«Повторення вивченого матеріалу. Додавання і віднімання в межах 20. числа 11-20.»



Скачати 97.48 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір97.48 Kb.
Математика.

Тема: «Повторення вивченого матеріалу. Додавання і віднімання в межах 20. числа 11-20.»



Я і Україна.

Тема: «Весняні свята. Великдень.»


Тип уроку: Інтегрований.

Мета:

  • формувати швидкість обчислювальних навичок, увагу, оцінні судження;

  • виробляти навички дітей у складан­ні задачі за малюнком , закрі­пити вміння розв'язувати задачі, правильно записувати її;

  • ознайомити з народними весняними святами, традицією святкування Великодня;

  • розвивати мислення, обчислювальні навички, навички усного рахунку та порівняння виразів;

  • розвивати образне мислення шляхом розпізнавання найпростіших геометричних фігур на малюнках;

  • виховувати самостійність, інтерес до предмета, патріотизм; вміння спілкуватись під час роботи в парах, залучати до вивчення народних традицій.


Обладнання:

демонстраційний матеріал: макет кошика, макети паски, писанки, крашанки, крапанки, мальованки, ковбаси, шинки, масла, сиру, хрону, крейди, набір писанок для оцінювання, малюнок до задачі, геометричні фігури і картон для картини, завдання на картках, вишита серветка.



Хід уроку:

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

Учитель.


Добрий день, першокласники!

Сьогодні, діти, у нас незвичайний урок. Що на ньому ми будемо робити, ви дізнаєтеся трохи пізніше. А зараз давайте щиро та сердечно привітаємо гостей.(вітання)

Тепер поверніться і подаруйте посмішку своєму товаришеві.

Щоб наш урок був гарним, цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на уроці?



Учні: Активними, уважними, розумними.

Вчитель: Я згодна з вами. Мені приємно вчити того, хто хоче вчитися.




2. Перевірка готовності учнів до уроку.
Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось — не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати —

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

І урок наш починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.

З гарним настроєм ми прийшли сьогодні на урок. Бо за вікном у нас:

Будить дерева, квітчає поля.

Радіють їй люди, бо вона - …весна.

Що відбувається навесні у природі?

Які весняні місяці ви знаєте? Який зараз місяць?

Славний квітень святами: Благовіщенням, Вербною неділею, Великоднем.

Весна несе улюблені народні свята, сповнені радості і надії.

Про яке з них ми сьогодні будемо говорити, дізнаємося, коли виконаємо наступні завдання.

(виконуючи завдання, діти перевертають квіточки на дошці, утворюючи слово «Великдень»)

Мозковий штурм. Усний рахунок:

1. Назвати числа менші за 11; більші за 4 і менші за 14; більші за 8 і менші за

16, менші за 20 і більші за 10.

2. Розв’язати швидко приклади. ( показує картки – учні відповідають)

17 – 7 10 + 2 14 + 4 19 – 7

10 + 5 13 – 10 20 – 3 16 – 6



Один учень читає утворене слово.
ІІІ. Ознайомлення з темою та завданнями уроку. Мотивація діяльності.

Сьогодні ми на уроці не лише писатимемо цифри, складатимемо задачі, а й поговоримо про це велике свято, ознайомимося з традиціями нашого народу.

І оцінювання у нас буде незвичне. Так як в цей день люди здавна дарували один одному писанки, то за гарну роботу, я вам буду дарувати ось такі писаночки.(демонструє)

В ніч на Великдень обов’язково відвідували церкву. У церкві відбувається святкова служба. Оленка вперше йтиме до церкви і не знає, що потрібно брати із собою. А ми їй допоможемо.



(прикріплює до дошки корзинку, виставляє малюнки предметів)
ІV. Контроль, корекція та закріплення знань.

Отже що ми бачимо: пуста корзинка, нам потрібно заповнити її оцими предметами.. Не просто покласти предмети в корзинку, а ще й виконати певні завдання.

Великдень - одне з найбільших свят християн. Святкується в Україні ще з X ст. навесні й пов'язане із воск­ресінням Ісуса Христа, тому має назву «Великий день», або Великдень.

У дохристиянські часи це було свято весняного сонця і пробудження природи від зимового сну. Невід’ємною частиною цього свята є …паска.

Тому її першою кладемо до корзини.



1. Паска - великий, гарно випечений хліб, який символізує вічність людського життя. Цього дня господиня хвилювалася особливо. З хати не можна нічого позичати. Коли печеться паска, треба, щоб нікого чужого в хаті не було. У піч паску садовлять із молит­вою, примовляннями. Сьогодні вона дуже сподівається на вас, бо прагне потрапити в кошик першою. Отож, завдання від пасочки.

Відновлення числового ряду. Біля дошки.

1 2 3 * 5 6 * 8 9 10 ( кладуть паску до кошика)

Хвилинка каліграфії. Запис у зошит пропущених цифр. ( 4 7 )

Оленка перевіряє.

4 квітня – Паска, 7 квітня – Благовіщення.


2. Невід'ємною частиною Великоднього стола є писанка. У наших предків яйце є символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Фарбоване яйце вважається оберегом. З писанок розпочинався Вели­кодній сніданок у кожній українській оселі.

Назва «писанка» походить від слова «писати». Писанки «писані» малюнками, орнамен­тами. Кольори на писанках різні. Червоний - колір крові, любові, життя. Зелений - колір весни, пробудження при­роди. Блакитний - символ неба, жовтий - хлібного лану, жита. А чорний - дух померлих, пам'ять про них.

Писанка теж має для вас роботу. Вона прийшла не сама, а з сестричками. Вам потрібно порівняти вирази, і їх поставити потрібні знаки. Скільки буде яєць у Оленки у кошику – залежить від ваших правильних відповідей.

Диференційовані завдання. Робота у парах.

3 + 4 * 9 7 – 2 * 4

2 + 7 * 14 – 5 12 – 3 * 7 + 3

( кладуть яйця до кошика після взаємоперевірки)
Фізкультхвилинка

Кожне велике свято супроводжується народними прикметами, щодо погоди. Є такі прикмети і на Великдень.

Якщо на Великдень ясно світить сонце, то через три дні піде дощ.

Коли на Великдень дощ чи хмарно – буде врожай.

Нам потрібен багатий урожай?

Тоді покличемо дощик.

Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику.

Тобі каша, а нам борщ,

Щоб ішов рясніший дощ.


3. Перед Паскою був великий піст. На великдень піст закінчувався, а тому святили і ті продукти що їх дають людям тварини. Зараз кожен з вас підійде до дошки і вибере той предмет їжі, що ми отримуємо від тварин.

Для вас – самостійна робота: обчислення прикладів на додавання і віднімання. У мене знаходиться ключ. Хто розв’яже – перевірить самостійно, помилки допоможемо виправити, бо ковбаса, шинка, масло, сир і сало обов’язково повинні бути у кошику.



( на зворотній стороні малюнків, в межах 20, з переходом через десяток)

Самоперевірка. Звірити з шифром.



( кладуть сало, шинку, масло, ковбасу і сир до кошика)
4. Оцей невеличкий корінець - від хрону. Яка ж ковбаса і шинка без нього – гіркого і пекучого? Та не дуже він поспішає до кошика, бо вигадав для вас складне завдання. Але й ми не ликом шиті, гуртом ми – сила. Попрацюємо разом і переможемо хрін! ( вправа на підтримку один одного)

Скласти і розв’язати задачу за малюнком.

Запис розв’язання на дошці – 1 учень. Решта складають задачу. Запис у зошит.

( кладуть хрін до кошика)
5. Діти, чи всі предмети ми назвали? Який не помітили, бо він щодня у нас у школі біля дошки? Крейда. Навіщо ж її клали до кошика, якщо її не їли?

« Займи позицію» Діти висловлюють припущення.

Освяченою крейдою малювали хрестики на дверях і вікнах оселі, господарських будівель, бо вірили, що вони захищають їх від зла, нещастя. І крейда дуже проситься до кошика, а тому вигадала для нас цікаве завдання – геометричне.

З геометричних фігур складіть картину « Великдень». ( робота в групі)

Які геометричні фігури ви бачите на картині – назвіть і покажіть їх.



( кладуть крейду до кошика)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Отже, діти, ми склали кошик для Оленки. Тепер і вона, і ви запам’ятали, що потрібно в ньому нести до церкви. І дуже вдячна вам за допомогу. Складений кошик накривали спеціально вишитою серветкою. Що ми теж зробимо. Перед освяченням її знімали.

А зараз я хочу дізнатися хто був найуважнішим на уроці?

Дайте відповіді на мої запитання:



  • Якого числа було свято Великодня?

  • Коли святкують Благовіщення?

  • Скільки предметів ми поклали до кошика?

Оцінювання.

У кожного з вас є писанки, що ви отримали на уроці. Подаруйте одну писанку тому з учнів, хто на вашу думку, найкраще працював на уроці.

Адже на Великдень є така традиція.

Що нового дізналися?

Що було найцікавішим? А що здалося найскладнішим?

Підготуйте вдома розповідь про інші народні весняні свята, та повідомте про них на наступному уроці.

Самоаналіз

Коротка характеристика класу.

Тип уроку: Інтегрований.
Математика.

Тема: «Повторення вивченого матеріалу. Додавання і віднімання в межах 20. числа 11-20.»



Я і Україна.

Тема: «Весняні свята. Великдень.»


Мета:

  • формувати швидкість обчислювальних навичок, увагу, оцінні судження;

  • виробляти навички дітей у складан­ні задачі за малюнком , закрі­пити вміння розв'язувати задачі, правильно записувати її;

  • ознайомити з народними весняними святами, традицією святкування Великодня;

  • розвивати мислення, обчислювальні навички, навички усного рахунку та порівняння виразів;

  • розвивати образне мислення шляхом розпізнавання найпростіших геометричних фігур на малюнках;

  • виховувати самостійність, інтерес до предмета, патріотизм; вміння спілкуватись під час роботи в парах, залучати до вивчення народних традицій.


Обладнання:

демонстраційний матеріал: макет кошика, макети паски, писанки, крашанки, крапанки, мальованки, ковбаси, шинки, масла, сиру, хрону, крейди, набір писанок для оцінювання, малюнок до задачі, геометричні фігури і картон для картини, завдання на картках, вишита серветка.


Форми роботи: індивідуальна

у парі ( партнерство у навчанні)



групова

Вправи психолого – пед . Підтримки учнів: психологічна налаштованість - розминка, співрозмовники, створення емоційного настрою « спіймай мій настрій», займи позицію, рюкзак , прийом ситуації успіху «радість класу»,



«еврика»



































План уроку


  1. Вітання з гостями.

  2. Подаруй посмішку.

  3. якими ви бажаєте бути на уроці?

  4. вірш.




  1. весна. (пора року, місяці, свята)

усний рахунок, мовчанка.

  1. ознайомл. з темою уроку, оцінюванням.

  2. проблема Оленка.

  3. кошик, малюнки порахувати.




  1. великдень

  2. паска. Хвилинка каліграфії.

  3. писанка. Робота в парах. Порівняння виразів. Взаємоперевірка.

  4. фізкультхвилинка.




  1. Кінець посту. Їжа тваринного походження.

Самоперевірка. Ключ . додаткове завдання.

  1. хрін. Згуртування. Складання і запис задачі.

  2. крейда. Припущення. Картина «Великдень» геом.. фігури.




  1. підсумок. Серветка. Скільки? Коли?

  2. оцінювання. Цікаве? Найскладніше. д/з .


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка