Розпорядження Голосіївської рда «Про проведення загальнорайонних новорічних та різдвяних заходів», який наразі проходить процедуру погодженняСкачати 83.18 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір83.18 Kb.
З метою належної організації святкових новорічно-різдвяних заходів в районі, змістовного дозвілля школярів та учнівської молоді району під час зимових канікул, популяризації кращих традицій та звичаїв українського народу управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини розроблено проект розпорядження Голосіївської РДА «Про проведення загальнорайонних новорічних та різдвяних заходів», який наразі проходить процедуру погодження.

Розпорядженням буде затверджено Програму новорічних та різдвяних заходів у Голосіївському районі м.Києва і надано відповідні доручення щодо організації свята.

Перелік основних наймасштабніших районних заходів було надано в КМДА для створення загальної столичної концепції свята, календаря новорічних подій та загальноміської афіші.

І хоча міського розпорядження наразі ще не має, проте є цілий комплекс доручень, які були напрацьовані на нарадах у заступників голови КМДА.

Серед основних – це доручення районним державним адміністраціям забезпечити:


  • засвічення районних ялинок 19.12.2015 о 19:00

  • проведення новорічних та різдвяних святкових заходів в районах та їх фінансування

  • здійснення тематичного оформлення вулиць і площ районів

  • забезпечення безбарє’рного доступу для людей з обмеженими можливостями у місцях проведення заходів

  • забезпечення змістовного інформування населення

  • проведення заходів за єдиною загальноміською концепцією – в українському стилі з національними традиціями та в європейському форматі (для цього було розроблено логотип столиці та зразки афіші свята із зображенням Св.Миколая)

  • а також забезпечення участі районів у святкових міських заходах та ярмарках в центральній частині міста з 19 грудня по 19 січня 2016 р.

Кілька слів про міські заходи. Вогні Головної Новорічної Ялинки столиці засвітяться в історичному серці України на Софійській площі 19.12.2015 на День Св.Миколая о 19 год. Поруч з Новорічною ялинкою встановлюється сцена для концертно-мистецьких програм. На Михайлівській площі розміститься Резиденція Святого Миколая. Уздовж Володимирського проїзду облаштовується новорічно-різдвяне містечко з різдвяним ярмарком.

Взагалі, новорічні та різдвяні заходи в Києві відбудуться на п'яти центральних площах міста: Софійській, Михайлівській, Контрактовій, Поштовій та Троїцькій, а також на Співочому полі.

Але центральною локацією все ж таки буде свято "Новий рік між двома дзвіницями" на Софійській і Михайлівській площах.

Що стосується участі у міських заходах:  • плануються виступи кращих творчих колективів закладів культури району на головній сцен столиці, на Софійській площі.

  • а також участь Голосіївського району в організації новорічно-різдвяних ярмарків у визначених місцях центральної частини м.Києва.

Остання нарада в КМДА відбулась 11 грудня 2015 року. Особливу увагу було зосереджено на забезпеченні громадського порядку під час проведення святкових заходів та соціальній складовій цих заходів.

Стосовно соціальної складової районних заходів, інформуємо наступне. Враховуючи усі доручення, Голосіївською РДА, її структурними підрозділами створено цілий комплекс тематичних святкових новорічно-різдвяних програм в усіх закладах культури, освіти, фізкультури та спорту, соціального захисту з метою максимального охоплення святом дітей, підлітків та молоді району і найперше – дітей пільгових категорій.

Під час цих заходів близько 4 тис. дітей району, серед яких діти загиблих в АТО (15 ос.), діти-переселенці із АРК та зони АТО (684 ос.), усі 100% вихованців шкіл-інтернатів району, 100% діти-сироти та під опікою, а також діти інших найменш захищених категорій безкоштовно отримають новорічні подарунки. Робота по залученню партнерів по придбанню дитячих подарунків та запрошень на новорічні заходи продовжується.

Одночасно інформуємо, що в Голосіївському районі жодних бюджетних асигнувань на проведення новорічнио-різдвяних заходів використано не буде. Усі заходи планується здійснити за рахунок не бюджетних джерел та ресурсів.

Зокрема, головне районне театралізоване дійство засвіченння районної новорічної ялинки “НОВОРІЧНА ЗІРКА СЯЄ – В ГОЛОСІЄВО ЗБИРАЄ!”, яке традиційно відбудеться на День Св.Миколая.

Враховуючи позитивний досвід минулого року Голосіївською РДА було досягнуто домовленостей з керівництвом торгово-розважального центру «Ocean Plaza», який вже втретє виступив співорганізатором свята.

ТРЦ «Ocean Plaza» цього разу взяв на себе встановлення ялинки, оплату професійних мистецьких колективів та забезпечення заходу усіма необхідними технічниими засобами (сцена, сценічне світло, звукопідсилення, світлодіодні екрани на сцені, генератор на 80 Квт).

Отже, свято Засвічення ялинки відбудеться 19 грудня на площі, біля будівлі ТРЦ «Ocean Plaza» одночасно із засвічення центральної ялинки столиці.

Починаючи з 16 год. на екранах сцени будуть демонструватись мультфільми.

Дитяча програма розпочнеться з 18:00 Парадом Помічників Святого Миколая за участю 80 волонтерів Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді району, а також виступом народного дитячого ансамблю пісні і танцю «Світанок». В основу театралізації покладено прем’єру вистави Київського театру української традиції „Дзеркало” – «Міжгалактичні пригоди Маленького Принца».

Головна подія свята – засвічення ялинки відбудеться о 19:00. Безпосередньо перед засвіченням, планується вітальне звернення до громади керівництва Голосіївської РДА та організаторів заходу.

Крім масового глядача, на свято запрошені діти – учні шкіл та вихованці позашкільних закладів. Під час свята 400 дітей (серед яких діти загиблих в АТО) отримають новорічні подарунки.

Після Засвічення ялинки розпочнеться концертно-мистецька програма, за участю кращих професійних колективів столиці: гурту «Козацькі забави», театру пісні «Джерела», Київського Академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина». Також свої виступи подарують глядачам молоді естрадні виконавці.

Організацію самої програми свята, сценарій, режисуру, постановку, аудіо та відео- контент, а також загальну координацію роботи усіх технічних служб під час проведення свята покладено на управління культури.

Це єдиний масштабний захід, організований на відкритому майданчику.

Крім головного районного свята, в закладах та установах району буде організовано цілу низку тематичних святкових заходів, серед яких заходи для цільової дитячої аудиторії.

Так, для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та інших дітей, які перебувають на обліку в ССД, 18 грудня 2015 року о 15:00 у Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району відбудеться традиційне районне свято до Дня Святого Миколая. У програмі заходу передбачено вітання керівництва району, виставку дитячих художніх робіт, ігрову та концертну програму за участю кращих творчих колективів району. Під час свята 300 дітей отримають новорічні подарунки.

У цей же день, 18 грудня 2015 року, відбудеться дві благодійні мистецькі акції до Дня Св. Миколая: об 11:30 для учнів ЗНЗ №37 (вул.Антоновича, 130/17) та о 13:30 для вихованців Спеціальної школи-інтернату №11 м.Києва (вул. Волзька, 12-А). Це традиційні мистецькі програми, організовані Київською театральною школою-студією для школярів молодших класів пільгових категорій.Цикл районних новорічних ранків та вистав для вихованців спеціальних шкіл-інтернатів району № 7, 9, 11 планується на 24 - 29 грудня 2015 року. Під час святкових програм 550 вихованців шкіл-інтернатів отримають новорічні дитячі подарунки від району.

З 25 по 29 грудня 2015 у Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району відбудеться 10 районних святкових новорічних програм для школярів пільгових категорій району «Новорічне сяйво грає». Всі запрошені та учасники святкових програм, а це 2050 дітей безкоштовно отримають новорічні подарунки від району.Запрошення будуть розповсюджені через заклади освіти району.

Загалом, напередодні канікул, в усіх без виключення загальноосвітніх та дитячих дошкільних закладах пройдуть новорічні ранки та свята.

Цикл яскравих новорічно-різдвяних програм у Будинку культури «Конча-Заспа» для дітей мікрорайонів «Конча-Заспа» – «Чапаєвка» – «Мриги» буде організовано протягом грудня 2015 року - січня 2016 року.

Благодійна різдвяна театралізована програма народного дитячого театру-студії ляльок «Казкарик» дитячо-юнацького клубу «Віночок» Централізованої системи «Щасливе дитинство» відбудеться 5 січня 2016 року о 12:00 у Відділенні денного перебування розумово-відсталих інвалідів м.Києва з елементами соціально-трудової реабілітації (вул.Набережно- Корчуватська, 96). Так традиційно у дні зимових канікул юні актори народного дитячого театру-студії «Казкарик» – унікального творчого колективу району під керівництвом ведучого майстра сцени Київського академічного театру ляльок Володимира Малинського, презентують дітям пільгових категорій свої мистецькі досягнення.

Волонтерами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді буде проведено акцію «Подаруй радість людям», в рамках якої будуть організовані вітання дітей та молоді з функціональними обмеженнями за місцем проживання з врученням подарунків.Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту на базі дитячо-юнацьких клубів ФОЦ «Голосієво», Київської дитячо-спортивної школи «Тріумф», Київської дитячо-юнацької спортивної школи №15 та інших закладів району відбудеться комплекс новорічних програм: зустрічі-концерти, новорічні турніри та старти, відкриті першості та майстер-класи з різних видів спорту, а також Казкова Олімпіада на Гірськолижному спортивному комплексі «Протасів яр».

Управлінням праці та соціального захисту також заплановано святкові заходи у Будинку ветеранів Голосіївського району м.Києва, у Територіальному центрі соціального обслуговування Голосіївського району м.Києва, а також святкову творчу зустріч в Будинку ветеранів сцени ім. Наталії Ужвій у Пуща-Водиці.

У бібліотеках району плануються літературно-музичні зустрічі, театралізовані програми та народознавчі свята; в школах естетичного виховання району – мистецькі вернісажі та музичні новорічно-різдвяні концертні програми; в дитячо-юнацьких клубах Централізованої системи «Щасливе дитинство» – конкурсні, розважальні та ігрові програми, родинні свята та щедрування та колядування в мікрорайонах.

Новорічно-різдвяні свята в Голосіївському районі м.Києва відбудуться в єдиній загальноміській концепції – українському стилі з національними традиціями та в європейському форматі. Туристичний логотип міста Києва та зразок зображення Святого Миколая, отримані управлінням культури в Департаменті культури КМДА активно використовуються при оформленні святкових заходів.

З метою святкового тематичного оформлення вулиць та площ району керівникам структурних підрозділів Голосіївської РДА (управлінню житлово-комунального господарства, відділу торгівлі та споживчого ринку, відділу економіки, відділу контролю за благоустроєм) доручено здійснити комплекс організаційних заходів щодо забезпечення підприємствами, установами, закладами та організаціями району (власниками та орендарями будівель і споруд) святкового тематичного оформлення та ілюмінування у вечірні години вхідних груп, віконних вітрин та фасадів будівель а також прилеглих до них територій та зелених насаджень. До цієї роботи залучено найбільшу кількість виконавців.

Крім того, Комунальним підприємством «Шляхово-експлуатаційне управління» здійснюється оформлення новорічними вітальними банерами шляхопроводів на Одеській площі та на Столичному шосе.

Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень організовано комплекс робіт по встановленню на центральному вході до Голосіївського парку 12–ти метрової новорічної ялинки, оформленню світлодіодними гірляндами дерев в центральній частині Голосіївського парку, а також тематичне ілюмінаційне оформлення проспекту Голосіївський. Крім того, у період новорічно-різдвяних свят передбачається проведення святкової торгівлі на території району, у т.ч. відповідною новорічно-різдвяною продукцією.

З метою широкого інформування мешканців про районні новорічно-різдвяні заходи передбачено розповсюдження рекламних листків в інформаційних зонах будинків комунальної власності району, афіш у місцях масового перебування громадян, виготовлення запрошень на засвічення Головної районної ялинки та максимальне використання засобів зовнішньої реклами, у т.ч. на фасаді ТРЦ «Ocean Plaza».

Оскільки новорічно-різдвяні заходи є масовими та публічними, особливу увагу Голосіївська РДА зосереджує на їх безпеці.Листом від 10.12.2015 №100-16190 адміністрація звернулась до Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м.Києві з проханням забезпечити громадський порядок, громадську безпеку та безпеку дорожнього руху під час проведення засвічення Головної районної ялинки.

Безпека учасників усіх інших програм та районних заходів повністю покладається на їх організаторів, у зв’язку з чим, просимо усіх організаторів свята вжити відповідних заходів.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка