Програма навчальної дисципліниСкачати 28.14 Kb.
Дата конвертації24.03.2016
Розмір28.14 Kb.

  1. Програма навчальної дисципліни


Тема 1

Розумове виховання і розумовий розвиток. Необхідність розумового виховання дітей в дошкільному віці. Роль розумового виховання у розвитку особистості дитини, у підготовці до школи. Завдання і засоби розумового виховання дітей дошкільного віку.


Тема 2

Дидактика як галузь педагогіки. Питання дидактики у творах вітчизняних і зарубіжних педагогів: К.Д. Ушинського, Г.Г. Ващенка, С.Ф. Русової, Я.А. Коменського, Й. Гербарта та інші. Сучасні погляди на предмет і завдання дидактики.

Основні дидактичні категорії та їх сучасна сутність: освіта, процес навчання, дидактичні принципи навчання, методи і прийоми навчання.
Тема 3

Сенсорне виховання в дитячому садку. Поняття про сенсорне виховання і розвиток. Зміст сенсорного виховання. Методика в різних вікових групах.

Навчання в дитячому садку. Суть процесу навчання, його своєрідність в дошкільному віці. Формування основ учбової діяльності в процесі навчання. Основні дидактичні принципи.
Тема 4

Сутність розвивального навчання. Зміст навчання дітей дошкільного віку. Ознайомлення з навколишнім – основа розумового виховання. Зміст знань про навколишнє, вимоги до їх відбору.

Формування системи знань у різних вікових групах. Вимоги до відповідей на дитячі запитання Запитання дітей, їх значення для розумового розвитку.
Тема 5

Порівняльний аналіз змісту знань дітей про оточуюче в різних вікових групах згідно базової програми та Базового компоненту.


Тема 6

Розумове виховання – складова всебічного розвитку дошкільника


Тема 7

Поняття про методи та прийоми навчання. Їх класифікація. Поєднання методів і прийомів навчання в залежності від змісту навчального матеріалу та індивідуальних особливостей дітей.


Тема 8

Заняття як форма організації навчання. Роль занять, їх місце в режимі дня. Гігієнічні та дидактичні вимоги до організації занять. Види занять. Структура. Планування занять. Підготовка вихователя та дітей до занять. Підготовка обладнання, наочних та методичних посібників.


Тема 9

Перегляд, аналіз нетрадиційних форм навчання дітей дошкільного віку.


Тема 10

Особливості організації і методики проведення занять в різних вікових групах.


Тема 11

Аналіз навчального процесу дітей дошкільного віку в повсякденному житті. Використання дітьми знань, умінь і навичок одержаних на заняттях в ігровій, трудовій діяльності.


Тема 12

Розробка, моделювання та аналіз фрагментів занять.


Тема 13

Сучасні підходи до організації навчання в дошкільному закладі.


Тема 14

Необхідність трудового виховання дітей дошкільного віку. Класична та сучасна педагогіка про трудове виховання. А.С.Макаренко про виховання інтересу до праці. Завдання трудового виховання. Види і зміст дитячої праці в різних вікових групах. Виховна цінність кожного виду праці


Тема 15

Аналіз програмових вимог трудового виховання в різних вікових групах


Тема 16

Умови організації трудового виховання. Основні форми організації дитячої праці. Зміст трудових доручень; методика керівництва в різних вікових групах. Види чергувань, їх організація, керівництво ними. Місце та зміст колективної праці в різних вікових групах. Організація і методика керівництва нею. Роль сім’ї у трудовому вихованні.


Тема 17

Складання конспектів видів трудової діяльності дошкільників


Тема 18

Необхідність економічного виховання дошкільників. Сучасні дослідження проблеми. Мета, завдання, зміст, методика початкового економічного виховання.


Тема 19

Складання фрагментів різних видів пізнавальної діяльності дітей з елементами економічного виховання


Тема 20

Сучасні підходи до трудового виховання дошкільників.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка