«Природні чинники здоров’я»



Скачати 81.22 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір81.22 Kb.
Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Артемівської міської ради Донецької області

Виховний захід у 3 класі

«Природні чинники здоров’я»
(з мультимедійним супроводом у форматі Power Point та з відеофрагментами)


Автор розробки

Крупка Ірина Миколаївна

учитель початкових класів Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10

Артемівськ, 2013

Здоров`я величезною мірою залежить від духовного життя, від гармонії здорового тіла і здорового духу.

Здоров`я – це повнота духового життя, радість, ясний розум, що залежить від особистості.

В.О.Сухомлинський
Виховний захід «Природні чинники здоров`я»
Мета. Ознайомити учнів з чинниками природи, що сприяють збереженню здоров`я людини. Розвивати вміння використовувати природно-кліматичні фактори для загартовування організму. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, до природи.
Обладнання. Екологічна карта України, малюнки фітонцидних рослин, ілюстрації до теми заходу, кліп « Згадуючи літо», кліп « Музика і море».
План заходу


  1. Вірш

  2. Загадки (сонце, повітря, вода – ілюстрації)

  3. Розповідь учителя про загартовування (фрагмент купання в морі, ігри на свіжому повітрі, обтирання, обливання…)

  4. Проблемна ситуація: - Чи можуть сонце,повітря і вода бути шкідливими?

(фрагмент опіків, обмороження)

  1. Розповідь про фітонцидні рослини (цибуля, капуста, часник, морква)

  2. Робота з висловами про користь овочів.

  3. Кросворд «Аптека» (свіжі овочі на столі)

  4. Гра «Приготуй смачну страву» (назвати страви, які можна приготувати з цих овочів).

  5. Гра «Гострий розум»: назвати народні приказки, прислів`я про людину та її здоров`я.

Хід заходу

І. Організаційна частина.

У нас сьогодні справжнє свято

Гостей зібралося багато.

А ну ж, на мене подивіться

І веселенько усміхніться.

ІІ. Повідомлення теми і мети заходу.

- Послухайте вірш і скажіть, про що він.



Поглянь, дитино, все довкола

Так щиро посміхається тобі:

І сонце, й небо, ліс і поле –

Ти теж у відповідь їм посміхнись.

Ти привітайся з днем чудовим,

З пташками, травами, струмочком голубим.

І знай: усе це є природа,

Її люби, примножуй, бережи.



- Як природа впливає на людину?

Сьогодні ми ознайомимося із чинниками природи, що сприяють збереженню здоров`я. А які це фактори, ми дізнаємося, коли відгадаємо загадки.

- Голуба хустина, жовтий клубок:

По хустині качається, людям

усміхається. (Сонце)

- Чисте, напоєне запахом квітів.

Дихати без нього неможливо… (повітря)

- Вона прозора, як сльоза,

І кольором, мов бірюза,

На все вона спроможна,

Без неї жити не можна…

Тепер відгадайте, хто вона –

Ота звичайна рідина. (Вода)


- Що асоціюється у вас з цими поняттями?


Сонце Повітря Вода

Тепло тепле спрага

Світло холодне речовина

Добро настрій прозора

Життя кисень життя

Радість пахощі прохолодна

Вічність чисте тепла

Настрій життя джерело



Здоров`я здоров`я здоров`я
IІІ. 1. Розповідь учителя.

  • Ще в давні часи вчені зрозуміли необхідність використання людиною природно-кліматичних факторів, які загартовують: сонце, повітря, вода. Досвід показує, що тільки за допомогою загартовування природними факторами можливо лікувати багато хвороб.

Починати загартовування треба поступово. Сонячні ванни сприятливо впливають на м`язи. Ігри на свіжому повітрі, спорт, прогулянки, екскурсії кріплять здоров`я, піднімають настрій. Обтирання, обливання, душ, купання у водоймах – зміцнюють організм. Загартований організм не боїться хвороб і холоду.

2. Створення проблемної ситуації.



  • Чи можуть сонце, повітря і вода бути шкідливими?

3. Розв`язування проблемної ситуації за допомогою власного досвіду та ілюстрацій. Кліп « Згадуючи літо».



4. Виступи дітей.


1-й учень. – Безцінний скарб, що ми здоров’ям звемо,

Із юних літ нам треба берегти.

Адже нічого більшого нам не треба,

Щоб тільки всі були здорові ми.


2-й учень. – Здоров’я – це ранок

Зі свіжим повітрям.

Це сонце, що гріє

Ласкаво й привітно.

Це хвилі Дніпра.

Що нам сили дають.

Бери це сміливо

Мій друже, і в путь.


3-й учень. – Здоров’я – це смак

Свіжих ягід дозрілих,

Це спорт, що дає нам

Наснагу і силу.

Це сон, що на крилах

Нам зорі несуть.

Усе це з собою

Узять не забудь!

( Василенко Н.В.)
5. Гра « З’єднай»

- Які види спорту ви знаєте? Якими видами спорту ви займаєтесь?



6. Гра « М’яч у сітку» ( Хто з учнів більше м’ячів влучить у сітку, той отримує винагороду – м’ячик).


7. Гра « Загадковий марафон» ( Учень, який відгадує загадку, отримує малюнок цієї рослини).

Вчитель. - У лісі, полі, на городі нас оточує безліч цілющих рослин.

а) Відгадування загадок.


На городі молода

Пишні коси розплела

У зеленій хустинки

Золоті хова зернинки.

(Кукурудза)
Він довгенький, зелененький,

Соковитий і смачний.

Під листячком ховається,

З нами в жмурки грається.

(Огірок)


Шкір має сім,

А сльози випускає всім.

(Цибуля)
Червона ягідка корисна,

Росте до землі близько.

(Полуниця)


Маленький, гіркий,

Цибулин брат.

(Часник)
Сидить Марушка

Уся в кожушках.

Зайці прибігають,

Кожушки знімають. (Капуста)




Вона на сонці сонцем сяє

І родичів багато має.

Гарбузову господиню

Усі знають! Хто це? (Диня)


Стою стрункий, високий,

В зелених шатах я.

І золотом прикрашена

Голівонька моя. (Соняшник)



б) Розповідь учителя.

- Багато рослин виділяють легкі захисні речовини, що пригнічують ріст бактерій, грибків – фітонциди. Це ніби повітряна оборона рослин.

Фітонциди цибулі, часнику, хрону знищують усі відомі бактерії – збудники інфекційних хвороб. Соки рослин теж вбивають мікроби. Ця властивість рослин використовується під час лікування деяких захворювань.
в) Робота з висловами.

- Їж по одному яблуку на день, лікар тобі не знадобиться.

- Морква покращує кров.

- Зелень га столі – здоров`я на 100 років.


г) Розв`язування кросворда.


8. Гра « Приготуй смачну страву з цих овочів» ( Назвати страви, які можна приготувати з цих овочів).
9. Гра « Гострий розум» (Хто більше знає прислів’їв про людину та її здоров`я»)

(Хто роботи не боїться, того хвороба сторониться. Праця – здоров`я, а лінь – хвороба. У здоровому тілі – здоровий дух. Будь здорова, як вода; гожа, як рожа; весела як весна; працьовита, як бджола; багата, як земля. Фізкультура і праця здоров`я несуть. Ходи більше, проживеш довше. Не бійся сильного і не зневажай слабкого. Де дружніші, там і сильніші. Будь сильним духом, а не новим кожухом. Той веселий і багатий, хто у роботі завзятий. Жарт на хвилину, а заряджає на годину. Не золото, а найдорожче (здоров`я). Його хочеш – не купиш, а що хочеш продати – не продаси. (Здоров`я, хвороби). Здоровий не знає, який він багатий. Хто день починає із зарядки, в того здоров`я в порядку.

Найбільше щастя у житті – здоров`я. Здоров`я – найдорожчий скарб. Багато ходити – довго жити…)
10. Виступи учнів. Кліп « Музика і море».

1-й учень. - Якщо хочеш здоровим бути,

Правило запам`ятай:

Сам про своє здоров`я дбай,

На лікарів цю турботу не перекладай.
2-й учень. - Перш за все – не лінуватись

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом,

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!
3-й учень. - Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні –

Всі вони тобі корисні.
4-й учень. - Вранці й ввечері, мій любий,

Завжди - завжди ти чисть зуби.

5-й учень. - Хто здоровий, той сміється, Все йому в житті вдається, Радість б'ється в нім щоднини, Це ж чудово для людини! Хто здоровий, той не плаче, Жде його в житті удача.

11. Корисні поради (виступ медсестри):



  1. Розпочинати процедури загартовування треба лише з дозволу лікаря і за умови, що дитина здорова.

  2. Найкращий час для процедур загартовування – після ранкової зарядки. Можна обтирати тіло мокрим рушником, обливатися водою або приймати контрастний душ.

  3. Температуру води слід знижувати поступово.

  4. Якщо дитина захворіла, процедури загартовування треба припинити до повного одужання.

  5. Для контролю за результатами загартовування бажано вести записи, де фіксувати характеристики процедур, самопочуття дитини упродовж дня.


VI. Підсумок заходу.

Учитель: - Діти, пам`ятайте!

Нема більшого багатства,

Як здоров`я ваше.

На радість всім – і тату й мамі

Ростіть усі здорові й гарні.


Учні: Будемо із сонцем дружити,

Будемо з водою дружити,

Будемо із спортом дружити,

Щоб здоровими жити!

(Додатковий матеріал.

Загартовування – комплекс методів, спрямованих на підвищення функціональних резервів організму і його стійкості до несприятливої дії фізичних факторів навколишнього середовища шляхом систематичного впливу цих факторів.)





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка