Правознавча гра-подорож: (правознавчий захід для учнів 7 класів)Скачати 106.93 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір106.93 Kb.
Першотравнева бібліотека-філія

Правознавча гра-подорож:(правознавчий захід для учнів 7 класів)

2011 рік.

Не меркнуть зорі,

Йдуть у небуття,

Бо мають право вік світити.

Я ж маю право на життя,

Я гідно мушу жити.
Бібліотекар: Доброго дня, любі наші друзі! Ми раді зустрічати вас у нашій бібліотеці. Сьогодні я не випадково розпочала нашу з вами зустріч з такого розумного епіграфа: «Не меркнуть зорі…». Адже сьогодні ми відправимося у далеку подорож до розумної Країни Правознайки і познайомимося з її володаркою Фемідівною Справедливою. Вона вас познайомить зі своєю країною, розповість вам багато цікавого про їх звичаї і життєве кредо, з яким живуть її мешканці.

(стукіт у двері, заходить Фемідівна Справедлива з валізою у руках)

Бібліотекар: А ось і наша гостя! Доброго дня, шановна Фемідівна Справедлива.

Фемідівна Справедлива: Добрий день, любі слухачі! Добрий день, люба господиня чудового Палацу книжок! Я дуже рада сьогодні до вас завітати у гості. І прийшла я до вас не з порожніми руками.
(виймає з валізи Конституцію, емблему своєї країни, паперові «розумні квіти», конверти та інші речі і кладе на стіл)
Фемідівна Справедлива: А ще у мене для вас є дуже багато подарунків.
Бібліотекар: У нас теж для тебе є подарунок. Це – вірш, який ми тобі приготували, ось послухай.

Виходить читець і читає вірш «Я маю право»
Читець:

Я маю право жити на землі,

Творити, дихати, учитись.

Примножувать багатства всі її,

Своєю Україною гордитись.

Я маю право Україну восхвалять,

Безкрайнії поля її любити,

І щовесни журавликів із вірою зустріти.

Я маю право на веселку й на весну,

На щедру осінь і на тепле літо,

На зиму, так безмежно чарівну,

І на лани із стиглим житом.

На золотаве сонце в небесах,

Що щедро Україну зігріває.

На соловейка спів в гаях,

І на любов батьків, безмежну і безкраю.Фемідівна Справедлива: Гарний вірш і дуже правильний. Спасибі вам любі читачі, що приготували такий подарунок. Мені він дуже сподобався. Я дуже до вас поспішала, тому помічників своїх із собою не взяла. Але я думаю, що серед юних правознавчиків знайдуться мені помічники, адже робота на нас з вами чекає важка, але дуже цікава.
(бажаючі виходять до Фемідівни)
Бібліотекар: Бачиш, Фемідівно, як багато бажаючих допомогти тобі у твоїй складній праці.

Фемідівна Справедлива: Так-так, я дуже рада, адже мені хочеться так багато для вас зробити, і так багато розказати. Я приїхала з дуже далекої, але справедливої країни, яка називається Правознайка. У нашій країні живуть дуже розумні законослухняні і справедливі правознайлики. Кредо нашої країни, тобто, основне правило нашої країни – «Закон, право і справедливість - понад усе!». Адже без цих основних понять ми – ніхто. Ми дуже серйозно відносимося до цього. Коли я розповіла нашим жителям про те, що збираюся до вас їхати у гості, вони з радістю передали вам, любі читачі, різні цікаві завдання, конкурси, кросворди, які придумали самі, бо знають, що ви дуже розумні і легко впораєтеся з ними. Тому, чи дозволите ви, любі читачі, пограти з вами? Чи готові ви до випробувань, які приготували мої підлеглі? Тоді вперед!

Бібліотекар: Наша гра розпочинається!

Фемідівна Справедлива: Тож, якщо ви готові, тоді ми розпочнемо. Перший конкурс-розминка нашої гри називається «Розумні квіти». Правила цієї цікавої гри дуже легкі. Мені потрібні бажаючі правознайлики.
( До Фемідівни виходять бажаючі – 3 учасники, помічники подають паперові квітки)
Фемідівна Справедлива: У мене в руках знаходяться квітки:

Квітка «Хто?»;

Квітка «Коли?»;

Квітка «Як?».

Кожен учасник конкурсу обирає собі одну з квіток. На зворотній стороні пелюстки квітки знаходяться питання на які ви повинні відповісти. На роздуми і відповідь дається 5 хвилин. За кожну правильну відповідь я буду вам вручати конверт, у якому знаходяться букви. З цих букв треба потім скласти слово. Кожен учасник складе своє слово. Відгадати треба не менше п’яти питань. Ну що, правила зрозуміли? Тоді поїхали.
(виходять 3 бажаючі)
Проводиться конкурс «Розумні квіти».
Фемідівна Справедлива: Які молодці! Ви дуже добре впоралися з цим завданням. Але це була лише розминка. Наступний конкурс нашої гри-подорожі називається «Хитромудрий кросворд». Я думаю, ви всі дуже любите розгадувати кросворди, чи не так? Тому кожний учасник вибере собі помічників і разом зі своєю командою буде розгадувати кросворд. Після того, як кросворд буде правильно розгадано, у виділених квадратиках можна буде прочитати зашифроване слово. Та команда, яка перша розгадає, та і переможе. Ну що, зрозуміли правила? Тоді поїхали!

(Учасники обирають собі команди)
Проводиться конкурс «Хитромудрий кросворд».
Фемідівна Справедлива: З цим завданням ви теж дуже добре впоралися. А от чи впораєтесь ви із третім завданням, яке приготували мої розумники.

Бібліотекар: А що ти сумніваєшся, люба Фемідівна Справедлива? Наші гравці одні з кращих наших читачів, найактивніші учасники різних конкурсів, тому з третім завданням вони теж впораються дуже легко.

Фемідівна Справедлива: Я дуже рада, що саме ці учасники стали фіналістами нашої гри-подорожі, рада що вони начитані, адже у третьому конкурсі їм знадобляться усі їх знання і спритність.

Третій конкурс нашої гри – літературно-правовий квест «Пошук істини». А ви знаєте, що таке квест? Якщо ні, то я зараз поясню. Квест (квестор) – походить від латинського слова q u a e r o шукаю, розшукую, веду слідство. В Італії, наприклад, це поліцейський чин, а у Стародавньому Римі – це була службова особа, яка за різних часів здійснювала різні функції (адміністративні, судові, фінансові). Тепер зрозуміло?

Отже завдання квесту полягає в тому, щоб ви знайшли у бібліотеці потрібні книги, у середині яких знаходяться заховані букви і завдання для вас. Потім розгадавши завдання і зібравши усі потрібні букви вам треба скласти СЛОВО. Ну що, завдання зрозуміло? Тоді вперед до своєї цілі, а присутні вас підтримають.
Починається літературно-правовий квест «Пошук істини».
Фемідівна Справедлива: Молодці, мої любі правознайлики. Ви блискуче впоралися із завданнями, які приготували для вас мої підлеглі. Ви ще раз довели, що ви – найкращі і найрозумніші, а присутні вболівальники дізналися багато цікавого і корисного. Я вам дуже вдячна за ваші знання. Але мені вже час повертатися до своєї країни, тому на згадку про мене, я хочу вам лишити ось цю емблему нашої країни, щоб дивлячись на неї, ви згадували мене. До нових зустрічей, любі мої, до побачення!

Бібліотекар: А ми, люба Фемідівно, в свою чергу хочемо подякувати за цікаві розповіді і цікаві завдання, які ти нам привезла. Приїзди до нас ще. Нам буде дуже приємно побачити тебе ще раз. До нових зустрічей!

Конкурс «Розумні квіти».
Квітка «ХТО?»:
Хто був першим президентом України?

(М.Грушевський)

Хто автор першої української народної конституції?(П.Орлик)

Хто є повноважним представником народу у Верховній раді?(Депутат)

Хто зараз голова Верховної Ради України?(В.Литвин)

Хто несе адміністративну відповідальність за неповнолітніх?(Батьки)

Хто зараз прем’єр-міністр України?(М.Азаров)

Слово, яке треба скласти – МОРАЛЬ.Квітка «КОЛИ?»:
Коли була прийнята Конституція України?

(28 червня 1996 р.)

Коли була прийнята Декларація про державний суверенітет України?(16 липня 1990 р.)

Коли був прийнятий Акт проголошення незалежності України?(24 серпня 1991 р.)

Коли наступає кримінальна відповідальність неповнолітніх?(у 16 років)

Коли настає правоздатність людини?(з народження)

Коли людина може отримати паспорт?(16 років)

Слово, яке треба скласти – ПРАВДА .Квітка «ЯК?»:
Як називається Основний Закон України?

(Конституція)

Як звати теперішнього Президента України?(В.Янукович)

Як називається особа, яка захищає права та інтереси громадян і надає їй юридичну допомогу?(Адвокат)

Як називається влада народу?(Демократія)

Як обирається Президент України?(Всенародним голосуванням)

Як називається документ, що посвідчує особу?(Паспорт)

Як звали першого вбивцю на землі?(Каїн)

Слово, яке треба скласти – ДЕРЖАВА.Конкурс «Хитромудрий кросворд».
Герб України. (Тризуб)

Акт, виданий Президентом. (Указ)

Основний закон України. (Конституція)

Суспільно небезпечна дія або бездіяльність, за яку передбачено кримінальне покарання. (Злочин)

Глава нашої держави. (Президент)

Одержане слово – ЗАКОН.Літературно-правовий квест «Пошук істини».
У якій казці Сіра особистість здійснила підступний план вбивства 2-х осіб, і лише дякуючи своєчасному втручанню громадськості все закінчилося добре?

(Ш.Перо «Червона Шапочка»)
У якій казці мова йде про якогось спортсмена, який не мав достатньої фізичної підготовки відправився на змагання по бігу з перешкодами? Хитрість і неабияка витримка дозволили йому підійти до самого фінішу. Але фінал трагічний: виявивши злочинну самовпевненість і грубо порушивши правила техніки безпеки, він гине. Колобок»)
У якій казці особа духовного сану грубо порушує принцип: «Від кожного по здібностям, кожному по праці» і присвоює заробітну плату трудящих? Останній вчинив самосуд, заподіявши цій особі тяжкі тілесні ушкодження (даючи щигля). Що це за казка і хто її автор.

(О.С. Пушкін «Казка про Попа та робітника його Балду»)
У якій казці жінка невизначеного віку викрадає чужу дитину, використавши при цьому літальні апарати. Але останньому вдається втекти. Одночасно у казці приділяється увага своєчасному збору врожаю, користь виробів із житньої муки і тому, як в результаті безгосподарності молоко на фермах витікає ріками?

(«Гуси-лебеді»)

У якій казці одна нахабна особа експлуатує неповнолітню напівсироту, використовуючи її у своїх корисних цілях, грубо порушуючи її права і свободи, маючи при цьому двох своїх рідних дітей, а також плете інтриги проти вищої посадової особи, з метою захоплення влади. Але все-таки вкінці кожен отримує по заслугам. («Попелюшка»)

У якій казці одна вперта особа нахабно, шляхом хитрощів, виганяє мешканця на вулицю, займає його житлову площу. Тільки дякуючи втручанню громадськості, житло вдається повернути, а нахабну особу – наказати.

(«Коза-дереза»)

Слово, яке треба знайти і скласти – ФЕМІДА.
1.

Назва конкурсної роботи:

Правознавча гра-подорож: «Країна Правознайка»

2.

Форма та формат представлення:

Аркуш формату А4, кегль 14, гарнітура Times New Roman

3.

Прізвище, ім’я автора:

Жолніна Наталія Олексіївна

4.

Місце роботи:

Іванівська централізована бібліотечна система, Першотравнева бібліотека-філія

5.

Контактний телефон, адреса:

0669336778

с.Першотравневе, вулиця ім..Шияна,11
Правознавча гра-подорож «Країна Правознайка».
Конкурс «Розумні квіти».
Учасники конкурсу відповідають на питання Розумних квітів, а Фемідівна Справедлива за кожну правильну відповідь дає конверт з буквами.

В кінці конкурсу кожен учасник складає своє слово.
Конкурс «Хитромудрий кросворд».


Діти розгадують хитромудрий кросворд самостійно.

Після того, як кросворд розгадано, по вертикалі виходить слово – ЗАКОН.Літературно-правовий квест «Пошук істини».Учасники квесту ведуть пошук завдань.

Перемогла, як завжди, ДРУЖБА і ПОВАГА один до одного.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка