Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходівСкачати 179.84 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір179.84 Kb.

Наталія ЗВОЛЬСЬКА

Тетяна ГРИНДА

Бібліотекарі відділу науково-

методичної та консультативної

роботи Львівської обласної

науково-педагогічної бібліотеки


Бібліотечна довідка

Додаток до Календаря знамених і пам’ятних дат (жовтень 2015 р.)

95 років від дня народження Джаннні Родарі (1920-1980)


ЗМІСТ
Стор.


 1. Життєвий і творчий шлях………………………………………………………1

 2. Сценарій за іншими джерелами….……………………………………………..4

 3. Методичні рекомендації до проведення заходів…………………………..…13

3.1. оформлення експозицій книжково-журнальних виставок...…………..13

3.2. проведення бесіди для учнів початкових класів класів …………........13

4. Бібліографія…………………………………………………………………….13

4.1. Цікаві інтернет- ресурси……………………………………………..…….14

4. 2.Список рекомендованої літератури……………………………………….14

5. Ключові слова…………………………………………………………..……15

 1. Біографія
Джа́нні Рода́рі (італ. Gianni Rodari; народився 23 жовтня 1920, м. Оменья , Італія — помер 14 квітня  1980, Рим) — італійський письменник,  журналіст. Найбільше визнання отримав завдяки казкам та книгам для дітей. Твори Джанні Родарі перекладені багатьма мовами світу.

Поет і письменник, журналіст і педагог, громадський діяч і добрий друг дітей Родарі прожив недовге, але надзвичайно яскраве, наповнене творчою працею життя.

  Джанні Родарі народився 23 жовтня 1920 року у містечку Оменья, на півночі Італії, біля підніжжя Альп. Батько помер, коли хлопчику виповнилося лише дев’ять років і для сім’ї настали важкі часи. Їм довелося переїхати в Варце, де легше було знайти роботу і мати влаштувалась служанкою в багатий дім. Хлопчик ріс жвавим і веселим, понад усе любив книжки. За характером він був дуже вразливим і всім серцем сприймав несправедливість.

 Мати, прагнучи дати сину освіту, влаштувала його на повне утримання в духовну семінарію. Але священиком юнак не став. Спочатку він вчителював, даючи приватні уроки, потім перейшов в початкову школу. І тут вперше розкрився унікальний талант Родарі – його рідкісний дар спілкування з дітьми – розповідати про складне просто, з вигадкою, складати на ходу всілякі небилиці, які не мають прямого відношення до уроку, але які пробуджують фантазію дітей.

  Вчителювання було перервано війною: Родарі йде воювати з фашистами в ряди Опору і в 1944 році вступає в члени італійської комуністичної партії. Після війни він стає журналістом, його матеріали на тему виховання і дитячої психології, бесіди з батьками і педагогами друкуються в газетах Мілана та Риму.

 З роботою в газеті італійських комуністів „Уніта”(„Єднання”) пов’язане народження Джанні Родарі як дитячого поета і письменника. Одного разу головний редактор, в порядку партійного доручення, запропонував молодому журналістові організувати на сторінках газети веселий куточок для дітей італійських робітників.

 В заснованому в 1948 році „Куточку для малят ” майбутній письменник почав друкувати вірші для дітей трудової Італії, близькі за формою до дитячого фольклору.„Куточок для малят ” мав великий успіх. Захоплені читачі буквально засипали газету листами. Родарі запросили в столичну редакцію „Уніта” і запропонували створити додаток до газети – щотижневий дитячий журнал „Піоньєре”. Саме тут, на його сторінках, вперше була надрукована повість-казка „Пригоди Цибуліно”(1951).

 Герой казки – веселий, дотепний і вигадливий хлопчик – цибулинка Цибулино – мандрує по казковій країні, захищаючи бідняків, і борючись з гнобителями. Намальований поетом казковий світ, в якому діють люди-овочі, дуже схожий на Італію, батьківщину Родарі. В кінці казки Цибулино і його друзі скидають принца Лимона і встановлюють вільну республіку, в якій люди живуть добре і всі діти ходять до школи.

 Джанні Родарі дав нове життя самому жанру літературної казки. Він невимушено приніс у казку сучасне життя з його незвичними для казки проблемами. В „Торті у небі ” йому вдається перемогти войовничих генералів. Адже ні вчені, ні військові не могли повірити в те, що з неба може прилетіти не небезпека, не державна таємниця, а звичайнісінький торт.

 Зовсім незвичними виявилися „Казки по телефону ”. Їх розповідає своїй доньці батько, який комівояжером весь час мандрує по Італії. Щовечора він дзвонить додому – і починається нова казка. А оскільки за телефонну розмову, хоч і казкову, доводиться платити, то і казки виявляються зовсім короткими, але цікавими, дотепними і мудрими.

 Не менш захоплюючі історії приваблюють дітей у казці „Подорож голубої стріли”, де від своєї хазяйки – різдвяної феї втікають іграшки. Вони хочуть зробити святкову приємність тим дітям, батьки яких через свою бідність не можуть купити для них іграшок. Забавляючи своїх читачів, Родарі розповідає їм про зовсім серйозні речі, даючи уявлення про дружбу, доброту, правду, справедливість.

 Все життя письменника проникнуте турботою про дітей, про їх здоров’я, про їх майбутнє. Ось як він говорить про це у вірші „Літня спека”:

 Обрали б мене президентом, то враз

 Я видав би строгий – престрогий наказ:

 Параграф перший.

 Улітку всі діти

 Не мають права у місті сидіти.

 Параграф другий.

 Для дітвори

 Відкриті безплатні морські табори.

 Параграф третій.

 Малятам віднині

 Належать Альпи і Апенніни.

 Хто не послухає цього наказу,

 Того в тюрму посадити відразу.

Ось так, у жартівливій формі, письменник висловив серйозні думки про обов’язок дорослих піклуватися про дітей.

 Діти усього світу знають і люблять його твори: „Книга філастроке ”(1950), „Книга веселих віршів ”(1950), „Пригоди Цибуліно ”(1951), „Подорож Голубої Стріли ”(1954), „Джельсаміно в Країні брехунів”(1958), „Вірші в небі і на землі”(1960), „Казки по телефону ”(1962), „Торт у небі ”(1966), „Граматика фантазії ”(1973) тощо.

 Особливе значення має книга Д.Родарі „Граматика фантазії. Введення в мистецтво придумування історій”, про яку письменник, як сам він зізнавався, мріяв більше тридцяти років. Автор учить дорослих грати з дітьми – фантазувати, придумувати, складати.

 Літературна доля Родарі парадоксальна. На батьківщині письменника недооцінювали значення літератури для дітей взагалі і творчості Родарі зокрема. Його вірші та казки отримали широке визнання дітей і дорослих в 1950-х роках за кордоном, зокрема в Радянському Союзі, і тільки потім на батьківщині, в Італії. Починаючи з 60- х років виходять збірки його казок та віршів, його перекладають на різні мови – повільно, але неухильно утверджується слава Джанні Родарі як дитячого письменника.

 В 1970 році до немалого подиву всієї Італії йому присуджується найпочесніша нагорода в галузі дитячої літератури – Міжнародна премія імені Г.-К. Андерсена.

 Джанні Родарі, цей талановитий письменник, якого знають і люблять у всьому світі, прожив лише 60 років. 14 квітня 1980 року після невдалої операції, Джанні Родарі несподівано помер. Телеграму із співчуттям його сім’ї прислав сам президент Італії.

 Українською мовою твори Джанні Родарі перекладали А. Іллічевський, І. Корунець, І. Дзюба, А.Собуцький, М.Лукаш, І.Труш. 1. Сценарій за іншими джерелами
 • «Про цибульні сльози і про веселий сміх,якого, звичайно ж, вистачить на всіх! » (Сценарій) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: bk-detstvo.narod.ru/rodari_scenary_chipollino. – Назва з екрана.
«Про цибульні сльози і про веселий сміх,

якого, звичайно ж, вистачить на всіх! »

сценарій літературного ранку

за казкою Джанні Родарі «Пригоди Чиполліно»

Завдання заходу:

1. Привернути увагу юних читачів до творчості Джанні Родарі

2. Ознайомити дітей з героями твору «Пригоди Чиполліно»

Обладнання:

1. Портрет Джанні Родарі

2. Виставка книг письменника

3. Плакат про ювілейну дату

4. Плакати з висловлюваннями Джанні Родарі:

1). «... Взявшись за перо, я уявив собі, що на мене кинулися очі моїх учнів, що вони чекають від ме¬ня казки або веселої історії. Так я почав писати для малюків ».

2). «Як це здорово знати, що книга ... друкується не для того, щоб ле¬жать десь в пилу на вітрині або в шафі, а для того, щоб її з отліч¬ним апетитом проковтнули, з'їли, переварили сотні тисяч хлопців ».

5. Великий кошик

6. Муляжі овочів, фруктів, ягід

7. Фішки у вигляді маленьких луковок

8. Медальки для нагородження дітей із зображенням Чіполіно

9. Комп'ютер, DVD-плейер

10. Мультфільм «Пригоди Чиполліно»

11. Набір предметів

12. Комп'ютерна презентація по ходу заходи

 ХІД ЗАХОДУ

До початку заходу, поки діти розсідаються по місцях, звучить «Пісня Чиполліно».

На екрані слайд № 1 «Про цибульні сльози і про веселий сміх, якого, звичайно ж, вистачить на всіх»

Ведучий:

Здрастуйте, хлопці! Ви в гостях у нас, в Центральній міській дитячій бібліотеці. І привід у нас дуже серйозний - сьогодні ми відзначаємо 90-річний ювілей чудового дитячого письменника і поета. А ось кого, ви зараз відгадаєте самі.

Слайд № 2 «Гаврик Василиса. Мій улюблений письменник »

В однієї з наших читачок Василини Гаврик, цей письменник - найулюбленіший. І вона придумала про нього ребус. Якщо ви правильно його вирішите, то дізнаєтеся ім'я та прізвище сьогоднішнього ювіляра

Слайд № 3 Ребус «Джанні Родарі»

Слайд № 4. Портрет письменника

Ведучий:

Я хочу розповісти вам про цю чудову людину - італійському письменника Джанні Родарі. Народився він 23 жовтня 1920 в невеликому містечку Оменья на півночі Італії. Батька Джанні звали Джузеппе, він був булочником - тримав невелику пекарню і магазин при ній. У небагатій родині панувала щаслива сімейна атмосфера, пронизана любов'ю і турботою. Коли хлопчикові виповнилося дев'ять років, батько помер. Мама влаштувалася служницею, а Джанні і два його брат росли в рідному селі їх матері Варесотто. Родарі навчався в духовній академії - там не тільки вчили дітей бідняків, але ще й безкоштовно годували й одягали. Після трирічного навчання Джанні отримав диплом вчителя і у віці 17 років почав викладати в початкових класах сільської школи. Джанні Родарі подобалося працювати з дітьми. Йому подобалося придумувати для них веселі та повчальні історії: «... смію стверджувати, нудним учителем я не був. Я розповідав у класі - і тому що любив дітей, і тому що сам був не проти побавитися - історії, які не мали ні найменшого відношення до реальної дійсності і до здорового глузду, - історії, які я придумував ». «... Взявшись за перо, я уявив собі, що на мене кинулися очі моїх учнів, що вони чекають від мене казки або веселої історії. Так я почав писати для малюків ».

У 1940-і роки Родарі стає журналістом газети «Уніта» («Єдність»). Недільний номер цієї газети виходив з рубрикою «Дитячий куточок», де і друкувалися перші вірші і казки Родарі. З 1950 року починає виходити додаток до газети «Уніта» - щотижневий дитячий ілюстрований журнал «Піоньере» («Піонер»). Тут Родарі і друкував свої твори. Вів велику переписку з юними читачами. У 1951 році вийшов перший збірник віршів Родарі - «Книжка веселих віршів». А в 1960-му вийшли вже два нових збірники: «Вірші в небі і на Землі» і «Поїзд віршів». На російську мову вірші Родарі вперше перевів Самуїл Якович Маршак. І вони буквально відразу ж завоювали величезну популярність у нашій країні.

Хлопці, а які твори Джанні Родарі ви читали?

Ведучий:

Хлопці, ви всі зараз назвали казку «Пригоди Чиполліно». Насправді, це найпопулярніший твір письменника. Є ця книжка і в нашій бібліотеці.

(Показує стару потерту книжку)

Як ви думаєте, чому книжка така пошарпана? Вірно, бо казка дуже цікава і ніколи не залежується на полиці. А хто головний герой цієї казки?

Слайд № 5 «Чиполліно»

Хто сьогодні вікторину

Провести вирішив у нас?

Знаменитий Чіполіно.

Він тобі нудьгувати не дасть!

Хлопчик-цибулька веселий

Любить поозорнічать,

І питання непрості

Хоче він тобі задати.

Сьогодні ми з Чіполіно дізнаємося, як добре ви знаєте цей твір. Ведучий:

Є у Джанні Родарі дуже цікава казка «Подорож Блакитної стріли».

Слайд № 6 «Подорож Блакитної стріли»

Блакитна стріла - це назва поїзда, на якому подорожують герої книги - іграшки. Ось і сьогодні ми з вами вирушимо в уявну подорож по сторінках казки про Чіполліно та його друзів на цьому іграшковому поїзді. Він провезёт вас по різних станціях городніх-овочевої країни, на кожній з яких вас чекають конкурси та загадки. За правильні відповіді, ви будите отримувати фішки-цибулька. Хто набере більше всіх луковок, той і отримає приз від Чіполіно.

Поїзд наш рушив у дорогу і перша станція ...

Слайд № 7 Станція «Казкові герої»

Тут нам належить прийняти участь в казковому аукціоні. Фішку запрацює той, хто останній назве персонажа казки. Отже, які герої живуть у казці «Пригоди Чиполліно»?

Герої книги:

1. Чіполіно

2. Чиполлоне - батько Чіполіно

3. Чіполлетто, Чіполлуча, Чіполлоча, Чіполлотто - брати

4. чиполе - дядько Чіполіно

5. кум Гарбуз

6. кум Чорниця

7. кума гарбузики

8. майстер Виноградинка

9. професор Груша

10. Лук-Порей городник

11. дружина Лука Порею

12. ганчірників Квасоля

13. Фасолинка, син ганчірника

14. Суничка, служниця графинь Вишень

15. Редиска, помічниця і подружка Чіполіно

16. Картошечка і томатика -ребятішкі

17. Вишенька - маленький граф

18. принц Лимон

19. кавалер Помідор

20. поліцейські і солдати Лимончики

21. графині Вишні старша і молодша

22. адвокат Горошок

23. учитель синьйор Петрушка

24. барон Апельсин

25. герцог Мандарин

26. сищик Маркоу

27. його собака Тримай-Хапай

28. сторожовий пес Мастино

29. доктор Мухомор

30. доктор Черемуха

31. доктор Артишок

32. доктор салат-шпинат, професор

33. доктор Каштан, доктор для бідних

34. миша долгохвоста, головнокомандувач мишей

35. сімейство Тисяченожек, діти - Тисяченожка, Тисячелапка

36. кріт

37. звірі з зоосаду: ведмеді, вовки, слон, мавпа, папуга, лев, тюлень

38. сторож зоосаду

39. дроворуб

40. павук кривоногий

41. павук Сім з половиною ніг

Ведучий:

Наш потяг рухається далі.

Слайд № 8 Станція «Предмети з казки»

Ми з вами знаходимося в багажному відділенні, де свої речі залишили герої казки. Але от біда, етикетки від них відірвалися. Треба визначити, чиї вони. цегла - кум Гарбуз

скрипка - кум Груша

собачка - містер Маркоу (Тримай-Хапай)

ключ - кавалер Помідор (від тюрми)

сачок для лову метеликів - містер Маркоу

шило - майстру Виноградинка

свічка - кум Груша (передала до в'язниці служниця Суничка)

бутилек «Сльози» - Чіполіно (цибулевий сік)

бутилек «Картопляний сік» - Крот

голка з ниткою - кум Чорниця

окуляри - граф Вишенька

фантик від цукерки - Суничка (нагорода від кавалера Помідора)

апельсин - снаряд, який зніс половину армії принца Лимона

Ведучий:

Слайд № 9 Станція «Вікторина»

Наш потяг під'їхав до станції «Вікторина». Ця станція побудована зовсім недавно, їй тільки один рік, а будували її наші читачі. Ви, хлопці, напевно, звернули увагу, що у своїх творах Джанні Родарі пише про те, як часто з простими людьми, нехай навіть казковими, звертаються несправедливо. І в казці «Пригоди Чиполліно» також неодноразово порушувалися права хлопчика-цибулини, його друзів і знайомих. Наші читачі навіть придумали вікторину про це. Зараз ми її побачимо і відповімо на питання дітей.

Слайди №№ 10-23

Ведучий:

Слайд № 24 Станція «Загадкова»

Наш потяг прибув на станцію «Загадкову». На пероні нас зустрічають торговки з великими кошиками. Що ж вони пропонують нам купити? Замість реклами - загадки! Якщо відповісте правильно на загадку, то цей овоч чи фрукт, ягідку ми покладемо в кошик.

(На стіл викладені муляжі овочів, фруктів, ягід)

Розколовся тісний будиночок

На дві половинки,

І посипалися в долоні

Намистинки-дробинки.

(Горох)

Попелюшки чарівна каретаУ городі виросла ... Що це?

(Гарбуз)


Влітку - в городі,

Свіжі, зелені.

А зимою - в банку,

Жовті, солоні

(Огірки)

Перш ніж його ми з'їли,

Всі наплакатися встигли!

(Лук)


Часточку цього плоду

У чай кладемо ми іноді.

Ароматний і смачніше

У чашці чай буває з нею

(Лимон)

Зелена лампочкаНа гілках висить,

Але не світить.

А коли дозріє,

Тоді пожовтіє.

(Груша)

Само з кулачок,Червоний бочок.

Торкнеш пальцем - гладко.

А відкусиш - солодко!

(Яблуко)


Під землею птиця

Гніздо звила

І яєць нанесла

(Картопля)

Росте на грядці зелена гілка,

А на ній червоні дітки

(Помідор)

Красна дівчина

Росла в темниці.

Люди в руки брали,

Коси рвали.

(Морква)


Щоки рожеві, ніс білий,

У в'язниці сиджу день цілий.

А сорочка зелена -

Вся на сонечку вона.

(Редиска)

Кругла, а не куля,

З хвостом, а не миша,

Жовта, як мед,

А смак не той.

(Репа)


Ведучий:

Всі загадки відгадати, і наш поїзд рухається далі.

Слайд № 25 Станція «Мультфільм»

Ведучий:


Знаменита повість-казка Джанні Родарі «Пригоди Чиполліно» з'явилася в 1951 році. Фантазією письменника був створений цілий світ - фруктово-овочева країна. Книга перекладена більш ніж на тридцять мов світу - від французького до кабардино-балкарського, від німецького до японського. На російську мову «Пригоди Чиполліно» перевела в 1955 році З. Потапова. У 1977 році композитор Карен Хачатурян написав музику для балету «Чиполліно». У багатьох театрах Росії йдуть вистави за казкою «Пригодам Чиполліно». Про пригоди Чіполіно знято художній і мультиплікаційний фільми. Джанні Родарі у зрозумілій всім казковій формі пояснює хлопцям і дівчатам, що світ часом влаштований несправедливо, але сміливість, винахідливість і справжня дружба допомагають подолати перешкоди. Зараз ми про це подивимося в маленькому уривку з мультфільму «Пригоди Чиполліно»

Ведучий:


А зараз наша «Блакитна стріла» під'їхала до останньої станції «Мир книг Джанні Родарі».

Слайд № 26 «До зустрічі на сторінках книг Джанні Родарі!»

Джанні Родарі, веселий, безжурний, невичерпний на вигадки і дуже добрий казкар, подарував дітлахам безліч незвичайних історій, з якими можна грати, як з різнокольоровими м'ячиками. «Пригоди Чиполліно», «Подорож Блакитної стріли», «Джельсоміно в країні брехунів», «Граматика фантазії» - ці книги полюбили діти всього світу. Це він, Джанні Родарі, привів у наші будинки хороброго і доброго Чіполіно, він дав нам можливість почути чудовий голос Джельсоміно, що руйнує стіни в'язниць, це в його казкової повісті відданий іграшковий щеня Кнопка перетворюється на живу собаку, а в іншій казці хлопчик Марко, подорожуючи в космосі на дерев'яній конячці, потрапляє на планету новорічних ялинок, де немає ні страху, ні образ.

Огляд у книжкової виставки творів Джанні Родарі, які є в бібліотеці.

Прочитайте книги Родарі, і їх герої стануть вашими вірними друзями на все життя!

Ведучий:


Ось і закінчилася наша подорож по казці Джанні Родарі «Пригоди Чиполліно». Пора підрахувати бали і виявити переможців.

Підрахунок балів за кількістю отриманих «луковок». Три учасники отримують медаль «Друг Чиполліно»...3. Методичні рекомендації до проведення заходів

23. 10. 2015 р. - 95 років від дня народження Джанні Родарі (1920-1980)

3.1. оформлення експозицій книжково-журнальних виставок;

 • «Казкар з Італії»

епіграф до книжкових виставок:

« Уважно вдивись у світ, в якому ми живемо. Як гарно і мудро він створений. У ньому панують неперевершена краса, гармонія і спокій»Дж. Родарі

3.2.проведення бесід для учнів початкових класів:

 • «Планета казок Джанні Родарі»


4.Бібліографія

4.1. Цікаві Інтернет-ресурси


 • Джанні Родарі [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org.wiki/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Джанні Родарі: Казки по телефону [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ae-lib.org.ua/texts/rodari__telephone_tales__ua.htm. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Биография Родари Джанни [Електронний ресурс] // Відомі люди. Біографії .– Режим доступу: http://biographie.in.ua/blog/biografija_rodari_dzhanni/2012-11-15-471. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Казкар з Італії [Електронний ресурс] // Маленький читайлик. – Режим доступу: https://nbu4kids.wordpress.com/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Джанни Радари. Биография. [Електронний ресурс] // Великие сказочники мира. – Режим доступу: http://www.skazka.com.ru/bio/djanni-rodari. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Джанни Родари [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.lib.ru/RODARI/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Джанні Родарі: вірші й казки про Італію [Електронний ресурс] // Довідник школяра. – Режим доступу: http://lessons.com.ua/dzhanni-rodari-virshi-j-kazki-pro-italiyu/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Джанні Родарі. Пригоди Цибуліно [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ae-lib.org.ua/texts/rodari__cybulino__ua.htm. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Із скарбниці казкарів світу [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://ua.textreferat.com/referat-18509-1.html/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Диво створене людиною [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.odb.te.ua/?menu=info&id=2553.– Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

 • Дитинство одне на всіх [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/Bibliograf/Mandry/04.htm. - Назва з екрана. – (Дата звернення 23.07.2015).

4.2. Список рекомендованої літератури
 1. Коваленко, О. Діти не можуть убивати! [Текст] /О. Коваленко//Освіта України. — 2012.- 27 лютого.- С. 15.

 2. Тетеріна, О. Володар світу фантазій [Текст] /О. Тетеріна // Початкова школа. –2010 .-№ 10. – С.57-60.

 3. Казкар з Італії [Текст] // Зарубіжна література. - 2010. – Ч.39-40.- С 25-27.

 4. Манян, Л. Дарувати світло [Текст] / Л. Манян// Зарубіжна література. —2010.- № 21-24.- С. 56-57.

 5. Родарі, Дж. Казки по телефону [Текст] / Дж. Родари // Школьная библиотека. — 2008.- № 8.-С. 4-17.

 6. Мірошниченко, Л. Ф. Урок позакласного читання на тему: «У чудову країну казок,у гості до Джанні Родарі [Текст]/ Л. Ф. Мірошниченко// Зарубіжна література в навчальних закладах. —2000.- № 7.- С. 24-26.

 7. Киянівська, Л. «Гори Альпійські даруємо дітям ….! [Текст] /Л. Киянівська// Зарубіжна література.. —1999.- Ч.05.

 8. Лугова, О. Розвиток уяви, фантазії учнів під час роботи з творами Джанні Родарі [Текст] /О. Лугова//Початкова школа. — 1998. —  № 5.- С.16-17.

 9. Усачева, И. Волшебные карты, или Джанни Родари учит сочинять сказку [ Текст] /И. Усачева// Семья и школа. —1989.- № 4.- С.21-23.

 10. Таратута, Е. А. Наш друг Чиполлино [Текст] / Е. А. Таратута// Драгоценные авторграфы. — М., 1986.- С. 314-316.

 11. Александров, Б. Игра в жизнь [Текст] / Б. Александров// Дошкольное воспитание. —1980.- № 10.- С. 45-47.

 12. Бегак, Б. Сказка о правде [Текст] / Б. Бегак// Дошкольное воспитание. —1974.- № 2.- С. 45-54.

КЛЮЧОВІ СЛОВА : італійський письменник, дитячий письменник, Дж. Родарі
База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка