Рівняння. Основна властивість рівняння



Скачати 49.07 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір49.07 Kb.
Урок математики
6 клас інтенсивної педагогічної корекці

Підготувала та провела вчитель – олігофренопедагог РНРЦ «Особлива дитина» Ліпатнікова Л.Ю.




Тема: Рівняння. Основна властивість рівняння.

Мета: Повторити та узагальнити знання учнів про зміст поняття «рівняння» та пов’язаних з ним понять і способи розв’язання рівнянь, що відомі учням з початкової школи та 5 класу; сформувати уявлення про основні види рівносильних перетворень лінійних рівнянь з однією змінною; розпочати роботу з вироблення вмінь виконувати основні рівносильні перетворення рівнянь для їх розв’язування; корегувати логічне мислення; виховувати зацікавленість до теми.

Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання:

  • таблиці: «Математичний крос», «Вирази та формули», «Рівняння»;

  • екран, мультимедійний проектор, ноутбук, презентація «Рівняння. Основні властивості рівняння»;

  • підручник, дошка, крейда, магніти.




Хід уроку

І. Загально – корекційний етап


  1. Організаційний момент.

2. Нервово – психологічна підготовка

а) Вчитель читає вірш

Люблю мандрівки, люблю походи,

І чи то сонечко чи знов негода.

Буває все у вас ­– дитячого народу.

Ми вже в дорозі, вітер б’є в обличчя

Математика до себе кличе.

б) Гра «Математичний крос» (Учні швидко розв’язують приклади).




































ІІ. Основний етап


  1. Мотивація навчальної діяльності.

- Подивіться на записи .

(а + с) х 2; S =ab; vt = s; 4a; (45 + 73) х 4

- Де в цих записах вирази, а де формули? (Вирази: (а + с) х 2, 4ф, (45 + 73) х 4; формули:

S =ab; vt = s)

- Чим відрізняється вираз від формули? ( Формула містить знак рівності, а вирази містять букви, числа, знаки дій).

- Подивіться на записи.



х + 17 = 45; х – 3 = 11; 2х = 16; х : 3 = 10; 4а = 18; 27 – у = 11

- Як називаються такі записи? (Рівняння)


«Мозковий штурм»

- Як називаються числа при додаванні? (Доданок, доданок, сума)



- Як називаються числа при відніманні? (Зменшуване, від’ємник, різниця)

- Як називаються числа при множенні? (Множник, множник, добуток)

- Як називаються числа при діленні? (Ділене, дільник, частка)

- Як знайти невідомий доданок?

- Як знайти невідомий множник?

- Як знайти невідомий дільник?

- Як знайти невідоме ділене?

- Як знайти зменшуване?

- Як знайти від’ємник?

- Що таке рівняння? (Рівність, яка містить невідоме).

- Що означає розв’язати рівняння? ( Знайти всі його корені або довести, що їх немає).

- Які види рівнянь ви знаєте? Наведіть приклади. (Прості: х +1 7 = 45;

3х = 21; 0х = 9 і т.д. Складні рівняння: 5 ( 2х + 1) = 20 і т.д.)




  1. Оголошення теми , мети і завдань уроку.

Пропоную вам розв’язати такі завдання :



Слайд № 2

  • Скільки квадратів можна зняти з кожної шальки, не порушуючи рівноваги? ( 2)

  • Яку рівність ми отримали? (4 восьмикутника = 2 квадратам)

  • Скільки важить один квадрат? (1 квадрат важить 2 восьмикутника)

Слайд № 3

  • Що можна зняти з кожної шальки, не порушуючи рівноваги? ( 1 квадрат, 2 восьмикутника)

  • Яку рівність ми отримали? ( 1 восьмикутник дорівнює 1 трикутнику)

Слайд № 4

  • Що ви бачите на малюнку? (Терези, шальки, кавуни, гирки)

  • Яка маса 1 кавуна? (х кг)

  • Що можна зняти з кожної шальки, не порушуючи рівноваги? (2 кавуна)

  • Яке рівняння було спочатку і яке отримали? (5х = 2х + 6 та

5х – 2х = 2х -2 х + 6)

  • А тепер подивіться на чи розв’язували ми рівняння такого типу? (Ні).

  • А чим воно відрізняється? (в лівій та правій частинах є невідомі )

  • Сьогодні ми з вами будемо вчитись розв’язувати рівняння такого типу, ознайомимося із основною властивістю рівняння.



  1. Пояснення нового матеріалу


Слайд № 4 (продовження)

  • Роздивимось рівняння 5х – 2х = 2х – 2х + 6, виконаємо дії віднімання . Що у нас вийшло? ( 3х = 6)

  • Чи можемо знайти х? (Так, х = 2)

Слайд № 5.

- Розглянемо рівняння 5х = 2х + 6

  • Перенесемо 2х з правої частини в ліву з протилежним знаком.

  • Яке рівняння у нас вийшло? (5х – 2х = 6)

  • Розв’яжем рівняння 5х – 2х = 6

3х = 6

х = 6: 3

х = 2

- Порівняймо відповіді 1 і 2 рівнянь. (Однакові)

- Який висновок ми можемо зробити?

Слайд № 6

Учні читають правило.




  1. Усвідомлення теоретичного матеріалу в процесі практичної роботи.


Слайд № 7

а) Розв’яжіть рівняння (один учень розв’язує біля дошки, а всі інші в зошиті).

3х = х + 4

у = 3у + 3

1/2х + 12 = х

Слайд № 8

б) Розв’яжіть самостійно рівняння 4х – 8 = 6 – 3х (Перевіряється розв’язок рівняння).



Слайд № 9

в) робота з підручником

с. 225 № 1262; 1263, 1264 (а, б)

(Один учень біля дошки. Кожне завдання перевіряється)



Слайд № 10

Ігровий момент «Виправ помилку»

5х -8 = 4 - 8х 5х -8 = 4 - 8х

5х – 8х = 4 + 8 5х + 8х = 4 + 8

- 3х = 12 13х = 12



х = 4 х = 12/13

(Учень пояснює, використовуючи основну властивість рівняння)




  1. Самостійна робота учнів.


Слайд № 11

Учні самостійно розв’язують рівняння, Перевіряють правильність виконання завдання.

6т + 3 = 3т +8

9т – 2 = 9т – 2

- 9а + 6 = - 10а + 15
ІІІ. Заключний етап.


  1. Підсумок.

- Чим запам’ятався вам сьогоднішній урок?

- Що сьогодні нового ви дізнались на уроці?

- Сформулюйте властивість рівняння.

Виставлення оцінок.




  1. Домашнє завдання.

І група. С. 225, № 1265 (а – д), вивчити правило.

ІІ група с. 225 № 1265 ( а , б), вивчити правило.









База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка