Повторення таблиць множення і ділення чисел 2 і 3



Сторінка1/8
Дата конвертації20.02.2016
Розмір0.57 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8
Міністерство освіти і науки України

КЗ НСЗШ І-ІІІст. №8

Весняний урок-подорож


з математики

в 2-Б класі

Тема: Повторення таблиць множення і ділення чисел 2 і 3.


Вчитель-методист

Дубрівна В.М.
м. Нікополя

2007р.

Весняний урок-подорож

Тема: Повторення таблиць множення і ділення чисел 2 і 3.

Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення 2, 3 на основі різноманітних вправ; вправляти учнів у застосуванні цих таблиць під час розв’язування задач, виразів;

формувати навички свідомого, правильного читання вголос;

розвивати мислення, пам’ять, увагу, правильне усне мовлення;

виховувати дбайливе ставлення до квітів.



Обладнання: малюнок весни, квітів, картки, таблиці для усного рахунку, гри, кодоскоп, хмаринки.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Інтегрований: математика, читання, Я і Україна.

Форма проведення: урок-подорож

Методи і прийоми: аналітико-синтетичний, експериментально-практичний, інтерактивні вправи, дидактичні ігри.
Хід уроку

І. Організаційний момент

  1. Вступне слово вчителя.

Любі діти, у наш клас завітали люди щирі

Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром.

Сьогодні в нашому класі огляд знань з математики. Для того, щоб вирушити подорожувати весняним лісом, ми повинні перевірити себе. Перевіримо:


  • Чи готові ви до роботи на уроці?

  • Чи правильна осанка, під час сидіння за партою? (Плакат ,,Сиди правильно за партою”)

  1. Вірш про весну.

Весна прийшла!

Тепло знайшла! –

Кричать дівчатка й хлопчики

Цвірінь! Цвірінь!

Журбу покинь –

Клопочуться горобчики



  • Яка пора року завітала в наші краї?

ІІ. Оголошення

  1. Слово учителя теми і мети уроку.

Весна – це пробудження природи, це веселе сонечко, теплий дощик, вітерець і зграйка пташок та різнобарвний килим запашних весняних квітів на лісових галявинах і вони завітали сьогодні на наш урок.

Мрійливі хмаринки – етапи уроку.

Сьогодні на уроці ми закріпимо вивчені таблиці множення і ділення на 2, 3 під час розв’язування виразів, задач, різних вправ.

Отже, починаємо!



ІІІ. Усна лічба – 1 хмаринка повідомляє.

На картках – завдання.

а
8 : 2 3 ∙ 9

12 : 3 3 ∙ 7



- обчислить
)

__ : 2 = 6

__ : 3 = 6

__ : 3 = 5

__ : 2 = 4


- встав число


8 і 3

- назвати суму, різницю, добуток

14 + 8 2 ∙ 9

25 – 7 18 : 3

- назвати компоненти

б) Дидактична гра ,,Блискавка”.

Ой, діти, швидше міркуйте, а то десь гримить, завітала блискавка піде дощ.


3.



  1. 5

7

3 4

- Попрацювали гарно, вітерець дмухнув, дощик пішов – і з’явилася перша квіточка весни – пролісок.



Пролісок

Весно моя мила

Ти мене вродила

Ясним сонцем, наче хлібом

Поблагословила

Учень. Пролісок з’являється – ще не встиг зійти сніжок, а він відкриває свої блакитні оченята. Їх рвати не можна, бо їх мало і занесені вони в червону книгу України.

IV. Каліграфічна хвилинка – 2 хмаринка.

Завдання.

Записати число, яке утворилося від множення двох 8 і 3 (24)

- Гарно виконали і підняли свої білі голівки у лісі підсніжники. Їх теж не рвуть, заборонено.



Підсніжник

Я тендінтний, дуже ніжний

А зовуть мене – підсніжник

Їх у лісі не рвуть теж – заборонено!



V. Робота – Математичний диктант – 3 хмаринка (кодоскоп)

  1. Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6 = 12

  2. Суму чисел 9 і 15 поділити на 3 = 8

  3. Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3 = 4

  4. Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3 = 9

  5. Знайти суму 80 і 15, різницю 40 і 9 = 31

Перевірка – оцінювання на кодоскопі – сигналом.

  • Яка гарна кульбабка завітала до нас, дякує нас за роботу.

VІ. Робота в групах, 4 хмаринка

Завдання по групах (картки)

А – вставити дії і прочитати вирази

14 : 2 __ 4 =

40 __ 16 : 2 = 32

3 ∙ 6 - __ = 8



Б – перевірити і прочитати вирази

10 + 8 : 2 = 9 14

15 – 5 ∙ 2 = 5 10

40 – 3 ∙ 9 = 23 13



Вобчислити і прочитати вирази

16 : 2 – 6 = 2

18 : 2 + 45 = 54

24 : 3 : 2 = 4

Сонечко усміхається, іде сліпий дощ проростає блакитненька фіалочка.

VІІ. Фізкультхвилинка – 5 хмаринка.

Весну зустрічають з піснями, танцями. Давайте і ми відпочинемо.

Хоровод дівчаток ,,Подоляночка”

А хлопчики виконують вправи під мелодію.

І в час зацвів барвінок.

VІІІ. Задачі – 6 хмаринка.

№ 784. Творча робота.

Діти читають завдання.

1) На дошці вираз – 3 ∙ 4 + 7 (учні про саджанці яблунь і груш)

Розв’язання на дошці і в зошитах.

а) пояснити міркування по діях



  1. 3 ∙ 4 = 12 (с.)

  2. 12 + 7 = 19 (с.)

Записує 1 група учнів.

б) 3 ∙ 4 + 7 = 19 (с. – 2 група)



Творча робота.

2) Усно.


  • Якщо змінити знак у виразі, яким буде запитання у задачі.

3 ∙ 4 - 7

На скільки більше посадили саджанців яблунь?



  • А хто з вас посадив деревце весною?

Задача. Самостійно.

Ірина зірвала у саду 10 нарцисів і розклала у 2 вази порівну. Скільки нарцисів у кожній вазі?

10 : 2 = 5 (н)

Нарцис

Я – дуже ніжна квітка

Струнка, як кипарис

Чудовий маю запах

А звуть мене – нарцис.

Хвилинка – цікавинка.

- У Карпатах є унікальне місце дикорослих нарцисів, яке називається Долиною нарцисів. Багато дощів – ще більше квітів. (Показують фото)

ІХ. Геометрична задача – 7 хмаринка.

І група Завдання 783. Практична робота.

ІІ група За опорою І – 5 см, ІІ – на 3 см довше і : 2 рівні частини. 15 : 3 = 5 (см)


  • За дощем і тюльпан розцвів.

Х. Підсумок. Математичний бліц-турнір – 8 хмаринка.

Математична скринька

  • Компоненти при діленні? (ділене, дільник, частка)

  • Частка – яка це дія? (:)

  • Що означає поділити порівну? (2)

  • Як знайти другий додаток? 8 : 2 = 4

  • 8 – це ділене?

  • Протилежна дія множення? (ділення)

  • А хто з’явився до нас. Відгадайте .

Із зеленої сорочки,

Що зіткав весною гай,

Білі дивляться дзвіночки

Як зовуть мене, вгадай (конвалія)

- Погляньте який весняний букет ми склали. А кому подаруємо? Мамі – на День Матері у травні.

Друзі! Квіти бережіть, і даремно їх не рвіть!

Бо чарівної краси не побачиш я і ти.

Хай вони, ростуть у лузі. Бо всі квіти – наші друзі!



Вчитель. Ось і закінчилась наша подорож весняним лісом.

  • Що ми робили на уроці?

  • Які завдання були з труднощами? Які цікаві?

  • Що символізує наш весняний урок? (дружбу, співпрацю, допомогу, натхнення, бажання багато знати. Дякую, діти вам за старання.

ХІ. Домашнє завдання.

Повторити таблицю, підготуватися до К.р.



Міністерство освіти і науки України
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка