Радушинська Оксана Петрівна. БіографіяСкачати 47.03 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір47.03 Kb.
Радушинська Оксана Петрівна. Біографія
Радушинська Оксана Петрівна народилась 27 вересня 1979 року в м.Старокостянтинові. Після закінчення середньої школи здобула освіту журналіста в Київському Укртелерадіоінституті. З 2003 року – студентка Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна». Майбутній фах – видавнича справа та редагування.

Працювала в редакції Старокостянтинівської міської газети «Новини Поділля» (у 2003-2004 рр. – редактором даного видання). З червня 2004 року і по даний час працює редактором-ведучою радіопрограм ДП «Старокостянтинівська районна телерадіокомпанія», має ряд авторських радіопередач та проектів. Окрім того Оксана – редактор культурологічних програм Хмельницької обласної ТРК «Поділля-Центр». Автор та ведуча щотижневої телепередачі «Від усієї душі», тематика котрої спрямована на ознайомлення із обласними колективами художньої самодіяльності, що зберігають самобутню культуру нашого краю, приживлюють любов і шану до української пісні та обрядовості сучасній юні і молоді. Також вона співпрацює з газетою Хмельницької міської ради «Проскурів», Інститутом розвитку інтелекту дитини (м. Київ). Автор та ведуча щосуботньої передачі «Родовід», яка виходить в ефірі Хмельницького обласного радіомовлення. В рамках передачі авторка знайомить слухачів із непересічними творчими особистостями, із традиціями, обрядами і звичаями українського народу, також популяризуючи у радіопросторі поезію подільських майстрів слова.

Оксану Радушинську відзначено численними грамотами та подяками різного рівня за діяльність у літературній, культурній, журналістській та соціальній сферах. Вона є автором та співавтором сценаріїв ряду культурно-мистецьких, шоу заходів та програм. Автор і режисер єдиного на Старокостянтинівщині загального молодіжного конкурсу краси, таланту та інтелекту «Панна Весна».

Лауреатка Першого Всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді «Повір у себе» у номінації «Літературне мистецтво» (1999 р.).

Володарка титулу «Українська Мадонна», присвоєного Міжнародним благодійним Фондом Святої Марії (2002 р.).

Тричі номінантка (2001-2002, 2005 рр.) та переможниця обласної молодіжної мистецької акції «Подільський Оскар» у номінаціях: «Крок до Парнасу» (2003 р.), «Гранослов» (2004 р.) та «Молодіжний медіа-проект року» (2005 р.).

Занесена на обласну Дошку Пошани «Кращі люди області» (2003 р.).

Переможниця літературного конкурсу «Рукомесло-2004». І-ше місце в номінації ПОЕЗІЯ: «То шлях правдивий. Ти – його предтеча» (2004 р.).

Дипломантка Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов» (2004 р.).

Лауреатка премії облдержадміністрації «За внесок у суспільно-економічне і культурне життя молоді» (2004 р.).

Лауреатка VI Всеукраїнського творчого конкурсу «Українська Мадонна» у номінації «Софія» (2005 р.).

Переможниця III Студентського фестивалю творчості «Сяйво надій» у номінації «Літературна» (2005 р.).

Лауреатка премії ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» до Дня Соборності України (2006 р.).

Лауреатка ІІІ премії міського конкурсу на кращий поетичний твір про місто Хмельницький «Хмельницька щедра осінь» (2006 р.).

Лауреатка премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України у номінації «За творчі досягнення» (2007 р.).

Дипломантка міського конкурсу на кращий поетичний твір про місто Хмельницький «У віршах і піснях славімо наше місто» (2007р.).

Лауреатка ІХ Всеукраїнського творчого конкурсу серед журналістів «Українська Мадонна» в номінації «Віра. Боже, Україну збережи» (2007р.).

Добірки віршів у різний час було опубліковано в журналах: «Жінка», «Днiпро», «Дзвін», «Соціальне партнерство», в Міжнародному журналі «Склянка Часу / Zeitglas» (Україна-Росія-Німеччина), в газетах: «Проскурів», «Голос громади», «Подільські вісті», «Ровесник», «Літературна громада», «Сільські вісті», «Нова епоха», «Літературна Україна», «Літературна газета», «Луганський край» та інших.

Авторські твори неодноразово звучали в ефірі радіо «Голос Києва», у передачах ХОДТРК «Поділля-Центр», на національному, обласному та районному радіо, на телеканалі УТ-1. Авторські телепередачі постійно транслюються в ефірі телеканалу УТР (міжнародний – 105 країн світу).

Добірки віршів представлено на кількох мистецьких Інтернет-сайтах, зокрема в Інтернет-бібліотеці української поезії «Поетика».У співавторстві із композиторами створено ряд пісень, які виконують співаки Хмельниччини, Вінничини, Івано-Франківщини, Чернівеччини. Пісня «Одна сльоза» увійшла до репертуару Народної артистки України Валентини Степової.

Окремі вірші перекладалися німецькою мовою. Брала участь в антологіях сучасної поезії Хмельниччини «Безсоння вишень» (2000 р.), «Осик осінній сон» (2001 р.); в антології сучасної поезії Старокостянтинівщини «Мелодії древнього міста», де виступила і редактором-упорядником (2001 р.); у збірнику Хмельницької організації Національної Спілки письменників України «Автограф» (2002 р.); у методичних посібниках по ранньому розвитку дитини «Читати раніше, ніж говорити» (2001 р.), «Материнська школа», «Школа сімейного виховання» (2002 р.) та «Материнська школа. Щоб усі діти були щасливими» (2003 р); у Хмельницькій поетичній антології «Чорний тюльпан» (2002 р.); у I-ІV книгах антології сучасної новелістики та лірики України (м. Канів, 2003-2006 рр. ); у художньо-публіцистичному альманасі «Творче Поділля. Ювілей» (2003 р.); у ІІ томі Книги Скорботи України (2004р); в антології вибраних творів «Aus 10 Jahren «ZeitGlas» (2005 р.); у хрестоматії Хмельницької організації Національної Спілки письменників України «Літературна Хмельниччина ХХ століття» (2005 р.); у поетичній антології до 575-річчя міста Хмельницького «Плоскирів-Проскурів-Хмельницький» (2006р.); у бібліографічному виданні «Хмельницький в іменах. Прозаїки, поети, журналісти» (2007р.); в альманасі «Щастя дарувати радість», присвяченому діяльності БО БДТ «Щедрику-Ведрику» (2007р.) та iнш.

Оксана Радушинська є авторкою поетичних збірок: «На крилах мрій» (1999 р.), «Світанкові сни» (2000 р.), «Казки яблуневого снігопаду» (2001 р.), «Неспівані пісні про щастя» (2002 р.), «Сповідь дощу» (2003 р.), «Навпіл iз долею» (2004 р.), «Стукав сніг…» (2005 р.) та книг дитячих віршів: «Сонячне зайченя» (2004 р.), «Абетка для малят» (2005 р.), «Віршики для малят» (2006 р.), «Абетка дошколярика-пішоходика» (2006 р.) та «Українські свята» (2007 р.).

Член Національної Спілки журналістів України (з 2002 р.).

Член Хмельницької літературної спілки «Поділля» (з 2003 р.).

Член Міжнародної Співдружності письменницьких Спілок (із 2004р.).

Член Національної Спілки письменників України (з 2006 р.).


http://creation.starokostyantyniv.com/index/0-5


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка