Повторення таблиць додавання І віднімання числа Розв’язування задач на дві дії.(Математика). У царстві тварин.



Скачати 73.72 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір73.72 Kb.
Тема : Повторення таблиць додавання і віднімання числа 8. Розв’язування задач на дві дії.(Математика). У царстві тварин.(Курс «Я і Україна»).

Мета : вправляти учнів у засвоєнні таблиць додавання та віднімання числа 8, продовжувати навчати розв’язувати задачі на дві дії, розвивати обчислювальні навички. Формувати вміння аналізувати, спів ставляти, доводити, аргументувати. Повторити вивчений матеріал із теми «У царстві тварин». Виховувати бережне ставлення до звірів, прагнення вивчати математику.

Обладнання: галявина, зображення пейзажу зимового лісу,малюнки тварин, картки для індивідуальної роботи, геометричні фігури.

Тип:


Хід уроку

I Організаційна частина


  1. Привітання

І сувора, й солов’їна,

Математика - країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.

Вмій ділити, віднімати,

Множить швидко й додавати.

Вмій кмітливо все збагнути

Першим в відповіді бути.


2.Перевірка готовності до роботи

Нумо глянемо хутенько

чи на партах в вас чистенько,

Чи лежить пенал і ручка,

і чи є у вас підручник,

Зошит, олівець, лінійка, -

ось і вийшла перевірка.
II. Актуалізація опорних знань учнів.

Слово вчителя

- Сьогодні у нас на одному уроці буде два предмети. Ми з вами, виконуючи математичні завдання , повторимо те, що вивчали в курсі «Я і Україна» та з математики закріпимо таблиці додавання і віднімання числа 8.

- Розгляньте малюнки і скажіть , яка пора року зображена на цих малюнках.

- Яку тему вивчали по «Я і Україна» ?(відповіді учнів)







III Закріплення і систематизація здобутих знань.

1.Бесіда

- Давайте спочатку згадаємо, як готується до зими тваринка, про яку кажуть «Узимку біленький, а влітку сіренький».

- Як ви думаєте, чи холодно йому в такому лісі?

(відповіді учнів)



  • Ось , ми з вами і потрапили на числову галявину, на якій росте морква, а щоб зайчику було, що взимку їсти , нам необхідно йому допомогти. Якщо ви правильно обчислите кругові приклади, то визначите, скільки морквин росте на галявині.



2.Усна лічба

14 - 6 7 + 7

8+7 10 – 3

17 - 7 9+8 15 – 6

3. Гра «Продовж ряд»

- Розгляньте наступний малюнок.

- Кого ви там бачите?



  • Щоб космонавт достав до зірки вам необхідно знайдіть закономірність і продовжити ряд:

, …, … .



34,

32,

30,

4. Робота над розвитком логічного мислення

- Складіть всі можливі приклади за малюнком:





••••
••••

5.Прочитайте числа, які записані за допомогою спеціальних позначок:

- десятки, - одиниці.





(22)



(34)



(53)

(16)

6. Хвилинка каліграфії

- Що ви скажете про останнє число?

- Яке попереднє?

- Яке наступне?

- З яких двох чисел воно утворилося?

Пропишіть у своїх зошитах каліграфічно один рядок цієї цифри.



7.Індивідуальна робота

А) Математичний диктант. Знайти суму:

1 і 8

4 і 8


5 і 8

8 і 8


9 і 8

6 і 8


Б) Знайти різницю чисел:

17 і 8


15 і 8

12 і 8


11 і 8

9 і 8


13 і 8

(взаємоперевірка)



В) робота з віршованими задачами.

- Зараз я вам зачитаю декілька задача, а вам необхідно записати тільки відповіді.

1. Є в зайчихи 10 малят

Неслухняних зайченят.

На обід їх мати жде –

Один, два, три, а решта де?(10-3=7)

2.Гляньте, білочка одна

Визирає із дупла.

Ще он 2 стрибнуло з гілки,

А за нею ще три білки.

Я прошу, вас, діти,лише,

Щоб білок всіх полічити.(1+2+3=6)

3. Дві берізки біля річки

Буйно зеленіли.

Три вербички до водички

Коси нахилили.

Вам таке завдання діти

Всі дерева полічити.(2+3=5)



  • Ви добре відповіли на запитання , виконали всі завдання, які були на числовій галявині. Зайчик вам дякує і дарує свій знімок. Розфарбуйте його.



  • А ми працюємо далі.

  • Розкажіть, як готується до зими білочка.

(відповіді учнів)

8.Завдання від білочки

Задача

Білка взяла з одного кошика 8 грибочків, а з другого – 6. 9 грибочків вона віддала дітям. Скільки грибочків залишилося у білочки?



  • Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі?

  • Чому?

  • Скільки грибочків зірвала з першого куща?

  • А з другого?

  • Що можемо дізнатись?

  • Чи можемо дізнатись скільки залишилось, знаючи скільки всього і скільки віддала?

  • Як?

  • На скільки дій задача?

  • Запишіть розв’язок.

  • Так ви молодці. Добре впорались з цим завданням і тому білочка вам дарує на згадку своє фото .

9.Робота з підручником

(декілька учнів біля дошки)



  • Діти, ведмедик Бо, не дуже полюбляє математику, і тому щоб не отримати 2 завтра на уроці у лісовій школі він просить вас йому допомогти. Але спочатку пригадайте, як ведмеді готуються до зими.

  • Робота з прикладами №166, ст.33

8+8+1

7+7-1


13-8-5

12-7-5


9+8-10

8+3-5


11-8-0

16-7+6


-Молодці, ведмедик вам дуже вдячний тому залишає на згадку про себе фото.



10.Фізхвилинка

Час настав для відпочинку

Проведемо фізкультхвилинку.

Наші друзі знов у клас прийшли

І принесли і радість і бадьорість.

В кожне серце трепетно зайшли.

Щезли втома, лінь, розмови і суворість.

Друзі, плеснемо разом,

Усміхнемося разом –

Навкруги все стане лагідним, приємним.

Знов за руки беремось,

До роботи візьмемось –

І урок стає чудовим, милим, теплим.

11.Робота з загадкою

  • Діти, послухайте загадку.

  • В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її? (Лисиця)

  • Як готується до зими лисиця?

  • Ми знаємо, що лисичка дуже хитра, тому вона приготувала для вас ось таке завдання, але щоб виконати його треба бути уважним.

    10 +↓


    2+


    8 -


    5 -

    5 +↓


    6 +

    8 -

    6 +→

    3 - ↑


  • Молодці, ви дуже розумні і зуміли об хитрити лисицю та виконати її складне завдання.

12.Самостійна робота із самоперевіркою (робота з картками)

13-8+5 6


18-8-4 15

16-8+3 6


10-3+8 10

11-8-3 6


20-0-10 7

4+8-5 10


6+8-7 7


  • А хто, ще готується до зими і зимує так як лисиця?

(відповіді учнів)

  • А про кого ця загадка?

Тварина рогата, і рогів багато.

  • Що ви знаєте про лосів, розкажіть.

Робота над задачею (самостійно)

  • До годівниці прийшло 5 великих лосів і 2 маленьких лосенят. Потім 4 лосі пішло. Скільки лосів залишилося біля годівниці?

13. Робота з геометричним матеріалом.

- На узліссі завжди є багато качок, гусей. Але зараз їх вже немає. Скоро вони прилетять. А щоб це швидше сталося, давайте складемо з геометричних фігур гусочку.

Геометричний матеріал

(Робота в парах).





IVПідсумок уроку

  1. Бесіда

  • Сьогодні на уроці ми багато працювали, багато чому навчились.

  • Скажіть, що вам найбільше запам’яталося?

  • Що було складним?

  • Про що б хотіли дізнатися більше?

  1. Гра «Сонечко настрою».

  • У кожного з вас на парті лежить по три сонечка, виберіть те, яке відповідало вашому настрою на уроці.







  1. Домашнє завдання.

  2. Прощання.

Урок математики, 2 клас

Тема :

«Повторення таблиць додавання і віднімання числа 8. Розв’язування задач на дві дії.(Математика). У царстві тварин.(Курс «Я і Україна»).»

Підготувала :

Вчитель початкових класів

Соловйова Інна Сергіївна


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка