Поміркуємо над казкою А. Дімарова «Для чого людині серце»



Скачати 59.09 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір59.09 Kb.
Урок читання 3-й клас

ЗОШ № 3, Клекотко А. А.



Тема: Поміркуємо над казкою А. Дімарова «Для чого людині серце»

Мета: закріпити знання дітей про ознаки жанру літературної казки, вчити читати діалоги, удосконалювати уміння працювати з текстом, визначати тему, головну думку, своє ставлення до прочитаного, розвивати моральні почуття, виховувати оцінні судження.

Хід уроку

І. Організація класу.

- Подивіться мені в очі, посміхніться. Поверніться один до одного, поділіться своєю посмішкою, побажайте успіху.

- Прочитайте девіз нашого уроку (Життя дароване людині на добрі справи і діла).

итятж роданева динілю

ан рідоб виспра і ладі.

Читання девізу хором.

2.Перевірка домашнього завдання. Тести

І варіант



1). Продовжте речення.

Загадка це -…

а) цікава задача;

б) невеличкий вірш;

в) жартівливий вислів.

2). «Ходить гарбуз по городу» за жанром є:

а) казкою;

б) віршем;

в) народною піснею.



3). Ким князівна подала вісточку на волю (казка «Кирило Кожум’яка»)?

а) слугою;

б) голубком;

в) дітьми.



4). Продовжте прислів’я.

Умій сказати, …



5). До якої казки належить прислів’я: «Беруть завидки на чужі пожитки»?

а) «Кривенька качечка»;

б) «Кобиляча голова»;

в) «Кирило Кожум’яка».



6). Роз’єднайте і запишіть прислів’я:

Задобродобромплатять.



7). Продовжте речення.

А сонце каже: «…».

а) «То і зрадіє риба у морі»;

б) «То і зрадіють усі на світі»;

в) То і зрадіє жито, пшениця».

8). Чому дівчинка не захотіла залишитися у діда й баби?

а) бо їй не сподобалось у них;

б) бо вони її скривдили;

в) бо вони спалили гніздечко.

ІІ варіант

1). Продовжте вірш:

Один товариш –

Другий товариш –

Третій товариш – .



2). «Три товариші» за жанром є:

а) віршем;

б) байкою;

в) народною піснею.



3). Скільки бочок смоли і скільки конопель попросив Кирило Кожум’яка?

а) 10;


б) 20;

в) 12.


4). Продовжте прислів’я.

Хто хоче більше знати,… .



5). Якій казці може відповідати прислів’я: «Чия відвага, того й перемога»?

а) «Кривенька качечка»;

б) «Кирило Кожум’яка»;

в) «Кобиляча голова».



6). Роз’єднайте і запишіть прислів’я:

Знаннядеревоаділоплоди.



7). Продовжте речення.

Скоромовка – це…:

а) цікава задача;

б) жартівливі вислови із важких слів;

в) повчання.

8). Хто допоміг дівчинці знову стати качечкою?

а) дід;


б) баба;

в) перелітні качки.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку. Відгадування загадки.

Ця дивна країна

Довкола – чудесна,

І все там чарівне,

Скрізь – диво-краса.

Подумайте, друзі,

Промовте будь ласка,

Яка це країна?

Згадали? Це ж … (казка).


  • Ми закінчили розділ «Усна народна творчість» і сьогодні починаємо розділ «Літературні казки». Пригадайте, чим відрізняються літературні казки від народних?

Дидактична гра «Хто чим славиться?»

Соловейко –…(піснею)

Джерельце –… (водою)

Колосок –…(зерном )

Людина –…( працею, розумом,щедрістю, добрим серцем…)


  • Сьогодні на уроці вам потрібно буде дати відповідь на дуже важливе запитання. Це запитання і є назвою казки українського письменника Анатолія Дімарова» ялД гочо дилюні цесер» ( «Для чого людині серце».)

(Створення проблемної ситуації)

- У вас на партах лежать аркуші. Подумайте і напишіть для чого, на вашу думку, людині серце?



ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Кажу, кажу казку

за бубликів в’язку.

Один бублик – на зубок,

другий бублик – в козубок,

третій – у кишеню,

а четвертий – в жменю.

А онука п’ятим

буду частувати.

Хай він бублика смакує,

хай над казкою міркує.

Починаєм…

Т.Коломієць

1. Первинне сприйняття тексту. Читання казки вчителем. Подумайте, яка тема казки?

2. Бесіда за змістом казки.

- Де відбувались події ?

- Кого дівчинка зустріла в лісі?

- Чому вони не мали жодних почуттів?



3.Фізкультхвилинка.

Я посміхаюсь сонечку:



  • Здрастуй, золоте !

Я всміхаюсь квіточці:

  • Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику:

  • Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра!

(М. Познанська)

4.Словникова робота. Тлумачення слів.

Плем’я схлипнула

вражено ринутись

володіння одноплемінники

неминуча дошкулити

безпорадно жевріючі

5.Читання казки мовчки.

- Знайдіть діалог дівчинки і дерев’яного чоловічка, прочитайте в парах. Читаючи, передайте голосом здивування, цікавість, схвильованість.



(Робота в парах)

6. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання за запитаннями. Робота в групах.

- А зараз ви попрацюєте в групах. Кожна група буде готувати відповіді на всі запитання, але відповідати перед класом буде тільки на одне, яке витягнете в лотерею. Пригадайте правила роботи в групах (вміння слухати, дисципліна, активність, міркування, доведення своєї думки, увага…).



p2070015.jpg

Запитання:

- Як ви зрозуміли слова лікаря про те, що люди мають різні серця?

- Як змінилося життя дерев’яного чоловічка, коли лікар вставив йому серце доброї людини?

- Які чарівні перетворення описанні в казці? Хто головний герой казки? Чому?

- Який подвиг здійснив дерев’яний чоловічок? Чому?

- Чому серця мали різний колір?

- Чому дерев’яному чоловічку було жаль своїх одноплемінників?

- Головна думка твору?

- Відповіді на запитання.

Загальне запитання для всіх груп:


  • Поміркуйте, для чого людині потрібне серце? Запишіть (у кожної

групи наліпка у вигляді серця).

p2070020.jpg

7. Виконання колективного проекту «Для чого людині серце?»

V. Підсумок уроку.

- Який висновок ви можете зробити? («Мікрофон»)

- То для чого людині серце? Чи співпали ваші відповіді з вашими думками на початку уроку? А яке серце у вас?

- Стали в коло, притиснули долоньки до своїх сердець,прислухались, відчули стукіт серця,взялись за руки і поділились теплом свого серця.



VІ. Домашнє завдання. Навчитися читати виразно діалог,придумати свою кінцівку,за бажанням намалювати ілюстрацію до казки.
p2070014.jpg p2070022.jpg



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка