Розрізнення давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду



Скачати 32.22 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір32.22 Kb.
Урок української мови 4 клас

Тема: Розрізнення давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду.

Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду. Розвивати мовлення учнів. Збагачувати словниковий запас дітей. Виховувати любов до Батьківщини.

Обладнання: малюнки козаків, малюнок Запорізької січі, булава, шабля.

Хід уроку



І Організація класу до уроку

ІІ Перевірка домашнього завдання

ІІІ АОЗ. Мотивація навчальної діяльності

  1. «Мозковий штурм»

  • Які види мовлення ви знаєте?

  • З чого складається мовлення?

  • З чого складається речення?

  • Слова, якої частини мови ми вивчаємо?

  • Що таке іменник?

  • За чим змінюються іменники?

  1. Каліграфічна хвилинка

Дер да ва держава

  • Пропишіть каліграфічно буквосполучення та слово.

  • Як перевірити написання цього слова?

3. Аукціон слова

  • Розкажіть все, що знаєте про слово ДЕРЖАВА. (частина мови, рід, число..)

4. Довідкове бюро

  • А що означає це слово?

  • У нас на уроці працює довідкове бюро (учень зачитує значення слова)

  • Доберіть синоніми до слова ДЕРЖАВА.

  • Що таке синоніми?

  • Які державні символи ви знаєте?

5. Найкраще речення (конкурс)

На уроках учні вивчають історію нашої держави.

  • Визначте рід слова держава.

  • Провідміняйте слова держава і земля (2 учні біля дошки)

  • Визначте закінчення у давальному і місцевому відмінках.

  • Як же з’ясувати іменник вжитий у давальному чи місцевому відмінках?

ІV. Оголошення теми і мети уроку

  • Спробуйте спрогнозувати над чим ми будемо працювати.

  • Ми сьогодні будемо вчитися розрізняти іменники жіночого роду в давальному і місцевому відмінках.

V. Перевірка сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Дослідження теоретичного матеріалу (в парах)

- Опрацюйте теоретичний матеріал с. 62

- Проведіть дослідження і зробіть висновок.

- То як ми можемо розрізняти іменники у давальному і місцевому відмінках?



2. Колективна робота

Вправа 123



  • А чи знаєте ви , що в сиву давнину на території нашої держави жили козаки?

  • А хто такі козаки? (Козак – це вільна людина)

  • Якими вони були? Чим займалися? (малюнки)

  • Прочитайте текст вправи 123

  • За що боролися козаки?

  • Поясніть, як розрізнити відмінкові форми виділеного іменника?

  • Визначте початкову форму слова боротьбі.

  • Як пишемо це слово?

  • Визначте відмінок цього речення у першому і другому реченнях.

Фізкультхвилинка

  1. Вибіркове списування

Вправа 122

  • Як називалися держава козаків?

  • Про це ми дізнаємося, прочитавши текст вправи 122.

  • Поясніть розділові знаки в останньому реченні.

  • Визначте відмінок виділених іменників. Запишіть.

  • Встановіть зв'язок слів у 3 реченні.

VІ. Закріплення та систематизація знань.

Самостійна робота



  • Чим харчувалися козаки? Чи готували складні страви? Для чого вони їли цибулю? (щоб не хворіти). А кашу? (щоб бути сильними)

  • Спробуйте провідміняти слова каша, цибуля. Хлопчики відміняють слово цибуля, дівчатка – каша.

Перевірка.

  1. Творча робота

  • Складіть із розсипаних слів речення

У, зростають, розумні, нашій, діти, країні.

Письменники, країні, свої, рідній, присвячують, твори.

  • Знайдіть іменники жіночого роду і визначте їх відмінок. Поясніть.

VІІ. Підсумок уроку.

  • Скільки відмінків ви знаєте?

Гра «Розсипані питання»

  • Я називаю відмінок, а ви питання на які вони відповідають.

  • Як розрізнити іменники ж.р. в давальному і місцевому відмінках?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка