Рішення LXVІ сесії Чугуївської міської ради VI скликання 26. 12. 2014 №3014 VI інформація про хід виконання «Міської програми на 2011 2016 роки по реалізації Конвенції ООН про права дитини» у 2014 роціСкачати 267.63 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір267.63 Kb.
Додаток

до рішення LXVІ сесії Чугуївської

міської ради VI скликання

26.12.2014 № 3014 - VI
Інформація

про хід виконання «Міської програми на 2011 – 2016 роки по реалізації

Конвенції ООН про права дитини»

у 2014 році


ПРОТИДІЯ ВІЛ/СНІДУ, ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА НАРКОМАНІЇ

1.

Проводити заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом, цільові освітні профілактичні заходи для підлітків і молоді під гаслом «Життя без наркотиків та СНІДу». Співпрацювати з обласним Центром боротьби зі СНІДом.

Координацію роботи відділів та служб Виконавчого комітету Чугуїуської міської ради, організацій та установ міста з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу здійснює Координаційна рада з питань запобігання поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданнях ради у 2014 році розглядалися питання: «Про стан роботи з профілактики вживання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів серед мешканців м. Чугуєва», «Про стан роботи з профілактики вживання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів серед мешканців м. Чугуєва», «Про роботу з профілактики розповсюдження туберкульозу серед мешканців міста», «Про роботу кабінету «Довіра» Комунального закладу охорони здоров’я «Чугуївська Центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка», «Про проведення роботи, спрямованої на підвищення поінформованості мешканців міста з питань ВІЛ-СНІДу», «Про систему роботи з батьками щодо профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ, наркоманії у навчальних закладах м. Чугуєва», «Про епідеміологічну ситуацію та проведення протиепідемічних заходів з туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в м. Чугуєві у 2014 році».

У червні 2014 року під час проведення міського свята присвяченого Міжнародному дню молоді проведена акція «Молодь – за здоровий спосіб життя. Молодь проти СНІДу»

Санітарно-просвітня робота з профілактики ВІЛ/СНІДу та наркоманії постійно ведеться медичними працівниками Протягом 10 місяців 2014 року проведено 10 лекцій та 164 профілактичні бесіди з цієї теми.

Молоді пропонується добровільне обстеження на ВІЛ з профілактичною метою в „Кабінеті довіри ” Чугуївської ЦРЛ. Так, протягом 10 місяців поточного року обстеження на ВІЛ пройшли 15 дітей та підлітків.

На обліку у дитячого інфекціоніста знаходиться 2 дитини 2013 року народження від ВІЛ-інфікованих матерів. Діти отримали безкоштовну профілактичну терапію антиретровірусними препаратами згідно з клінічними протоколами. Дворазово обстежені в ХОЦПБС в рекомендовані терміни. Батьки отримують в ХОЦПБС безкоштовні суміші для годування дітей.

В жовтні 2014 року під нагляд в дитячу консультацію з м. Харкова надійшла дитина 2010 року народження з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції. Дитина оглянута фахівцями дитячої консультації, оформлена інвалідність згідно з діючими наказами МОЗ України. Дитина забезпечена безкоштовними препаратами для проведення терапії.

В медичних закладах оновлені санбюлетені щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, наркоманії з метою обмеження поширення цих захворювань серед молоді, та формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Враховуючи стан захворюваності на туберкульоз серед населення, питанню профілактики туберкульозу серед дітей, підлітків та їх батьків приділяється постійна увага. Протягом року лікарем фтизіатром, шкільним лікарем, лікарем ДДЗ, дільничними лікарями м. Чугуєва та району проведено 192 бесіди з батьками; в навчальних закладах проведено 15 лекцій з питань профілактики та раннього виявлення туберкульозу. Проводилось розповсюдження буклетів, медичної літератури, випущено 10 санбюлетенів. Проблемі боротьби з туберкульозом висвітлювалися на сторінках газети «Новини Чугуєва», вийшло 4 телепередачі на ТРК «Слобожанка» та 4 виступи на радіо.

В пологовому відділенні ЧЦРЛ з метою запобігання захворюваності на туберкульоз проводиться щеплення немовлят вакциною БЦЖ. Станом на 01.10.2014 р. 39 % новонароджених охоплено вакцинацією.

Туберкулінодіагностикою охоплено 51 % дітей та підлітків. На обліку у фтизіатра ЧЦРЛ перебуває 294 дитини та 15 підлітків. Випадків захворюваності на туберкульоз серед дитячого населення в 2014 р. не виявлено. Профілактика та обстеження дітей проводиться безкоштовно. В санаторії оздоровлено 23 дитини

Значна робота проводиться навчальними закладами міста: проводяться заходи на виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року», заняття з психології для учнів навчальних закладів з метою підвищення психологічної культури і грамотності та профілактики, години спілкування та бесіди, діагностична робота з учнями, а також просвітницька.


2.

Проводити в дошкільних, загальноосвітніх закладах урок «Заради життя», присвячений Всесвітньому Дню боротьби з ВІЛ/СНІДом.

3.

Реалізувати в загальноосвітніх навчальних закладах проект «Покращення життя ВІЛ-позитивних дітей та їх сімей».

4.

Співпрацювати з Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» в рамках проекту «Посилення координації та розробки політики з питань ВІЛ/СНІД та ТБ».

ОСВІТА

1.

Створювати в навчальних закладах умови для запровадження інтегрованого навчання дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

В усіх навчальних закладах створені умови для запровадження інтегрованого навчання дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку для навчання дітей з особливими потребами. Станом на 15.11.2014 року в ЗНЗ міста навчається 32 дитини з особливими потребами за індивідуальною формою навчання. З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти в ЗОШ № 7 відкрито клас з інклюзивним навчанням, для дітей з особливими освітніми потребами. Заклад забезпечений навчальними програмами та планами, методиками навчання. Для ефективної роботи з дітьми в класі працює асистент вчителя. У ДНЗ № 12 відкритий гурток для дітей з особливими освітніми потребами за методикою Марії Монтессорі, керівник якого пройшла спеціальну підготовку і отримала диплом «Монтессорі-педагога». Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, у яких навчаються діти з особливими потребами, планується забезпечити комп’ютерною технікою та спеціальним програмним забезпеченням відповідно до їх потреб.

В навчальних закладах міста створені умови для виявлення творчо- обдарованих дітей та всебічного розвитку здібностей дітей. Робота з виявлення та розвитку творчих здібностей в навчальних закладах запланована заздалегідь та на всіх етапах супроводжується психологічною службою, шляхом спеціальних діагностичних методик, які визначають напрямки обдарованості. На сьогодні 767 учнів 1-11 класів включено до банку даних творчо обдарованих дітей та молоді. Із них 239 мають інтелектуальні здібності, 265 – фізичні, 263 – творчі. У рамках реалізації моделі роботи з обдарованими учнями кожний навчальний заклад розробляє власні конструкції, знаходить оптимальні для даного закладу шляхи. У 2014 році збільшилась кількість переможців в учнівських олімпіадах, конкурсів, тощо, порівняно з попереднім навчальним роком.

Розвиток творчо обдарованих в ПНЗ успішно демонструє БДЮТ, в якому реалізується соціальний проект «Центр роботи з обдарованими та талановитими дітьми як крок до формування людини майбутнього». Зараз функціонує 52 групи 27- и гуртків, у яких розвивають художньо-естетичні здібності 1304 дитини віком від 4-х до 16 років.

В березні 2014 відбувся Чугуївський міський фестиваль дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» - відбірковий тур Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки». Близько 500 учасників прийняло участь у конкурсі. Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсних номерів і визначило переможців конкурсу. У якості нагороди 27 дітей, що стали переможцями, отримали безкоштовні путівки до закладу санаторного типу «Таврія» Херсонської області на фестивальну зміну.2.

Запровадити в загальноосвітніх навчальних закладах інклюзивне навчання дітей з особливими потребами.

3.

Забезпечити відповідно до потреб, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади всіх типів, у яких навчаються діти з особливими потребами, комп’ютерною технікою та спеціальним програмним забезпеченням.

4.

Створити умови для виявлення в загальноосвітніх навчальних, позашкільних закладах творчо обдарованих дітей, всебічного розвитку здібностей дітей.

КУЛЬТУРНИЙ І ДУХОВНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ

1.

Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на підвищення виховного потенціалу батьків, формування культури міжособистісних стосунків.

З метою підвищення виховного потенціалу батьків, збереження сім’ї, формування культури внутрішньосімейних стосунків в м. Чугуєві працюють:

- міський клуб для молодих сімей «Радуга», заняття в якому відбуваються щомісяця і охоплюють батьків, діти яких відвідують дошкільні навчальні заклади та початкові класи шкіл;

- консультаційний пункт при жіночій консультації КЗОЗ «Чугуївська ЦРЛ», заняття в якому проводяться щотижнево;

- школа для прийомних батьків, яка функціонує з 2006 року, засідання якої відбуваються щоквартально із залученням фахівців-лікарів, психологів, юристів тощо;

- школа для опікунів, яка створена у 2013 році, засідання якої відбуваються щоквартально та направлені на підвищення виховного потенціалу опікунів та піклувальників, створення сприятливих умов перебування та виховання дітей у цих сім'ях, надання знань з питань захисту прав та інтересів підопічних.


2.

Сприяти соціальному захисту багатодітних сімей.

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ. СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ПІДТРИМКА СІМЕЙ З ДІТЬМИ

1.

Сприяти проведенню навчання потенційних прийомних батьків, батьків – вихователів, опікунів/піклувальників.

На сьогоднішній день в м. Чугуєві функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу та 10 прийомних сімей, в яких виховуються 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. У передбачені законом строки відбулися перевірки стану виховання дітей в прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу, функціонування яких визнано таким, що відповідає інтересам дітей. Прийомні сім’ї та ДБСТ забезпечені соціальним супроводженням, виплата соціальної допомоги та грошового забезпечення проводиться своєчасно та в повному обсязі, всі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування шкільного віку навчаються у загальноосвітніх закладах, в серпні-вересні 2014 року дітям надана матеріальна допомога на придбання шкільної форми та канцтоварів, діти забезпечені безкоштовним харчуванням.

Розвиток сімейних форм виховання дітей - сиріт є пріоритетним напрямком роботи, щороку дане питання розглядається на засіданні комісії з питань захисту прав дитини та на засіданні Виконавчого комітету Чугуївської міської ради. З року в рік кількість дітей, які виховуються в сім’ях, збільшується. Так, якщо у 2011 році в сімейних формах виховання перебувало 83% дітей зазначеної категорії, у 2012 – 86%, у 2013 – 87% , то у 20414 – 90% дітей. Декілька років поспіль жодної дитини до інтернатних закладів не влаштовувалося. Протягом року статус дітей, позбавлених батьківського піклування отримало 8 дітей, з них 4 дітей влаштовано під опіку, 1 – влаштована до прийомної сім’ї м. Чугуєва, 3 – усиновлені.
2.

Проводити інформаційні акції «Дитина чекає на Вас. Врятуйте її від сирітської долі», розробляти та розповсюджувати інформаційні пам’ятки, методичні матеріали з метою висвітлення різних форм сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського виховання, соціального захисту дітей.

3.

Сприяти створенню на території міста прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу та влаштуванню до них на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передачу під опіку/піклування дітей цієї категорії.

ЗАПОБІГАННЯ СОЦІАЛЬНОМУ СИРІТСТВУ, ПОДОЛАННЯ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ ТА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ

1.

Продовжити роботу консультативного пункту при ЦРЛ для своєчасного надання соціально – консультативної допомоги вагітним, роділлям та породіллям для попередження раннього соціального сирітства.


В м. Чугуєві налагоджено чітку співпрацю між відділами та службами виконкому, комунальним закладом «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І.Кононенка», Чугуївським РВ ГУМВСУ в Харківській області, навчальними закладами міста, головами вуличних комітетів, забезпечена системність в роботі по запобіганню соціального сирітства, подоланню бездоглядності та безпритульності серед дітей:

1) Розпорядженням міського голови затверджений графік проведення профілактичних рейдів. Щороку кількість дітей, виявлених в ході проведення рейдів, зменшується. Так, якщо в 2010 році в ході рейдів виявлено 42 дитини, в 2011 та 2012 виявлено по 16 дітей, у 2013 – 12, то за 9 місяців 2014 – 3 дитини, що говорить про позитивні результати роботи з сім’ями. Стосовно батьків, які виконують батьківські обов’язки неналежним чином, порушується клопотання про притягнення їх до адміністративної відповідальності. Якщо у минулому році порушено клопотання про притягнення до відповідальності за ст. 184 Адміністративного Кодексу України 11 батьків, то у 2014 – 3 батьків.

2) Налагоджено взаємоінформування між КЗОЗ «Чугуївська ЦРЛ» та комісією з питань захисту прав дитини про дітей, умови проживання яких не відповідають їх потребам, про випадки виявлення обставин, які загрожують життю чи здоров'ю дитини. Протягом 2014 року проведена спільна робота по 9 повідомленням. Протягом 10 місяців 2014 не приймалися рішення про негайне відібрання дітей у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю дітей.

3) Для дітей, які проживають в сім’ях що опинилися у складних життєвих обставинах, діє Чугуївський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, пріоритетом у роботі якого є підтримка і зміцнення зв'язків між дитиною і батьками, і як результат - повернення дитини в біологічну сім'ю. З початку 2014 року до центру соціально – психологічної реабілітації влаштовано 40 дітей.

З початку року в Центрі пройшли реабілітацію 27 дитини, з них повернулись в сім'ю - 21, влаштовано до сімейних форм виховання - 6 дітей (100% від кількості дітей, які отримали статус).

4) З метою координації роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм своєчасної допомоги, здійснення комплексу заходів, спрямованих на вихід сім’ї або особи зі складних життєвих обставин діє Дорадчий орган про роботі з цими сім’ями. Протягом 10 місяців 2014 року у місцевому банку даних на обліку перебувало 91 сім`я, що на 30 менше ніж у минулому році, в яких виховуються 167 дітей, цим сім’ям надано 1670 соціальних послуг, що на 1000 менше ніж у минулому році. Цей показник змінився через скорочення штату центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме 6 фахівців із соціальної роботи. У 2014 році відбулося зростання соціального сирітства. Так, якщо у 2013 році статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримало 3 дітей, то протягом 10 місяців 2014 – 8 дітей.Щороку організовується привітання дітей підоблікових категорій, які перебувають у Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, з Міжнародним днем захисту дітей, Днем Святого Миколая, Новорічними та Різдвяними святами. Акція «Шкільний портфель» для дітей, які перебувають у Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, не проводилася у зв’язку із відсутністю фінансування Програми.

2.

Організувати проведення цільових рейдів по попередженню підліткової злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності.

3.

Своєчасно виявляти безпритульних та бездоглядних дітей, дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, направляти їх до закладів соціального захисту, організовувати роботу щодо взяття сімей під соціальний супровід.


4.

Своєчасно обстежувати стан здоров’я та умови проживання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, своєчасно приймати заходити щодо попередження виникнення обставин, які загрожують здоров’ю та життю дітей.

5.

Удосконалити систему психолого – педагогічної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися у складних життєвих обставинах.

6.

Забезпечити проведення роботи в загальноосвітніх навчальних закладах із попередження безпритульності та бездоглядності шляхом максимального охоплення дітей шкільного віку навчанням. Здійснювати контроль за персональним обліком дітей, які з різних причин не відвідують загальноосвітні навчальні заклади. Забезпечувати здобуття такими дітьми повної загальної середньої освіти відповідно до чинного законодавства.

7.

Своєчасно, протягом доби, направляти повідомлення до органів внутрішніх справ про дітей, які залишили заклад соціального захисту.

8.

Направляти повідомлення про дітей, які постійно залишають місця постійного проживання, до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою взяття їх під соціальний супровід.

9.

Організувати проведення Всеукраїнського рейду «Урок» з метою своєчасного виявлення і влаштування у навчально-виховні установи дітей, які займаються бродяжництвом і жебракуванням, ухиляються від навчання.

10.

Забезпечити влаштування виявлених дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, які зазнали насильства в сім’ї, до центру соціально – психологічної реабілітації дітей.

11.

Проводити семінари-навчання, семінари-практикуми, круглі столи, тренінгові заняття для дітей, працівників закладів соціального захисту дітей, працівників навчально-виховних закладів, Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, дільничних інспекторів, вуличних комітетів з питань соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах.

12.

Організувати привітання дітей підоблікових категорій, які перебувають у Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, з Міжнародним днем захисту дітей, Днем Святого Миколая, Новорічними та Різдвяними святами.

13.

Організувати проведення Акції «Шкільний портфель», присвяченої всесвітньому Дню знань, для дітей, які перебувають у Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ

1.

Надавати соціальну, медичну, психологічну, юридичну, педагогічну допомогу дітям, які перебувають у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

Найбільш дієвою формою підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставин, є робота Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Вже декілька років Центр працює за методикою «Комплексна оцінка потреб дитини», яка забезпечує індивідуальний підхід у вихованні дитини, у вирішенні першочергових потреб в її реабілітації, у подальшому влаштуванні в прийомні сім’ї, під опіку родичів або поверненні в біологічну сім’ю.

З початку року в центрі перебувало 55 дітей. Відповідно до покладених завдань на Чугуївський міський центр соціально - психологічної реабілітації дітей, їм надавалася соціальна, медична, психологічна, юридична, педагогічна допомога. Всі вихованці шкільного віку охоплені навчанням у ЗОШ №7, з дітьми дошкільного віку проводиться підготовка за програмою «Впевнений старт».

Пріоритетним завданням роботи центру є повернення дітей до сімей, а дітей, які набули статус дитини, позбавленої батьківського піклування, до сімейних форм виховання. У 2014 році отримало статус 6 дітей, всі влаштовані до сімейних форм виховання, повернуті до біологічних родин - 21.

Дозвілля вихованців організовано згідно плану роботи закладу. З вихованцями проводяться заходи національно - патріотичного, екологічного, естетичного та фізичного напрямків. Діти відвідують гурток «Юні радіооператори», хореографічний гурток, свята та вихідні проводять в закладах культури та відпочинку м. Харкова.2.

Організовувати навчання у навчальних закладах м. Чугуєва та змістовне дозвілля дітей, які перебувають у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

3.

Проводити комплексну оцінку потреб дітей, які перебувають у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

4.

Забезпечувати влаштування дітей, які перебувають в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та які набули статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ – СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

1.

Забезпечити функціонування Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти», виконання вимог, щодо захисту інформації та обладнання приміщення. Своєчасно вносити до ЄІАС «Діти» дані про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, а також дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Протягом року проводилася робота по організації функціонування Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» відповідно до вимог Державної служби захисту інформації: наявний окремий комп’ютер, встановлена на ньому ліцензійна операційна система, ліцензійна антивірусна програма, є вогнегасник. Проблемним питанням є щорічне придбання ліцензійної антивірусної програми, тубусів для зберігання флеш-ключів, печаток для опечатування дверей, окрім того застарілим є і сам комп’ютер, на якому встановлена система «Діти»,

Дані про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, а також дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, своєчасно та в повному обсязі вносяться до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають на території м. Чугуєва, забезпечені всіма, передбаченими законодавством, пільгами, отримують соціальну допомогу, освіту, оздоровлюються, два рази на рік проходять медичний огляд, мають змогу безкоштовно відвідувати позашкільні заклади освіти. Діти зазначеної категорії залучені до проведення шкільних та міських святкових заходів, традиційними є заходи до Новорічних та Різдвяних свят, Дня захисту дітей тощо.

Станом на 01.11.2014 на первинному обліку м. Чугуєва перебуває 48 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опіку влаштовано 30 дітей, до прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу - 13 дітей, в державних закладах перебуває 5 дітей ( 3 – в закладі інтернатного типу, 1 з яких за медичними показниками та 2 – в професійно-технічному ліцеї) , тобто 90 % дітей влаштовані до сімейних форм виховання. Також на обліку перебуває 21 усиновлена дитина, контроль за дотриманням прав яких здійснюється службою у справах дітей.

Протягом 10 місяців 2014 року статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримало 8 дитини, з них 1- влаштована до прийомної сім’ї, 4 – влаштовано в сім’ї опікунів, 3 – усиновлена громадянами України.

Із загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку, право користування закріплено за 30 дітьми, 12 дітей мають житло у власності, 5 дітей, які не мають житла та потребують постановки на квартирний облік (не досягли 16-річного віку). В липні та серпні 2014 року 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, СОПЕЛЬНИК Сніжана Вікторівна, 1998 р.н., рішенням Виконавчого комітету Чугуївської міської ради № 254 від 16.07.2014, СТЕПАНОВА Олександра Григорівна, 1998 р.н., рішенням Виконавчого комітету Чугуївської міської ради № 295 від 08.08.2014 поставлені на квартирний облік.

Окрім того на даний час на квартирному обліку перебуває 12 осіб, які вийшли з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В актуальному стані підтримується реєстр житла дітей, щороку проводиться обстеження житла.

Згідно зі змінами, які відбулися в законодавстві про зайнятість населення, з 01.01.2013 органами місцевого самоврядування не здійснюється бронювання робочих місць для працевлаштування соціально незахищених категорій населення, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Питанням працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, займаються безпосередньо навчальні заклади, де вони отримують освіту. У 2014 році закінчили професійно-технічне навчання 2 особи з числа даної категорії та 5 осіб, які закінчили ВНЗ, всі працевлаштовані та мають житло на праві власності чи користування.

Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, які закінчують професійно-технічні навчальні заклади та які не мають житла можуть бути влаштовані до Харківського обласного соціального гуртожитку, який розташований на території м. Чугуєва.2.

Забезпечити ведення особових справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, відповідно до вимог.

3.

При вирішенні питань про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надавати пріоритет передачі дітей на усиновлення, під опіку/піклування, влаштуванню до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

4.

Організовувати роботу по відзначенню Дня усиновлення.

5.

Проводити роботу по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, які не мають житла, до соціального гуртожитку.

6.

Забезпечити систему контролю за збереженням житла, що належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, своєчасною постановкою на квартирний облік зазначених категорій осіб, які повертаються із державних закладів, сімейних форм виховання.

7.

Проводити роботу із питань своєчасного закріплення житла за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, призначення відповідальних за збереження житла.

8.

Проводити роботу щодо забезпечення житлом та працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчують професійно-технічні навчальні заклади, за якими не закріплене житло.

9.

Проводити спільно із центром зайнятості інформаційно-просвітницьку та профорієнтаційну роботу для дітей і дорослих з питань попередження експлуатації та жорстокого поводження з дітьми.

10.

Здійснювати привітання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Міжнародним днем захисту дітей, Днем Святого Миколая, Новорічними та Різдвяними святами.

ЗАХИСТ ДІТЕЙ – ІНВАЛІДІВ

1.

Проводити у всіх навчальних закладах «Урок добра та рівних можливостей», присвячений Міжнародному дню інвалідів.

З метою підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків в усіх навчальних закладах заплановані заходи (виховні години, робота волонтерських загонів, проведення батьківського всеобучу) присвячені Міжнародному дню інвалідів. Відповідно до планів роботи проводяться Уроки доброти «Дивіться на нас, як на рівних», «Людина починається з добра», акція милосердя з метою відвідування дітей інвалідів, що навчаються на дому «Ти не один. У тебе багато друзів», круглі столи, дебати, диспути, тренінгові заняття на розвиток міжособистісної чутливості та взаєморозуміння тощо.

Методистами відділу освіти систематично проводиться моніторинг роботи міської психолого-медико-педагогічної консультації з метою розроблення методичних рекомендацій.

На обліку в дитячій консультації перебуває 121 дитина – інвалід, які є мешканцями м. Чугуєва. На кожну дитину складено індивідуальну програму реабілітації. Протягом 10 місяців 2014 року встановлено первинну інвалідність 5 дітям.

На виконання закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям –інвалідам» ведеться реєстр «дітей-інвалідів» підгрупи А – 6 дітей. Матері дітей отримують пенсії та надбавки по догляду за дитиною-інвалідом.

Діти - інваліди користуються пільгами при лікуванні та оздоровленні. За 10 місяців 2014 року переоформлено, проведено контроль за виконанням реабілітаційних програм та надано відповідну інформацію до Управління праці та соціального захисту населення у кількості – 40 ІПР.

Лікарі дитячої консультації надають кваліфіковану допомогу дітям м. Чугуєва, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.

Лікарі психоневролог та логопед приймають участь у засіданнях міської психолого-медико-педагогічної консультації. За 10 місяців поточного року 13 дітей отримали довідку ЛКК на індивідуальну форму навчання в учбовому закладі.


2.

Забезпечити проведення роботи в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах з питань підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків шляхом проведення батьківського всеобучу, Дня відкритих дверей, залучаючи до цього молодіжні, громадські організації

3.

Надавати правову допомогу дітям - інвалідам

4.

Проводити моніторинг роботи міської психолого-медико-педагогічної консультації з метою розроблення методичних рекомендацій.

ЛІКВІДАЦІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ, ІНШИХ ФОРМ ЖОРСТКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ

1.

Проводити разом із центром зайнятості інформаційно – просвітницьку та профорієнтаційну роботу для дітей і батьків з питань попередження експлуатації та жорстокого поводження з дітьми.

Питанню профорієнтації дітей, попередження експлуатації та жорстокого поводження з дітьми приділяється значна увага. В загальноосвітніх навчальних закладів проводиться діагностична робота по виявленню фактів жорсткого поводження з дітьми, насильства в сім’ї, виховні години та бесіди, розповсюджуються методичні матеріали тощо. З учнями 9-х класів проводяться тренінги на правову тематику. На батьківських зборах соціальними педагогами, психологами проводяться бесіди щодо методів виховання дітей в сім’ї.

В м. Чугуєві проводяться заходи з попередження насильства в сім’ї, гендерної рівності за участю відділів та служб виконкому, представників ХОДА, розповсюджуються пам’ятки з попередження насильства в сім’ї.

Фактів жорстокого поводження з дітьми, сексуальної експлуатації, торгівлі дітьми в м. Чугуєві немає. Протягом 10 місяців 2014 року зафіксований 1 випадок здійснення насильства в сім’ї над дитиною. Проведені заходи відповідно до законодавства.

Спільно з центром зайнятості щорічно проводиться масовий профорієнтаційний захід «Калейдоскоп професій», до участі якого запрошуються учні старших класів, професійних ліцеїв міста.

Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Чугуївської міської ради проводяться перевірки на підприємствах, установах і організаціях м. Чугуєва щодо дотримання ними вимог чинного трудового законодавства. Під час обстежень працюючих неповнолітніх на підприємствах не виявлено.


2.

Проводити семінари з попередження торгівлі людьми, тренінги з попередження сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з дітьми: «Знай свої права та вмій ними користуватися».

3.

Проводити спільну перевірку разом з Державною інспекцією праці з питань контролю щодо дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах усіх форм власності, де працюють діти.

4.

Надавати путівку-направлення дітям, які не навчаються і потребують працевлаштування, до центрів зайнятості з метою професійного навчання з подальшим працевлаштуванням.

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ, ЯКІ ВЧИНИЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ

1.

Проводити виховні заходи з питань правової освіти та тижні правових знань у загальноосвітніх навчальних, Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

У кожному навчальному закладі діє Рада з профілактики правопорушень та злочинів, яка слідкує за дотриманням правил поведінки і правопорядку учнями в урочний та позаурочний час та складається з адміністрації навчального закладу, вчителів, батьків, учнів, психолога та соціального педагога школи.

На початку 2014-2015 навчального року створено банк даних на дітей, які схильні до правопорушень і перебувають на внутрішкільному обліку, а також на дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За кожною дитиною, яка перебуває на внутрішкільному обліку наказом директора закріплені громадські вихователі, складено плани роботи вчителів-наставників (громадських вихователів), на кожного учня, що перебуває на обліку, заведена індивідуальна картка, в якій фіксується робота, проведена з ним, а також зміни в характері і поведінці дитини.

Співробітниками Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області спільно із співробітниками відділу освіти, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей було проведено 17 лекцій у загальноосвітніх навчальних закладах, виховні заходи з питань правової освіти та тижні правових знань, на яких слухачам роз’яснювались їх права та обов’язки, а також відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень.

Щомісячно проводиться аналіз стану дитячої злочинності. Протягом 10 місяців 2014 року 3 неповнолітніми мешканцями м. Чугуєва скоєно 3 злочини (за аналогічний період минулого року – 10). Діти, які скоїли злочини та правопорушення перебувають на обліку в кримінальній міліції у справах дітей. З неповнолітніми, які засуджені до покарання, не пов’язаного із позбавленням волі, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом кримінально-виконавчої інспекції проводяться профілактичні заходи. Сімей, діти з яких звільнені з місць позбавлення волі, під соціальним супроводом не перебуває.2.

Проводити олімпіади з основ правознавства.

3.

Проводити щомісячний аналіз стану дитячої злочинності та злочинів проти дітей.

4.

Забезпечувати соціальний патронаж та супровід сімей, діти в яких звільнені з місць позбавлення волі.

УЧАСТЬ ДІТЕЙ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА

1.

Сприяти організації діяльності Всеукраїнської ради старшокласників – лідерів учнівського самоврядування «Школа управлінської майстерності».

З метою підтримки та подальшого розвитку учнівського самоврядування, використання ефективних форм роботи та впровадження нових проектів, поширення кращого досвіду роботи учнівських органів самоврядування при Чугуївському будинку дитячої та юнацької творчості функціонує Координаційний Центр «Лідер», до складу якого входять міська рада старшокласників (30 лідерів учнівських організацій навчальних закладів), рада Радників (педагоги-організатори навчальних закладів), Координатори з числа фахівців Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості. 10 лідерів міста делеговані до роботи обласної ради старшокласників.

Засідання Центру будуються у формі презентацій, круглих столів, тренінгів за участю представників місцевої влади, громадських організацій тощо. Крім того, за ініціативою Координаційного центру проходять акції з пропаганди здорового способу життя, благоустрою міста, проведений проект «Рік Пам’яті», «Збереження історичних та культурних пам’яток Чугуєва» та багато інших. Діяльність Координаційного центру «Лідер» висвітлюється на сторінці веб-сайту Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості, на сторінках міської газети «Новини Чугуєва».Відповідно до критеріїв оцінювання програм, хід виконання «Міської програми на 2011-2016 роки по реалізації Конвенції ООН про права дитини» у 2014 році можна оцінити на 2 бали, а саме:


  1. Відповідність мети програми засобам досягнення кінцевого результату – 0,5 балу.

  2. Моніторинг поетапного розв’язання проблеми – 0,5 балу.

  3. Надання проміжного звіту про досягнуті результати – 1 бал.Заступник міського голови

з питань діяльності виконавчих органів ради Т.С. ВІННИК


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка