Розробка уроку біології в 9 класі



Скачати 27.86 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір27.86 Kb.
Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Очаківська районна рада Миколаївської області



Розробка уроку біології в 9 класі

«Харчування і здоров’я. Практична робота №5. Антропометричні виміри. Практична робота №6. Аналіз індивідуального харчування за добу та відповідність його нормам».

(урок – дослідження,

робота розрахована на 2 спарені уроки)

Вчитель: Ткаченко Т.М.

2013

Мета: поглибити знання учнів про вимоги до харчування, про раціональне харчування, вчити досліджувати свій організм, складати збалансований раціон;

розвивати вміння проводити необхідні заміри, обчислення, працювати з додатковою літературою, таблицями;

виховувати пізнавальний інтерес, відповідальне ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: ростомір, медичні ваги, таблиці калорійності продуктів харчування, інструкції в зошитах.

Тип уроку: розвиток знань, умінь та навичок.

Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Психологічна підготовка.

Слово вчителя.

Зачитуються слова французького поета Франсуа Віньйона, записані на дошці:

«Я знаю, как на мед садятся мухи,

Я знаю смерть, что рыщет, все губя.

Я знаю книги, истины и слухи.

Я знаю все, но только не себя…»

Але наші уроки біології якраз допомагають вам глибше пізнати саме себе. Сьогодні у нас урок – дослідження з теми «Харчування і здоров’я». І я думаю, що до кінця уроку ми з’ясуємо, що ви знаєте і для чого.

Запис на дошці:

Що?— Знаю — Для чого?

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.


  1. Що таке живлення?

  2. Від чого залежать енергетичні потреби організму?

  3. Що таке харчові продукти? Поживні речовини?

  4. Яке значення білків, жирів, вуглеводів, вітамінів в організмі?

  5. Як здоров’я залежить від харчування?

  6. Які проблеми, пов’язані з харчуванням, існують в наш час? (повідомлення учнів)

ІV. Мотивація навчання учнів.

Відомий вислів: «Людина – це те, що вона їсть».

Зачитується вірш:

Робін – Бобін ненажера

З’їв гороху півцентнера,

З’їв коня і сім телят,

І дванадцять поросят.

З’їв ведмедя за ліском

І крамничку з молоком.

Схрумав кузню коваля

І самого короля.

Лондон з’їв і Ліверпуль,

Випив річку – буль – буль – буль!

Згамав триста кораблів,

Ще й кричить, що не доїв…


  • А чи правильно харчуєтесь ви?

  • Чи повноцінне ваше харчування?

  • Яким може бути ваше здоров’я?

V. Практична робота №5.

Виконується за інструкціями в лабораторних зошитах.

Учні працюють по парах. Кожен вимірює (хто не знає) при допомозі ростоміра свій зріст в метрах та при допомозі медичних ваг – свою вагу в кілограмах. Роблячи відповідні розрахунки, визначають свій масово – ростовий коефіцієнт та встановлюють його відповідність нормам, формулюють висновок про відповідність маси свого тіла зросту.

VІ. Практична робота №6.



Оголошується порядок виконання роботи:

  1. Скласти свій добовий раціон (за вчорашній день).

  2. Проаналізувати енергетичну та поживну цінність свого добового раціону, користуючись таблицями в зошитах, підручниках, в додатковій літературі. Учні із середнім та достатнім рівнем знань визначають енергетичну цінність, з високим рівнем – і поживну цінність.

  3. Зробити висновок про відповідність свого харчування нормам.

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Обговорення результатів практичних робіт.

  2. Формулювання висновків в зошитах.

VІІІ. Домашнє завдання: вивч. §36, підготувати повідомлення на тему «Харчування і здоров’я».


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка