Рішення колегії управління освіти І науки облдержадміністраціїСкачати 205.69 Kb.
Дата конвертації26.03.2016
Розмір205.69 Kb.
РІШЕННЯ

колегії управління освіти і науки облдержадміністрації
від 24.12.2010 Протокол №8
Про стан виконання „Комплексної програми

профілактики злочинності на 2006-2010 роки”,

Державної програми подолання дитячої

безпритульності і бездоглядності на

2006-2010 роки в закладах освіти області

Заслухавши та обговоривши інформацію Лисака А.Р., заступника начальника управління колегія відзначає, що управлінням освіти і науки облдержадміністрації, відділами (управліннями) освіти райдержадміністрацій та міських рад, Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, Обласним центром практичної психології і соціальної роботи упродовж 2006-2010 років проведено ряд організаційно-методичних заходів, спрямованих на попередження проявів злочинності та правопорушень серед дітей. Зокрема, • започатковано проект „Літера „н” в класному журналі, який реалізується за участю учнівського врядування;

 • ведеться внутрішкільний облік дітей, схильних до правопорушень та злочинів;

 • сформовані банки даних про дітей, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей;

 • ведуться картки обліку дітей, які перебувають на вищевказаних обліках;

 • здійснюється списковий облік дітей девіантної поведінки, охоплених позашкільною освітою та клубно-гуртковою роботою в навчальному закладі;

 • ведеться облік дітей, схильних до вживання наркотичних, психотропних речовин, алкоголю, куріння;

 • продовжено співпрацю з Управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області (відділ кримінальної міліції у справах дітей) з питань надання щомісячної інформації про стан підліткової злочинності та правопорушень, з метою оперативного реагування на місцях;

 • започатковано облік подань на службу у справах дітей, кримінальну міліцію у справах дітей за ст.184 КУпАП та за ст.166 КК України на батьків за неналежне виконання своїх обов'язків відносно дітей;

 • здійснюється постійний контроль за діяльністю відділів та управлінь освіти з питань морально-правового та превентивного виховання.

Одночасно слід зазначити, що превентивним вихованням охоплено усіх дітей області і, що одним із пріоритетів упродовж останніх років є морально-правове виховання, яке забезпечує профілактичну роботу з важковиховуваними учнями, організацію профілактики правопорушень, запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі, попередження алкоголізму, наркоманії, бродяжництва, вдосконалення форм і методів правового виховання учнів.

У Томашпільському, Чечельницькому, Гайсинському, Крижопільському, Липовецькому, Тростянецькому, Козятинському районах, містах Вінниці, Ладижині, Жмеринці при райдержадміністраціях та міських радах ефективно діють створені координаційні ради, в рамках яких відділами розроблено та затверджено відповідні заходи спільно з відділами (службами) у справах дітей, кримінальними міліціями у справах дітей щодо профілактики злочинності та правопорушень, вживання учнями наркотичних, психотропних речовин, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Управліннями, відділами та закладами освіти, спільно з правоохоронними органами, службами у справах дітей щоквартально аналізується стан злочинності та правопорушень серед дітей, учнівської молоді, з’ясовуються причини та умови, що сприяють вчиненню ними протиправних дій, визначаються завдання щодо поліпшення стану справ.

У навчальних закладах області, зокрема Барського, Козятинського, Чечельницького, Гайсинського районів, містах Вінниці, Жмеринці сформована система правовиховної роботи, яка базується на пошуку та застосуванні педагогами нетрадиційних технологій, нових форм організації життєдіяльності учнівських колективів, самосвідомої правомірної поведінки, сприйняття учнями гуманних цінностей, профілактики злочинності та правопорушень. Ця робота здійснюється на основі індивідуального підходу, диференціації, гуманізації та врахування вікових особливостей дітей, є обов’язковою при плануванні діяльності закладу та відображена в планах роботи учасників виховного процесу.

У всіх закладах освіти оформлено правові куточки, які постійно оновлюються: „Твої права та обов’язки”, „Правознавець”, „Права дітей в Україні”, в яких розміщено інформацію, пов’язану із здійсненням гендерної політики в Україні, протидії торгівлі людьми, список телефонних номерів служб, що стануть в нагоді у разі необхідності.

Традиційним стало проведення спільних рейдів з кримінальною міліцією у справах дітей, службою у справах дітей, під час яких перевіряються умови проживання і виховання дітей у неблагополучних сім'ях.

Тільки упродовж 2010 року представники відділів (управлінь) освіти, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів брали участь у проведенні 715 рейдів у 383 населених пунктах області: „Вокзал”, „Урок”, „Діти вулиці”, „Канікули”, „Нічне місто”, „Село вночі”, „Пізня година”, „Неблагополучна сім'я”. Під час рейдів здійснено 568 соціальних та педагогічних інспектувань сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що виховують 1225 дітей. За результатами – 91 сім'я (183 дитини) було взято під соціальний супровід центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Важливу роль у правовому вихованні учнів відіграють Ради з профілактики правопорушень у навчальних закладах, діяльність яких спрямована на індивідуальну роботу з дітьми із девіантною поведінкою, дітьми, які перебувають на внутрішкільному обліку, входять до „групи ризику”. Одним із обов’язкових профілактичних та реабілітаційних заходів стосовно таких дітей є залучення їх до клубно-гурткової, суспільно-громадської діяльності навчального закладу, позашкільної освіти та забезпечення психологічного супровіду.

Управління освіти і науки підтримує діяльність щодо сприяння створенню дитячих клубів, профільних позашкільних навчальних закладів, центрів дозвілля молоді та інших форм організації змістовного дозвілля молоді, молодіжних, гендерних центрів. Впродовж 2006-2010 років в області щорічно в загальноосвітніх навчальних закладах, в середньому, працювало 709 гуртків правової тематики, з них:


 • 470 гуртків превентивного виховання, охоплено – 7232 дітей;

 • 239 гуртків морально-правового виховання, охоплено – 3726 дітей.

Разом гуртковою роботою з даного напрямку було охоплено – 10958 дітей, і складає лише 6 % від загальної кількості учнів загальноосвітніх навчальних закладів області, що свідчить про недостатній рівень роботи дирекцій загальноосвітніх навчальних закладів.

В області функціонує 49 позашкільних навчальних закладів, якими охоплено 32,2 тис. дітей у еколого-натуралістичному, туристично-краєзнавчому, технічному, художньо-естетичному напрямах.

Охоплення дітей кризових категорій, дітей „групи ризику” гуртковою роботою в позашкільних навчальних закладах залишається низьким.

Перевіркою роботи позашкільних навчальних закладів Вінницького, Літинського, Тульчинського, Крижопільського районів, міст: Могилів-Подільського, Козятина у 2010 році, встановлено низький рівень охоплення таких дітей у Вінницькому (17,1%), Крижопільському (13,3%) районах.
Район/місто

Заклад

К-ть дітей на обліку в КМСД

К-ть дітей на внутрішкільному обліку

З них охоплено позашкільним навчанням

% охоплення за категоріями

КМСД

Внутрішк. облік

Вінницький

Вінницький районний Будинок школярів та юнацтва

15

70

12

80

17,1

Літинський

Літинський районний Центр дитячої та юнацької творчості

12

19

19

100

100

Тульчинський

Тульчинська районна станція юних натуралістів

22

13

5

22,7

38,5

м.Могилів-Подільський

Будинок школярів

7

7

5

71,4

71,4

м.Козятин

Центр дитячої та юнацької творчості

15

24

7

46,7

29,2

Крижопільський

Будинок школярів

15

30

4

26,7

13,3

У Тульчинському районі дітей, які перебувають на обліку в КМСД більше, ніж на внутрішкільному обліку (22/13), що свідчить про відсутність координації між відповідними органами щодо обліку дітей.

Важливе місце у забезпеченні якісної превентивної роботи є підготовка педагогів. Протягом 2010 року через систему післядипломної освіти перепідготовлено 243 вчителя історії та правознавства. Під час курсової перепідготовки вчителі проходять педагогічну практику в школах м. Вінниці, які є базовими з правознавчої та громадянської освіти: СЗШ І-ІІ ступенів - ліцей №7; НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія № 23, СЗШ І-ІІІ ст. №11.

Система роботи з правового виховання у навчальних закладах передбачає проведення місячників, декадників права, здорового способу життя, під час яких захищаються дітьми тематичні проекти, проводяться: „круглі столи”, години спілкування, інформаційно-освітні акції учнівського врядування, бесіди, диспути, психологічні тренінги, зустрічі з працівниками Обласних медичних, реабілітаційних, профільних центрів, спортивні змагання, естафети, відкриті уроки фізичної культури, права, учасниками яких є працівники міліції, служби у справах дітей, працівники соціальних служб та медики, громадські організації.

Значну роль в системі морально-правового виховання відіграють „Школи сприяння здоров’ю”, робота яких спрямована на формування у підлітків свідомого навику збереження та примноження здоров’я. В області створено 241 „Школу сприяння здоров’ю”, впроваджено проекти „Школа проти СНІДу”, „Корисні звички”, „П’ять сходинок здоров’я”.

Позитивний вплив на стан профілактичної роботи в області має діяльність Вінницького обласного центру практичної психології і соціальної роботи. Центром здійснено дослідження щодо стану превентивної та профілактичної роботи, яка проводиться працівниками психологічної служби системи освіти області з дітьми та підлітками «групи ризику» з питань подолання злочинності серед неповнолітніх. Позитивну динаміку зафіксовано у Барському, Вінницькому, Жмеринському, Козятинському, Крижопільському, Іллінецькому, Мурованокуриловецькому, Хмільницькому районах, містах Вінниці, Козятині, Могилів-Подільському. У Піщанському, Томашпільському районах дана робота проводиться формально. Такий стан справ викликаний тим, що відповідальними за роботу психологічної служби визначено осіб без фахової психологічної освіти. У решті районів та міст області методичний супровід та системність в роботі працівників психологічної служби з дітьми та підлітками „групи ризику” і „важковиховуваними” потребує вдосконалення.

Центр надає методичну допомогу. Впродовж року проведено 5 нарад для методистів психологічної служби та 9 практичних семінарів.

Розроблені та видані методичні рекомендації для працівників психологічної служби: «Практичні аспекти впровадження програми «Медіація однолітків», «Заходи по профілактиці та запобіганню жорстокого поводження з дітьми», «Методи профілактики та корекції агресивної поведінки учнів», «Як працювати з гіперактивними дітьми».

Завдяки активній позиції Центру в області успішно реалізуються програми „Корисні звички” та „Цікаво про корисне”, за якими на даний час працюють психологічні служби 71-ї школи області, тобто по 1-2 школи у кожному районі, та психологічні служби 14 шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Значно зросла роль відділу виховної роботи Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників щодо надання методичної допомоги з питань превентивного виховання. Ректором ВОІПОПП професор Дровозюком С.І. розроблено методичний посібник «Формування правової культури учнів у навчально-виховному процесі» (читається курс лекцій з цієї ж теми для педагогічних та керівних кадрів).

Під час курсової перепідготовки для заступників директорів шкіл з виховної роботи, класних керівників, педагогів-організаторів, вихователів груп продовженого дня обов’язковим є спецкурс з проблем дитячих та підліткових девіацій; організації роботи з дітьми, схильними до правопорушень; нестандартними методами взаємодії з батьківською громадою; особливості організації виховної роботи з дітьми підліткового віку.

Вивчено і узагальнено досвід освітньо-профілактичної роботи з питань злочинності, правопорушень, вживання спиртних, наркотичних, психотропних речовин, паління у Барському, Гайсинському районах, містах Вінниці, Жмеринці.

Управлінням освіти і науки облдержадміністрації упродовж 2006-2010 років здійснено перевірки майже в усіх районах (містах) області, за результатами яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 директорів загальноосвітніх навчальних закладів, 3 заступників директорів з виховної роботи, 1 класного керівника та 1 заступника начальника відділу освіти (Хмільницький, Вінницький, Іллінецький, Томашпільський, Піщанський райони, місто Могилів-Подільський).

Проведені перевірки у поточному році та аналіз статистичного матеріалу за 11 місяців 2010 року продемонстрували, що, не дивлячись на роботу, яка проводиться з питань морально-правового та превентивного виховання, за оперативними даними Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області за 11 місяців 2010 року зафіксовано ріст злочинності на 11% (526/584) у порівнянні з 2009 роком.

Зокрема, значно збільшилась кількість злочинів, скоєних неповнолітніми в м.Ладижин та Піщанському районі на 300% (3/12), Чернівецькому – на 180% (5/14), Крижопільському – на 171,4% (7/19), Тиврівському – на 107% (15/23), Могилів-Подільському – на 56,5% (23/36), Теплицькому – на 54,5% (11/17), Іллінецькому – на 54,5% (11/17), Вінницькому – на 50% (24/36) районах, м.Вінниця: Ленінський район – на 18,9% (53/63), Староміський район – на 19,4% (31/37).

Збільшилась кількість злочинів, скоєних у групі від 220 до 234 (Барський (1/4), Бершадський (4/9), Вінницький (15/17), Іллінецький (1/10), Крижопільський (2/9), Могилів-Подільський (8/18), Чернівецький (2/11), Теплицький (0/3), Чечельницький (1/3) райони, м.Ладижин (0/8)).

Кількість неповнолітніх, які скоїли злочини за 11 місяців 2010 року порівняно з таким же періодом 2009 року, збільшилась на 4,8 % (413/433). Зокрема, в районах області: Вінницькому (20/24), Іллінецькому (11/17), Крижопільському (8/14), Літинському (8/12), Могилів-Подільському (12/20), Піщанському (3/10), Теплицькому (8/13), Тростянецькому (2/13), Тульчинському (17/20), Тиврівському (9/21), Чечельницькому (5/8), Шаргородському (8/13), м.Ладижин (5/10).

Зріс показник дітей, які скоїли злочини в нетверезому стані: Барський (0/1), Бершадський (1/2), Гайсинський (0/1), Іллінецький (3/4), Літинський (1/2), Липовецький (0/1), Муровано-Куриловецький (1/3), Могилів-Подільський (3/4), Немирівський (2/3), Томашпільський (2/4), Тростянецький (0/2) райони, а також дітей, які раніше скоювали злочини (від 76 до 242). Зокрема в містах Вінниця (18/42), Ладижин (0/4), Бершадському (2/9), Вінницькому (4/12), Гайсинському (3/7), Жмеринському (3/10), Іллінецькому (0/14), Козятинський (5/8), Калинівському (4/6), Крижопільському (0/6), Липовецькому (0/2), Літинському (0/5), Могилів-Подільському (2/14), Чернівецькому (1/4), Немирівському (10/13), Оратівському (1/2), Муровано-Куриловецькому (0/4), Піщанському (0/7), Теплицькому (4/10), Томашпільському (3/11), Тростянецькому (0/7), Тульчинському (3/13), Тиврівському (5/11), Хмільницькому (1/9), Шаргородському (0/6) районах.

Така ситуація є наслідком системного недоопрацювання педагогічними колективами та органами управління освітою в частині проведення аналізу та прийняття оперативних рішень, в тому числі, координуючи дії з відповідними органами.

Аналізуючи проект „Літера „н” в класному журналі слід зауважити, що, якщо середній відсотковий показник пропусків у 2006-2007 н.р. складав 0,5 % (1049 дітей), то за І семестр 2010-2011 н.р. від складає 0,35 % (427 дітей). Це свідчить про позитивну тенденцію в роботі, що проводиться спільними зусиллями освітнього трикутника (батьки-діти-вчителі), який діє працює в загальноосвітніх навчальних закладах. Однак, спостерігається різке збільшення кількості дітей у Чернівецькому районі, які пропустили 10 і більше днів без поважних причин (від 2 дітей у 2006-2007 н.р. до 130 дітей у 2010-2011 н.р.), Гайсинському, Жмеринському, Немирівському, Піщанському районах та м.Ладижин.

Зменшення кількості дітей, які пропустили 10 і більше днів спостерігається у Барському, Бершадському, Вінницькому, Іллінецькому, Калинівському, Козятинському, Крижопільському, Липовецькому, Літинському, Оратівському, Погребищенському, Теплицькому, Тиврівському, Томашпільському, Хмільницькому, Чечельницькому, Шаргородському районах, містах Жмеринці, Хмільнику, Могилеві-Подільському.

Майже стабільним показником є стан відвідування учнями занять у Мурованокуриловецькому (0,1%), Тульчинському (0,08%-0,06%), Ямпільському (0,07%-0,05%), м.Вінниці (0,6%-,03%), м.Козятин (0,4%-0,1%).

Свідченням формального підходу у Могилів-Подільському районі є динаміка даного показника, який у 2006-2007 н.р. становив 0,3% а упродовж двох останніх навчальних років дорівнює нулю, при цьому показник кількості, скоєних злочинів учнями зріс на 56,5% (в тому числі учні, які не відвідували заняття). Така ж ситуація складається в Тростянецькому районі (0 дітей у 2006-2007 н.р. – 0 дітей у 2010-2011 н.р.), а ріст кількості дітей, які скоїли злочини складає +11. Це приклад незадовільної роботи у даному напрямку.

На низькому рівні в закладах освіти ведеться внутрішкільний облік дітей, схильних до правопорушень. З 2007-2008 навчального року управлінням освіти і науки посилено контроль за порядком постановки дітей на облік, що здійснюється виключно рішенням педагогічних рад. Однак, це стало причиною різкого зменшення числа такий дітей у навчальних закладах. Якщо у 2007-2008 н.р., на внутрішкільних обліках перебувало 2171 дитина, то станом на 15.09.2010 році в області на внутрішкільному обліку перебуває 1021 дитина. При цьому кількість дітей, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ України зросла за відповідний період більш ніж у 5 разів із 174 до 945 дітей.

Аналіз стану цієї роботи у районах підтверджує факт безконтрольності, послаблення відповідальності педагогічних колективів, керівників навчальних закладів за своєчасне виявлення та постановку на внутрішкільний облік, організацію індивідуальної роботи з дітьми, що схильні до правопорушень. Так, у Липовецькому районі на обліку в КМСД перебуває 14 дітей, а на втнурішкільному обліку тільки 13 дітей. Така ж ситуація відповідно в Могилів-Подільському (26-11), Немирівському (55-26), Піщанському (14-12), Теплицькому (16-5), Тростянецькому (14-3), Тульчинському (22-13), Чернівецькому (18-8) районах, містах Вінниці (391-184), Ладижині (34-18).

Як позитив слід відзначити, що упродовж 2006-2010 років зріс показник подань, ініційованих органами управліня освітою на ССД, КМСД за ст.184 КУпАП та ст.166 КК України на батьків за невиконання своїх батьківських обов'язків відносно дітей, з 340 до 431. Управління відзначає роботу з даного питання, що проводиться в Бершадському, Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Козятинському, Погребищенському, Томашпільському, Чечельницькому, Ямпільському районах, містах Вінниці, Жмеринці, Козятині. Всього за 2006-2010 роки педагогами ініційовано 1698 подань.

За даними КМСД за 11 місяців 2010 р. було притягнуто 1803 батьків за ст. 184. Зокрема в м.Вінниці - 357, Бершадському – 110, Вінницькому -104, Козятинському – 99, Ямпільському – 90, Калинівському – 102, Іллінецькому – 76, Гайсинському – 108, Хмільницькому – 88, Тростянецькому – 63 районах.

Активно проводиться робота з профілактики правопорушень у 22 школах-інтернатах обласного підпорядкування, де навчається та виховується 2,3 тис. дітей. Аналіз роботи з дітьми „групи ризику” з 2008 року наведений в таблиці:


Показник

2008 р.

2009 р.

2010 р.

1.

Кількість дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку

64

69

61

2.

Кількість дітей, схильних до втеч

40

36

21

3.

Кількість дітей, які перебувають на обліку в КМСД

13

11

9

Найбільша кількість дітей, схильних до втеч у Немирівській (7), Серебрійській (5), Ситковецькій і Брацлавській (по 3), Тульчинській (2) школах-інтернатах; дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку в Ситковецькій (16), Немирівській (12), Серебрійській (8), Дашівській (7) школах-інтернатах.

З даною категорією дітей проводиться систематична психолого-педагогічна робота та забезпечується відповідний соціально-психологічний супровід.

50% шкіл-інтернатів підписали угоди про співпрацю з КМСД та ССД з питань взаємодії і оперативного реагування на протиправні випадки дітей.

Загалом аналіз стану підліткової злочинності свідчить, що криміногенна ситуація в дитячому та підлітковому середовищі залишається складною і тривожною. Проведена робота в цілому має позитивний результат. Упродовж 5 років спостерігалась тенденція до зменшення числа скоєних злочинів ( у 2006 році – 681, 2007-667, 2008 – 562, 2009 – 643, 11 міс. 2010 – 589).

У подальшому роботу педагогічних колективів слід спрямувати на посилення відповідальності за здійсненням якісної превентивної роботи та морально-правового виховання, формуванням у дітей та учнівської молоді навичок здорового способу життя.


Враховуючи вищезазначене, колегія управління освіти і науки облдержадміністрації вирішила:

 1. Інформацію заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Лисака А.Р., взяти до відома.

 2. Стан виконання „Комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки”, Державної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2006-2010 роки, вважати задовільним.

 3. Роботу відділів (управлінь) освіти: Вінницької (Гончарук С.В.), Іллінецької (Животівський О.Ю.), Крижопільської (Гелем З.І.), Могилів-Подільської (Козак І.М.), Піщанської (Ацеховська О.В.), Теплицької (Щербатюк О.П.), Тиврівської (Помацький О.Ф.), Тростянецької (Буга А.М.), Чернівецької (Гнатишина О.М.) райдержадміністрацій та Вінницької (Буняк В.В.), Ладижинської (Журба Ю.В.), Могилів-Подільської (Коновалов В.Ф.) міських рад, враховуючи показники зростання злочинів та правопорушень, скоєних учнями загальноосвітніх навчальних закладів, вважати недостатньою.

 4. Відзначити роботу відділів (управлінь) освіти: Барської (Маліновський Ю.Л.), Гайсинської (Мехед М.М.), Козятинської (Діденко А.А.), Чечельницької (Роєнко С.М.) райдержадміністрацій та Жмеринської (Васянович П.П.) міських рад з питання виконання „Комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки”, Державної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2006-2010 роки.

 5. Забезпечити неухильне виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки (наказ управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.10.2010 р. №425).

 6. Відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів (Лісогурська Т.І.):

  1. Здійснити перевірку діяльності відділів освіти Піщанської, Чернівецької, Крижопільської, Тиврівської, Могилів-Подільської, Теплицької райдержадміністрацій та управлінь освіти Ладижинської, Вінницької міських рад з питання реалізації Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки.

Термін: вересень-листопад 2011 року

  1. Провести засідання „круглого столу” за участю представників прокуратури області, кримінальної міліції у справах дітей, служби у справах дітей та директорів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Термін: лютий 2011 року

  1. Забезпечити охоплення дітей з „групи ризику” позашкільною освітою.

Термін: постійно

  1. Провести нараду-семінар з директорами позашкільних навчальних закладів з питання превентивного виховання.

Термін: березень 2011 року

 1. Вінницькому обласному інститут післядипломної освіти педагогічних працівників (Дровозюк С.І.):

  1. Забезпечити обговорення проекту Примірного порядку ведення та визначення критеріїв постановки на внутрішкільний облік учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які вчинили злочин або схильні до їх вчинення.

Термін: до 28 грудня 2010 року

  1. Проаналізувати та оновити зміст варіативної складової програми курсової підготовки для практичних психологів та соціальних педагогів відповідно до сучасних тенденцій розвитку освіти.

Термін: постійно

  1. Продовжити методичну роботу з питання превентивного та морально-правового виховання.

Термін: постійно

 1. Вінницькому обласному центру практичної психології та соціальної роботи (Рибакова Л.І.):

  1. Продовжити впровадження профілактичних програм „Корисні звички” та „Цікаво про корисне”.

Термін: постійно

  1. Забезпечити максимальне охоплення дітей загальноосвітніх навчальних закладів програмою ПРООН/ЮНЕЙДС „Сприяння просвітницькій роботі „Рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”.

Термін: постійно

  1. Розширити діяльність профілактичної програми „Медіація однолітків”.

Термін: 2010-2011 н.р.

  1. Створити банк даних учнів з „групи ризику” загальноосвітніх навчальних закладів, які перебувають на внутрішкільному обліку, схильні до правопорушень, бродяжництва, жебрацтва, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів та психотропних речовин.

Термін: лютий 2011 року

 1. Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад:

  1. Проаналізувати на колегіях відділів (управлінь) освіти питання виконання „Комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки”, Державної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2006-2010 роки.

Термін: січень 2011 року

  1. Здійснювати аналіз стану злочинності та правопорушень серед дітей.

Термін: щоквартально

  1. Забезпечити оперативне реагування за фактами скоєння учнями загальноосвітніх навчальних закладів злочинів та правопорушень.

Термін: щомісячно

  1. Вжити заходів щодо охоплення дітей з „групи ризику” (облік в КМСД та внутрішкільний облік) позашкільною освітою та клубно-гуртковою роботою в школах.

Термін: постійно

  1. Посилити контроль за діяльністю підпорядкованих закладів в частині забезпечення права на освіту, вжити вичерпних заходів щодо усунення причин та умов, які впливають на дитячу злочинність та бездоглядність, розглянути ці питання на педагогічних радах.

Термін: травень 2011 року

  1. Спільно із зацікавленими організаціями та установами проводити спільні рейди з метою виявлення дітей, які зловживають алкоголем, наркотичними та психотропними речовинами, палять.

Термін: постійно

  1. Довести чисельність працівників психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів до нормативної потреби згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009 р. №616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2009 р. №687/16703.

Термін: до 01.06.2011 року

  1. Забезпечити кабінети практичних психологів та соціальних педагогів необхідним матеріально-технічним оснащенням відповідно до Положення про психологічний кабінет (наказ Міністерства освіти і науки України від 19.10.2010 р. №691).

Термін: до 25.05.2011 року

  1. Продовжити інформування відділ позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів (Лісогурська Т.І.) з питань:

   1. Щоквартально (за погодженням КМСД) за таблицями Міністерства освіти і науки України:

 • про виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2011-2014 роки;

 • про підлітків, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справа України;

 • про злочини та правопорушення, скоєні неповнолітніми;

 • про неповнолітніх, які самі потерпіли від злочинів;

 • про наслідки оперативно-профілактичних заходів.

   1. Два рази на рік (І семестр, ІІ семестр до 20.12. та до 20.05.):

 • про кількість подань, надісланих до служби (відділу) у справах дітей щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст.184 КпАП України;

 • про кількість дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку;

 • про стан реалізації проекту „Літера „н” в класному журналі (діти, які пропустили 3 і більше днів без поважних причин);

 • про кількість актів, складених щодо відсутності дітей без поважних причин (3 і більше днів);

 • про кількість дітей, відрахованих зі шкіл та законність кожного відрахування (погодження з ССД);

 • про кількість дітей, схильних до вживання алкоголю, наркотичних, психотропних речовин, скоєння злочинів, бродяжництва та жебрацтва.

  1. Забезпечити позитивну мотивацію формування здорового способу життя у дітей та молоді шляхом розширення мережі Шкіл сприяння здоров'ю.

Термін: постійно

 1. Керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, директорам шкіл-інтернатів обласного підпорядкування:

  1. Продовжити роботу з формування банку даних про дітей, схильних до вживання алкоголю, наркотичних психотропних речовин, скоєння злочинів, бродяжництва та жебрацтва, втеч.

Термін: постійно

  1. Вжити дієвих заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного діагностування з метою вчасного виявлення дітей, схильних до правопорушень та злочинів.

Термін: негайно

  1. Забезпечити психолого-педагогічний супровід дітей з кризових сімей та дітей „групи ризику”.

Термін: постійно

  1. Зобов'язати класних керівників та класоводів здійснювати щоденний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, виясняти причини та складати акти про відсутність учнів на уроках без поважних причин упродовж 3 і більше днів.

Термін: з січня 2011 року

  1. Забезпечити охоплення дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку та на обліку в КМСД позашкільною освітою та клубно-гуртковою роботою в закладі.

Термін: постійно

  1. Продовжити роботу щодо превентивного виховання батьків.

Термін: постійно

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника начальника Лисака А.Р.


Голова колегії,

начальник управління освіти

і науки облдержадміністрації І.Д.Івасюк

Секретар О.К.Дорош


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка