Правило переносу слів з апострофом



Скачати 53.07 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір53.07 Kb.


http://vehe.ru/images/903-big.png

Заліщицька районна державна адміністрація

Відділ з питань освіти

Районний методичний кабінет

Конспект відкритого уроку



з української мови на тему:

Правило переносу слів з апострофом.

Звуко -буквений аналіз слів

Підготувала

вчитель початкових класів

загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №2

м.Заліщики

Грабар М.А.

2012р.


Тема. Правило переносу слів з апострофом.

Звуко-буквений аналіз слів.

Мета. Закріпити знання учнів про правила вживання апострофа,

виробити навички правильно вимовляти, писати й переносити слова

з апострофом, удосконалювати орфографічну грамотність,

збагачувати словниковий запас, розвивати мислення, прищеплювати

інтерес до вивчення рідної мови.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий,

Бо гостей багато завітало.

--Сьогодні до нас на урок завітали найдорожчі для вас люди – ваші

батьки. Привітайтесь.

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.


  • Сьогодні на уроці ми спочатку помилуємося вашими глибокими

знаннями, повправляємось у написанні слів з апострофом, навчимося будувати звукові моделі слів, які пишуться з апострофом.

Послухайте загадку і здогадайтесь, хто це.

До вас на урок я прийшла

І тепло вам принесла.

Я всміхаюсь сонечку:

- Здрастуй , золоте!

Я всміхаюсь квіточці,

Хай вона цвіте.

Я всміхаюсь дощику:

- Лийся, мов з відра!

Дітям усміхаюся,

Зичу всім добра!


  • Хто ця незвичайна гостя?

Красуня Весна запрошує вас помандрувати разом з нею. І зараз ми

відправимось на «каліграфічну» галявинку.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.


  • Напишемо каліграфічно ім’я нашої гості. Як пишеться слово весна? Назвіть перевірне слово.

  • Весна багата на свята. Як пишеться слово свято?

Каліграфічне написання слів весна, свято.

  • Запишіть назви свят, написання яких ми вже вивчили.

  • Яке з цих свят весняне?

  • Складіть речення з цими словами ( сильніші учні)

(Новий рік, День захисника Вітчизни, Великдень, 8 Березня)

  • То що ми повторили , побувавши на каліграфічній галявинці?

ІV. Творчі завдання.

1. Повторення вивченого про звуки.

Гра «Незакінчене речення».

  • Допоможіть Весні уквітчати землю.

  • Звуки ми ……… , а букви- …….. .

  • Звуки поділяють ся на ………. .

  • В українській мові є ………… .

  • Вони позначаються ……… .

  • В слові стільки складів, скільки …….. .

  • Чим цікава буква

  • ? Букви я, ю, є?

  • Коли ставиться апостроф?

2.Гра «Ерудит». Скласти речення з «розсипаних» слів.

Ластівки, дахами, гнізда, під, свої, в’ють.

На, хлоп’ята, шкільному, грали, подвір’ї, м’ячем.

Підкреслити в реченні головні слова.



3. Завдання 2. Гра «Світлофор».

Списати слова, вставити, де потрібно, апостроф ( з коментуванням)



Так Ні

М…ята, здоров…я, р…ясний, в…є, духм…яний, бур…ян, св…ятковий, рум…яний, матір…ю, бур…як, хлоп…ята, р..ядок,

пор..ядок.


  • Виділені слова поділити для переносу.

4.Завдання 3.

- Наша гостя пропонує вам прочитати з дошки речення, вставляючи ,де

Потрібно, апостроф.


  • Як називаються ці речення? (Прислівя)

  • В чужій хаті і тріска б…є.

  • Заздрість здоров..я їсть.

  • Від злого слова і квіти в..януть.

  • Нащо й клад, коли в сім..ї лад.

  • Ранні пташки росу п..ють, а пізні слізки л..ють.

Запишіть 2 прислівя, які вам найбільше сподобались.

V. Складання звукових моделей слів.

− Ось які загадки пропонує вам Весна. Складемо звукові моделі їх

відгадок.


  • Ці пташки вечірньої години

Заховались в кущ калини.

І на дуду голосну

Грають пісню голосну. (Солов’ї)


Складання звукових моделей слів солов ї, сім я.

VІ. Бліц-турнір.

1.Гра «Виправлялочка».

  • За правильно виконане завдання весна обіцяє розпустити бруньки на деревах.

Виправіть допущені помилки.

Камяний, бурян, мята, україна, мидаль, р ‘ясний,здоров ‘я,відчизна,

напамять.

2.Самостійна робота.

Вставити , де потрібно, апостроф (завдання на листочках) –диференційовано.



VІ.Підсумок уроку.

  • Що нового дізнались на уроці?

  • Що вам найбільше сподобалось на уроці?

  • Що було найскладніше на уроці?

  • Чи задоволені результатами своєї роботи?

VІ. Домашнє завдання.

Вправа 278





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка