Робота над синонімами. Практичне ознайомлення з фразеологізмами. Пояснення їх шляхом добору синоніма



Скачати 34.49 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір34.49 Kb.
Тема: Робота над синонімами. Практичне ознайомлення з фразеологізмами. Пояснення їх шляхом добору синоніма.

Мета: розширити поняття про слова близькі за значенням, ознайомити з терміном фразеологізм, збагатити словниковий запас, виробляти вміння добирати синоніми з метою вдосконалення зв’язного мовлення, розвивати інтерес до слова, до української мови, уміння точно передавати думки, виховувати любов до природи.

Обладнання: осінні листочки, презентація, зорова фізхвилинка.

Хід уроку

І Організація класу.

- Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.

Почнемо урок з емоційної хвилинки. (Перегляд відеофільму)

Тож з прекрасним осіннім настроєм ми продовжимо наш урок.



Робота в зошиті

Каліграфічна хвилинка

У садах, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить поспіль,

Жде сестрицю білу в гості ( осінь)

 А хто нас буде супроводжувати ви здогадалися?



ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Ми продовжимо вивчати тему «Слово. Значення слова» і мандрувати зі словами-синонімами.

Допоможіть осінньому листочку згадати все про слова та їх значення.

Вправа «Незакінчене речення»

 Які значення мають слова?

 Що таке синоніми?

Робота з підручником с 64

Тихо осінь ходить гаєм,

Ось вона лине по землі.

Обтрушує легенько дерева й кущі,

Листя в повітрі кружляє

Синоніми підбирає.

 Допоможіть листочку виконати вправу 142

Зорова фізхвилинка «Кораблики»

Бачу, ви стомились, діти

Час нам трішки відпочити.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки дрібнії зронила.

Ми ті слізки позбираєм,

У травиці пошукаєм.

Творче завдання

Листочок творче вам дає завдання,

Щоб дослідження уважно провели,

Над реченнями всі попрацювали

Й спорідненні слова знайшли. Вправа 143

Робота в парах

Наш листочок зажурився,

Вислови не розуміє,

Треба, щоб ви узялися,

Все, що треба пояснили. ( Вправа 144)

Тестові завдання

1.Слова близькі за значенням, - це

А) антоніми б) синоніми в) багатозначні слова



2. Близькі за значенням слова можна визначити:

А) за питаннями б) за орфографічним словником

в) за словником синонімів

3. До поданих слів вибери визначення

Швидко, скоро, прудко, хутко, жваво – це :

А) антоніми б) синоніми в) слова, вжиті в переносному значенні



4. Як ти розумієш вислів?

Тримати язик за зубами.

А) не висовував язика б) терпіти в) мовчати


5.Познач синонім до слова добрі в словосполученні:

Добрі знання

А) міцні б) багаті в) милі



6. Вибери за змістом речення потрібне слово.

Згода … будує, а незгода руйнує.

Використовуючи синоніми ми напишемо п’ятирядковий вірш, який називають «Сенкан». Вправа «Сенкан»



Осінь

Красива, мальовнича ( чудова, хороша)

Йде, крокує, ходить

Тихо осінь ходить гаєм.

Чарівниця

Підсумок уроку Ось і уроку кінець, а хто трудився молодець.

А трудилися ви всі дуже добре.

Сьогодні в нас був незвичайний урок,

Навчив нас багато чого

Хай буде він для вас повчальний,

За це подякуєм йому.



Домашнє завдання Вправа 145


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка