Щастя бути разом



Скачати 243.18 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір243.18 Kb.
В’язівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Сценарій

родинного свята

на тему:

«Щастя бути разом»

проведеного у 9 класі
Класний керівник: Цапенко О.І.

Грудень 2013 р.


Тема: Щастя бути разом.

Мета: Виховувати любов і повагу до найближчих і найрідніших людей – батька й матері, бажання допомагати їм, вчити бути чемними, уважними, завжди пам’ятати місце, де народилися, рідну оселю, формувати почуття обов’язку перед батьками, створити у школярів та їхніх батьків позитивний емоційний настрій; сприяти творчому залученню дітей до навчально-виховного процесу та їхніх батьків до загальношкільних справ; розвивати навички колективної роботи; згуртувати шкільний колектив — учнів, батьків, учителів.

Форма проведення : шкільне свято за участі шкільної адміністрації, практичного психолога , соціального педагога та батьків школярів.

Обладнання: квіти, рушники, серветки, народні прислів’я про родину, заголовок великими літерами, повітряні кульки, дитячі малюнки та учнівські твори про сім’ю, комп’ютер, проектор.

Прислів’я:

Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина.

Чоловік у домі — голова, а жінка — душа.

Шануй батька і неньку, буде тобі скрізь гладенько.

Живуть між собою, як риба з водою.

Коли дитину не навчиш у пелюшках, то не навчиш і в подушках.

Де одинець — хазяйству кінець, а де діток сім, там щастя усім.

Матері ні купити, ані заслужити.

На сонці тепло, а біля матері — добре.

Добре в тій родині, де усі єдині.



Хід заходу:

Вчитель:( під пісню «Родина»Н.Яремчука)

Повернімось в дитинства країну,

Хоч на кілька годин, хоч на мить.

Обніміть свою рідну дитину,

З нею в небо у мріях злетіть.

Щоб відчути високе стремління,

Те, що вперше в дитинстві прийшло.

Й почуття чисте, ніжне, дитинне,

Як колись, у дитинстві було.

Повернімось в дитячу країну,

Де колись ми бували дітьми.

Щоб відчути ту радість єдину,

Про яку забуваємо ми.

Щоб побачити диво і казку

У травинці, у квітці, в росі...

І відчути турботу і ласку

У земній благодатній красі.

Три біди є у людини – смерть, старість і поганідіти – говорить українська народна мудрість. “Старістьнеминуча, смерть невблаганна, перед нею не можназачинитидверісвого дому, а відпоганихдітейможнадімзберегти, як відвогню. І цезалежить не тількивідбатьків, а від самих дітей”. (В.О. Сухомлинський).

Шановні гості! Дорогі батьки, наші рідні, вітаємо вас на нашому святі.

Гостей дорогих

Ми вітаємо щиро,

Стрічаємо з хлібом,

Любов’ю і миром!

Запрошуємо на хліб та сіль, на слово щире, на бесіду мудру, на свято родинне.



(Виносять коровай)

Ведуча.

Для гостей відкрита

Хата наша біла,

Тільки б жодна кривда

В неї не забігла.

Ведучий.

На світі білому єдине,

Як і дніпрова течія,

Домашнє вогнище родинне,

Оселя наша і сім’я.

Ведуча.

В щасливі і тяжкі хвилини –

Куди б нам не стелився шлях –

Не згасне вогнище родинне,

В людських запалене очах.

Ведучий.

Родина, дорога родина!

Що може бути краще в світі цім?

Чим більше дорожить людина

За батьківський і материнський дім?

Ведуча.

Що може бути краще за вечерю в домі

За батьківським, міцним столом,

Де в шумнім гомоні і в кожнім слові

Все сповнене любов’ю і добром.

Ведучий.

Де можна більше зачерпнуть любові

Де взяти більше доброти?

Як в материнськім ніжнім слові,

Як з батька щедрої руки.

Ведуча.

Отож зібралися ми нині

На святі нашім гомінкім,

Щоб поклонитись нашим рідним

І побажати щастя їм.

Ведучий. Доброго дня, шановні глядачі! Сьогодні ми скликали усіх членів родин на зустріч «шкільного гніздечка» для розширеної зустрічі.

І щиро вітаємо всіх, хто зібрався в цій залі. А зібралися ми тут для того, щоб краще пізнати одне одного, відпочити, пожартувати, позмагатися.



Ведуча. Наше свято відкриває директор школи- Людмила Миколаївна Пилінко.

Ведучий. Слово для привітання надається заступнику директора з виховної роботи Саранцевій Наталії Вікторівні.

Ведучий. Кожному з нас близькі та дорогі слова «дім», «сім’я», «діти». Ці знайомі та надійні слова випромінюють світло й тепло, дарують відчуття надійності. Іще наші предки вбачали в сім’ї найважливішу та незамінну умову життя кожної людини, духовне та моральне підґрунтя для розвитку особистості.

Ведучий. Традиційна українська родина була великою: під одним дахом жило декілька сімей або декілька поколінь. Я хочу назвати сім’ю, у якій троє дітей і дружно живуть три покоління. Також три покоління мешкають під одним дахом ще в декількох родинах. Батьки виховували своїх дітей на власному прикладі.

Пісня «Одна калина»

Ведуча.

Хліб ясниться в хаті.

Сяють очі щирі,

Щоб жилось по правді,

Щоб жилось у мирі!

Ведучий.

Дозвольте сьогодні усім побажати

Багато хороших і сонячних днів.

Дідусям і татам,

Бабусям і мамам,

Сестричкам з братами

Палкий наш привіт.

Ведуча.

Сім’я – цепристань і гавань,

Сюди повертаймось знов і знов

Із мандрів далеких і плавань-

Тут вічно панує любов.

Ведучий.

Тебе тут завжди пам’ятають,

Куди б ти не їхав, не йшов,

На тебе постійно чекають:

Увага, турбота, любов.

Ведуча.

Сімейний вогонь палає,

Теплом заповнивши дім.

Хай тато маму кохає,

Хай щастя не зраджує їм.

Ведучий.

Сім’я – щозначить це, то кожен знає,

Хто зріс в сім’ї і хто сім’ю сам має.

І хоч як не приховуй, не таї:

Залежить наше щастя від сім’ї.

Якщо міцніє хоч одна родина-

Міцною стане й наша Україна.

Ведуча.

Прекрасно, коли в сім’ї панують мир і злагода, взаєморозуміння, повага, кохання, вірність, теплота, затишок. Через сім’ю ми – діти, виходимо в суспільство. В сім’ї нам вручають естафету досвіду поколінь, котру ми повинні нести далі, щоб передати її своїм дітям і тим самим майбутньому. Ми сподобляємося дорослим, копіюємо їх, орієнтуємося на їх поведінку. Тому не дарма в народі кажуть: «Від доброго дерева добрий пагінець одійде, од добрих батька й матері піде й добра дитина».



Діти по черзі.

- Я люблю своїхбатьківза те, що вони прикладають всі старання, щоб я росла вихованою, привчаютьпрацювати. Я своїхбатьківшаную.

- Мене батьки вчать добра, безмежнолюблять і допомагають у навчанні.

- Я люблю свою маму за те, що вона добра, лагідна, смачнуїжуготує, а татовчитьмайструвати.

- Люблю маму за її ласку і смачнуїжу. Тата – бодопомагає у навчанні.

- Я люблю батьківза те, що вони ласкаві, вміютьпроститимоїпровини, працьовиті і дбайливі.

- Мама вчить мене, акуратності, тато – спритностіуроботі. Батьки хочуть, щоб я булащаслива й вихована.

Всі разом: Всі дітихочуть бути схожі на своїхбатьків.

Ведучий. Батько і мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Вмій поважати працю своїх батьків. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною – то велике горе для них. По – справжньому їх любити – означає приносити в дім мир і спокій.

Ведуча. Головою кожної сім’ї є батько. Батько – захисникроду, народу, годувальник сім’ї. Батькове слово – закон. Споконвіку сини слухалися батька, брали з нього приклад.

Ведучий. Слово “чоловік” можна розділити на “чоло віку”, отже, звідси й така висока відповідальність. Батько повинен був уміти робити все і вчити синів. Батько виконував роль домашнього священика, виконуючи всі необхідні ритуали.

Ведуча. Йому - годувальнику, належала найперша і найсмачніша ложка страви в домі. Батько був і суддею в жіночих конфліктах. І звичайно, кожна жінка мріяла мати чоловіка розумного, працьовитого, рішучого, а, головне, непитущого.

Ведучий. Існує легенда: колись давно спитали у батька такої благословенної сім’ї, як він гарно зумів виховати аж 12 своїх дітей, то він відповів: “А я ніяк їх не виховував. Я робив, а вони коло мене, я жив, а вони коло мене”. Отже, діти навчаються на прикладах батьків. Тому батьки повинні бути гідним прикладом для своїх дітей.

Ведуча. Шануй батька свого і матір свою, щоб добре було тобі та щоб довголітнім ти був на землі – так велить книга – Біблія. Майже три з половиною тисячі років тому на кам’яних таблицях, які отримав пророк Мойсей від Бога на горі Сінай, були вирізьблені ці слова.

Учень.Бажаю, тату, вам сто літ прожити

Без сліз, без горя, без журби!

Щоб щастя, радість і здоров’я ,

Лишались з вами назавжди



Учень.Дорогий мій, рідненький тату!

З роси, з води – на добру сотню літ

Людського щастя, благ людських по вінця.

Здоров’я вам міцного , як граніт ,

Щоб теплих весен сонячні промінця

Будили в серці ніжні почуття.

Щоб не торкалась скронь зими пороша,

Щоб Ви пройшли через усе життя,

Такі як є – привітні і хороші.

Ведучий. Шановні батьки, вам даруємо пісню «Українська родина.» .

Отже, перевіримо, які в нас татусі й що вони вміють.



Оголошую конкурс: хто з татусів зробить швидше і краще за інших… мітлу. А поки чоловіки працюють, наші дівчатка продемонструють, що вони знають про вміння своїх батьків.(Опитування)

А зараз наші тата запросять мам на вальс.



Батьки парами танцюють вальс.

Ведуча.

Душею кожної сім’ї є мама. Мама – скільки в цьому слові ніжності, світла, довіри. Мама – це життя. Шановні наші мами, ви – невичерпне джерело нашої сили, любові. І як ми буваємо невдячні за вашу ласку і доброту.



Ведучий:

Любі матусі, для вас звучить ця пісня «Батько і мати»,.

Ведуча:

Ми любимо вас, кохані мами й тати.

Ми вам бажаємо здоров’ячкабагато,

Ми хочемо, щоб завжди ви раділи,

І щоб в житті ніколи не хворіли.

Ведучий:

Хай Бог охороняє вас від злого,

Хай світить сонце і колосяться жита,

Щоб ви були щасливі і здорові

На многії і многії літа.

Любі батьки! Усі ви були школярами і знаєте, які цікаві пригоди траплялися з вами, а тепер і з вашими дітьми. Подивіться на сценки із шкільного і домашнього життя у виконання ваших дітей.



Сценка.

Закортіло татусеві перевірить сина

І дізнатись, як встигає у школі дитина.

- Що стоїш? Чого боїшся підійти до мене?

Дай–но мені свої зошити і неси щоденник.

Подививсь у зошити що й казать не знає:

Одна двійка з-за другої звідти виглядає.

Подивився у щоденник і в наступ на сина:

- Та у тебе тут із співів добре і відмінно.

- Ах ти, - кричить, - лобуряко, і паска знімає.

-У зошитах повно двійок, а він ще й співає.

Сценка

- Ой, кумо, зима буде люта –люта!

-Невже?

- Страшні морози будуть



- Та ну?

- Так буде холодно – холодно!

- А ти звідки знаєш?

- А в мене теплої шуби нема.



Сценка.

- Чого ти так швидко їси шоколадку? Чи забула, що в тебе є братик?

- Ні, мамо, не забула, тому й спішу.

Сценка.

- Ти, Петре, сам горіхи поїв, чи поділився з сестричкою?

- А сім на два не ділиться.

Сценка.

- Рятуйте! Рятуйте! Вовк! Вовк!

- Де?

- Там! Там! На дереві нявкає.



Сценка.

- Твій синок,-

Сусідка скрушно

Скаржиться Олені,-

Обірвав у мене груші,

А вони ж зелені!

- Ох і лобур!

Ну й дитина!

Лає сина мати.

- Що за капосний хлопчина!

Міг же й почекати.

Сценка.

Мамо, а хіба справедливо людину карати за те, чого вона не зробила?

-Звичайно, ні!

-А вчитель покарав мене за вправу, якої я не виконала.



Виступ учнів

1. Батьки і діти! Діти і батьки!

Нерозділиме і довічне коло.

Ми засіваємо життєве поле

І не на день майбутній – навіки!

2. Між нас не ляжуть вирвами роки,

Бо наша кров пульсує в нашій долі!

Батьки і діти... Діти і батьки,

Нам нічого ділить на спільнім полі!

3.Усе в житті міняється і тане

Усе мина, відходить у віки

Лиш батьківська любов ніколи не зів’яне,

Лиш татові слова зі мною назавжди.

4.Усе, що є в житті, то долі повеління,

А все, що є в мені, то батькове учіння,

Від батька в мене -і вдача, і терпіння,

І розум, батьку мій, - це теж твоє коріння.

5.Люблю усе живе, що квітне і буяє,

Це батьку, мабуть, я також від тебе маю.

Ти передав мені усе, що сам умієш,

І наділив мене усім, чим володієш.

6.Твоє добро святе і людяність велика,

І відданість землі і совість у душі –

За все, що маєш ти, тебе я поважаю,

І голову свою в уклін тобі схиляю.

7.Дарунків, золота не маю.

Щоб Вам до ніг зложити.

Однак тут сміло присягаю,

Що доки тільки буду жити,

Любов свого палкого серця,

Вам віддаю, мої рідненькі!

8.Люблю я вас, рідненький тато,

Бажаю вам здоров’ячка багато,

І хочу, я щоб ви завжди раділи

І щоб в житті ніколи не хворіли.

9.Хай бог охороняє вас від злого,

Хай сяє сонце і цвітуть жита,

Щоб ви були щасливі і здорові

На довгії і довгії літа.

10.Хай господь дарує з неба

Вам щасливії літа,

Щоб наповнювало завжди

Чашу радощів життя.

11.Найщиріші побажання

Ми шлемо усім батькам,

Щоб у злагоді і мирі

Ще сто літ прожити вам.

Ви знаєте, що багато наших мам вміють швидко говорити — цього вимагає їхній імідж. Отже, конкурс скоромовок для мам: «Їхав Прокіп з Прокопихою і забалакались про горшки, про миски і про покришки».



Проводиться конкурс скоромовок. Переможці отримують символічні призи.

Ведуча:

Про сім’ю ми вже з’ясували. А от що таке родина? Родина це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, школа і всі односельчани, весь народ. Ми з вами український народ, який складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих.

Розвиток дитини починається зі звуків маминої колискової, бабусиних казок. І стільки діти їх навчилися від батьків і від вчителів, що спробуйте тепер ви відгадати, з якої казки цей герой. Отже, конкурс!

Учні по черзі зображують казкових персонажів, а батьки відгадують героя, якого представляє їхня дитина

Ведучий:

Потрібно вивчати, шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми частина всього цього нам рідного й близького. Могутність і слава нашої України залежить від кожної сім’ї, бо сім’я – це велика цінність країни.



Ведуча:

На землі великій

Є країна –

Гарна, неповторна,

Красна, як калина.

І живуть там люди

Добрі, працьовиті.

І скажу до речі -

Ще й талановиті.

Анекдоти

-Тату, а ти в школі вчився???

-Учився Сергійку!!!

-А то правда тату, що ти був одержав двійку???

-Було таке траплялося!!!

Малий засміявся.......

-ги-и-и, значить мама правду каже, що я в тебе вдався!!!!

* * *


- Сучасна молодь в нашій школі жахливо вдягається! Наприклад, от цей хлопець

- Це – моя дочка

- Пробачте, я не знав, що ви – її батько

- Я не батько, я – мати.

* * *

Учитель сказав своїм учням, що ставитиме запитання. Хто відповість на перше запитання, на друге відповідати не буде.



- Перше запитання : скільки волосин у пуделя ?

Один учень підняв руку і сказав :

- Двадцять сім тисяч чотириста дев'яносто сім.

- Звідки ти це знаєш ?

- Це вже друге запитання, на яке я відповідати не повинен.

* * *


У твоєму віці Наполеон був найкращим учнем у класі, - докоряє батько синові.

- А втвоєму він вже був імператором!- відповів син.

* * *

Батько та мати поїхали з дому, а Данилко залишився на господарстві, до школи не пішов. Раптом телефонний дзвінок. Данилко впізнав по голосу свою вчительку.



- Чому сьогодні Данилко не прийшов до школи?

- Бо захворів.

- А хто це розмовляє зі мною?

- Мій тато.

* * *

Петрик одержав у школі двійку. Батько запитує його:



- Як справи, Петрику?

- З батьком двієчника- не розмовляю

* * *

- Мамо, я більше до школи не піду: знову Глушко буде ставити підніжки і гасати коридорами, Дубчак петардами стріляти, а Цибульський ще взимку так сніжкою в око заліпив!..



- Треба, синку, треба,- відказує мати,- ти ж директор.

* * *


- Мамо, чому всі називають мене неуважним?

- Хлопчику, іди звідси, ти в сусідньому під'їзді живеш, я не твоя мама.

* * *

- Тату, ти мабуть сподобався моїй класній керівниці.



- Чому ти так вважаєш?

- Бо ти на тому тижні вже ходив до школи, а вона знову сказала, щоб завтра без тебе я не приходив.

* * *

Батько до дітей:



- Хто був у цьому році найчемніший і робив усе, що казала мамця?

- Ти, татку!

* * *

- Чи зрозуміли ви мене?- запитав учитель в кінці уроку.



- Зрозуміли!

- То хто наведе приклад з префіксом "пре"?

- Поїзд пре, - відповів один з учнів.

* * *


Хлопчик у магазині канцтоварів:

- У вас є зошити в кружечок?

- ???

- А клей для першого класу?



- Такого не буває!

Хтось із черги не витримує:

- Малий, не мороч продавцю голову. А до речі, у вас є глобус Львова?

Дуже просто

- От бачиш, і тато може тебе помити, а ти думав, що без мами ми не обійдемося.

- Так, звичайно, тільки мама завжди перед тим, як мити, знімає з мене чобітки.

Соромно

- Оксано, ти знову дітей в село везеш?

- Так, соромно до батьків з пустими руками їхати.

* * *


На занятті з фізкультури, щоб діти крокували в ногу, вчитель час від часу повторює:

- Лівою! Лівою!

Маленький Миколка здивовано запитує:

- А що робити правою?

ХИТРИЙ "ЗООЛОГ"

Вчитель:


- Скільки живе заєць? Учень:

- Поки його не застрелять.

НАВЧИЛА

Бабуся вчить трирічну онуку відрізняти кольори.

- Якого кольору ця книга? - запитує вона дівчинку.

- Зеленого.

- Правильно. А плаття у тебе яке?

- Нове...

ВІДВЕРТА ВІДПОВІДЬ

- Васильку, коли ти, нарешті, виправиш свою погану оцінку? - запитала мама.

- У щоденнику я уже виправив. А в класнім журналі не можу: його ховають в учительській.

ПОГАНІ УМОВИ

Школяр на уроці то дрімає, то позіхає.

Підходить до нього вчитель:

- Грицю, знову спиш на уроці?

- Хіба тут виспишся? Одна мука! А ще кажуть, що у нашій школі чудові умови.

* * *

- Скільки учнів у вашому класі?



- З учителькою - тридцять п'ять.

- Отже, без неї тридцять чотири!

- Е, ні! Без учительки в класі не залишиться жодної душі!

ЧЕМНИЙ-НЕЧЕМНИЙ

Мама:

- Васильку, будь чемний, бо сьогодні день твого Ангела!



Василько:

- А коли я нечемний, тоді день мого Чортика?

ЩЕ СПИТЬ

Батько будить малого сина:

- Синку! Вставай, до школи пора.

- Не хочу! - відповідає той спросоння.

- Вставай! Невже у тебе немає сили волі?

- Є, - каже малий, - але вона ще спить.



Учитель: Шановні гості. Пора нам ближче познайомитися. Знайомство проведемо у такий спосіб: кожна родина, а можливо, і кілька родин разом, об’єднавшись, підготують і виконають свій художній номер. Це може бути гумореска, вірш, пісня, навіть танець.

Ведуча:

Готуючись до сьогоднішнього свята було проведено конкурс творчих проектів:



«Рідна домівка,

Рідна сім’я,

Тут виростає

Доля моя».

Ведучий:

Сьогодні відбудеться презентація ваших робіт і нагородження переможців конкурсу.



Ведуча:

До слова запрошується директор школи………………………



Ведучий:

Одна батьківщина і двох не буває.

Місця, де родився, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

Ведуча:

Дійсно, забувати свою сім’ю, свою домівку не можна. Недарма існує безліч прислів’їв та приказок про родинністосунки. Послухайте деякі з них:



Ведучий:

Яке дерево, такі в нього квіточки.

Які батьки, такі й діточки.

Ведуча:

Який кущ, така калина.

Яка мати, така й дитина.

Ведучий:

Який дуб, такий син.

Який батько, такий син.

Ведуча:

Нащо ліпший клад, коли в сім’ї лад.



Ведучий:

Нема того краму, щоб купити маму.



Ведуча:

Добрі діти – батькам вінець, а злі діти – батькам кінець.



Ведучий:

Мати одною рукою б’є, а другою гладить.



Ведуча:

У кого є ненька, у того й голівка гладенька.



Ведучий:

Шануй батька й неньку, то буде тобі скрізь гладенько.



Слово надається практичному психологу Оксані Гергівні і соціальному педагогу Інні Петрівні.

Вчитель.«Яке дерево — такі квіти, які батьки — такі й діти» — кажуть у народі. А діти в нас щиросердні, працьовиті, талановиті, отже, і батьки теж. А як же діти уявляють собі сім’ю?

Оголошуємо конкурс: «Чи знаєте ви одне одного?»

Я ставлю запитання — спочатку для батьків (дружина пише, а чоловік відповідає вголос), потім — для дітей і батьків (батьки пишуть, а діти відповідають вголос).



Запитання до конкурсу (для батьків)

Сім’я № 1. Скільки років Ви вже разом?

Сім’я № 2 Коли день народження у Вашої тещі?

Сім’я № 3. Якби Ваша дружина виграла в лотерею, то вона купила б:

а) корову;

б) нову шубу;

в) інше (написати що).

Сім’я № 4. Яким квітам віддає перевагу Ваша дружина?

Сім’я № 5. У якій сукні була Ваша дружина під час першої зустрічі?

Сім’я № 6. Яку страву Ваша дружина готує найкраще?

Сім’я № 7. Скільки у Вашому господарстві курей?

Сім’я № 8. Назвіть по черзі дні народження Ваших дітей.

Сім’я № 9. Яку річ у Вашій родині вважають найціннішою?

Сім’я № 10. Чи задоволена Вами Ваша дружина?

Сім’я № 11. Якою була погода в день Вашого весілля?

Сім’я № 12. Назвіть найулюбленішу пісню своєї дружини.

Сім’я № 13. Уявіть ситуацію: Ви прийшли додому раніше за дружину, усе прибрали, наварили їсти, випрали та випрасували одяг. І ось повертається з роботи Ваша дружина. Що вона зробить:

а) здивується;

б) нічого не помітить, бо так буває щоразу;

в) інший варіант (який?).



Запитання до конкурсу (для дітей)

Дочці. Якими інструментами твій татусь дорожить найбільше?

Сину. Коли день народження у твоєї мами?

Дочці. Коли і де ви були разом усією родиною?

Сину. Яким квітам віддає перевагу твоя матуся?

Дочці. Назви найулюбленішу книгу та кінострічку твого татуся.

Сину. Що тобі слід зробити, щоб твоя матуся радо посміхнулася?

Ведучий. Як добре знають звички та інтереси одне одного, які обізнані щодо родинних пам’ятних дат наших батьків і дітей! Молодці!

Тепер і погратися можна, правда? Любите гратися? Ну, тоді проведемо таку родинну гру. Виходять три сім’ї. Мама, тато і їхня дитина. Уявіть, що ви на березі швидкого струмка у горах. Там ви відпочивали, розважались. Але пройшла злива, і струмок з кожною хвилиною стає глибшим і ширшим, а вам треба перейти на інший бік, щоб вас не змила вода. Покажіть, як ви це зробите. А вода вже глибока, дружина боїться, а дитина плавати не вміє...



Тати вирішують це завдання кожен по-своєму.

Ведуча:У мене інша гра. Кожен тато і мама знає, мабуть, про що мріє їхня дитина. Тому виходить тато або мама з дитиною. Сідають обоє на стільці, спинами один до одного. На листочках однакового кольору для кожної родини пишуть мрію: дитина пише свою, а мама або тато пише те, про що думає, що мріє його дитина. (Пишуть, а потім здають листочки вчителю, який читає мрію дитини і батьків.)

Вчитель:Проведемо гру:«Впізнатипісню».

Фонограмипісень

1 «Розпрягайте, хлопці коней»

2 «Чорнобривці»

3 «Пісня про рушник»

4 «Києвемій»

5. «Два кольори»

6. «Червона рута»

7. «Чортополох»

8. «Калина»



Вчитель:А зараз проведемо грудля батьків і матусь „Ерудит”.Перемагаєта родина,яка найбільше дастьправильнихвідповідей.

1.Номер служби «швидкоїдопомоги». (103).

2.Після чогопроводятьдемеркурізацію? (Після розливу ртуті).

3.Повторіть девіз МНС. (Запобігти.Врятувати. Допомогти).

4.Різке нервовенапруженняорганізму, щоможевикликатирізноманітнінегативнінаслідки, аж до онкологічнихзахворювань. (Стрес).

5.Ліки, щовбиваютьбактерії. (Антибіотики).

6. Скільки чудес світу? (7)

7. НайвищапірамідаСтародавньогоЄгипту? (Хеопса)

8. В якійкраїнібере початок шовковий шлях? (Китай)

9. Яку гру в СтародавнійІндіїназивалигроюцарів? (Шахи)

10. Де народилисяарабськіцифри? (в Індії)

11. Щоозначаєвислів „Ахіллесовап’ята”? (Вразливий)

12. Скількиподвигівздійснив Геракл? (12)

13. Кримінальнавідповідальність з якого віку? (З 14 років).

14. Які птахи врятували Рим? (Гуси)

15. ХтовигодувавзасновниківРиму Рема і Ромула? (Вовчиця)

16. Якітваринисплять з відкритимиочима? (Риби і змії)

17. За назвою якого дерева названо місяць року? (Липа – липень)

18. Назвітьнайбільшутварину на землі? (Синій кит – 39 м)

19. Кудизайцюлегшебігати – вгоручи вниз? (В гору, бопередні ноги коротші)

20. Хто Спить головою вниз? (Летючімиші)

21. Яку тварину в Індіївважаютьсвященною? (Корову)

22. Велика хижаморськариба? (Акула)

23. Якщоскладете 21-у, 18-у, 17-у літери азбуки, то отримаєтеназвупоемиТ.Г.Шевченка. Яка це поема? (Сон)

24. Як називається заключначастинахудожньоготворучипевногойогорозділу? (Кінцівка)

25. Як називається невелика стаття у періодичнійчистіннійпресі? (Замітка)

26. Основний закон нашоїдержави? (Конституція)

Конкурс .Зараз батьки і діти будуть знову гратися. До столів виходять один з батьків і його дитина. На 3-х столах лежать пелюсточки квітів. На кожній пелюсточці написане одне слово. З них треба скласти квіточку так, щоб прочитати народне прислів’я. Хто перший впорається з завданням, той і переможець. (Нащо ліпший клад, як в родині лад. Годуй діда на печі, бо і сам там будеш. Матері усіх дітей жаль, хоч найбільшого, хоч найменшого.)

А зараз погляньте на монітор, де ви впізнаєте кожен свою домівку, свою рідну хату де проживаєте ви, де зростають ваші діти, де старіють ваші батьки.

Під пісню «Хата моя біла хата» показ презентації .

В - а:

Шановні батьки, дорогі наші діти, настав час прощатися з вами.



В - й:

Як мало людині для щастя потрібно.

Відчути, що поруч є спільник думок,

І дякую долі завжди принагідно,

Що наші серця плетуть сімейний вінок.

В - а:

Хай щастя поселиться у Ваших родинах,

Хай діти сміються у вашій хатині,

Хай голуб голубку кохає й шанує,

Повага та спокій повсюди панує.

В - й:

На останок побажаєм:

Всю рідню свою велику

Ви не забувайте.

Повсякчас своїм теплом

Щиро зігрівайте!



В - а:

Від цієї теплоти

Стане більше доброти.

А від усмішок ласкавих

Стане в світі менше зла.

В - й:

Вам бажаю всім добра,

Щоб у кожнім добрім ділі

Досягнуть зуміли цілі

Хай вам Бог допомога!

В - а:

Хай біда і горе минають ваш дім,

Доброго здоров’я зичимо усім!

В - й:

Звучить пісня «Хай в нас і в вас все буде гаразд».

В - а:

Наше свято підходить до завершення.



Разом:

Провели його учні 9 класу:



В - й:

Ведуча -


Вікторія Цапенко,

В - а:

Та ведучий -Олександр Кошеленко.



В - й:

Над його створенням працювали:

Цапенко О.І.- наш класний керівник та учні нашого 9 класу.

В - а:

Музичне оформлення та концертна програма підготовлені вчителем музики та співів Ляш М.П.



В - а:

Спонсорську допомогу надали: батьківський комітет та …….



Вчитель.Під пісню «Українська родина»

І ось завершилось наше родинне свято.

Ми від душі повеселились всі.

Тож дай вам бог добра і сил багато,

Щоб сонце піднімалося в росі,

Щоб зігрівало вас тепло і ласка,

А доброта всіх пригортала вас.

Й життя хай буде, ніби добра казка.

Живіть усі щасливо! В добрий час.

Шановні гості, батьки, друзі! Ваші дружні оплески всім!

Ми щиро дякує за радість зустрічі, за приємні хвилини відпочинку, за ваші теплі оплески.

Спасибі вам, добрі люди , за участь у нашому святі.



До нових зустрічей.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка