Рубіжанська міська рада шосте скликанняСкачати 161.86 Kb.
Дата конвертації16.03.2016
Розмір161.86 Kb.

РУБІЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ

(тридцять третя сесія)


Р І Ш Е Н Н Я

«30» травня 2013 р. м. Рубіжне № 33/1


«Про хід виконання міської цільової

програми протидії поширенню наркоманії,

боротьби з незаконним обігом наркотичних

засобів, психотропних речовин та прекурсорів

на 2011 – 2015 роки»

Заслухавши інформацію начальника управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради М.Ф. Прокопенко про хід виконання міської цільової програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011 – 2015 роки», на основі рекомендації постійної депутатської комісії з соціальних питань від 16 травня 2013 р., куруючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Рубіжанська міська рада
ВИРІШИЛА:

1. Інформацію про хід виконання міської цільової програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011 – 2015 роки прийняти до відома (додається).Міський голова К. Козюберда

Додаток


до рішення Рубіжанської міської

ради від 30 травня 2013 р. №33/1
Інформація про хід виконання за 2012 рік

міської цільової програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним

обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011 – 2015 роки.

№ з/п

Захід Програми

Виконавці

Виконання заходів

1.1.

Проведення роботи щодо виявлення, обстеження, обліку та лікування ( за наявності показань медичного характеру) осіб з розладами психіки та поведінки внаслідок зловживання наркотичними засобами та іншими психоактивними речовинами згідно з вимогами чинного законодавства.

Управління охорони здоров’я, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Проводиться робота по виявленню, обстеженню та лікуванню людей з порушеннями психіки та поведінки внаслідок зловживання наркотичними засобами та іншими психотропними речовинами. На 01.01.2013 року було на обліку в наркологічному кабінеті ЦМЛ м. Рубіжне 144 наркомана, з них 132 ін’єкційні та 12 вживаючих каннабіоіди. За 2012 рік узято на облік 5 наркоманів, з них 4 ін’єкційні та 1 каннабіоід. Знято з обліку 35 наркоманів

( у зв’язку зі смертю – 18; з стійкою ремісією – 5; з виїздом з міста – 12). На ВІЛ – інфекцію було обстежено 140 наркоманів. Не обстежено 5 чоловік у зв’язку відсутності їх у місті. З обстежених 70 - ВІЛ – позитивні, 58- ВІЛ – негативні.

Для виявлення сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах з причини вживання психоактивних речовин (ПАР), залучаються фахівці із соціальної роботи, що прийняті на роботу до центрів соціальних служб з соціальної ініціативи Президента України. У 2012 році збільшено кількість охоплених соціальним супроводом сімей та осіб з проблемами вживання ПАР. Протягом 2012 року на соціальному супроводі перебували 14 сімей та 5 осіб даної категорії.


1.2.

Проведення про­світницьких за­ходів (виставки, бесіди, конференції) з питань профілак­тики наркоманії, пропаганди здо­рового способу життя, форму­вання практичних навичок проти­стояння шкідли­вому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, управління освіти, управління охорони здоров’я, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Розпочато цикл тренінгів «Школи лідера» для активістів студентського самоврядування. Один з тренінгів – «Здоров’я – шлях до успіху!», на якому визначаються цінності та переваги здорового способу життя.

У вересні 2012 року в усіх навчальних закладах міста проведені тематичні заняття „ Стоп, наркотик”. В жовтні пройшов міський ярмарок здоров’я під гаслом „ Здорова дитина – щаслива родина”, зустрічі з духівництвом

„Правильна поведінка і відношення до себе” та виступи санітарно – просвітницьких агітбригад „ За здоровий спосіб життя”.

З метою формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин проведені тренінгові заняття за програмою сприяння просвітницькій роботі „ рівний – рівному” за модулем „ Твоє життя – твій вибір” для старшокласників.

У 2012 році відбулося 59 просвітницьких заходів, в яких взяли участь 1619 осіб. Зокрема:

- бесіди: „Ризики виникнення залежності від вживання психоактивних речовин”, „ Обираємо здоровий спосіб життя”,

- відеолекторії: „Шкідливі наслідки вживання психоактивних речовин”,

„Стадії формування залежності від вживання ПАР”, „Складові здорового способу життя”,

- групові консультації: „ Методи відмови від вживання ПАР”, „ Чому підлітки вживають ПАР?”, „ Як дізнатись про вживання дітьми ПАР?”,

„ Юридична відповідальність у сфері незаконного обігу наркотиків”,

- тренінг „ 12 кроків ефективного подолання залежності”,

- дитяче свято „ Обираємо здоровий спосіб життя”,

- профілактичні ігротеки у ДОТ та на вулицях міста під час канікул.

Протягом року лікарем – наркологом прочитано 8 лекцій з профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму серед учнів навчальних закладів міста та їх батьків ( більше 800 учнів).1.3.

Проведення тематичних зустрічей учнівської та студентської молоді з представниками правоохоронних органів та юстиції з питань роз’яснення чинного законодавства щодо відповідальності за вживання та розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин.

Управління освіти

У листопаді 2012 року пройшов місячник правової освіти та виховання, проведені тематичні зустрічі учнівської молоді з представниками правоохоронних органів та юстиції з питань роз’яснення чинного законодавства щодо відповідальності за вживання та розповсюдження наркотичних та психотропних речовин:

- з представником відділу кримінальної міліції у справах дітей Олійник С.М. ( ЗШ №1, СШ №7, ЗШ №9);

- з начальником відділу міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Якуніним І.М.( СШ №2);

- з начальником сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Коржовим Б.А. та спеціалістом служби у справах дітей Столбун Н.О.

( ЗШ № 8);

- з дільничним інспектором Шевченко Л.І. ( СШ №10).1.4.

Навчання волонтерів та подальше проведення ними класних часів на тему „ Чому не варто вживати наркотики” за методом „ рівний – рівному”.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

У 2012 році у Школі волонтерів відбулися заняття:

„Профілактика шкідливих звичок серед дітей із сімей різних категорій” (11 осіб);

„Наркотична залежність. Робота в групах.” (11 осіб);

„ Форми роботи волонтерів у ДОТ з профілактики негативних явищ серед дітей” (8 дітей);

„Юридична відповідальність осіб за незаконне зберігання та розповсюдження наркотичних засобів” (12 осіб);

14 волонтерів залучено до проведення 35 групових заходів серед однолітків за методом „рівний – рівному”. Заходами охоплено 766 осіб.1.7.

Проведення бесід з підлітками із залученням колишніх споживачів ПАР.

МЦСССДМ

Проведено 8 бесід з показом відеофільму „Откровения бывшего наркомана”, залучалися 3 колишні споживачі ПАР.

2.2.

Проведення індивідуальної роботи з неповнолітніми, які схильні до вживання наркотичних засобів та алкогольних напоїв. Активізувати взаємодію педагогічних колективів з сім’ями таких учнів.

Управління освіти

В закладах освіти проводиться індивідуальна профілактична робота з неповнолітніми, які знаходяться в „групі ризику”(93 учня) та на внутрішньошкільному обліку (40 учнів), обліку у службі у справах дітей(1), у відділу кримінальної міліції у справах дітей (7). Практичними психологами навчальниз закладів проводиться психодіагностична та психокорекцій на робота з такими учнями.

2.3.

Проведення навчальних семінарів- тренінгів для соціальних педагогів, шкільних психологів з питань первинної профілактики зловживань різними наркотичними засобами.

Управління освіти, управління охорони здоров’я

Протягом 2012 року з метою підвищення професійного рівня 24 педагогічні працівники пройшли навчання щодо впровадження технологій первинної профілактики зловживань різними наркотичними засобами. Навчання проводили спеціалісти Луганського обласного наркологічного диспансеру та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

2.4

Проведення міських конкур­сів, спрямо­ваних на пропаган­ду здорового спо­собу життя та про­філактику негатив­них явищ у моло­діжному середови­щі.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

З метою формування у молоді цінностей здорового способу життя, потреби відповідального ставлення до свого здоров’я проведено:

- спартакіаду допризовної молоді;

- військово-спортивну гру «Зірниця» для учнівської молоді;

- військово-спортивну гру для студентської молоді;

- танцювальний конкурс «БУМ»;

- пісенний фестиваль «Зоряне сяйво»;

- змагання «Здоров’я – це здорово»;

- розважальне шоу «Молодіжний бум» (міський пляж, ст. Водна).2.5

Проведення засідання „ круглого столу”, масових заходів громадських, міських молодіжних організацій з пи­тань профілактики наркоманії та пропаганди здоро­вого способу життя, у т.ч.:

загальноміський батьківський форум „Здоров’я дітей у наших руках.”

Міське свято „День сім’ї - 2012” під лозунгом „За здоровий спосіб життя”.


Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту,

міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,

управління освіти


В рамках міського батьківського форуму у дошкільних навчальних закладах практичними психологами проведено анкетування та спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 9 батьківських зборів у дитячих дошкільних закладах та 26 батьківських уроків у навчальних закладах на тему: Щеплення від наркотиків-виховання любов’ю”, в яких взяло участь близько 3000 осіб. До Дня сім’ї проведено конкурсно – пізнавальну програму „ У здорового все здорово” для 50 дітей із сімей СЖО та родинні зустрічі „ Думаємо про майбутнє, турбуємося про здоров’я”, в яких взяли участь 39 батьків із сімей СЖО.

У 2012 році традиційне свято міста – День сім’ї відбулось під гаслом «За здоровий спосіб життя». В рамках свята проведено:

- чемпіонат міста з дворових видів спорту «Ребята нашего двора»;

- школу розважального футболу «Open fun Football schools»;

- парад спортсменів і фізкультурників «Спорт. Сім’я. Здоров’я. Я!»;

- спортивну програму «Якщо хочеш бути здоров-приєднуйся!»;

- спортивно-розважальну програму «Сімейні старти» та інше.

- міська акція «Молодь обирає здоров’я»

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

Серед учнівської та студентської молоді проведено акцію «Молодь обирає здоров’я». Заключним етапом акції стало проведення молодіжного квеста.
- спортивно-масові заходи «Спорт проти наркоманії».

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту,

управління освітиУ 2012 році проведено ряд заходів для учнів загальноосвітніх шкіл міста:

„Олімпійське лелеченя”, „Старти надій”, „Шкіряний м'яч”, „Нащадки козацької слави”, „Шкільна ліга”. Проведені Дні здоров'я. В рамках спартакіади серед загальноосвітніх шкіл проведені змагання з семи видів спорту. Всього в змаганнях серед школярів взяли участь 1314 юних спортсменів.

Головним спортивним заходом в місті залишається міська Спартакіада серед колективів фізкультури підприємств, установ, організацій та учбових закладів. В 2012 р. Спартакіада проводилася вже десятий раз поспіль, в ній взяли участь 10 колективів фізкультури і фізкультурних об’єднань підприємств, установ та учбових закладів міста, 2029 спортсменів (з них - 462 жінки). Навчальна молодь бере участь в Спартакіаді у складі команд ФО „Юність”, „Трудові резерви”, РПК, ІХТ.
- зустрічі ветеранів спорту та видатних спортсменів міста з метою пропаганди спорту та здорового способу життя.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

В межах святкування Дня сім’ї відбувся захід «Призвання», на якому вшановували 12 спортивних сімей міста: Мальцевих, Скороход, Варава, Конониха-Семенцових, Василенко, Гненних, Ратових, Нєскородєвих, Урбан, Коротких, Черкасових та Кайдаш.

Під час проведення Всеукраїнського Олімпійського дня в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зоря» відбулась зустріч молоді з майстром спорту СССР з плавання І.М. Потапенко.


- проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за місцем проживання та в місцях масового відпочинку «Територія без наркотиків».

КЗ «РЦФЗН «Спорт для всіх»

В 2012 році активізував свою роботу Рубіжанський центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх”, який згідно з міською програмою

„Спорт для всіх” забезпечував розвиток фізичної культури шляхом надання фізкультурно – оздоровчих послуг, що полягали в організації та проведенні фізкультурно – оздоровчої діяльності для забезпечення рухової активності людей з метою гармонійного розвитку та ведення здорового способу життя.

За місцем проживання проводяться розважальні рухливі ігри серед дітей та юнаків, турніри з дворового футболу, шахів, шашок, організовано школу піонерболу та стрітболу. В місцях масового відпочинку (міський пляж ст. Водна) проведені змагання з пляжного волейболу. Фахівцями центру за 2012 рік проведено 16 спортивно – масових заходів, в яких взяло участь понад 1000 осіб різних вікових категорій.

РЦФЗН „Спорт для всіх” організував конкурс рефератів та плакатів для студентів ІХТ під гаслом „ Я здоров’я бережу” проти наркоманії та тютюнопаління.2.7.

Розробка та проведення інформаційно – просвітницьких заходів, лекційно – тренінгових занять серед неповнолітніх та молоді в оздоровчих таборах в рамках діяльності Мобільних консультаційних пунктів соціальних пунктів соціальної роботи.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Протягом літніх канікул з дітьми та підлітками, що відпочивають у ДОТ „Зоря”, було проведено 17 групових заходів, у яких взяли участь 449 осіб. Зокрема, ігротеки „ Діти – за здоровий спосіб життя”, тренінги

„ Профілактика алкогольної та наркотичної залежності серед підлітків”, відео лекції „ Наркотики: міфи та факти”.2.8.

Розвиток мережі служб соціально – профілактичної роботи.


Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З 2006 року в міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє Служба соціально – профілактичної роботи. В наявності цього спец- формування є все необхідне матеріально – технічне забезпечення для проведення профілактичної роботи.

2.9.

Організація роботи груп взаємодопомоги споживачів психоактивних речовин та їх найближчого оточення.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

З 2012 року в ЦСССДМ організована змішана група взаємодопомоги для споживачів ПАВ та їх найближчого оточення. Протягом року відбулося 12 засідань взаємодопомоги, під час яких 319 осіб з числа ВІЛ – позитивних та споживачів психотропних речовин отримали 530 індивідуальних послуг з проблем залежності, зменшення шкоди від прийому ПАР, фізичного здоров’я, ВІЛ/ СНІДу; юридичних, психологічних, інформаційних консультацій. Серед даної цільової групи було розповсюджено шприці, деззасоби та інші предмети медичного призначення на суму 19800 грн.

3.1.

Запровадження тематичних рубрик в радіопрограмах, друкованих ЗМІ орієнтованих на молодіжну аудиторію:

  • про культурно – мистецькі та освітні заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, відмову від вживання наркотиків та психотропних речовин;

  • про роботу гуртків та клубів спортивного, хореографічного, вокального напрямків;

- про шкідливий вплив наркотиків на фізичне та психічне здоров’я людини.

Управління освіти

Інформація про культурно – мистецькі та освітні заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, відмови від вживання наркотиків та психотропних речовин постійно розміщується на сайтах освіти Рубіжанської міської ради та закладах освіти.

В позаурочний час у закладах позашкільної освіти продовжується робота з попередження шкідливих звичок, наркоманії. В 109 гуртках різних напрямків займається 1683 вихованця, у спортивних секціях – 641 дитина. Організація змістовного дозвілля, зайнятість дітей в позаурочний час - невід’ємна складова профілактичної роботи.Надруковано 2 статті в місцевій газеті.

3.3.

Тематичні програми на радіо.

УОЗ, УО

В 2012 року відбулося 4 передачі з профілактики наркоманії.

3.5.

Розробка, виготовлення та розповсюдження методичних рекомендацій для керівників та батьків, щодо профілактики наркоманії у сім’ї та школі.

Управління освіти, РМЦСССДМ.

З метою профілактики розповсюдження наркоманії у молодіжному середовищі було виготовлено 2 нових буклети та 1 листівку: „Тестирование на наркотики”( на заметку родителям)”, „ 10 хороших причин сказать НЕТ наркотикам”, „ У наркомана нет будущего!”. Серед населення розповсюджено 1480 примірників.

3.6.

Створення міського сайту.

РМЦСССДМ

З метою збільшення кількості соціальних послуг розроблено сайт www.socialcentr.org.ua, на якому можно анонімно звернутися до спеціалістів центру. Інформацію про сайт розповсюджено у міській лікарні та наркологічному кабінеті. Протягом 2012 року з питаннями щодо проблем наркоманії звернулися через сайт 14 осіб.

3.8.

Реалізація міського молодіжного проекту „Рубіжне спортивне”.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

Враховуючи, що 2012 рік – це Рік спорту, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з КУ «Міський музей» підготовлено матеріал про історію розвитку спорту в місті. Як результат проведеної пошукової роботи виготовлено презентаційний буклет «Рубіжне спортивне»

3.9

Створення ресурсного центру „Молодь за здоровий спосіб життя”.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

Продовжується збір інформаційних матеріалів для організації та проведення заходів спрямованих на пропаганду здорового способу життя, формування у молоді потреби відповідального ставлення до свого здоров’я, профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, підвищення рівня інформованості батьків щодо профілактики негативних явищ у дітей.

4.1.-4.2.-

Здійснення державного контролю за дотриманням лікувально – профілактичних закладів законодавства щодо діяльності, пов’язаної з оборотом наркотичних засобів. Проведення комплексних відпрацювань аптек.

МВУМВС України в Луганській області

Рубіжанським МВ УМВС проводився оперативно – профілактичний захід

під умовною назвою „ Батискаф” спрямований на установлення каналів виливу підконтрольних речовин з підприємств, на яких виготовляють , або в своєму виготовленні використовують наркотичні речовини, психотропні засоби та прекурсори, об’єктів аптечних мереж, лікувальних закладів, комерційних структур та місця можливої „ вуличної” торгівлі міцнодіючих або лікарських препаратів та прекурсорів. Порушень виявлено не було.4.3.- 4.4.

Проведення оперативно – профілактичних відпрацювань навчальних закладів, розважальних закладів та місць масового відпочинку молоді з метою недопущення поширення наркотичних засобів.

МВ УМВС України в Луганській області

Проводились заходи по припиненню розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин в навчальних закладах та місцях масового відпочинку молоді під умовною назвою „Генофонд”. Виявлено та задокументовано 5 фактів незаконного обороту наркотичних засобів на території навчальних закладів та місць масового відпочинку молоді.

4.5.

Проведення оперативно – профілактичних заходів з метою виявлення і знищення нелегальних посівів маку і коноплі на земельних ділянках приватного сектору міста.

МВ УМВС України в Луганській області.

З 21.05.2012.року по 28.09.2012. року проводився оперативно – профілактичний захід під умовною назвою „ Мак”. Було проведено ряд заходів , направлених на виявлення та знищення нелегальних посівів маку та коноплі. 10.06.2012 року було виявлено більше 400 кустів нелегального посіву коноплі. У 2012 році було притягнуто до кримінальної відповідальності 36 осіб, з них за збут наркотиків – 5. З незаконного обігу вилучено наркотиків 13,9 кг.

5.1

Збільшити питому вагу ПІНів, охвачених замісною (метадановою) терапією.

Управління охорони здоров’я

На метадоновій програмі на початок 2012 року було 10 чоловік, в продовж року 1 чоловік добавився, померло 2 чоловіка, вибуло з міста 4 у зв’язку з судимістю. На кінець 2012 року на цій програмі знаходиться 5 чоловік.

5.3.

Забезпечити наркологічний кабінет тест – смужками для термінової експертизи наркологічного сп’яніння.

Управління охорони здоров’я

У П кварталі 2012 року для визначення наркотичного сп’яніння по 5 видам наркотиків управління охорони здоров’я придбало 6 упаковок тест систем

„ Снайпер” на суму 596 гривень.


Начальник управління охорони здоров’я М.Ф. Прокопенко


Секретар міської ради О.В. Хоменко


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка