«Психологічне здоров’я підростаючого покоління». Результати та відгукиСкачати 79.86 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір79.86 Kb.
«Психологічне здоров’я підростаючого покоління».

Результати та відгуки.


7 жовтня 2013 року в приміщенні Українського національного інформаційного агентства (УКРІНФОРМ) відбувся круглий стіл«Психологічне здоров’я підростаючого покоління». Метою заходу було привернення уваги суспільства до психологічних проблем у підростаючого покоління, а також пошук шляхів для їх вирішення за допомогою фахових психологів і бібліотечних працівників.

Організаторами заходу виступили ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» та Секція системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психотерапевтів (УСП).

У заході взяли участь  Людмила Гридковець - кандидат психологічних наук, практичний психолог-консультант, декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій; Сергій Максименко - директор Інституту психології ім. Г.С.Костюка України, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук; Андрій Міщин - директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат політичних наук; Володимир Миколенко - голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психологів (УСП);  Тетяна Сопова - заступник директора з науково-методичної роботи ДЗ "ДБУ для юнацтва", психологи та студенти МВПУ зв’язку.

Під час круглого столу піднімались актуальні питання психічного та психологічного здоров’я нації, питання збереження культури, відродження духовності і сімейних цінностей. як підготувати дитину чи молоду людину до зустрічі з глобальними спільнотами, як бути готовим до зміни світогляду і зберегти відносини у своїй родині, як проводити профілактику негативних впливів на психологічне і психічне здоров’я підростаючого покоління за допомогою сучасних досягнень психологічної науки.

Людмила Гридковець, декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій, розповіла про роботу сучасного психолога, про ті проблеми, з якими стикається психолог в юнацькому середовищі.

Тетяна Сопова, заступник директора з науково-методичної роботи ДЗ "ДБУ для юнацтва", та психологи бібліотеки відмітили, що сучасна бібліотека відіграє важливу роль у підтримці і розвитку культури. Бібліотека, яка є елементом інформаційно-психологічної безпеки підростаючого покоління, надає нового імпульсу в популяризації здорового способу життя та профілактиці асоціальних явищ серед молоді. Цизман В.Е., психолог та Миколенко Н.В., методист 1 кат. відділу зв’язків з громадськістю розказали про роботу психологічної служби ДЗ „ДБУ для юнацтва”.Круглий стіл відвідало чимало представників преси. Журналісти задавали провокаційні питання, брали інтерв’ю в учасників заходу.

Захід відвідали журналісти Голос UA, УТР, УНН, Гамма ТВ, Тоніс, соmments.uа.

Про круглий стіл у пресі:

«Українським підліткам бракує спілкування і вони втікають від реальності в інтернет. Про це під час круглого столу «Психологічне здоров’я підростаючого покоління» розповіла декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій Людмила Гридковець. Підростаюче покоління втікає від реальності в інтернет» - пише УНН.


«Інтернет- це середовище, яке, з одного боку, виступає, як один із способів навчання, виховання. Але, якщо дитина, надто багато часу проводить перед монітором комп'ютера, віртуальний світ починає домінувати над тими цінностями, які у нього є», - зазначив С.Максименко, і, зокрема, підкреслив, що інтернет-залежність дуже небезпечна, особливо в ранньому віці» - повідомляє Голос.ua.
"Часто маленька дитина хворіє не тому, що в неї є соматичні (тілесні.- Ред.)  проблеми, хоча вони також існують, але дуже великий вплив має психологічна складова. Тобто на здоров'ї дитини можуть позначатися і відносини батьків. Дехто з моїх колег навіть вважає, що дитину до п'яти років часто не потрібно лікувати - спочатку треба, щоб батьки навели лад у своїх стосунках", - сказав В.Миколенко, про що повідомлено на сайті Укрінформу.

Інформація про захід розміщена на сайтах:
http://www.ukr.net/news/ukra_nsk_p_dl_tki_strazhdajut_v_d_samotnost_ekspert-23929196-1.html
http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?ukrayinski_pidlitki_strazhdayut_vid_samotnosti__ekspert&objectId=373885
http://www.unn.com.ua/uk/news/1257790-ukrayinski-pidlitki-strazhdayut-vid-samotnosti-i-tikayut-v-internet-psikholog
http://ua.golos.ua/psychology/13_10_08_internetzavisimost_trudnee_lechit_chem_alko_i_narkozavisimost__ekspert


***

http://www.ukr.net/news/ukra_nsk_p_dl_tki_strazhdajut_v_d_samotnost_ekspert-23929196-1.html


http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?ukrayinski_pidlitki_strazhdayut_vid_samotnosti__ekspert&objectId=373885
http://www.unn.com.ua/uk/news/1257790-ukrayinski-pidlitki-strazhdayut-vid-samotnosti-i-tikayut-v-internet-psikholog

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/anons_kruglogo_stolu_psihologichne_zdorovya_1869862Українським підліткам бракує спілкування і вони втікають від реальності в інтернет.

Про це під час круглого столу "Психологічне здоров'я підростаючого покоління" розповіла декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій Людмила Гридковець, пише УНН.

"Підростаюче покоління втікає від реальності в інтернет. Таких, згідно з нашим останнім дослідженням, близько 30%. Сучасні підлітки страждають від самотності та недоліку спілкування із батьками. Вони не вміють адекватно сприймати себе, своє оточення, та світ, у них порушена ця оцінка, порушена комунікація між людьми", - розповіла вона.

За її словами, такі проблеми виникають перш за все через погані відносини з батьками.

"Якщо дитина у родині не взаємодіє з батьками,то вона легко увійде у будь яку залежність, в тому числі, і від Інтернету. Дитина буде щаслива у тій родині, у якій щасливі батьки. Тому треба перш за все, допомагати родинам вийти з кризи", - підкреслила експерт.

Джерело:  УНН***

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/anons_kruglogo_stolu_psihologichne_zdorovya_1869862


Круглий стіл: «Психологічне здоров'я підростаючого покоління»

7 жовтня, о 10.00, у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (2 поверх) відбулося засідання "круглого столу" на тему: «Психологічне здоров'я підростаючого покоління». Організатор - ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва"

Учасники: Людмила Гридковець - кандидат психологічних наук, практичний психолог-консультант, декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій; Сергій Максименко - директор Інституту психології ім. Г.С.Костюка України, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук; Андрій Міщин - директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат політичних наук; Володимир Миколенко - голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психологів (УСП);  Тетяна Сопова - заступник директора з науково-методичної роботи ДЗ "ДБУ для юнацтва".

Підсумкові матеріали:

Стосунки між батьками впливають на здоров'я дітей – психотерапевт

Стосунки в родині впливають не тільки на психічне, а й на фізичне здоров'я дітей, і сімейні чвари часто стають причиною дитячих хвороб.

Про це на засіданні "круглого столу" в Укрінформі на тему: "Психологічне здоров'я підростаючого покоління" заявив  голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психологів Володимир Миколенко, повідомляє кореспондент агентства.

"Часто маленька дитина хворіє не тому, що в неї є соматичні (тілесні.- Ред.)  проблеми, хоча вони також існують, але дуже великий вплив має психологічна складова. Тобто на здоров'ї дитини можуть позначатися і відносини батьків. Дехто з моїх колег навіть вважає, що дитину до п'яти років часто не потрібно лікувати - спочатку треба, щоб батьки навели лад у своїх стосунках", - сказав В.Миколенко.

Він розповів, що наразі в педіатрії активно досліджується психосоматичний фактор формування будь-якої хвороби. "Тобто мається на увазі, що будь-яка дитяча хвороба має в собі психологічну складову", - уточнив Миколенко.

У цьому контексті він зауважив, що ефективним засобом їх лікування може бути звернення до психолога. "Психологія може допомогти поміняти позицію, навчитися чогось і вирішити проблеми, в тому числі в медичній сфері", - зазначив психотерапевт.

Практичний психолог-консультант, декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій, кандидат психологічних наук Людмила Гридковець у свою чергу наголосила, що батьківська родина є базовим фактором формування життєвих сценаріїв дитини. За її словами, навіть у тих сім'ях, де ззовні стосунки здаються гарними, але при цьому батьки перебувають у стані тихої війни, дитина завжди віддзеркалює  реальний стан речей через агресію по відношенню до батьків.
"Це не тому, що вони такі погані і її не виховували, просто дитина проявляє справжню картину батьківських стосунків, і батькам дуже важливо розуміти, що в першу чергу дитина буде щаслива в тій родині, де щасливі батьки", - підсумувала Гридковець.
***

Інтернет-залежність у дітей важче піддається лікуванню, ніж алкогольна або наркотична пристрасть.

Про це в ході круглого столу повідомив директор Інституту психології ім. Г.Костюка НАПН України Сергій Максименко.

За його словами, тривале перебування дитини або підлітка у віртуальному світі може привести до серйозної залежності.

«Інтернет- це середовище, яке, з одного боку, виступає, як один із способів навчання, виховання. Але, якщо дитина, надто багато часу проводить перед монітором комп'ютера, віртуальний світ починає домінувати над тими цінностями, які у нього є», - зазначив С.Максименко.

С.Максименко, зокрема, підкреслив, що інтернет-залежність дуже небезпечна, особливо в ранньому віці.

«Інтернет-залежність важче лікувати, ніж алкогольну чи наркотичну. У дітей захоплення віртуальним світом провокує розпорошеність уваги та дій. Вони випереджають час своїм баченням світу», - підсумував психолог.
http://ua.golos.ua/psychology/13_10_08_internetzavisimost_trudnee_lechit_chem_alko_i_narkozavisimost__ekspert

***


Відео від Укрінформу

http://www.youtube.com/watch?v=9Idf3ociK5g


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка