Пояснювальна записка: 58 c., 10 рис., 4 табл., 103 посилання. Об’єкт дослідження процеси парового та паро-кисневого риформінгу бутануСкачати 11.66 Kb.
Дата конвертації30.03.2016
Розмір11.66 Kb.
РЕФЕРАТ

Пояснювальна записка: 58 c., 10 рис., 4 табл., 103 посилання.Об’єкт дослідження – процеси парового та паро-кисневого риформінгу бутану.

Предмет дослідження – склад Ni-вмісних композитів на основі діоксиду цирконію, як прототипів анодних матеріалів твердооксидних паливних елементів, та їх каталітичні властивості.

Метод дослідженняекспериментальний, включає кінетичний метод з хроматографічним контролем реагентів і продуктів реакції, рентгенофазовий аналіз (РФА).

Мета роботи – дослідження впливу складу Ni-вмісних композитів на основі стабілізованого діоксиду цирконію на їх каталітичні властивості в процесі парової конверсії бутану і розроблення на основі отриманих результатів анодних матеріалів твердооксидних паливних елементів.

Новизна роботи.

Виявлено, що допування нікелевого композиту платиною (0,1% мас.) призводить до зниження температур досягнення 10-90 % конверсії бутану на 60-100 оС. Модифікування діоксидом церію біметалічного Ni-Cu каталізатора забезпечує його високу активність у процесі ПКБ в діапазоні температур 600-800 оС, характерному для ТОПЕ прямого перетворення вуглеводневого палива.Пропозиції щодо напрямку подальших досліджень – вдосконалення та розроблення нових анодних матеріалів твердооксидних паливних елементів.
ПАРОВИЙ РИФОРМІНГ, БУТАН, ДІОКСИД ЦИРКОНІЮ, ПАЛИВНИЙ ЕЛЕМЕНТ, АНОДНИЙ МАТЕРІАЛ, ОКИСНЕННЯ, НІКЕЛЬ, КОМПОЗИТ


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка