Сьогодні Міжнародний день рідної мовиСкачати 12.99 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір12.99 Kb.
Сьогодні – Міжнародний день рідної мови

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день рідної мови, встановлений ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) 1971 року цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни у листопаді 1999 року ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється у тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Президент України Петро Порошенко у цей день поділився на своїй сторінці у Фейсбуці відео Фонду Порошенка із закликом про збереження мов сотень народностей, що населяють Україну. Він також нагадав застереження Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову».

Сьогодні, 21 лютого 2016 року У Волохівському НВК це свято теж не залишилося поза увагою. Вчителем української мови та літератури Чичеріною Ольгой Василівною був проведений позакласний захід для учнів 5-11 класів «Свято рідної мови, а для учнів 1-4 класів цей захід підготовили та провели вчителі Кравченко Тетяна Олексіївна та Душена Ірина Олексіївна.22022016669.jpg

22022016668.jpg

22022016672.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка