Рішення 25 грудня 2015 року Київ №1216/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука Петра Андрійовича, Кондратової Ірини Дмитрівни, Стратієнко Людмили ВасилівниСкачати 47.96 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір47.96 Kb.


УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


25 грудня 2015 року

Київ

1216/0/15-15


Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука Петра Андрійовича, Кондратової Ірини Дмитрівни, Стратієнко Людмили Василівни
Вища рада юстиції, розглянувши матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за відомостями, викладеними у скарзі Споживчого товариства «Настуся» стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука Петра Андрійовича, Кондратової Ірини Дмитрівни, Стратієнко Людмили Василівни, висновок дисциплінарної секції від 01 грудня 2015 року,
встановила:
до Вищої ради юстиції 24 лютого 2015 року за вх. № 70/0/13-15 надійшла скарга СТ «Настуся» від 24 лютого 2015 року щодо порушень норм законодавства, допущених суддями Вищого господарського суду України Гончаруком П.А., Кондратовою І.Д., Стратієнко Л.В. під час розгляду касаційної скарги ТОВ «Суффле Агро Україна» на постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 грудня 2014 року за заявою ТОВ «Суффле Агро Україна» про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Київської області від 27 листопада 2013 року у справі № 911/3653/13 за позовом ТОВ «Суффле Агро Україна» до СТ «Настуся» про стягнення та за зустрічним позовом СТ «Настуся» до ТОВ «Суффле Агро Україна» про стягнення.

Новий повноважний склад Вищої ради юстиції сформовано 04 червня


2015 року. На підставі автоматизованого розподілу матеріали за скаргою СТ «Настуся» були передані члену Вищої ради юстиції для проведення перевірки.

На засіданні 01 грудня 2015 року дисциплінарна секція Вищої ради юстиції дійшла висновку рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука П.А., Кондратової І.Д. та Стратієнко Л.В.

Дослідивши матеріали перевірки, заслухавши доповідача – члена Вищої ради юстиції, враховуючи висновок дисциплінарної секції, Вища рада юстиції вважає, що відсутні підстави для відкриття дисциплінарної справи щодо суддів Вищого господарського суду України Гончарука П.А., Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В., виходячи з наступного.

В обґрунтування скарги товариством зазначено, що колегія суддів, призначена до розгляду справи № 911/3653/13 у складі суддів Гончарука П.А. (головуючий), Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В., є незаконною та не мала підстав для розгляду касаційної скарги ТОВ «Суффле Агро Україна».

У своїх поясненнях, наданих під час здійснення перевірки, суддями Гончаруком П.А., Кондратовою І.Д., Стратієнко Л.В. зазначено, що за наслідками автоматичного розподілу судових справ касаційну скаргу ТОВ «Суффле Агро Україна» розподілено для розгляду судді Гончаруку П.А. та ухвалою від 09 лютого 2015 року колегією суддів у складі Остапенка М.І. (головуючого), Гончарука П.А. (доповідача), Стратієнко Л.В. призначено до розгляду на 18 лютого 2015 року. У зв’язку з хворобою судді Остапенка М.І. розпорядженням заступника секретаря палати для розгляду касаційної скарги ТОВ «Суффле Агро Україна» сформовано колегію суддів у складі: суддя Гончарук П.А. (головуючий), судді Кондратова І.Д., Стратієнко Л.В. Враховуючи задоволення самовідводу судді Гончарука П.А., справа була передана на повторний автоматичний розподіл, а тому касаційна скарга розглядалась колегією суддів в іншому складі.

З матеріалів перевірки вбачається, що 04 лютого 2015 року на підставі автоматичного розподілу судових справ між суддями Вищого господарського суду України справу № 911/3653/13 призначено судді-доповідачу Гончаруку П.А.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 09 лютого 2015 року у складі колегії суддів Остапенка М.І. (головуючого), Гончарука П.А. (доповідача), Стратієнко Л.В. прийнято до провадження касаційну скаргу ТОВ «Суффле Агро Україна» на постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 грудня 2014 року за заявою ТОВ «Суффле Агро Україна» про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Київської області від 27 листопада 2013 року у справі № 911/3653/13. Призначено розгляд касаційної скарги на 18 лютого 2015 року.

У зв’язку з погіршенням стану здоров'я судді Остапенка М.І. розпорядженням заступника секретаря четвертої судової палати Вищого господарського суду України від 18 лютого 2015 року для розгляду касаційної скарги ТОВ «Суффле Агро Україна» на постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 грудня 2014 року у справі № 911/3653/13 сформовано колегію суддів у складі: суддя Гончарук П.А. – головуючий, судді Кондратова І.Д., Стратієнко Л.В.

Зазначені обставини спростовують доводи СТ «Настуся» про відсутність підстав у суддів Вищого господарського суду України Гончарука П.А., Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В. розглядати касаційну скаргу ТОВ «Суффле Агро Україна».

Ухвалою Вищого господарського суду України від 25 лютого 2015 року задоволено заяву судді Гончарука П.А. про самовідвід у справі № 911/3653/13, оскільки він брав участь у розгляді справи в касаційному порядку.

На підставі вказаної ухвали розпорядженням в.о. керівника апарату Вищого господарського суду України від 26 лютого 2015 року призначено повторний автоматичний розподіл справи № 911/3653/13, за результатом якого суддею-доповідачем призначено суддю Вищого господарського суду України Жукову Л.В.

Постановою Вищого господарського суду України від 25 березня 2015 року у справі № 911/3653/13 (головуючий суддя Черкащенко М.М., судді Жукова Л.В. (доповідач), Нєсвєтова Н.М.) касаційну скаргу ТОВ «Суффле Агро Україна» задоволено. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 грудня 2014 року у справі № 911/3653/13 скасовано. Рішення Господарського суду Київської області від 02 жовтня 2014 року у справі № 911/3653/13 залишено в силі.

Оскільки розгляд справи № 911/3653/13 здійснювався колегією суддів в іншому складі, твердження скаржника про упередженість та необ’єктивність суддів Гончарука П.А., Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В. підлягають відхиленню.

Згідно із пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяви і скарги, подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Враховуючи наведене, з матеріалів заяви не вбачається підстав, визначених статтею 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у чинній на момент звернення редакції), для притягнення суддів Гончарука П.А., Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В. до дисциплінарної відповідальності.

З огляду на зазначене Вища рада юстиції погоджується з висновком дисциплінарної секції Вищої ради юстиції про відсутність підстав для відкриття дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука П.А., Кондратової І.Д., Стратієнко Л.В.На підставі викладеного вище, керуючись статтею 27 Закону України «Про Вищу раду юстиції», Вища рада юстиції
вирішила:
відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Гончарука Петра Андрійовича, Кондратової Ірини Дмитрівни та Стратієнко Людмили Василівни.

Голова Вищої ради юстиції І.М. Бенедисюк


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка