Про що розповідає музика



Сторінка1/7
Дата конвертації03.03.2016
Розмір1.23 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7



І СЕМЕСТР

Тема «ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ МУЗИКА» (16 год)

Урок № 1. ЯК ЗВУЧИТЬ ДОВКІЛЛЯ?

Мета:

навчальна: зацікавити учнів уроками музики; ознайомити з емоційним змістом музики, правилами слухання, співу; дати поняття «музичні та шумові звуки», «композитор»; розпочати формування вмінь сприймати та виконувати музику;

розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів;

виховна: виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики.



Музичний матеріал: В. Подвала «Музичні загадки»; Н. Май «Перший дзвоник»; поспів- ка «Дзвоник задзвенів».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет композитора В. Подвали; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірш «Розповідає музика» 0. Лобової.

Обладнання: музичні інструменти; комп”ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок уведення в тему.
Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Перший дзвоник» Н. Май).



1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Перевірка готовності класу до уроку Музичне вітання

Учитель. Сьогодні розпочався ваш перший музичний урок. Пролунав дзвоник. На початку привітаймося! Наше привітання буде особливим, таким, як і наш урок. Послухайте наше вітання.



Прослуховування музичного вітання

• Що особливого у нашому вітанні?



2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Мабуть, ви ще у дитячому садку дуже любили музичні заняття, де виконували пісні, танцювали, грали у музичні ігри, слухали музику. Тепер ви подорослішали, прийшли до школи, де на вас знову чекають цікаві зустрічі зі світом музичного мистецтва. Ми вирушимо у подорож до музичних казок, де почуємо музику природи, спів пташок.

• Про що нам може розповісти музика?

Розповідає музика про все, що є на світі:

Як вдалину біжить ріка, милуючись у літі,

Як сонце в синіх небесах промінням землю гріє,

Про кожну квітку у лісах, про спогади та мрії.

Про щиру пісню солов’я, про верби і калину,

Про землю, що навік моя,— співучу Україну.

Як хуртовина білий сніг розсипала навколо,

І як дзвінкоголосий сміх збирає друзів в коло.

Як грізно за вікном бурчить зимова завірюха,

Як важко, коли друг мовчить або немає друга.

Про дзвін джерельного струмка й ліси, дощами вмиті,

Розповідає музика про все, що є на світі.
3. ОСНОВНА ЧАСТИНА

3.1. Засвоєння нових знань

♦ Які звуки лунають навколо вас? (Звуки транспорту тощо)

♦ Якщо ви потрапите у ліс, у парк, то що можна там почути? (Голоси пташок, шелестіння листочків, гілочок, дерев, дзюрчання води)

Звуки скрізь є: в лісі, в полі В небесах, що сни колишуть,

І на вулиці, і в школі, Звуки вкрались навіть в тишу.

Засвоєння понять

Усе це — тріск, кроки, гуркіт, шарудіння — шумові звуки.



Годинник цокає: цок-цок! І стільки звуків день у день

Колеса б’ють: тук-тук! Луна навколо нас,

У-у, у-у! — реве гудок, Що можна скласти сто пісень

Такий тривожний звук. І заспівати враз!

А ще бувають звуки музичні.

♦ Де можна почути музичні звуки? (Робота у зошитах, с. 2.)

3.2. Вокально-хорова робота

Ознайомлення з правилами співу (робота у зошитах, с. 2)

Розучування та виконання поспівки «Дзвоник задзвенів»

Учитель. На початку уроку, коли ви заходили до класу, вас зустріла пісня. Послухайте її ще раз.

♦ Про що вона розповідає?

Слухання пісні «Перший дзвоник» Н. Май

♦ Чи відома вам ця пісня?

♦ Який настрій вона викликає?

Засвоєння понять

Людина, яка створює музику,— це композитор.

Цю пісню написала українська композиторка Н. Май. Зараз ми вивчимо її, адже ця пісня про всіх, хто вперше йде до школи, а отже, саме про вас.

Розучування пісні «Перший дзвоник» Н. Май (робота над поставою, одночасним початком співу, м'якістю звуковедення)

Слухання музики

♦ Які звуки ми можемо почути у лісі?

♦ Кого ми можемо побачити у лісі влітку? Про це ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте пісеньки-загадки українського композитора В. Подвали.

♦ Про яких лісових мешканців розповів композитор?



Слухання «Музичнихзагадок» В. Подвали
4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

♦ Чи сподобалася вам наша перша зустріч із музикою?

♦ 3 якими піснями ми ознайомилися на уроці?

♦ Про що розповіла нам пісня «Перший дзвоник» Н. Май?

♦ Які правила співу та слухання музики ви запам’ятали?

Учитель. Щоб зрозуміти та полюбити музику — одного уроку замало. Тому слухайте музику завжди, співайте разом із батьками та однокласниками — у школі, удома, на відпочинку!



Учні виходять із класу під музичний супровід («Перший дзвоник»

Н. Май).


Урок № 2. МУЗИКА ПЕРЕДАЄ ПОЧУТТЯ!

Мета:

навчальна: надати учням уявлення про музику як мистецтво, що розповідає про життя людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику;

розвивальна: розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові виконавські навички; дати визначення поняттю «пульс»;

виховна: виховувати музичну культуру та моральні якості (співчуття, почуття людяності, любові до рідного краю).



Музичний матеріал: П. Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»; поспівка «Дзвоник задзвенів»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; Н. Май «Перший дзвоник»; гра «Композитор».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети композитора П. Чайковського; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: комп”ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Пісня про школу»

М. Дремлюги).

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ



Перевірка готовності класу до уроку.

Музичне вітання

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

♦ Якими бувають музичні звуки?

♦ Які правила співу ви запам’ятали?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

♦ Чи може музика розповісти про почуття?

♦ Якими можуть бути почуття?

Учитель. Отже, звернімося до музики, вона дасть нам відповіді на ці запитання.

4. ОСНОВНА ЧАСТИНА

4.1. Слухання музики

Учитель. У які ігри найбільше люблять гратися дівчата? Композитор П. Чайковський часто гостював у с. Кам’янка на Чернігівщині, де жила його сестра з племінниками. Спостерігаючи за іграми дітей, він написав для них «Дитячий альбом». З-поміж багатьох п’єс усього альбому є дві, у яких ідеться про гру дівчинки з лялькою. Погляньте на два малюнка. (Розглядання ілюстрацій.) На одному малюнку дівчинка лікує захворілу ляльку, а на іншому — грається з лялькою.

Гра «Композитор»

Учитель. Якщо б ви були композиторами, то яку музику написали б, щоб передати настрій цих двох малюнків? (Відповіді учнів.)



Слухання «Хвороба ляльки» та «Нова лялька» П. Чайковського

Учитель. Послухайте два музичних твори композитора П. Чайковського.

♦ Який твір розповідає про події, зображені на першому малюнку, а який — про події другого?

Слухання «Хвороба ляльки» та «Нова лялька» П. Чайковського.

♦ Чому ви вирішили, що перший твір відповідає першому малюнку, а другий — другому? Можливо, навпаки? (Коментар. У цьому разі вчитель застосовує прийом провокування дискусії.)

♦ Якби ви були композитором, то яку назву ви могли дати цим творам? Композитор назвав ці твори «Хвороба ляльки» та «Нова лялька». У п’єсі

«Хвороба ляльки» ми чуємо, як болісно та жалібно зітхає дівчинка, немов сльози капають з очей — так їй шкода ляльку. А у п’єсі «Нова лялька» ми почули радісну, поривчасту музику, дівчина немов кружляє та співає від радощів.

♦ Придумайте розповіді за малюнками та музикою з такими назвами. (Відповіді дітей.)

Ви придумали дуже цікаві розповіді.

♦ Які почуття викликала у вас ця музика?

Так, ця музика вчить відчувати чужий біль. І хоча вона про ляльку, але почуття в ній справжні. Але після суму обов’язково настає радість. (Робота у зошитах, с. 3.)



4.2. Вокально-хорова робота

Виконання поспівки «Дзвоник задзвенів»

Засвоєння понять

Коли ви виконували цю пісеньку, то, мабуть, відчули рівномірну пульсацію — раз-два, раз-два. Пульс — це рівномірні «кроки» музики. (Робота у зошитах, с. 3.)



Виконання поспівки із крокуванням та плесканням.

Розучування пісні «Пісня про школу» М. Дремлюги. Робота над текстом, одночасним початком співу, м'яким звуковеденням.

Повторення пісні «Перший дзвоник» Н. Май

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель. Сьогодні на уроці ми відчували сум та радість, училися відчувати біль іншої людини та розділяти її радість.

♦ Пригадайте назви творів, які ми слухали на уроці.

♦ Про які почуття розповіла нам «Пісня про школу» М. Дремлюги?

Учні виходять із класу під музичний супровід (*Пісня про школу»

М. Дремлюги).


Урок № 3. РІЗНІ ГОЛОСИ

Мета:

навчальна: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи особливості хороводної, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «високізвуки», «низькізвуки»;

розвивальна: розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;

виховна: виховувати інтерес до музики, уміння спілкуватися.



Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Пташка»; Д. Кабалевський «Зайчик дражнить ведмежатко»; поспівка «Ку-ку»; українська народна пісня «Ой, до нори, мишко»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; ігри «Прогулянка лісом», «Луна»; гра-загадка «Неслухняне пташеня». Наочні посібники: нотна хрестоматія; казка Хао Ньїєн «Чому дятел не співає?»; портрет композитора Д. Кабалевського; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: комп”ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Пташка» Е. Ґріґа).



  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку .

Музичне вітання

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

♦ Які настрої передає музика?

♦ У яких музичних творах, що слухали на попередньому уроці, ми чули сум?

♦ Який музичний твір розповів нам про радісну гру дівчинки?

♦ Як називають людину, яка створює музику?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Чи відомо вам, що музика — справжня чарівниця? Вона може передати не тільки різні настрої та почуття. Разом з нею ми зможемо здійснити подорож до осіннього лісу й почути лісові таємничі звуки. Чи хотіли би ви разом зі мною почути пісню лісу? Тоді ми знову вирушаємо у подорож.

4. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Учитель. Ось ми й у лісі. Уявіть: зійшло сонце. Якщо прислухатися, то можна почути багато звуків: спів пташок, шелестіння листя, шарудіння гілочок. Це — музика лісу! Видатний український педагог В. Сухомлинський, відвідавши з учнями ліс, написав невеличку казку. Ось послухайте...

«Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець, і всі дерева в лісі заспівали. Кожне співало свою пісню... Слухаючи цей спів, хотілося підійти до білокорої красуні берізки, обійняти її. Дуб співав мужню пісню. Слухаючи цей спів, хотілося бути сильними, відважними...»

Отже, привітаймося з природою її мовою!



Гра «Прогулянка лісом»

Діти мають наслідувати звуки лісу: дме вітер, шелестять листя, дзюрчить струмочок.



Гра «Луна» (відтворення ритму)

♦ Чи можуть звуки лісу стати музичними? Чия це музика? (Імітація стукотіння дятла дерев’яними паличками.)

Це стукіт лісового лікаря дерев — дятла. Послухайте ще раз його стукіт та повторіть зі мною.

Читання казки Хао Ньїєна «Чому дятел не вміє співати»

Учитель. Чи відомо вам, чому дятел не співає, а лише стукає? Послухайте казку в’єтнамського письменника Хао Ньїєна «Чому дятел не вміє співати». Учитель читає казку Хао Ньїєн «Чому дятел не вміє співати»



(див. с. 88 цього посібника).

♦ Яких мешканців ми можемо зустріти у лісі?



4.1. Слухання музики Слово вчителя

Послухайте музику. Можливо, це ведмідь?



Слухання п'єси «Пташка» Е. Ґріґа

♦ Як ви здогадалися, що це музика пташки, а не ведмедя?



4.2. Засвоєння нових знань Засвоєння понять

Звуки, що виникають під час співу або гри на музичних інструментах, мають певну висоту. Вони бувають високими та низькими. (Робота у зошитах, с. 5.)



Гра-загадка «Неслухняне пташеня»

Учитель. Неслухняне маленьке дитинча синички, спурхнувши з гнізда, полетіло високо вгору і сіло на верхівку дерева. (Грає арпеджіо вгору.)

Синичка-мама побачила і злякалася, що її дитина може впасти, тому звеліла негайно спускатися. Музика зараз підкаже вам, чи послухалося пташеня мами. (Грає арпеджіо вгору або вниз.)

Покажіть рухами рук, куди летіло пташеня.



4.3. Слухання музики

Учитель. Наша подорож лісом триває. Ми потрапили на лісову галявину. За звучанням музики визначте, хто бешкетує на лісовій галявині.



Слухання «Зайчик дражнить ведмежатко» Д. Кабалевського.

♦ Якими звуками було зображено лісових мешканців?

♦ Який настрій ви відчули в музиці?

♦ Кого зобразили спокійні та низькі звуки, а кого — високі та дзвінкі? (Робота у зошитах, с. 4.)



4.4. Вокально-хорова робота

Розучування поспівки «Ку-ку» з показом звуковисотності (робота у зошитах, с. 4)

Розучування української народної пісні «Ой, до нори, мишко», спів з проплескуванням пульсу мелодії

Повторення «Пісні про школу» М. Дремлюги
5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель. Наша подорож добігла кінця.

♦ Про яких лісових мешканців розповіла нам музика?

♦ Які голоси вони мають?

♦ Якими бувають музичні звуки?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Пташка» Е. Ґріґа).

Урок № 4. МУЗИКА КРОКУЄ

Мета:

навчальна: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи особливості хороводної, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «довгі та короткі звуки»;

розвивальна: розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;

виховна: виховувати інтерес до музики, уміння спілкуватися.



Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Похід гномів»; В. Косенко «Не хочуть купити ведмедика», «Купили ведмедика»; 3. Левіна «Що нам осінь принесе?»; поспівка «Я крокую вгору»; українська народна пісня «Ой, до нори, мишко»; ігри «Дощ у лісі», «Що придбали друзі».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: музичні молоточки; комп”ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок поглиблення теми.
Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Похід гномів» Е. Ґріґа).



  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку Музичне вітання

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

♦ Якими бувають звуки, що ми чуємо навколо?

♦ Якими бувають музичні звуки?

♦ Як називають кроки у музиці?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

♦ Як ви рухаєтеся, коли поспішаєте до школи?

Учитель. Так, ви йдете швидко. А якщо ви втомлені або вам не потрібно нікуди поспішати? Так, ваші кроки стають повільнішими. А чи може музика крокувати? Тож дізнаємося про це на уроці. Уявіть, що ви — композитори. Яку музику б ви написали, щоб передати осінній настрій? Отже, сьогодні на уроці під час подорожі до осіннього лісу ми поміркуємо про те, як музика передає осінні настрої.

4. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Гра «Дощ у лісі»

Учитель. Передайте звуками шум дощу від перших крапель через зливу до вщухання.

♦ Якими звуками — музичними чи шумовими — ми передали шум дощу?

4.1. Вокально-хорова робота



Розучування поспівки «Я крокую вгору»

Учитель. Осіння пора завжди викликає два почуття: з одного боку, вона трошки сумна, тому що закінчилося літо, настають холодні, похмурі дні. З іншого боку — це час милування різнобарвною, кольоровою та яскравою природою, час збирання щедрого врожаю.



Слухання пісні «Що нам осінь принесе?» 3. Левіної

Учитель. Усі люди радіють щедрій осені, збирають урожай та виконують пісні. Прислухайтеся до пісні. Про що в ній ідеться?

♦ Який настрій, які почуття ви почули у цій пісні?

Розучування пісні «Що нам осінь принесе?» 3. Левіної (спів у діалозі, виконання з проплескуванням пульсу)

4.2. Засвоєння нових знань Засвоєння понять

Ви, мабуть, звернули увагу на те, що музичні звуки мають різну тривалість. Одні звучать довго, інші — коротко. На кожну частину пульсу припадає або один довгий звук, або два коротких.

Довгий звук — склад ТА — позначають І; два коротких звуки —

ТІ-ТІ — позначають П. На один довгий звук ТА припадає два коротких

ТІ-ТІ. Паузу (мовчання) позначають X.

Учитель. Я хочу розповісти вам про свою пригоду. Учора я купував (-ла) подарунок своєму маленькому приятелеві. Скільки у магазині іграшокі Ляльки, машинки, кораблі, зайчики, цуцики, кошенятка та інші.

♦ А що ви б придбали в іграшковому магазині?

Гра-імпровізація «Що придбали друзі».

Учитель. Уявіть, що ваші друзі пішли до магазину іграшок, купили там ляльку та маленьких гномів. Дайте ритмічну відповідь на запитання.



Що при-дба-ли дру-зі?

Запишіть ритмічний рисунок відповіді.



Гар-ну ляль-ку.

Ма-лень-ких гно-мів.

4.3. Слухання музики

Слухання твору «Похід гномів» Е. Ґріґа

♦ Про що розповіла нам музика?

♦ Герої цієї п’єси крокували або швидко бігли?

♦ Які казкові персонажі можуть крокувати під цю музику?



Слухання «Не хочуть купити ведмедика» В. Косенка

Учитель. У магазині, де я був (була), особливо чудовим був ведмедик. І раптом я побачив (-ла) маленького хлопчика, який благав батьків, щоб йому купили цього ведмедика. Послухайте, як про це розповідає В. Косенко у своїй п’єсі.

♦ Якщо ви були б композиторами, яку назву ви б дали цій п’єсі?

♦ Як музика розповідає про почуття малюка?

♦ Як звучала музика: голосно чи тихо, швидко чи повільно?

Слухання «Купили ведмедика» В. Косенка

Учитель. Хочете дізнатися, чим завершилася ця історія? Послухайте ще одну п’єсу.

♦ На вашу думку, купили ведмедика малюкові чи ні?

♦ Як би ви назвали цей твір?

♦ Чому ви вирішили, що малюк отримав ведмедика?

♦ Як музика розповіла про це?

♦ Чи змінився настрій дитини?

♦ Який настрій був у першій п’єсі?

♦ Як він змінився у другій п’єсі?

4.4. Вокально-хорова робота Повторення пісні «Ой, до нори, мишко»

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель. Ми сьогодні дізналися, як музика передає різні настрої людини. Отже, свою колекцію музичних вражень ми збагатили новими творами.

♦ Яких казкових мешканців лісу ми впізнали у творах Е. Ґріґа?

♦ Які музичні враження ви отримали від прослуховування п’єс В. Косенка?

♦ Які назви мали ці п’єси?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Похід гномів» Е. Ґріґа).
Урок №5. СВЯТО ОСЕНІ

Мета:

навчальна: учити учнів розпізнавати життєвий зміст музики ти вміти на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів, передавати у виконанні настрій і характер музики; засвоїти з ними поняття «сопілка», «пастораль», «гучні й тихі звуки»;

розвивальна: розвивати відчуття пульсації; поглиблювати знання учнів про поняття «високі й низькі, короткі й довгі звуки»; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву, емоційність учнів;

виховна: виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики.



Музичний матеріал: В. Косенко «Пасторальна»; поспівка «Раз-два-три-чотири»; українська народна пісня «Ходить гарбуз по городу»; 3. Левіна «Що нам осінь принесе?». Наочні посібники: нотна хрестоматія; ілюстрації до музичних творів; зображення музичних інструментів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: музичні інструменти; комп”ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок поглиблення теми.


Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід (українська народна пісня «Ходить гарбуз по городу»).



  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку Музичне вітання

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

♦ Які бувають за висотою звуки?

♦ Як позначаються довгі та короткі звуки?

♦ Які настрої ми можемо почути у музиці?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель (декламує вірш)

Падає, падає листя.

Листя в саду мерехтить.

Жовте, яскраво-вогнисте Тихо за вітром летить.

♦ Про яку пору року йдеться у цьому віршику?

Правильно, про осінь.

♦ А чи помітили ви красу осені дорогою до школи? Чи прислухалися до її звуків?

♦ Якщо б ви були композиторами, яку б музику ви написали, щоб передати осінні настрої?

Сьогодні на уроці ми поміркуємо про те, якою може бути музика осені.

4. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Учитель. Як ви вважаєте, чи легко зрозуміти, про що розповідає музика? Одразу можна навіть заплутатися.

Для того щоб зрозуміти музику, потрібно навчитися слухати її та дотримувати певних правил: сидіти зручно, звикати слухати музику в тиші, слухати уважно та не відволікатися.

4.1. Засвоєння нових знань Засвоєння понять

♦ Які музичні інструменти вам відомі?

З-поміж багатьох інструментів є чудовий чарівний інструмент — сопілка.

Знайшли ми в полі гілочку —

Шукали цілий день.

Калинову сопілочку Зробили для пісень.

Цей інструмент схожий на пастушу дудочку.

Про її чарівний спів йдеться у багатьох українських казках і піснях, а нам сопілочка допоможе пригадати літо, те, як гостювали у селі у бабусь та дідусів або з батьками ходили у похід та милувалися чудовими сільськими краєвидами. Погляньте на малюнок. Що на ньому зображено? (Робота у зошитах, с. 7.)

Картини сільського життя із зображенням природи і пастушків — це пастораль.


  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка