Сценарій спортивного свята «Козацькі розваги»Скачати 33.29 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір33.29 Kb.
Сценарій спортивного свята «Козацькі розваги»

 

Конкурс проводиться для 5-7 класів.Мета:

•      розширення знань учнів з життя запорізького козацтва;

•      виховування поваги до героїки наших предків, любов до рідного краю;

•      поглиблення в ігрових умовах почуття відповідальності та обов'язку перед своєю командою;

•      виховання волі до перемоги, організованості, колективізму.

Обладнання та матеріали: 2 гімнастичні обручі, 2 тенісні м’ячі, 2 стільця, 2 гімнастичні палиці, 2 листи (А 4 формату), 2 набори олівців, 2 стола, 2 конверта із фрагментами вірша.
На початку свята вибирається журі у складі трьох осіб
Ведуча 1: Доброго дня, дорогі вчителі, гості, учасники!

Ведуча 2: Ми раді вітати юне покоління!

До спортивного залу під звуки "Козацького маршу" входять учасники змагань – три команди (які складаються з учнів 5 – 7 класів) та шикуються у три шеренги.

Ведуча 3: Провести козацький переклик!

Учасники 2 команд виголошують назву команди та девіз.

Ведуча 1: За шляхами, за дорогами,
За Дніпровськими порогами,
За лісами за високими
Наші прадіди жили.

Ведуча 2: Мали Січ козацьку спільну,
  Цінували волю вільну,
  І країну свою рідну,
Як зіницю берегли.

Ведуча 3: Запорозька Січ! Мабуть немає жодної людини в нашій багатостраждальній Україні, яка не знала б про славетну Запорозьку Січ, про козаків, про їхні героїчні подвиги, походи. Про це написано багато дум, пісень, віршів, книг.

Ведуча 1: Ну, що ж дівчата, давайте подивимось яка з двох команд стане переможцем у сьогоднішньому змаганні.

Ведуча 2: Увага! Починаються змагання козаків у силі, кмітливості, спритності та швидкості!!!

Козак - слабкому захисник!

Цінувати силу звик!!!

Звучить "Козацький марш". (учасники команд шикуються у шеренги і готуються до змагань).

1 естафета «Як козаки картоплю саджали» 

Перший учасник команди біжить, тримаючи у руці картоплину, до «городу» - обруча, який покладений перед кожною командою на відстані 9-10 метрів, «саджає» - кладе картоплю, повертається до команди, передає естафету. Наступний учасник біжить до «городу», «збирає врожай» - забирає картоплю і повертається до команди. Завдання по черзі виконує уся команда. Перемагає команда, яка першою зібрала врожай.Підведення підсумків естафети. (2 бали перша команда та 1 друга)

2 естафета «Як козаки коня об’їжджали»

За сигналом ведучого перший учасник пробігає відстань до стільця, до нього прив´язаний «кінь» - гімнастична палка, бере її між ноги і повертається до куреня. На «коня» сідає другий учасник. Тепер вони удвох «ідуть» до крісла, потім утрьох і т.д. Виграє той курінь, який у повному складі «об´їде» навколо стільця і повернеться на місце.Підведення підсумків естафети. (2 бали перша команда та 1 друга)

3 естафета «Як козаки портрет курінного отамана малювали»

По сигналу кожен учасник із трьох команд по черзі підбігає до столу з аркушем паперу і олівцями та протягом 30 секунд (для кожного учасника команди) починає малювати отамана, біжить назад і передає естафету іншому учаснику команди. Перемагає та команда у якої вийде найкращий портрет.Підведення підсумків естафети. (2 бали перша команда та 1 друга)

4 естафета «Як козаки через річку переправлялися»

Кожна команда отримує 1 гімнастичний обруч. Перший учасник стоїть «на другому березі річки» - на відстані 9-10 метрів навпроти своєї команди в середині обруча. За сигналом біжить до команди, накидує обруч на наступного учасника і вони разом «переправляються» - біжать до місця переправи, де перший учасник залишається, а другий вертається за наступним, і так далі , поки вся команда не переправиться на «другий берег річки». Виграє команда, яка виконала вправу скоріше за всіх.Підведення підсумків естафети. (2 бали перша команда та 1 друга)

5 естафета «Як козаки силою вихвалялися»

За сигналом перші учасники команд пробігають відстань до вказівника роблять 10 віджимань від підлоги, повертаються назад і передають естафету іншому учаснику команди. Перемагає та команда яка першою закінчить естафету.6 естафета «Як козаки листа від турецького султана розшифровували»

Кожна команда отримує конверт, в якому знаходиться вірш розрізаний на частини. За сигналом учасники команд із розрізаних фрагментів складають вірша. Перемагає та команда яка першою вірно складе вірш і прочитає його.Підведення підсумків естафети. (2 бали перша команда та 1 друга)

Оголошуються підсумки змагань.

 

Нагородження переможців.


Команди покидають зал під звуки "Козацького маршу"


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка