Серія «Календар: свята, події, дати»; вип. 1). Від укладачівСкачати 289.83 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір289.83 Kb.


Перше слово у кожній долі : (до Дня матері) : бібліогр. покажч. / уклад.: А. Вінницька, Т. Петруня, Є. Руденко ; ред. Л. Голубенко ; Миколаїв. обл. універс. наук. б-ка ім. О. Гмирьова. – Миколаїв, 2015. – 34 с. (Серія «Календар: свята, події, дати» ; вип. 1).Від укладачів
Слово «мама» – особливе слово. Воно народжується разом з нами. Що може бути на світі більш священним за нього! Щасливий той, хто з дитинства пізнав материнську ласку і виріс під дбайливим теплом і світлом материнського погляду.

Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. І одне з травневих свят хоч й називається просто, але стосується кожного з нас. Це свято – День матері, що відзначається у більшості країн світу у другу неділю травня.

Цим покажчиком бібліотека започатковує серію «Календар: свята, події, дати». У ньому матеріали систематизовано за розділами: історія та традиції свята, образ матері у літературі, творах мистецтва, скульптурі, сценарії, літературно-музичні композиції. Представлено відомості про документи з фонду бібліотеки, а також електронні ресурси мережі Інтернет. Бібліографічні описи розміщено за алфавітом авторів та назв творів. Скорочення здійснені за чинними в Україні стандартами. Відбір матеріалу закінчено у березні 2015 року.

Видання розраховане на педагогів, бібліотечних фахівців, організаторів дозвілля, студентів, учнівську молодь та всіх, кого цікавить дана тема.Історія та традиції свята
День матері – одне з самих зворушливих свят. У цей день вітають матерів і вагітних жінок.

Святкування Дня матері сягає своїм корінням у глибину століть. У Стародавній Греції панував культ поклоніння Великій Матері всіх Богів – Реї, на честь якої щороку на початку травня проходили містерії, що включали в себе безліч складних ритуалів та обрядів. Римляни присвячували три дні в березні іншій матері богів – фрігійській богині Кібелі. Для кельтів Днем матері був день вшанування богині Бріджит. На Русі ще за часів язичництва проводилися урочисті обряди, присвячені культу Матері.

З XVII по XIX ст. у Великій Британії відзначалася так звана «Материнська неділя» – четверта неділя Великого посту, присвячена вшануванню матерів у всій країні.

У США День матері вперше привселюдно був запропонований пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 р. Цей день, за її версією, – день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Джулії Ворд не знайшла широкої підтримки.

Перше святкування Дня матері організувала молода американка Анна Джервіс з Філадельфії. У 1907 р. вона виступила з ініціативою вшановування матерів в пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом – у 1910 р. штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. У 1914 р. президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, в тому числі Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія та інші країни. Після Першої світової війни свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади у 1928 р. Наступного року це свято відзначалося у Львові, коли Союз українок в Галичині організував урочистості, присвячені Матері. Ініціатором урочистостей була письменниця, журналістка, громадсько-політична та культурно-освітня діячка, редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська. Протягом короткого часу свято набуло популярності, адже його основу складали давні традиції української культури, де одним із основних культів був культ Богині-Матері. На жаль, святкувався День матері в Україні лише 10 років. У 1939 р. його було відмінено.

Після півстолітнього забуття у 1990 р. завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято матері повернулося в Україну. Офіційно відзначати свято в нашій країні почали з 1999 р., коли Президентом України Леонідом Кучмою 10 травня був підписаний Указ про святкування Дня матері. В Україні, як і в більшості країн, це свято відзначається у другу неділю травня.


Про День матері : указ Президента України від 10 трав. 1999 р. № 489/99 // Урядовий кур’єр. – 1999. – 12 трав. – С. 2. – Існує електрон. версія. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/ laws/show/489/99.
* * *

День матері // Знаменні дати : календар-2000. – К., 2000. – С. 113–114.

День матері // Сільські вісті. – 1992. – 12 трав. – С. 1.

День матері : історія свята // Позакласний час.– 2013. – № 7/8. – С. 126.

День матері у різних країнах // Наука і суспільство. – 2010. – № 5/6. – С. 62–63.

День матері у різних народів // Пенсія. – 2009. – № 5. – С. 47.

10 травня – День матері // ТВ Всесвіт. – 2009. – 14 трав. – С. 1, 2.

Квасниця, І. Від дня Світого Юрія до зелених свят / І. Квасниця // Фінансовий контроль. – 2010. – № 3. – С. 46–49.

Кобальчинська, Р. Свято, яке завжди з нами / Р. Кобальчинська // Наш час. – 1998. – 8 трав. – С. 7.

Коваль, Н. Воскресімо свято матерів / Н. Коваль // Українська мова та література. – 1999. – 17 трав. – С. 10.

Микитюк, Л. Один День матері / Л. Микитюк // Голос України. – 1997. – 8 трав. – С. 5.

Немає кращої любові, ніж любов материнська // Робітнича газета. – 1997. – 8 трав. – С. 3.

Пахомов, В. Благословенна будь, Мамо, між нами! : Ольга Дучимінська про Свято Матері / В. Пахомов // Жінка. – 1996. – № 5. – С. 8.

Празднуем День Матери // Киевские новости. – 1997. – 8 мая. – С. 1.

Рожнятовська, О. А. Берегиня людства : до святкування Дня матері / О. А. Рожнятовська // Календар знаменних і пам’ятних дат. – 1999. – ІІ кв. – С. 29–33. – Бібліогр.: с. 32–33.

Свято матері // Голос Баштанщини. – 1993. – 28 квіт.

Стельмахович, М. Величне свято – День Матері / М. Стельмахович // Освіта. – 1998. – 13-20 трав. (№ 34/35). – С. 12.

Туровська, Л. Все до її серденька горнеться... / Л. Туровська // Слово Просвіти. – 2003. – 7-13 трав. (№ 19). – С. 1.

Чечель, Л. Мамине ім’я святе / Л. Чечель // Культура і життя. – 2009. – 6 трав. – С. 1.

Шмаков, С. День всех матерей / С. Шмаков // Нетрадиционные праздники в школе / С. Шмаков. – М., 1997. – С. 31–32.


* * *

День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.calend.ru/holidays/0/0/416/. – Загл. с экрана.

День матери в России [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://ria.ru/spravka/20141130/1035498106. html. – Загл. с экрана.

День матери в США [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.golos-ameriki.ru/ content/ag-mothers-day/1912304.html. – Загл. с экрана.

День матери – 2014 в России, Украине, Беларуси, история и традиции празднования [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.nicelady.ru/content/view/ 2711/403/. – Загл. с экрана.

День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.solnet.ee/holidays/mother_ 01.html. – Загл. с экрана.

День матері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://megasite.in.ua/19607-den-materi-den-materi-derzhavni-svyata-anna-dzhervis-dzhuliya-uord.html. – Назва з екрана.

День Матері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://musart.org.ua/den-materi.htm. – Назва з екрана.

День матері в Україні – 11 травня 2014 р [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://doshkolenok.kiev.ua/prazdniki-ukrainy/749-mothers-day.html. – Назва з екрана.

День матері в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=99&year= 2014. – Назва з екрана.

День матері і як його святкують в світі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rsovets.ru/page/den-materi-i-jak-jogo-svjatkujut-v-sviti. – Назва з екрана.

История праздника День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://pozdravok.ru/ pozdravleniya/prazdniki/den-materi/istoriya/. – Загл. с экрана.

История праздников – День Матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.publiclibrary. ru/readers/kzd/prazdniki-materi.htm. – Загл. с экрана.

Когда День матери в 2015 году [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.babyportal.ru/ ?p=3684/. – Загл. с экрана.

Міжнаро́дний День матері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mmf.lnu.edu.ua/index.php/component/k2/item/ 649-20140511m0. html. – Назва з екрана.

Сегодня самый трогательный праздник - День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://obozrevatel.com/prazdniki/95367-camyij-trogatelnyij-prazdnk-den-materi.htm. – Загл. с экрана.

Сегодня Украина празднует День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://delo.ua/ukraine/segodnja-ukraina-prazdnuet-den-materi-204088/. – Загл. с экрана.

Образ матері у літературі
«У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим.»

Т.Г. Шевченко

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися художниками і поетами, які присвятили материнському образу свої найкращі сторінки. Матір – це перша людина, яку бачить дитина після народження. Тож не дивно, що для кожного письменника світ починається з матері, образ якої є одним із ключових у творчості. Вершин художньої майстерності образ матері сягнув у поетичних творах Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, Л. Костенко, В. Симоненка, А. Малишка, Д. Павличка, М. Некрасова, Л. Толстого, С. Єсеніна, А. Ахматової, М. Цвєтаєвої та багатьох інших.


Азьомов, В. Духовна суверенність уярмленої нації : ідейно-художня мотивація розвитку шевченківської теми матері-покритки / В. Азьомов // Дзвiн. – 2014. – № 7. – С. 127–144. – Бібліогр.: с. 143–144.

Ангаладян, Р. Феномен образу матері у вірмен у ХХ столітті / Р. Ангаладян // Всесвіт. – 2012. – № 1/2. – С. 278–280.

Быкова, Ю. Воплощение материнства и жертвенности : к вопросу о трактовке образа матери в повести Н. Гоголя «Тарас Бульба» / Ю. Быкова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2009. – № 5. – С. 50–51.

Коваленко, Л. Образ матері в поезії Лесі Українки «Колискова» / Л. Коваленко, Л. Щербина // Українська література в загальноосвітній школі. – 2010. – № 4. – С. 22–24.

Крупка, М. Художнє моделювання проблем материнства та творчості в анти-романі Ніли Зборовської «Українська реконкіста» / М. Крупка // Слово і час. – 2005. – № 12. – С. 12–17.

Портянко, В. Тарасова мати / В. Портянко // Вітчизна. – 2009. – № 9/10. – С. 103–110.

Правник, І. Б. Еволюція жіночого образу у творчості Тараса Шевченка («Катерина», «Наймичка»): тема матері й сина / І. Б. Правник // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2014. – № 31/32. – С. 21–26.

Тимків, Н. Образ матері у творчості Тараса Мельничука / Н. Тимків // Дивослово. – 2008. – № 8. – С. 58–60. – Бібліогр.: с. 60.

Чайковська, В. Боєць, подруга і сестра : [тема материнства] / В. Чайковська // Дніпро. – 1978. – № 8. – С. 147–149.

Чернова, И. И. Лирический цикл А. Т. Твардовского «Памяти матери» / И. И. Чернова // Литература в школе. – 2000. – № 4. – С. 55–61.

Шевелева, И. Женское и материнское... : [создание женского образа в творчестве сов. поэтесс] / И. Шевелева // Наш современник. – 1988. – № 3. – С. 165–168.

Шишова, Т. Образ матери в современной культуре / Т. Шишова // Наш современник. – 2010. – № 3. – С. 168–182.


Проза
Головко, А. В. Мати : роман / А. В. Головко ; іл. Ф. Т. Глущука. – Київ : Дніпро, 1986. – 263 с.

Горький, М. Мать : роман / М. Горький. – Ленинград : Худож. лит., Ленингр. отд-ние, 1986. – 318 с.

Довженко, О. Мати : оповідання / О. Довженко // Твори : в 5 т. Т. 3 : Кіноповість ; Драматичні твори ; Оповідання / О. Довженко. – Київ, 1984. – С. 330–335.

Дуркало, О. Материнська вірність : повість про пережите / О. Дуркало // Жовтень. – 1974. – № 7. – С. 113–120 ; № 9. – С. 95–110.

Завгородній, С. Мати наша, мати : повість / С. Завгородній // Краса дівоча : повісті. Нариси / С. Завгородній. – Київ, 1988. – С. 348–444.

Замлинський, В. Материні крила : худож.-докум. повість / В. Замлинський, В. Кава // Київ. – 1986. – № 2. – С. 108–117 ; № 3. – С.85–103.

Мама : [произведения рус. и сов. писателей о матери]. – Изд. 2-е. – Москва : Мол. гвардия, 1975. – 191 с.

Маслов, И. С. Материнский огонь : роман / И. С. Маслов. – Харьков : Прапор, 1980. – 255 с.

Мащенко, М. П. Мамо, рідна, єдина… : повісті / М. П. Мащенко. – Київ : Молодь, 1991. – 96 с.

Скляренко, С. Мати / С. Скляренко // Оповідання / С. Скляренко. – Київ, 1972. – С. 189–193.

Хвильовий, М. Мати / М. Хвильовий // Твори : у 2 т. Т. 1 : Поезія ; Оповідання ; Новели ; Повісті / М. Хвильовий. – Київ, 1990. – С. 536–547.

Чернявський, М. А. Материне серце : роман / М. А. Чернявський. – Київ : Рад. письм., 1978. – 192 с.


Поезія
Алешков, Н. Поэма о матери / Н. Алешков // Наш современник. – 2013. – № 3. – С. 112–114.

Асадов, Э. Письмо с фронта ; Моей маме ; Вечер в больнице / Э. Асадов // Избранное / Э. Асадов. – Смоленск, 2002. – С. 198–203. – (Библиотека поэзии).

Бакуменко, О. Мамин голос / О. Бакуменко // Українська мова та література. – 2014. – Листоп. (№ 22). – С. 33.

Блок, А. Моей матери / А. Блок // Собрание сочинений : в 6 т. Т. 1 : Стихотворения, 1897-1903 / А. Блок. – Москва, 2009. – С. 21.

Ведюшенко, Н. Маме / Н. Ведюшенко // Молодая гвардия. – 2013. – № 1/2. – С. 233–234.

Вієру, Г. Мамина рука / Г. Вієру // Київ. – 2014. – № 1. – С. 139.

[Вірші про маму] // Дніпро. – 2014. – № 5. – С. 81 ; Позакласний час. – 2010. – № 4. – С. 22–26, 147–150 ; Позакласний час. – 2013. – № 7/8. – С. 23, 24, 26, 126, 133 ; Сурмач : репертуар. зб. № 4. – К., 1990. – С. 4–9. – (Бібліотечка шкільної художньої самодіяльності).

Воздух детства и отчего дома... : стихи рус. и сов. поэтов о детстве, детях, отчем доме... : сборник / сост. Н. Карпов ; предисл. Т. Кузовлева ; худож. В. Гальдяев. – Москва : Мол. гвардия, 1987. – 447 с.

Вознесенский, А. Мать / А. Вознесенский // Ров : стихи, проза / А. Вознесенский. – Москва, 1987. – С. 224–225.

Вознесенский, А. Мать / А. Вознесенский // Стихотворения / А. Вознесенский. – Москва, 1991. – С. 133–134. – (ХХ век: поэт и время).

Волошин, М. Материнство / М. Волошин // Стихотворения / М. Волошин. – Москва, 1989. – С. 158–159. – (Из литературного наследия).

Вороний, М. Легенда / М. Вороний // Твори / М. Вороний. – Київ, 1989. – С. 58–59.

Геращенко, В. «Мамо моя рідна і єдина…» / В. Геращенко // Українська мова та література. – 2013. – Трав. (№ 9). – С. 3.

Герц, Т. Маме / Т. Герц // Персонал. – 2014. – № 2/3. – С. 150.

Гусев, В. Мама / В. Гусев // Соціальний захист. – 2011. – № 2. – С. 55.

Дерев’янко, М. Мати / М. Дерев’янко // Соціальний захист. – 2009. – № 1. – С. 53.

Долматовский, Е. Письмо матери / Е. Долматовский // Дон. – 1985. – № 5. – С. 16–17.

Друнина, Ю. Мать ; Песня матери / Ю. Друнина // За минуту до боя / Ю. Друнина. – Москва, 2012. – С. 47, 201. – (Стихи и песни. Премия народного признания).

Дьомін, М. Лист від матері / М. Дьомін // Вітчизна. – 2008. – № 5/6. – С. 12–13.

Есенин, С. Письмо матери ; Письмо от матери ; Молитва матери / С. Есенин // Стихотворения. Поэмы / С. Есенин. – Москва, 2008. – С. 141–142, 294–296, 509. – (Библиотека русской классики).

Євсєєва, В. Слово про рідну матір / В. Євсєєва // Вітчизна. – 1989. – № 8. – С. 184.

Забашта, Л. «Вишивала матуся долю свою…» ; Мати / Л. Забашта // Вибране / Л. Забашта. – Київ, 1987. – С. 120–121, 288.

Зиновьев, Н. Мать / Н. Зиновьев // Роман-журнал ХХІ век. – 2005. – № 1. – С. 41.

Книга про матір. Українські поети XIX-XXI століття : антологія / передм. О. О. Омельченка ; упоряд. В. І. Чуйко. – Київ : Криниця, 2003. – 319 с.

Ковальова, Л. Матері / Л. Ковальова // Соціальний захист. – 2009. – № 5. – С. 55.

Коломієць, Т. Жінці-матері / Т. Коломієць // Вибране / Т. Коломієць. – Київ, 1984. – С. 122–123.

Костюченко, Н. Материнські думи / Н. Костюченко // Соціальний захист. – 2010. – № 12. – С. 52.

Крюкова, Е. «Я – всеобщая Мать…» ; Мать и дитя / Е. Крюкова // Нева. – 1988. – № 1. – С. 3–4.

Лемешко, Т. Мати / Т. Лемешко // Київ. – 2013. – № 1. – С. 97.

Луків, М. До Дня матері / М. Луків // Українська мова та література. – 2012. – Квіт. (№ 8). – С. 3.

Лучук, В. Материнська любов / В. Лучук // Осоння : вірші / В. Лучук. – Київ, 1962. – С. 29–30.

Лютий, Г. Мамі / Г. Лютий // Київ. – 2012. – № 2. – С. 10.

Лупуляк, Н. Мамі / Н. Лупуляк // Соціальний захист. – 2014. – № 6. – С. 55.

Малишко, А. Мати ; Материнська ; Мати ; «Мамо, я хочу поговорити з вами...» ; Пісня про рушник / А. Малишко // Далекі орбіти : вибрані твори / А. Малишко. – Київ, 2004. – С. 45–46, 67–68, 126–127, 244–246, 286. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

Матусин день : [вірші] // Позакласний час. – 2012. – № 7/8. – С. 105.

Мать : стихотворения рус. и сов. поэтов о матери / предисл. и сост. В. Коротаева ; худож. В. Сергеев. – Москва : Мол. гвардия, 1979. – 207 с. : ил.

Мельничук, Т. [Вірші про маму] / Т. Мельничук // Дивослово. – 2008. – № 8. – С. 60–61.

Мірошниченко, Н. Мамі / Н. Мірошниченко // Соціальний захист. – 2012. – № 2. – С. 55.

Найдорожчій людині... : [вірші] // Позакласний час. – 2014. – № 4. – С. 115.

Олійник, Б. Пісня про матір / Б. Олійник // Дніпро. – 2010. – № 6/8. – С. 40.

Олійник, Б. Мати ; Здрастуй, мамо : уривок з поеми «Доля» ; Пісня про матір ; «Та було у матері чотири сини…» ; «Мати наша – сивая горлиця…» ; Ми з матір’ю вертаємо в село : уривок з поеми «Заклинання вогню» / Б. Олійник // Вибрані твори : у 6 т. Т. 4 : Сива ластівка / Б. Олійник. – Київ, 2007. – С. 13, 19–20, 25–26, 47–49, 50, 66–70.

Омельченко, О. Голос мами / О. Омельченко // Вітчизна. – 2009. – № 11/12. – С. 18–19.

Павличко, Д. Мати / Д. Павличко // Київ. – 2009. – № 1/2. – С. 31–32.

Петренко, М. Матері / М. Петренко // Дзвін. – 2008. – № 5/6. – С. 109–110.

Поезії про матір // Українська мова та література. – 2012. – Квіт. (Чис. 7). – С. 18–19.

Романчук, В. Портрет матері / В. Романчук // Київ. – 2014. – № 1. – С. 142.

Симоненко, В. «Ти питаєшся, матусю...» ; Лебеді материнства ; Одинока матір / В. Симоненко // Вибрані твори / В. Симоненко. – Київ, 2010. – С. 100–101, 236–237, 253–254. – (Шістдесятники).

Соколенко, Г. Матері / Г. Соколенко // Дзвін. – 2008. – № 1. – С. 13.

[Стихи о маме] // Праздник в школе. – 2006. – № 7. – С. 4–17, 98–113.

Тушнова, В. Мать / В. Тушнова // За это можно все отдать : избранные стихи / В. Тушнова. – Москва, 2012. – С. 64–66. – (Золотая серия поэзии).

Шацков, А. Ода матери / А. Шацков // Юность. – 2012. – № 12. – С. 3–4.

Яковенко, М. «Любите мать, пока она жива...» / М. Яковенко // Наш современник. – 2012. – № 10. – С. 59–60.


* * *

Литературный монтаж «Образ матери в русской литературе - Здравствуй, Мария!» [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://16207s042.edusite.ru/p70aa1.html. – Загл. с экрана.

Образ матери в современной художественной литературе [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://dzlib.ru/index.php?/virtualnie-vistavki/obraz-materi-v-sovremennoy-hudozhestvennoy-literature.html. – Загл. с экрана.

Образ матери в творчестве писателей [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://lessons.com.ua/obraz-materi-v-tvorchestve-pisatelej/. – Загл. с экрана.

Образ матері у творах Тараса Шевченка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sumno.com/article/obraz-materi-u-tvorah-tarasa-shevchenka/. – Назва з екрана.

Тема матери в литературе [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.litra.ru/composition/get/coid/0003420118486411 4631/woid/00065901184773070355/. – Загл. с экрана.


Образ матері у творах мистецтва
Материнство... Святе і прекрасне, оспіване поетами, увічнене художниками. У всі часи художники у своїх творах зображували матір з дитиною на руках, в образі Мадонни.
Васютинская, Е. «Минская мадонна» Михаила Савицкого / Е. Васютинская // Искусство. – 1985. – № 11. – С. 27–28.

Дем'яненко, О. М. Образ Мадонни, матері, жінки в італійському живопису епохи Відродження / О. М. Дем'яненко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 5. – С. 2–7. – Бібліогр. в кінці ст.

Дети в графике художников ХVII - XIX веков / сост., ст. Р. Я. Штеренгарца. – Москва : Ломоносовъ, 2009. – 190 с., 168 ил.

Жуков, Н. Н. Дети [Изоматериал] / рис. Н. Н. Жукова ; текст С. Михалкова. – Москва : Изд-во Акад. художеств СССР, 1962. – [53] ил.

Островский, Г. С. Две мадонны [Леонардо да Винчи] / Г. С. Островский // Перед загадками старых картин / Г. С. Островский. – Москва, 1965. – С. 101–124.

Савицкая, О. Неизвестное произведение мастерской Андреа дель Сарто [«Мадонна с младенцем», ХVІ в.] / О. Савицкая // Искусство. – 1985. – № 1. – С. 58–63.

Селизарова, Е. Петров-Водкин работает над картиной [«Тревога», 1934 г.] / Е. Селизарова // Творчество. – 1981. – № 11. – С. 13–16.

Сергеева, И. Партизанская мадонна [М. А. Савицкого] / И. Сергеева // Аврора. – 1985. – № 4. – С. 121–125.


* * *

Лищинская, А. Образ матери в живописи [Электронный ресурс] / А. Лищинская. – Режим доступа: http://ru.calameo.com /read/000626235709d334ce7fe. – Загл. с экрана.

Материнство. Семья и дети глазами художников [Электронный ресурс] – Режим доступа: https://www.google.ru/search? q=%D1%85%. – Загл. с экрана.

Мать и дитя: 50 художественных произведений [Электронный ресурс]. – Режим доступа: ttp://www.blogimam.com/2013/11/mat-i-ditya-50-xudozhestvennyx-proizvedenij/. – Загл. с экрана.

Образ матери в живописи [Электронный ресурс]. – Режим доступа: https://www.google.ru/search?hl=ru&source=hp&q. – Загл. с экрана.

Образы матери и ребёнка в чудесных картинах художника PINO DAENI [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://vopros.ua/page/current/13405. – Загл. с экрана.
Рафаель

«Сікстинська Мадонна»
frame3
Луї Жанмо «Поема душі. Ангел і мати»


Івасюк Микола Іванович

«Мати»

Пабло Пікассо

«Мати і дитя»

Яблонська Ольга Георгіївна «Материнство»


Савицький Михайло Андрійович «Партизанська Мадонна»Кульчицька Олена Львівна

«Гуцульська мадонна»


Дейнека Олександр Олександрович

«Мати»Петров-Водкін Кузьма Сергійович

«Мати»Михайло і Інеса Гармаш

«Мати і дитя»


Горська Ала Олександрівна «Мати і дитя»

Образ матері в скульптурі
Це – гімн Матері, матері з новонародженим немовлям як символу нескінченного життя, мамам, які кормлять своїх немовлят, жінці-матері як найбільш значущий особистості в житті кожної людини. В скульптурних композиціях зображені світлі ліки матерів, з їхніми радощами, турботами, переживаннями та тривогою за дітей.
Северина, Л. А. Монументально-декоративная композиция «Материнство», улица Б. Е. Бутомы / Л. А. Северина // Николаев и Макушины : экскурсия по городу / Л. А. Северина. – Николаев, 2009. – С. 36–38, 48.

Скульптура и рисунки скульпторов конца ХІХ – начала ХХ века : каталог / ред. Т. Г. Гурьева. – М. : Сов. худож., 1977. – 637 с. : ил. – (Государственная Третьяковская галерея).

Скульптура матері і немовляти // Поезія у бронзі, камені і граніті : (пам’ятники і пам’ятні місця м. Миколаєва. Пам’ятки садово-паркового мистецтва) : (інформ.-бібліогр. покажч.) / уклад. Л. Г. Шевцова ; Обл. б-ка для дітей ім. В. О. Лягіна. – Миколаїв, 2008. – С. 49.

Шмидт, И. М. Русская скульптура второй половины ХІХ – начала ХХ века / И. М. Шмидт. – Москва : Искусство, 1989. – 302 с. : ил. – (Из истории мирового искусства).


* * *

Памятники материнству и матерям в мире [Электронный ресурс]. – Режим доступа: https://deti.mail.ru/forum/dosug/ obo_vsjom_na_svete/pamjatniki_materinstvu_i_materjam_v_mire/. – Загл. с экрана.

Памятники матерям [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.yaplakal. comforum3/topic1024627.html. – Загл. с экрана.

Памятники матерям [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.baby.ru/blogs/post/ 358487354-205731518/. – Загл. с экрана.

Памятники, посвященные материнству и детству [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.liveinternet.ru/users/fox-cub77/ post 226258551. – Загл. с экрана.

Памятники семье и материнству в России и за рубежом [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.detkityumen.ru/interesno/category73/2741/?from= skvoznovoe. – Загл. с экрана.

Скульптурные композиции (131). Памятники материнству и отцовству [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://polsergmich.blogspot.com /2012/10/118.html. – Загл. с экрана.Перший в Україні пам'ятник матері-героїні, яка виростила 15 дітей, спорудили у 1984 р. у с. Бровахи Черкаської області за ініціативою «Літературної газети». Його прототипом стала мешканка села Євдокія Лисенко. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали десять її синів і всі вони повернулися додому. На пам'ятнику напис «Спинись у задумі, поклади їй квіти як шану матерям усього світу».


Пам’ятник Матері-Вдові

у Києві


Пам’ятник Матері у ДонецькуПам’ятник Материнству

в Нанкіні (Китай)

Монументально-декоративна

композиція «Материнство»

у Миколаєві

Пам’ятник багатодітній матері у Баку (Азербайджан)
Пам’ятник Щасливій матері в Ташкенті (Узбекистан)


Пам’ятник Матері-робітниці Хельсинки (Фінляндія)

Сценарії, літературно-музичні композиції
Безверхня, Н. В. Сюрприз для мами : сценарій свята / Н. В. Безверхня // Позакласний час. – 2014. – № 4. – С. 78–79.

Бетехтина, О. «Мама милая моя» / О. Бетехтина // Досуг в школе. – 2011. – № 8. – С. 10–18.

Благословенне слово «Мати» : сценарій триєдиного Свята матері – Богородиці, Матері-Жінки, Матері-України // Освіта. – 2002. – 17-24 квіт. (№ 24/25). – С. 9.

Большакова, Э. М. Мама – солнышко мое! / Э. М. Большакова // Музыкальная палитра. – 2004. – № 1. – С. 11–12.

Борисенко, В. Ми матір називаємо святою : сценарій тематичного вечора, присвяченого вшануванню жінки-матері / В. Борисенко // Соціалістична культура. – 1990. – № 3. – С. 34–36.

Буган, Ю. В. Будь благословенна, нене : (методичні поради до проведення Свята Матері в навчальних закладах) / Ю. В. Буган, О. І. Тимчишин, С. В. Борисюк // Шкільні свята та розваги : (на допомогу пед. працівникам загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти) / Ю, В. Буган, О. І. Тимчишин, С. В. Борисюк. – Тернопіль, 1996. – Ч. 1. – С. 81–84.

Буган, Ю. В. Свято (урок) Матері ; Сценарій «Свято Матері» / Ю. В. Буган, О. І. Тимчишин, С. В. Борисюк // Шкільні свята та розваги : (на допомогу пед. працівникам загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти). Ч. 1 / Ю. В. Буган, О. І. Тимчишин, С. В. Борисюк. – Тернопіль, 1996. – С. 21–27, 160–171.

«Быть матерью – завидней доли нет...» // Читаем, учимся, играем. – 2003. – № 12. – С. 35–40.

Вам, Берегині роду : до Міжнародного дня матері //  Позакласний час. – 2011. – № 4. – С. 105.

Вихорева, Е. В. Мы желаем нашим мамам... / Е. В. Вихорева, И. Н. Чучина // Клуб. – 2005. – № 11. – С. 26–27.

Візінська, М. Берегиня роду нашого : сценарій родинного свята до Дня матері / М. Візінська // Дивослово. – 2001. – № 5. – С. 44 –47. 

Вклоніться матерям своїм : сценарій свята до Дня матері // Дати і події : календар знаменних дат. – 2014. – № 1 (3). – С. 137 –138.

Во имя наших Матерей : [сценарии] // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – 126 с.

Герасименко, В. В. Найсвятіше в світі слово – мати  : сценарій виховного заходу до Дня матері / В. В. Герасименко // Позакласний час. – 2008. – № 4. – С. 11–15.

Гончаренко Т. А. «Ти всіх святих святіша, ненько!» / Т. А. Гончаренко // Позакласний час. – 2013. – № 7/8. – С. 23–26.

Гріга, О. Найсвятіше в світі слово – мати : літературно-музична композиція на основі поезій Раїси Котик, присвячена Дню матері / О. Гріга // Дивослово. – 2006. – № 5. – С. 54–56.

Дем'яненко, С. «Мамо моя, рідна і єдина, ластівко добра і теплоти...» : літературно-музична композиція до Дня матері / С. Дем'яненко //  Дивослово. – 2013. – № 4. – С. 31–35.

День благодарения мам // Весенние мотивы / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2003. – С. 77–86. – (Праздник в школе).

День Матері : сценарій виховного заходу //  Позакласний час. – 2009. – № 7/8. – С. 109–114. 

Діброва, В. Руки мами – найтепліші, слово мами – наймиліше : сценарій літературно-драматичного ранку в школі / В. Діброва // Сурмач : репертуар. зб. № 4. – Київ, 1990. – С. 24–42. – (Бібліотечка шкільної художньої самодіяльності).

Доброе слово – мама : лирическое ассорти // Праздник в школе. – 2007. – № 1. – С. 44–53.

Дрей, О. Когда мама болеет / О. Дрей // Клуб. – 2007. – № 2. – С. 26–28.

Ермакова, С. Г. Мама, мамочка... : утренник для младших классов / С. Г. Ермакова // О, женщина, краса земная! / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2005. – С. 36–46. – (Праздник в школе).

«Женщина с ребенком на руках!» : литературно-музыкальная композиция // Праздник в школе. – 2007. – № 2. – С. 95–105.

«Жінко, ти завжди велична» : літературна композиція, присвячена Дню жінки-матері // Дивослово. – 1995. – № 12. – С. 51–55.

Загляните в мамины глаза : сценарии // Библиотека. – 1994. – № 2. – С. 47–50.

Задорожня, О. «Жінко, ти завжди велична...» : літературна композиція / О. Задорожня, В. Вісіна // Дивослово. – 1995. – № 12. – С. 51–55.

Заспівай мені, нене! : сценарій до Міжнародного дня матері //  Позакласний час. – 2011. – № 4. – С. 106–108.

Захарова, С. Н. Лучше мамы не найти / С. Н. Захарова // На балу у Золушки / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2001. – С. 20–23. – (Праздник в школе).

Зінченко, Г.  «Матусю моя дорогенька, це свято даруєм тобі» : сценарій до Дня матері : 1 клас / Г. Зінченко // Початкова школа. – 2010. – № 4. – С. 68.

Золкина, Ю. В. Вечный светоч материнства / Ю. В. Золкина // Читаем, учимся, играем. – 2001. – № 8. – С. 63–71.

Іванців, О. Б. Сценарій свята матері «Мати – берегиня» / О. Б. Іванців // Шкільні свята та розваги. Ч. 3. – Тернопіль, 1999. – С. 84–90.

Ім'я матері – святе // Позакласний час. – 2014. – № 4. – С. 22–23.

Ісаєва, О. О.  «І нема дивнішої краси, і нема святішої святині» : сценарій літературного свята до Дня Матері : 5-7 класи / О. О. Ісаєва // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 1999. – № 5. – С. 47–48.

Клишта, Н.  Берегиня роду людського : сценарій виховного заходу до Дня матері /  Н. Клишта // Позакласний час. – 2008. – № 4. – С. 16–18.

Коваленко, Т. В. «В житті моїм - одна єдина» : сценарій виховного заходу до Дня Матері /  Т. В. Коваленко // Зарубіжна література в школі. – 2012. – № 9. – С. 36–39.

Коваленко, Т. В. День матері : літературно-музична композиція / Т. В. Коваленко // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2009. – № 5. – С. 12–15.

Колотова, А. Н. Мы будем вечно прославлять ту женщину, чье имя – Мать! / А. Н. Колотова // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 106–120.

Кондратович, О.  Стежина до храму душі материнської : сценарій тематичного вечора, присвяченого Дню Матері / О. Кондратович // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2000. – № 2. –  С. 145–151.

Костецький, А. Найдорожче у світі слово : сценарій до Дня матері / А. Костецький // Початкова школа.– 2005. – № 5. – С. 49–52.

Крупська, Г. В. Свято «Мамина пісня» / Г. В. Крупська // Початкова школа. – 1991. – № 11. – С. 19–21.

Крылова, Т. Главное слово в нашей судьбе / Т. Крылова // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 16–26 ; Читаем, учимся, играем. – 2003. – № 10. – С. 18–21.

Крыловская, Н. И. Тепло маминых рук / Н. И. Крыловская // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 57–62.

Кулабухова, В.  Любить людей мене навчила мати... : сценарій свята до Дня Матері. 8-й клас / В. Кулабухова // Українська мова та література. – 2011. – № 13/16. – С. 87–90. 

Кутенко, Л. Рідна мати моя... : сценарій до Дня матері / Л. Кутенко // Початкова школа. – 2007. – № 5. – С. 61–62.

Кутузова, Т. М. Человек, на котором держится дом / Т. М. Кутузова // Читаем, учимся, играем. – 2004. – № 8. – С. 34–35.

Ларисова, Е. В. Мы улыбкой маминой согреты / Е. В. Ларисова // Весенние мотивы / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2003. – С. 46–57. – (Праздник в школе).

Лисян, А. Гімн матері / А. Лисян // Позакласний час. – 2010. – № 4. – С. 139–140.

Лугина, В. Восславим Женщину – Мать! / В. Лугина // Позакласний час. – 2009. – № 7/8. – С. 35–39.

Мама, мамочка... // О, женщина, краса земная / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2005. – С. 36–46. – (Праздник в школе).

Мамина пісня // Сьогодні свято : сценарії свят у початковій школі : посібник для вчителів. Ч. 1 / упоряд. Г. Т. Могорита. – Тернопіль, 2001. – С. 46–48.

Материна пісня // Позакласний час. – 2014. – № 7/8. – С. 111–116.

Мати – берегиня : сценарій // Позакласний час. – 2013. – № 7/8. – С. 127–128.

«Милая, нежная, славная... Как мне тебя называть?» : литературно-музыкальная композиция // Праздник в школе. – 2007. – № 1. – С. 17–29.

Могильницька, Г. Доки мати жива... : сценарій акції вшанування матерів, чиї діти загинули в мирний час та в неоголошених війнах / Г. Могильницька // Українська культура.– 2003. – № 5.– С. 34–35.

Могильницька, Г. Наша берегиня : сценарій концерту, присвяченого Дню Матері / Г. Могильницька // Українська культура. – 1994. – № 2/3. – С. 24.

Моя мама лучше всех // Читаем, учимся, играем. – 2003. – № 12. – С. 16–20.

Мы улыбкой маминой согреты // Весенние мотивы / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2003. – С. 46–57. – (Праздник в школе).

Остапчук, О. В. Безграничная любовь / О. В. Остапчук // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 8–16.

Пасічна, К. На святі «День матері» : сценарій / К. Пасічна // Освіта. – 2002. – 8-15 трав. (№ 28). – С.4–5.

Пашкова, С. П. Спасибо тебе, милая! / С. П. Пашкова // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 75–85.

Пашкова, С. П. Спасибо тебе, родная! / С. П. Пашкова // Читаем, учимся, играем. – 2004. – № 8. – С. 30–33.

Перекатьева, О. В. «Очень трудно матерью быть!» : театрализованная постановка / О. В. Перекатьева, С. Н. Подгорная // О, женщина, краса земная! / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2005. – С. 83–94. – (Праздник в школе).

Петрова, А. И. День благодарения мам : (пьеска для младших школьников) / А. И. Петрова // Весенние мотивы / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2003. – С. 77–86. – (Праздник в школе).

Пліванчук, К. День матері : сценарій шкільного свята / К. Пліванчук // Дивослово. – 2003. – № 3. – С. 45–47.

Поведа, С. Є. «Найрідніші у світі для нас матері» : літературно-музична композиція до Дня матері / С. Є. Поведа // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 4. – С. 53–55.

Пронькина, О. И. Как прекрасно слово «мама» / О. И. Пронькина // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 31–35.

«Пусть всегда будет мама...» : [сценарии разных мероприятий] // Праздник в школе. – 2006. – № 7. – С. 18–97, 116–125.

Пусть всегда будет мама : урок доброты для младших школьников // Библиотека. – 1997. – № 3 . – С. 58–61.

Рибалко, К. Мамина пісня : (сценарій родинного свята) / К. Рибалко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2000. – № 4. – С. 220–225.

Родзевич, А. Мамы разные нужны, мамы всякие важны / А. Родзевич // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 99–106 ; Читаем, учимся, играем. – 2003. – № 10. – С. 22–25.

Савинова, Е. Нет ничего превыше слова – мать! / Е. Савинова // Праздники для всех. – Москва, 2001. – С. 29–36. – (Молодежная естрада ; 2001 ; вып. 2/3).

Садович, Л. Мы будем вечно прославлять ту женщину, чье имя – мать! / Л. Садович // На балу у Золушки / ред.-сост. Л. И. Жук. – Минск, 2001. – С. 20–23. – (Праздник в школе).

«Самая прекрасная из женщин – женщина с ребенком на руках...» // Читаем, учимся, играем. – 2005. – № 9. – С. 4–7.

Самый родной человек // Читаем, учимся, играем. – 2003. – № 12. – С. 33–34.

Самым любимым и родным // Сценарии праздников в начальной и средней школе / авт.-сост. Н. Б. Шешко. – Минск, 2006. – С. 18–35.

Сауко, Т. Н. Малыши встречают «Мамин праздник» : сценарий утренника для детей 2-3 лет / Т. Н. Сауко // Музыкальная палитра. – 2001. – № 1. – С. 25.

Свінцицька, С. Берегині вкраїнського роду / С. Свінцицька // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 39–42.

Сєфєрова, Р. П. Материнські обереги : (сценарій свята) / Р. П. Сєфєрова // Початкова школа. – 1996. – № 3. – С. 30 ; Українська культура. – 1996. – № 2. – С. 32–33.

Скрипник, І. П. Вечір поезії В. А. Симоненка «Лебеді материнства» / І. П. Скрипник // Зарубiжна лiтература в школі. – 2013. – № 3. – С. 36–39.

Солдатские матери : литературно-музыкальный вечер // Праздник в школе. – 2007. – № 2. – С. 115–125.

Стеблянова, Е. В. «Свою маму берегите, дети» : (утренник для учащихся младших классов) / Е. В. Стеблянова // Досуг в школе. – 2005. – № 1. – С. 18–21.

Счастье быть Матерью : литературно-музыкальная композиция // Праздник в школе. – 2007. – № 2. – С. 87–94.

Сьогодні свято! : сценарії свят у початковій школі : посібник для вчителів. Ч. 1 / упоряд. Г. І. Могорита. – Тернопіль, 2001. – С. 39–46.

Тарико, Л. А. «Кто вас в жизни больше любит?» / Л. А. Тарико // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 35–41.

Тимонина, Н. А. Ласково тебя обниму / Н. А. Тимонина // Праздник в школе. – 2009. – № 8. – С. 41–49 ; Читаем, учимся, играем. – 2006. – № 9. – С. 6–8.

Уклін вам, любі наші неньки : сценарій виховного заходу // Позакласний час. – 2009. – № 7/8. – С. 112–114.

Хомін, Н. «Для нас лиш б'ється ночами й днями єдине в світі - серце мами!» : виховний захід - родинне свято Дня Матері / Н. Хомін // Українська мова та література. – 2012. – № 7. – С. 23–26.

Черкашина, А. Маленькая хозяйка большого дома : игровая программа / А. Черкашина // Читаем, учимся, играем. – 2010. – № 8. – С. 8–9.

Шевченко, О. Ти усіх святіша, ненько! : сценарій до Дня матері / О. Шевченко // Позакласний час. – 2010. – № 4. – С. 19–21.

Якушева, В. Цілую матері натруджені руки / В. Якушева // Позакласний час. – 2010. – № 4. – С. 141–144.


* * *

Власова, Н. М. Сценарий совместного развлечения с родителями ко Дню Матери «Хорошо рядом с мамой» для средней группы детского сада [Электронный ресурс] / Н. М. Власова, Т. А. Листова. – Режим доступа: http://vospitatel.com.ua/zaniatia/ scenarii/mama.html. – Загл. с экрана.

Данильчук, Л. Сценарій свята до Дня матері «Матусенько, голубонько, благословенна тричі будь» [Електронний ресурс] / Л. Данильчук. – Режим доступу: http://www.cerkvaimisija.com. ua/index.php/2011-12-12-17-12-27/60-2011-09-26-16-54-26. – Назва з екрана.

День матери [Электронный ресурс] : сценарии, сценки. – Режим доступа: http://www.solnet.ee/ holidays/mother.html#02. – Загл. с экрана.

День матері [Електронний ресурс] : сценарій. – Режим доступу: http://www.testsoch.com/scenarij-den-materi-2/. – Назва з екрана.

День матері [Електронний ресурс] : сценарій свята для дошкільнят. – Режим доступу: http://novyny.ostriv.in.ua/publication/code2C90E1B8DE1D6/list-8A1 ECE 7326. – Назва з екрана.

Зубрей, І. День матері [Електронний ресурс] : сценарій / І. Зубрей. – Режим доступу: http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ridna_mowa_uk/index. php?page=rm26_06. – Назва з екрана.

Качурівська, Л. Мамо рідна, хай святиться ім'я твоє [Електронний ресурс] : сценарій свята Матері / Л. Качурівська. – Режим доступу: http://www.ukrlit.vn.ua/article1/1476.html. – Назва з екрана.

Малюкова, В. Н. Сценарий праздника ко Дню матери : «Моя мама лучше всех!» [Электронный ресурс] / В. Н. Малюкова. – Режим доступу: http://www.uroki.net/scenar/scenar140.htm. – Загл. с экрана.

«Матусю, сонечко моє» [Електронний ресурс] : сценарій свята до Дня матері. – Режим доступу: http://irshavasyt.ucoz. ua/publ/katalog_statej/scenariji/quot_matusju_sonechko_moe_quot_scenarij_svjata_do_dnja_materi/9-1-0-82. – Назва з екрана.

Найсвятіше в світі слово - мати [Електронний ресурс] : сценарій до Дня матері. – Режим доступу: http://dubanevychi.info/?p=1128. – Назва з екрана.

Никулина, С. Всё от матерей [Электронный ресурс] : сценарий вечера отдыха, посвященного Дню матери / С. Никулина. – Режим доступа: http://kitaphane.tatarstan.ru/rus/ciki/dmater.htm. –Загл. с экрана.

Прокопчук, С. Я вдячний Богові за маму [Електронний ресурс] : родинне свято до Дня Матері / С. Прокопчук ; Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина». – Режим доступу: http://osobluvadutuna. org/index.php? ption=com_content&view= article&id=114:ya-vdiachnyi-bohovi-za-mamu& catid=87&Itemid=507. – Назва з екрана.

Рогачева, Л. В. Сценарий праздника, посвященного Дню Матери: «О той, кто дарует нам жизнь и тепло…» [Электронный ресурс] / Л. В. Рогачева. – Режим доступа: http://festival. 1september.ru/articles/211529/. – Загл. с экрана.

Свято матері [Електронний ресурс] : сценарій свята. – Режим доступу: http://pedrada.km.ua/document/svyato-materi-scenariy-svyata.html. – Назва з екрана.

Сомова, С. И. Сценарий праздника «День матери» [Электронный ресурс] / С. И. Сомова. – Режим доступа: http://festival.1september.ru/ articles/607784/. – Загл. с экрана.

Сценарии. День матери для школы [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://scenarii.ru/scenario/index1.php?raz=2& prazd=1127. – Загл. с экрана.

Сценарии ко Дню Матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://pochemu4ka.ru/load/scenarii/scenarii_ko_dnju_ materi/150. – Загл. с экрана.

Сценарии на День матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://pozdravok.ru/scenarii/prazdniki/den-materi// –Загл. с экрана.

Сценарий Дня матери [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.alegri.ru/prazdnik-v-dome/kalendar-prazdnikov/scenarii-dnja-materi.html. – Загл. с экрана.

Сценарий мероприятия «День матери» (подготовительная группа) [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://planetadetstva.net/other/scenarij-meropriyatiya-den-materi-podgotovitelnaya-gruppa.html. – Загл. с экрана.

Сценарий на день матери, проведение праздника [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.nicelady.ru/content/view/2712/ 403/. – Загл. с экрана.

Сценарий праздника «День Матери» [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://doshkolnuk.com/scenarij-prazdnika-5. – Загл. с экрана.

Сценарії до Дня Матері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.kk-kgva.org.ua/ Sviato_materi.html. – Назва з екрана.

Сценарій до свята матері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kyrios.org.ua/literature/stsenariyi/1446-svjato-materi.html. – Назва з екрана.

Сценарій ранку, присвяченого Дню Матері: «Хай буде мама на Землі!» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kuchka.info/stsenarij-ranku-prysvyachenoho-dnyu-materi-haj-bude-mama-na-zemli.html. – Назва з екрана.

Сценарій свята «Хай завжди буде мама!» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://poradumo.pp.ua/scenariyi/856-scenary-koncertu-do-dnya-mater.html. – Назва з екрана.

Сценарій свята матері [Електронний ресурс] : (з досвіду проведення бібліотеками для дітей України) / Тернопільська обласна бібліотека для дітей. – Режим доступу: http://www.odb.te.ua/63/. – Назва з екрана.Зміст


Від укладачів

3

Історія та традиції свята

4

Образ матері у літературі

8

Проза

9

Поезія

10

Образ матері у творах мистецтва

14

Образ матері в скульптурі

20

Сценарії, літературно-музичні композиції

24


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка