирушити командам у дорогу, треба підготувати кораблі. Для цього кожен учасник має розв’язати приклад. ( Команда, яка краще впоралася із завданням отримує 2 якорі , інша – 1)


Кмітливі” “ Винахідливі
23 х 3 – 9 2600 : 100 15 х 4 + 40 80000 : 10
33 х 2 + 34 500 х10 : 10 24 х 4 - 6 7000 : 100
240 : 3 – 10 180 х 100:1000 720 : 9 – 20 500 х 10 : 100
Сміливі’’ Розумні
22х3-6 2700:100 42х2-4 2500:100

44х2+12 40х10х10 34х2+32 30х10х10

350:5-30 600х10:100 420:7-30 700х10:100

8 слайд (60, 100, 70, 26, 500, 18.)

(100,90, 60, 8000, 70,50.)

(60, 100, 40, 27, 4000, 60,)

(80,100,30,25,3000,70)

Вчитель: - Добре. Ці завдання ви виконали.

- Нарешті, команди та пасажири кораблів готові, і ми вирушаємо в подорож. Мета нашої подорожі – досягти порту Перемоги.
3 Конкурс “ Обчислювальний острів”. Робота в парах.
Вчитель: На нашому шляху Математичним океаном буде чимало несподіванок та труднощів. Давайте поглянемо на карту і вирушимо до першого пункту змагань – Обчислювальний острів.( 9 слайд)
- Тут мешкають гноми, які дуже люблять цікаві математичні завдання. Вони хочуть з вами пограти.
- Загадайте число. Додайте до нього 5, відніміть 3, додайте 2, відніміть загадане число, додайте 6. Ваше число 10.( 10 слайд)
Вчитель: Наступне завдання веселих Гномів таке: Визначіть закономірність запису чисел кожного рядка та запишіть ще по декілька чисел

( До дошки підходять гравці по черзі і записують по одному числу)

588, 590, 592, …...

909, 809, 709, …...

1000, 950, 900, ….

( За правильно виконане завдання по одному балу, хто швидше – ще один бал).


4 Конкурс “ Мис Задачний”. Конкурс капітанів.(Коментоване розв’ язання біля дошки)
Учитель: Увага! Ми наближаємось до мису Задачного. Тут розташоване рибальське селище. На березі ми зустріли двох рибалок, які попросили нас порахувати вагу спійманої риби. ( 11 слайд)
Рибалка спіймав 756 рибин: окуні становили 1/2 , карасі – 1/3

всієї риби, а решту – щуки. Скільки окремо спіймав рибалка окунів, карасів і щук.
Учитель: Старий рибалка, який багато ходив Математичним океаном на вітрилах, пропонує командам розв’язати такі задачі.

Робота в групах. Завдання на картках.

Кмітливі



На пошиття 6 вітрил пішло 48 м тканини. Скільки потрібно тканини, щоб пошити 4 вітрила?

Винахідливі



На виготовлення 3 човнів потрібно 27 колод. Скільки потрібно колод для виготовлення 5 човнів?

Сміливі



Друкарка за 7 днів надрукувала 35 сторінок. За скільки днів вона надрукує 45 сторінок?

«Розумні»

За 6 годин роботи трактор витратив 42л пального. За скільки годин трактор витрачає 63 л пального?

( За правильно виконане завдання по 1 балу, хто швидше – ще 1 бал)


5 Конкурс “ Геометрична бухта”.(12 слайд )
Вчитель: Наступний пункт регати – бухта Геометрична. Подивіться уважно на нашу карту. Чий це прапор майорить тут? Це мабуть пірати!!!! Допоможемо врятуватися від них жителей бухти. Для цього необхідно виконати піратські вимоги, а саме розв’язати геометричне завдання. Командам кораблів треба назвати зображені фігури і показати скільки їх тут всього зображено.

Загадайте число не більше 10. Додайте до нього число, яке йому дорівнює, результат помножте на 3, а потім поділіть на загадане число. Ваше число 6.

( За правильну відповідь – 2 бали)


6 Конкурс “ Острів чисел”.“ Мікрофон”. (13 слайд)
Вчитель: І знову в путь. На горизонті з’явився острів чисел. Мабуть ви здогадались хто мешкає на цьому острові? Числа теж підготували для вас цікаві конкурси. Ось перший з них.

  • Назвіть числа у порядку зростання.

  • 65407, 1001, 56739, 3267, 348, 20985,

  • Назвіть сусідів числа.

( Кожний учасник команди по черзі говорить число у мікрофон, передає іншому)


-Полічити від 1 до 50. Але замість чисел, що діляться на 5 треба сказати полундра. Мовою моряків – вигук “ Готуйся до небезпеки!”


( Якщо команда виконала правильно завдання отримує по 1 балу)
7 Конкурс “ Старовинна пляшка” . (14 слайд)
Вчитель: Скільки ж математичних кілометрів ми сьогодні пропливли , все ближче та ближче наближаючись до порту “ Перемога”. А що ж це за незнайомий предмет на нашому шляху? Це, мабуть, старовинна пляшка. А в ній цікаве повідомлення.
- Певно, якийсь математик вирішив повідомити нам про те, як за часів Київської Русі вимірювали різні відстані.
Давайте розглянемо плакат:
1 п’ядь = 17 см 8 мм
1 лікоть = 38 – 46 см
1 сажень = 2 м 13 см = 12 пядям
-У давні часи існували чотири основні довжини: п’ядь, лікоть, сажень, верста.
П’ядь – відстань між великим пальцем та мізинцем.
Лікоть – відстань від ліктьового суглоба до середніх пальців рук, розведених у різні боки на рівні плечей.
Верста – відстань у 500 сажнів.

-Діти, а хто хоче спробувати виміряти п’ядями парту? У ліктях – дошку, за допомогою сажня дошку?


- Діти, як ви вважаєте, чи були ці міри довжини точними? (НІ) Тому люди були змушені придумати інші міри, саме ті, якими ми користуємося зараз. Які це міри?
ІV. Підсумок уроку – змагання. 3 хвилини. (15 слайд)
- Нарешті ми досягли порту “ Перемога”. Залишилося найцікавіше – дізнатися, яка команда найкмітливіша ,найвинахідливіша, найрозумніша.

Діти висловлюють свої думки за технологією “ Мікрофон”, (16 слайд).



Нагородження переможців.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка