Сценарій «Великодня» Сценарій святаСкачати 78.06 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір78.06 Kb.
Сценарій «Великодня»

Сценарій свята «Великодня» для дошкільників старших груп.

На сцену виходить ведуча і дітки. Дітки вишиковуються півколом за ведучою.


Ведуча: Христос Воскрес!
Всі з залу: Воістину Воскрес!!!
Ведуча: І от саме з цього приводу ми і будемо сьогодні веселитися! (звертається до дітей) Хто знає — який атрибут Воскресіння Христового є неодмінним?
Дітки: Писанки!!!
Ведуча: Правильно! А хто знає чому? (всі мовчать) А тому, що яєчко, то є символ вічності. Все йде по колу і все йде у вічність. А ще воно кругле і схоже на … Нумо, допоможіть мені, які предмети бувають круглі?
Дітки: Сонечко!!! … Яблучко!!! … Наша планета!!! ……………
Ведуча: Ох, які ви молодці! Ну як ви знаєте так багато круглих предметів, тоді я пропоную вам конкурс!

Конкурс 1


«Робимо писанки»
Дітки діляться на дві команди. Кожній дитинці видається по вареному яєчку. На одному з двох столів (тобто на столі однієї з команд) стоїть скляночка з водою, на другому столі — фарби (гуаш). На обох столах мають знаходитись: підставочки для яєчок (це можуть бути пластмасові кришечки від газованих напоїв) по кількості учнів і пензлики (теж по кількості учнів).
За командою ведучої, дітки мають розфарбувати яєчка (зробити писанки). Але!!! Якщо це команда, в якої на столі стоїть тільки скляночка з водою, а фарб немає, вони мають змочити пензлики і бігти до сусіднього столу за фарбою. І так само ті дітки, а яких на столі тільки фарби, мають бігти до сусіднього столу, де є водичка, щоб змочити пензлики.
Перемагає та команда, яка впорається з розфарбовуванням яєць першою. Тобто не просто закінчить роботу, а всі дітки з команди поставлять свої яєчки на підставочки на СВОЄМУ столі!
Пропоную зробити ще один приз — за найоригінальшу писанку. Призом можуть бути різні солодощі, адже Великдень дуже смачне свято, бо є виходом з посту.

Ведуча: Ох які ви молодці! Щоправда, всі заляпались фарбами, зате які щасливі! Ну що ж, поки наші писанки сохнуть, чекаючи на наступний конкурс. Я пропоную зіграти в гру у пасочки! Адже пасочки — так само є невід’ємним атрибутом Великодня. Хто знає, що входить до Великодніх пасок?


Дітки: Борошно…. Яйця… Цукор…
Ведуча: Оце так молодці! Але потім, коли ми змішуємо всі інгредієнти, куди ми ставимо пасочку?…
Дітки: В пічку!!!
Ведуча: Вірно! Та оскільки пічка в нас на садочок (школу) одна, а борошно вам давати небезпечно, бо ви вже вимазалися фарбами, то вам зараз тільки борошна і не вистачає! :)Тому я принесла несправжнє борошно — тобто пісок. А пічками стануть наші столи. І пропоную вам заграти в гру у пасочки!

Конкурс 2


«Гра в пасочки»
Дві команди. Два столи (то є пічки). Два відра з вологим піском (вони мають стояти за 5 кроків від столів). Дві пасочки (по одні на кожну команду).
Правила: За командою починається відлік 3 хвилин, упродовж яких, за принципом естафети, дітки мають по черзі зачерпувати пісок з відер пасочкою і бігти до столу, куди вони мають їх викладати (гарною фігуркою). Перемагає та команда, яка за 3 хвилини зробить більше пасочок на столі (тобто поставить в піч найбільше пасок). Важливо у цьому конкурсі оцінювати зовнішній вигляд пасочок — якщо деякі з них геть розвалені — вони не зараховуються!!!

Ведуча: Ну все ніби… Писанки розфарбували, пасочки спекли… А тепер ми будемо ті пасочки їсти! Жартую!!! :) Тепер, ми з вами будемо бавитись у ту гру, в яку бавились ще сотні років тому наші пращури — «Чия писанка найміцніша»! Скільки тільки не вигадували всяких хитрощів, аби чиясь писанка була найміцнішою… Робили писанки дерева, видаючи їх за справжні, з глини… Але в нас все буде по-чесному, адже писанки, якими ми будемо битися — ви тільки що на очах в один одного розмалювали! Отже, візьміть кожен саме свою писанку і станьте всі півколом. Зараз я рахівничкою визначу того хто буде бити першим, і того, кого будуть бити першим.

У нас багато діточок,
На святі Великоднім.
Всі наробили писанок,
Щоб битись одне з одним!
Тож досить всім на це чекати
ТИ — будеш першим бій тримати. (дитинка виходить на центр)
ТИ — будеш першим ударяти!!! (інша дитинка виходить до першої).

Конкурс 3


«Бій на писанках»
Правила прості. Всі по черзі виходять до того, чию писанку треба бити. Якщо їх писанка лопається — вони відходять. Якщо залишається цілою — стають на місце того, кого б’ють. І так до останнього. Битися треба «носиком» яєчка в «носик». Перемагає непошкоджена писанка.

Ведуча: За традицією українського народу, свято Великодня неможливе без «розговіння». Пост закінчився і всі можуть їсти все що захочуть. Отже всіх батьків і діточок я запрошую до столу на справжні паски з чаєм, а писанки у нас вже є, і в деяких, навіть, надколоті для чищення. :)Смачного! Христос Воскрес!запросити дітей на святкування Великодня найкраще в неділю після обіду, коли всі родичі вже нанесуть вам візити, коли ви побуваєте на ранковій службі в церкві або на могилах близьких людей (як це зазвичай відбувається у нас у всіх сім´ях).

Пасхальні запрошення

Ви можете скористатися покупними запрошеннями, які зараз випускаються в дуже гарних варіантах, або зробити їх самостійно (разом з дитиною): у пластмасові яйця з Кіндер сюрпризу вкладіть картки-запрошення. Можна вирізати з кольорового паперу фігурки курчат, півників, баранчиків або кроликів - тварин, що символізують Великдень, на зворотному боці напишіть запрошення.Прикрашання будинку на Великдень

Розвісьте в будинку кольорові стрічки, поздоровлення зі святом Великодня, виконані на ватманських аркушах з барвистими ілюстраціями. Журнал «Домашний очаг» пропонує для прикраси наступні композиції: 

Вістрям штопальної голки або шила акуратно проткнути шкаралупу сирого яйця, зробивши дві маленькі дірочки одна навпроти одної. Через один з отворів видуйте вміст в тарілку - білки і жовтки можуть стати в нагоді для виготовлення великоднього печива та здобних булочок. 

Змішайте ультрамарин з невеликою кількістю білил (4:1) і пофарбуйте яйця. Дайте фарбі висохнути. Намалюйте візерунок білилами або сріблом. 

Щоб підвісити яйця, знадобляться тонкий міцний шнур і сірники. Один кінець шнура зав´яжіть вузликом рівно посередині сірника. Тримаючи шнур за вільний кінець, опустіть сірник через один з отворів в порожнину видутого яйця. Тепер яце можна підвісити на гілку: опинившись у горизонтальному положенні усередині яйця, сірник «потрапить у полон», надійно закріпивши шнур. 

До старої керосинової лампи підвісьте нитку, унизану цукерками, а керосин в лампі замінити на спирт або ароматизоване масло.Призи

Коробочки з солодощами: цукерками, печивом тощо, а також, якщо у вас вистачить терпіння, по пам´ятному різьбленому яйцю (дерев´яному або видутому) або шоколадні яйця в обгортках, оздоблених на честь Великодня.Великодні ігри та розваги

1. Конкурс на найнезвичайніше, найкрасивіше яйце. Запропонуйте дітям зварені, видуті яйця, харчові та неорганічні барвники, листя і травинки, наклейки, тобто все те, що (як вам здається) допоможе дітям у виконанні їх творчих задумів. Нехай у цей день діти подарують своє яйце, кому захочуть і скажуть слова «Христос воскрес». Тим самим вони засвоять один з великодніх обрядів. 

2. За старих часів чоловіки, дівчата і хлопці розважалися як могли з фарбованими яйцями. Чому б і вам не влаштувати такі ігри? Двоє людей беруть по одному яйцю і вдаряють гострими кінцями. У кого розіб´ється - той програв, а той, хто виграв отримує очко. З усіх пар хто виявиться переможцем? Альтернативою ударам яйцями є катання їх по жолобках з нахилом. Принцип гри - той самий. 

3. «Пошук пасхальних яєць» . Приховайте яйця в одній з кімнат будинку або у дворі. Дітей розділіть на 2 команди. Шукати яйця допоможуть дітям записки, в яких ви вказуєте (іносказанням) місце, де заховано наступне яйце. Всього команді потрібно набрати, наприклад, 4 яйця. Значить, має бути 4 записки підказки, кожна з яких знаходиться з кожним новим знайденим яйцем. Яка з команд виявиться спритнішою і кмітливішою? 

4. Естафета «Великодній стіл». Беруть участь 2 команди. У залежності від кількості учасників визначте і придумайте етапи естафети. Ми пропонуємо наступні. (Попросіть когось допомогти Вам у цьому конкурсі. 

1 й етап
Перший учасник добігає до столу (віддалення 5-6 метрів). Йому необхідно очистити яйце, зварене на Великдень і забарвлене, з´їсти його (поставте сіль, теплий чай, щоб можна було запити), шкаралупу скласти в сірникову коробку, закрити її і повернутися з ним назад. 2 й етап
Другий учасник, добігши до столу, повинен акуратно порізати паску, покласти її на тарілці шматочками. 

3 й етап
Третій учасник готує паску з запропонованого набору продуктів: сиру, масла, родзинок, вершків. 

4 й етап
Четвертому учасникові даються ложка і яйце. Він повинен підкотити до «Великоднього столу» по паперовій доріжці ложкою яйце. 

А п´ятий учасник повинен підкотити яйце носом... 


Ви можете продовжити кількість етапів естафети самі. 

Після конкурсів запросіть дітей до святкового столу, не забудьте крім пасхальних страв приготувати малюкам солодощі. А після легкої закуски можна запропонувати дітям дуже популярну свого часу гру в камінці. (Ця гра не така рухлива, але дуже захоплююча й корисна, виховує увагу, винахідливість, розвиває спритність рук і пальців.) Правила гри в камінці

Для гри діти беруть п´ять камінців завбільшки з лісовий горіх, круглої або овальної форми, з гладкою поверхнею, щоб їх зручно було брати в руку, легко розсипати. 

Перед грою діти за допомогою особливого жереба вирішують, кому за ким кидати камінці: гравці беруть 5 камінчиків, злегка підкидають їх догори, повертають руки долонями вниз і намагаються їх зловити на тильну сторону руки. 

У кого на руці виявиться більше камінчиків, той і починає гру. Потім учасники сідають у гурток біля столу, у кожного свої камінці. Місце, де проходить гра, називається Коном. Черга гравців встановлюється по колу. Жари
Гравець бере в руку п´ять камінців, один з них підкидає вгору, а чотири розсипає на столі. Кинутий камінчик ловить і знову кидає його вгору. Поки він летить у повітрі, треба встигнути доторкнутися до одного з лежачих на столі камінчиків. Якщо кілька камінчиків лежать разом, можна торкнутися одночасно всіх і встигнути зловити падаючий камінчик. Камінці, яких торкнувся гравець, відкладають убік. 

Верти
Та ж сама гра, але розсипані камінчики потрібно перевернути або зрушити з місця. 

Грудка
Діти беруть в руку по п´ять камінців, один кидають вгору, а чотири грудкою кладуть на стіл і ловлять тією ж рукою кинутий камінчик. Камінчик підкидають вгору ще раз, швидко беруть чотири камінчика, що лежать на столі, і ловлять кинутий. Гра закінчується, коли всі гравці виконають завдання. 

На подолик
Гравець розсипає на столі чотири камінчика, п´ятий підкидає вгору. Перш ніж зловити кинутий камінчик, потрібно встигнути один камінчик взяти зі столу і перекласти на коліна, поділ сукні. Гра повторюється до тих пір, поки гравці не піднімуть всі камінчики і не перекладуть їх на коліна. 

Міни
Чотири камінчика гравець розсипає на столі, п´ятий кидає вгору. Потрібно швидко взяти один з лежачих камінчиків і встигнути зловити кинутий. Один з двох камінців знову кидають вгору, а другий швидко кладуть на стіл, а замість нього потрібно взяти наступний і зловити кинутий. Гра продовжується до тих пір, поки гравці не обміняють всі камінчики. 

Одинак
Дитина бере п´ять камінців в руку. Один з них підкидає вгору, а чотири розсипає по столу. Кинутий камінчик ловить і знову кидає його вгору, швидко бере зі столу один камінчик і ловить кинутий. Гру повторюють, поки не зберуть зі столу всі камінчики. 

Парне/непарне
Один із гравців бере у жменю кілька камінчиків, кидає їх вгору і, повернувши руку долонею вниз, ловить камінчик на тильну сторону однієї руки. Прикривши спіймані камінчики іншою рукою, запитує у граючих: «Парне чи непарне?» Хто не вгадав, платить фант. Той, хто віддав всі свої фанти, виходить з гри. 

Царапучки
Для гри потрібно 40 камінців. Всі камінчики, крім одного, кладуть на кін. Перший гравець підкидає один камінчик і, перш ніж зловити його, швидко бере з кону стільки камінців, скільки встигне, і ловить кинутий. Піймавши його, гравець відкладає всі камінці в бік, крім одного, знову підкидає один камінчик і, поки він летить, знову бере з кону камінчики. Якщо гравець не спіймав кинутий вгору камінчик, гру починає другий гравець. Хто більше підніме камінчиків, той і вважається переможцем. 


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка