Сценарій свята «Бібліотека храм книги і оселя людського розуму»Скачати 98.82 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір98.82 Kb.
Сценарій свята

«Бібліотека – храм книги і оселя людського розуму»

(до Всеукраїнського дня бібліотек)

Мета:Сприяння зростанню престижу книгозбірні, формування доброзичливого ставлення до неї з боку місцевої громади, і в першу чергу – молоді, яка зацікавлена в комфортному інформаційному та інтелектуальному середовищу, яким має стати сучасна публічна бібліотека.

Ведуча 1: Доброго дня, шановні працівники бібліотек та гості нашого свята! Сьогодні ми зібрались у цій святковій залі з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек. 30 вересня ми відзначаємо це свято .

Ведучий 2.Держава належним чином оцінює значення бібліотек Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. Сьогодні ми вас запрошуємо на день відкритих дверей центральної бібліотеки.

Ведуча 1.Запрошуємо вас у далеке історичне минуле бібліотечної справи. Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської.

Ведуча 2.У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Ведуча 1.Звичайно ж іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книга - Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки. За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.

Ведуча 2.На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. . Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

Ведуча 1.Наша бібліотека має також своє історичне минуле.

Перша бібліотека в місті Вовчанську була заснована Вовчанським земством в 1892 році. Користування бібліотекою було платне . В 1915 році книжковий фонд налічував понад 7 тисяч книг , бібліотека обслуговувала 1164 читача , переважно учнів – дітей поміщиків та купців.

Але Велика Жовтнева соціалістична революція внесла в життя бібліотеки свої корективи,змінила статус бібліотеки. Читачами стали робітники і селяни , і книга стала доступна всім.

Ведуча 2.Поступово збільшувався книжковий фонд бібліотеки і кількість читачів в бібліотеці.

В 1940-х роках книжковий фонд складався з 34 тисяч книг , серед них 1000 примірників рідкісної особливо цінної літератури. Обслуговувалось 2300 читачів-робітників , мали 10 бібліотек-пересувок, бібліотеку вважали найкращою в області.Ведуча 1. Під час Великої Вітчизняної війни німецько-фашистські загарбники знищили багато культурних цінностей, в тому числі і бібліотеку. Напівзруйнований будинок бібліотеки, знищено книги , бібліотечне устаткування. Але з часом бібліотека поступово відновлюється і працює – це культурно освітній та науково-інформаційний заклад , який збирає , опрацьовує за спеціальними методиками , збирає різні види друкованої , а нині також аудіовізуальної продукції , обслуговує відвідувачів . веде довідково-бібліографічну роботу, є методичним центром для всіх бібліотек-філій району.

Ведуча 2.А зараз бібліотека працює за новітніми технологіями, ми маємо Інтернет центр( де працює 6 комп'ютерів для читачів), ресурсно-гендерний центр( куди звертаються за допомогою люди з проблемних сімей ), регіональний центр Вовчанщини (де ми збираємо всю інформацію місцевого самоврядування ), клуби за інтересами «Письменники Вовчанщини», «Молода сім'я», клуб для підростаючого покоління «Троянда», правовий лекторій «Право і закон»( де надаємо консультації читачам з правових питань )

Ведуча 1.У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми так само поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!

Сьогодні свято храму книг,

Бібліотеки славне свято.

Зібрались ми у залі цім,

Щоб теплих слів сказать багато.
Щоб возвеличить до кінця

І щоб віддати щиру шану

Усім, усім працівникам

Що відкривають двері храму.

Що в наш такий нелегкий час,

Знайшли до кожного стежину

І зацікавили дитину,

Яка пішла у перший клас.

Ви віддаєтесь до кінця

За це Вам дуже вдячні люди.

Без книги, без бібліотек

У нас майбутнього не буде!

Ведуча 2: Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, - що може бути достойнішим? Бабине літо і свято великого, духовного багатого колективу бібліотечних працівників!

Скільки в стінах бібліотек переплелось людських долонь, скільки збережено і упорядковано книг!

Ведуча 1: Хтось із мудрих сказав: „Бібліотекар – це не професія, а стан душі”. Для кожної освіченої людини, бібліотекар – це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедро з повною віддачею служить суспільству, читачеві.

Ми служимо людям у світському храмі

І совість століття пронизує нас.

а мудрість і правда розтоплять і камінь

Все – людям, життю, і ніщо про запас!

Ведуча 2: І сьогоднішнє свято – День бібліотек – довгоочікувана данина великому внеску бібліотек у культуру та науку нашої країни.

Бібліотека... Тиша.. Століття...

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці,

А двері широко відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей,

Тут радо говорять із нами.

В книжках – відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Слово для привітання надається начальнику районного сектору культури і туризму Гончарову А.В.

Ведуча1: Давним давно людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Ще і слова такого не було „Бібліотека”, а зібрання книг уже існувало. Послухайте, як вони називалися „Пристанище мудрості”, „Аптека для душі”, „Дім порад і наставлень”.

Ведуча 2: Бібліотека – древня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається – бібліотека.

Ведуча 1: З книгою ми пов'язали своє життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо, їй ми безмежно віддані.

Для мене книга – світло дня,

Для мене книга – зорі ночі...

Моя сім'я, моя рідня,

мій розум, серце, мої очі...
Без книги я не проживу,

Вже як без вирію лелека...

Я і крізь вічність оживу

В отім святім – бібліотека.

Ведуча 2.А зараз слово має натхненниця всіх наших починань, душа нашої бібліотечної сім’ї, директор ЦБС Самойленко Л.М

Ведуча 1: Особливим багатством бібліотек завжди були і будуть її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі..

Відкрийте нас, Ми – книги

Залюбки, впишіть між нашими

Частинами і главами

Нові якнайтепліші сторінки

Про цих людей, яких сьогодні славимо.

Ведуча 1: Інколи в житті кожного із нас бувають хвилини зневіри в те, чому присвятив своє життя! Невелика зарплата, бракує коштів на літературу. Але коли роздумуєш то розумієш, - ні одне багатство в світі не зрівняється з книгою.

Ведуча 2: В наших бібліотеках зустрічаються цілі покоління : діти, батьки, дідусі і бабусі. Тут народжуються вчені і навіть кохання приходить сюди.

Ведуча 1: Бібліотечне покликання... Це коли частиною твого життя стають люди та книги. Коли радо зустрічаєш читача, пропонуєш йому літературу, просто поговориш, вислухаєш людину і ...пам’ятаєш своїх читачів.

Ведучі 2: Про те, як ці бібліотекарі вирішують фінансові питання, як шукають спонсорів, можна написати роман, але чого не зробиш заради читачів. Адже як сказав академік Ліхачов, що якщо бібліотеки не заливаються водою і мають гарне приміщення, багатий книжковий фонд, очолюються не випадковими людьми, а професіоналами – культура не загине в такій країні.

Ведуча 1: Ви знаєте, що Ніка – богиня Перемоги, а значить ще символ сьогоднішнього бібліотекаря, адже в наших рядах тільки ті, хто отримав перемогу над суспільним уявленням „про сіру мишку” та перемогу над собою, бо залишився вірним своїй роботі.

Ведуча 2: А щоб усі Ви, наші любі, з набуттям досвіду не втратили веселу вдачу, гарний настрій ансамбль „______________” дарує пісню

__________________________________________________________________

Ведуча 2: Дві сили найбільш успішно сприяють вихованню культурної людини: мистецтво і наука. Обидві ці сили поєднані в книзі.

У книгах закладена мудрість –

писали ж бо їх віками.

То ж гімн наш сьогодні – книгам

І людям, які їх читають.
Ведуча 1: Чим більше людям віддаєш ти,

Тим більше лишається тобі.

І так буде завжди.

Тож плекаймо вміння

Віддавати любов, тепло,

Зустрічний крок

І завжди будемо багаті

В щедрості серця і думок.

Ведуча 2.Скажіть, шановні бібліотекарі, а що ми варті без нашого читача, шанувальника нашої книги? Ми працюємо з людьми різними за віком, смаками, уподобаннями, але всіх їх об’єднує книга. Велика дяка Вам, дорогі наші читачі.

Окремо хочеться сказати про людей, які є не тільки нашими читачами, вони наші однодумці, друзі, співавтори багатьох наших імпрез.

Ведуча 1: Давно сказано: хороша робота два століття живе. Живе і більше, нерідко багато тисячоліть. Якщо не в матеріальному своєму вираженні, то в людській подяці, пам'яті. За всіх часів в усіх народів понад усе цінувалися вміння, професійна майстерність. Хороший бібліотекар має бути компетентним і в книжках і в людях. Головне, щоб наші читачі не покидали бібліотеку з почуттями розчарування чи невдоволення. Тому що без читача немислима професія бібліотекаря. І сьогодні нас вітають наші читачі .Ми надаємо слово:

____________________________

Ведуча 2: Вже декілька років в Вовчанській центральній районній бібліотеці діє акція „Подаруй бібліотеці книгу”. Користуючись нагодою, ми називаємо прізвища людей, які із року в рік дарують нам книги ____________________________________________________________________________________________________________________________________

Щира подяка Вам, шановні, за вашу щирість, розуміння.

Ведуча 1: Книги... Вони такі різні, різнокольорові, невеличкі і об'ємні, а інколи і просто тоненькі.

Деякі несуть запах морської хвилі, інші пахнуть живицею карпатських смерек, інші медами степової пшениці, яблуками українських садів. Так оспівують книжки поети і письменники.

Ведуча 2: Давно і плідно співпрацюємо з нашими „колосками”, як ми їх називаємо, поетами і письменниками Вовчанщини. Слідкуємо за їхньою творчістю, організовуємо з ними зустрічі і презентації. І напевно настав час надати їм слово. До Вашої уваги виступ Бондаренка В.П.

Ведуча1: Тісна дружба пов'язує нас із працівниками Вовчанськими журналістами районної газети «Хлібороб»

Це не байдужі люди, їх хвилюють різні життєві позиції нашого сьогодення, це люди, які навчились працювати з своїм серцем і розумом, яким є про що розказати, поділитись, повчити. Ми завжди раді зустрічі з ними і розраховуємо на їхню допомогу і розуміння. Запрошуємо до слова :_________________________________________________________________

Ведуча 1: Роботи є на світі різні,

То знає кожен працівник

А ми – приходимо

В князівство світлих книг

Де думам вільно

Серцю в грудях тісно.

Це тут живе Остапа Вишні сміх

І на вустах бринить Тичини пісня.
Шлях від училища до пенсії

З великим стосом книг

Звичайно жіноча професія,

Хоч часто не чуєш ніг.


І часом зітхнеш крадькома

Пишучи з ранку і до темна

Бо як і всім – бібліотекарю

Зарплата, ой – як потрібна!


Вони ж й розумниці і скромниці

Їм все на світі треба знати.

Бібліотечні працівниці

Блоху зуміють підкувати.

__________________________________________________________________

Ведуча 2: А все ж так чудова наша професія. Послухайте як гордо звучать ці рядки

Так, я книгар. Не лікар, не аптекар,

Не інженер, не вчитель, не банкір...

Я – більше: я Книгар! Бібліотекар!

Потрібен я – всьому наперекір.

Тож ще оаз щиро вітаємо Вас дорогі друзі, колеги з професійним святом, яке разом з нами відзначає весь український народ. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.

Ведуча 1: А Вас, шановні наші читачі ми завжди з радістю чекаємо:

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж, в цей вселюдський храм науки.Ведуча 2: А щоб наш сьогоднішній захід залишився в Вашій пам'яті не тільки цікавим, а ще і смачним, просимо пригощатись. Чаєм.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка