Сценарій години спорту «Здорові діти здорова нація»Скачати 69.66 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір69.66 Kb.


    1. Сценарій години спорту «Здорові діти – здорова нація» (проведено 27.09.2003 р. на ІX Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський і сучасність. Батьківська педагогіка»).

Мета: Вчити дітей здорового способу життя. Формувати навички доброзичливого спілкування з людьми. Виховувати потребу займатися фізкультурою і спортом заради зміцнення здоров'я.

Звучить весела мелодія. На середину залу, хором декламуючи речівку, виходять діти з обручами і скакалками.

Прокидаємося вранці,

Жваво робимо зарядку,

Любим спорт і фізкультуру,

Прагнем завжди до порядку.

Стають у широке коло, в центрі якого вчитель фізкультури.

1 учень: Всюди друзів ми знаходим,

З ними як одна сім'я,

Але нам без друга-спорту

Не прожити ані дня.2 учень: Щоб струнким ти зріс і сильним,

Навчись обруча крутити,

Легко, спритно і красиво

Вправи з ним щодня робити.3 учень: Ось — червоний, жовтий, білий,

Хочеш — синього бери.

Руки вправо, руки вліво —

Разом з нами повтори.4 учень: Плиг та скік! Так щодня

Ти скачи, мов зайченя,

Вибігай, дружок, мерщій,

Покажи стрибок нам свій!5 учень: Скаче жабенятко,

Ква-ква-ква!

Плаває качатко,

Кря-кря-кря!

Плига цапенятко,

Ме-ме-ме!

А за ним ягнятко,

Бе-бе-бе!Всі разом: Весело змагаються,

Спортом всі займаються!

До залу входить лікар Айболить в оточенні звірят (діти в костюмах зайчика, лисички, ведмедика і т.п.). У руках у нього великий бутафорний термометр і аптечка.

Лікар Айболить: Здрастуйте, діти!

Діти: Здрастуйте!

Л.А.: Здоров'я в порядку?

Діти: Спасибі зарядці!

Л.А.: Сьогодні вранці до мене зателефонували звірята, щоб я поспішив їх від застуди лікувати. Але, проходячи біля вашої школи, почув, що першоклас­ники проводять свято здоров'я. Зрадів я цій події і прийшов спершу до вас, щоб всіх оглянути і переконатись, що ви здорові і до змагань готові.

Діти: Всі здорові і до змагань готові!

Л.А.: Зараз перевірю. А скажіть-но мені, будь ласка, чи дізналися ви на уроках валеології, що є показниками фізичного здоров'я людини?

Діти: Дізналися!

Л.А.: То ж хочу послухати і переконатися, що ви добре все запам'ятали.

Учень: Показниками фізичного здоров’я людини є: стан органів і систем людського організму, температура тіла, частота пульсу, тиск крові.

Л.А.: Вірно, молодці! А чи знаєте, діти, чим визначається духовне здоро­в'я людини?

Учень: Знаємо! Це добре спілкування з людьми, які нас оточують!

Л.А.: Молодці! Прошу всіх рівненько стати,

Все, що накажу — робити:

— Всі дихайте...

— Не дихайте...

— Все в порядку, спочивайте...

— Дружно руки підіймайте...

— Все прекрасно, — опускайте...

— Нахиліться..., розігніться...

— Станьте прямо..., усміхніться...

А тепер зроблю ще одну процедуру — Всім поміряю температуру.

Лікар Айболить своїм термометром міряє дітям температуру.

Л.А.: Чудово! Оглядом я задоволений,

Бо ніхто з дітей не хворий,

Всі веселі і здорові,

До змагань усі готові!

Лікар Айболить прощається з дітьми і поспішає лікувати хворих звірят.

Учитель фізкультури: Вправи фізичні почати пора.

Нумо усі дзвінко скажем: «Фізкульт!»Діти: «Ура!»

За командою вчителя фізкультури діти виконують вправа з обручами і скакалками.Учитель-класовод: 3 давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажа­ли один одному здоров'я: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров’я!», «Добро­го вам здоров’я!», «Здрастуйте!», «Бувайте здорові!», «Йдіть здорові» і т.п.

Ще з часів Київської Русі чільне місце у формуванні здорової нації відво­дилось фізкультурі і спорту. Вершиною національного фізичного виховання, самовдосконалення тіла і духу була епоха Запорізької Січі. Тут сила і витри­валість, тілозагартування у повсякденному житті і військових справах відбува­лися в постійних іграх, забавах, танцях,змаганнях,вправах.

До залу заходять два чоловіка (дідусі або тати) в костюмах запорозьких козаків.

Перший козак:

Здоровенькі були, любі друзі!

Здоровенькі були!

Правда, чудова ця фраза?

Вона нас зближує з вами одразу,

Сьогодні, гадаєм, якраз буде вчасно,

Щоб був у нас дійсно чудовий настрій.

Упоравшись з ділом, хіба нам не варто

устрітися з грою, змаганнями, жартом?

Другий козак:

Ось і настав чудовий день,

Повен сонця і пісень,

Повен пахощів для друзів,

Набраних в квітучім лузі.

А для сміху і добра

Вигляда весела гра.

Показати хочем нині,

Як колись на Україні

Гарцювали козаки.Перший козак: То ж запрошуємо всіх бажаючих членів класної родини до участі в козацькій естафеті. Тут ми поміряємося силою, позмагаємося у швид­кості, спритності, витривалості.

Другий козак: Увага! Дві команди з однаковою кількістю гравців, вліво і вправо від мене шикуйся! Команди, уважно послухайте умови козацької еста­фети.

Пояснює, що естафета буде проходити в чотири етапи і командам будуть запропо­новані ігри для розвитку сили, швидкості, спритності, витривалості.I етап. Гра «Вивести з рівноваги» (для розвитку сили у дітей).

Однакова кількість гравців (2-3) з обох команд стають один за одним обличчям до центру Той, хто стоїть позаду, захоплює партнера на рівні пояса, зачепивши руки в гачок. А той, хто стоїть першим, обома руками охоплює руку ведучого-козака, що стоїть у центрі між командами. За сигналом кожна команда намагається вивести ведучого-козака з рівно­ваги. Перемагає та команда, яка виведе козака з рівноваги у свою сторону. Гру повторити 2-3 рази.

Ігри «Перетягування канату». «Піднімання гир» (для розвитку сили).

II етап. Гра «Жабка-Скрекотуха» (для розвитку швидкості у дітей і дорослих).

На підлозі креслять крейдою велике коло. Усі гравці в колі набирають положення при­сіду, упираючись руками в підлогу. Так само, але за лінією намальованого кола, розташову­ються двоє ведучих. За сигналом ведучі по черзі поштовхом рук і ніг («жабкою») встрибу­ють у коло і намагаються поквачити будь-кого з гравців, які тікають від них. Поквачений гравець стає новою «жабкою» і ловить інших гравців. Перемагає той, кого поквачили ос­таннім.Правила: під час гри нікому не дозволяють сидіти, віднявши руки від підлоги; пересу­ватися вперед і назад можна тільки поштовхом двох ніг.

III етап. «Естафета стрибками» (для розвитку спритності).

3-4 сімейні команди з однаковим числом гравців шикуються у колони по одному за лінією старту. Інтервал між: ними — 2-3 м. На відстані 10 м перед кожною з них кладуть по набивному м'ячу. Направляючі затискають між: ногами (вище колін) набивний м’яч. Потім за сигналом стрибають на двох ногах до покладеного набивного м’яча й повертаються на­зад, передають затиснутий між ногами м'яч руками наступному гравцеві і стають у кінець колони. Те саме робить другий і т.д. Виграє та сімейна команда, яка швидше закінчить гру.Правила: Якщо м’яч упав, його знову затискують ногами й продовжують гру.

IV етап. Гра «Стрибуни» (для розвитку витривалості).

Сімейні команди шикуються у колони по одному за стартовою лінією. За сигналом усі гравці стрибають на одній нозі до лінії фінішу, а у зворотному напрямку — на іншій. Пере­магає та сімейна команда, яка першою фінішує з меншою кількістю помилок.Перший козак: Молодці! Оце так порадували козацьку душу, бо з честю впорались з усіма завданнями козацької естафети і не посоромили звання на­щадків славних українських козаків.

Другий козак: Ростіть здоровими, загартовуйте тіло і душу та будьте го­тові до різноманітних життєвих випробувань.

Перший козак: А на прощання заповідаємо вам любити Украшу, вивчати її історію і примножувати її славу.

Учень: Про минуле пам'ятати

Хочемо пообіцяти.

З давніх-давен і донині

Знати історію Вкраїни.Учениця: Вдома прибирати, в класі, Щоб хвалили мама й тато. Будем вчитись працювати, Тіло й душу гартувати.

Учень: Мій тато каже, що найбільше щастя у житті-здоров'я. А ще він каже, що здоров'я не купиш ні за які гроші.

Учениця: А моя матуся теж завжди каже: «Здоровий не знає, який він ба­гатий». А коли я не слухаюсь, вона говорить: «Хто добрих людей не слуха, той потім на пальці дмуха, та пізно!»

Учитель: Так, так, дітки. Добре кажуть ваші батьки, бо фізичне і духовне здоров'я для людини було і є найціннішим скарбом. Всі люди хочуть бути здо­ровими. Навіть ті, яким випало народитись із слабким фізичним здоров'ям, зав­дяки сильній волі можуть зміцнити його. Прикладом цього можуть стати для вас видатні діячі свого часу: О. В. Суворов, Олександр Македонський, Тюрен, Наполеон Бонапарт.

Пам’ятайте, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкуль­тури в школі, заняття у спортивних секціях, ігри та забави на свіжому повітрі, а найбільше — здоровий спосіб життя у ваших сім'ях.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка