«Шкідливість алкогольного впливу»Скачати 74.38 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір74.38 Kb.

Виховна бесіда

з учнями 10-го класу на тему:


«Шкідливість алкогольного впливу»
1. Тема виховного заходу: «Шкідливість алкогольного впливу».
Вибір даної теми обумовлений тим, що з погіршенням економічної стабільності в нашій державі багато людей починають шукати «порятунку» вдаючись до зловживання алкоголем, особливо важка ситуація з дитячим алкоголізмом, тому даний захід покликаний на роз’яснення учням всіх тих прихованих загроз, які містить у собі надмірне зловживання алкоголю; пропаганда здорового способу життя.

2. Виховні цілі:

1) виховувати в учнів прагнення до здорового способу життя;

2) виховувати в учнів розуміння того, що причиною багатьох злочинів є надмірне вживання алкоголю;

3) виховувати в учнів прагнення до оздоровлення нашої нації;

4) профілактика алкогольної залежності серед учнів школи.

Освітньо-розвиваючі цілі:


  1. надання учням більш розширених знань про шкідливість  алкоголю;

  2. донесення до свідомості учнів того, що підліток у стані алкогольного сп’яніння несе пряму загрозу собі та оточуючим;

  3. розвивати в учнів відповідальність за свої дії та вчинки;

  4. Розвивати в учнів турботу про своє здоров’я та здоров’я своїх майбутніх нащадків.


3. План виховного заходу

Вступ


1.       Наслідки погіршення економічної ситуації в Україні.

2.       Зниження фізичних можливостей після вживання алкоголю.

3.       Захворювання, які виникають на грунті алкоголізму.

4.       Злочини, які скоєні у стані алкогольного сп’яніння.

5.       Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

6.       Гумореска «Кумів реактор».

Висновки

Вступ
Більшість підлітків вважає, що достатньо знає про шкідливість алкоголю та його згубної дії на організм, але для більшістю сприймає це як черговий міф від дорослих, а ще дехто вважає, що сам знає де і скільки потрібно пити. Основна мета заходу – це не заборона вживати алкоголь як такий, а – розуміння вами, учнями, різниці між словами «вживати» і «зловживати». Адже дослідження показали, що серед населення України приблизно вдвічі збільшилося захворювань на алкоголізм. Лише вісім відсотків громадян ведуть тверезий спосіб життя, 30% - п'ють в міру (а міра, як відомо, в кожного своя), 40 відсотків - п'яниці, 22% - алкоголіки. В чому причини такої ситуації?

1. Наслідки погіршення економічної ситуації в Україні.

Кожен має пам’ятати, що здоровий спосіб життя людини - основа життєдіяльності нації і держави. На жаль, починаючи з 80-х років, в умовах соціалістичної, екологічної та економічної кризи, виродження нації набуло обвального характеру. Сьогодні в багатьох областях України смертність удвічі, а то і вчетверо перевищує народжуваність. Щороку населення в країні зменшується майже на 500 тисяч чоловік, а тому ООН віднесла Україну до держав, що вимирають. Ці сумні цифри зумовлені ще й недбайливим ставленням людей до свого здоров'я. Учені дослідили, що воно на 51 відсоток залежить від способу життя. Не знаходячи можливості реалізувати свій потенціал, людина починає втрачати віру в майбутнє, віру в свої сили. Ми знаємо багато прикладів того, як подібні причини призводили до того, що людина «опустилася на дно». 

Свій вклад у руйнацію суспільства додає ще й реклама. У всіх цивілізованих країнах світу законами заборонено рекламу алкоголю і тютюнових виробів. В Україні, навпаки, найпривабливішою є реклама алкогольних напоїв і цигарок: "Довершений смак", "Відчуй адреналін", "Створює неповторний настрій" тощо. Найбагатші фірми по виробництву алкогольних виробів обклеїли столицю та інші міста рекламою, в якій різні призи, а щороку — імпортні автомобілі. І це ще більше зацікавлює зібрати якомога більше різноманітних етикеток, кришечок і т.д., а разом з цим, і вжити дану продукцію.

2. Зниження фізичних можливостей після вживання алкоголю.

Алкоголь – це наркотична отрута, котра діє на центральну нервову систему, в результаті чого гальмівні процеси в корі головного мозку слабшають, у людини різко знижується контроль за власною поведінкою.


Після склянки вина 15-градусної міцності швидкість читання знижується на 22%, також різко знижується засвоєння прочитаного.

1 літр пива, випитий бігунами та плавцями перед стартом, призвів до того, що їх швидкість зменшилася на 20%.

100 грамів горілки погіршили спортивні результати у гребців на каное та байдарках на 20-30%.

За останні роки вчені звертають особливу увагу на різну реакцію організму різних людей одного й того ж віку, росту та маси тіла на вживання однакової дози спиртного. При абсолютно рівних умовах (вік, ріст, маса тіла людини, однакова кількість та вид з’їденої їжі) час проникнення спирту в кров у різних людей різна. Тому не варто оцінювати «можливості» свого організму за даними критеріями.

Випиті спиртні напої діють і на інші дні після вживання. Встановлено, що в крові алкоголь міститься недовго. Але має властивість накопичуватися і затримуватися в мозку, серці, печінці, протягом 28 годин, а інколи - до 15 днів. При повторних випивках алкоголь у цих органах затримується довше і викликає різні хворобливі зміни.

3. Захворювання, які виникають на грунті алкоголізму.

Алкоголь, як вже зазначалося вище, чинить негативний вплив майже на всі життєво важливі органи та системи: при тривалому вживанні алкоголю вражається печінка; виникають запальні процеси  у шлунці (гастрит), які потім можуть перейти в виразку шлунка; алкоголь призводить до зниження рівня вітамінів та мінеральних солей в організмі, що в свою чергу сприяє виникненню цілого ряду інших захворювань.

В осіб, які надміру захоплюються алкоголем, захворювання сердечно-судинної системи виникають в 2 рази частіше, органів шлунково-кишкового тракту – в 18 разів, органів дихання – в 4 рази частіше, ніж в непитущих. 
Пристрасть до спиртних напоїв перестала бути "привілеєм" чоловічої статі. В деяких дівчат виникає нестримне прагнення до рівності, самоствердження, і вони починають випивати при будь-якій нагоді. Але алкоголь дуже негативно впливає на статеву функцію як чоловіка, так і жінки. Зловживання алкоголем приводить до зміни генеративних властивостей статевих клітин, що може вплинути на нащадків. Відомо, що в алкоголіків часто народжуються неповноцінні діти.

Дослідження свідчать, що після народження у всіх були ті чи інші відхилення: розумова відсталість, дефекти розвитку кісткової системи, епілепсія, вроджені вади серця тощо. Для алкогольної хвороби характерні зміни в психіці людини. Підлітки, що вживають алкоголь, стають роздратованими, нетерплячими, грубими. Коло їхніх інтересів звужується, понижується вимогливість до себе, втрачається цікавість до навчання. Збіднюється запас знань, розсіюється увага, погіршується пам'ять, понижується кмітливість. У стані сп'яніння юнаки і дівчата легко вступають у випадкові статеві стосунки. У тих, хто вживає алкоголь постійно, приблизно в 14-20 відсотків випадках виникають алкогольні психози. 


Про те, що алкоголь негативно впливає на нащадків відомо з давніх часів. Ще Плутарх писав: "П'яниці народжуються від п'яниць". Не випадково закони давнього Риму забороняли молодим людям до 30 років вживати алкогольні напої. Також був виданий закон, який забороняв молодятам в день весілля пити вино. Аналогічні заборони були і в давній Русі. 

Молодим людям, які створюватимуть сім'ю і народжуватимуть дітей, треба пам'ятати: здоров'я майбутньої дитини на 17-20 відсотків залежить від спадковості, яку вона отримає від своїх батьків, на 20 відсотків - від стану навколишнього середовища і лише на 8-9 - від системи охорони здоров'я. Тому, щоб бути здоровою і народити здорових дітей, кожна молода людина повинна пізнати насамперед саму себе, знати особливості людського організму, основні засоби запобігання різним захворюванням, вести здоровий спосіб життя.4. Злочини, які скоєні у стані алкогольного сп’яніння. 

30-40% усіх злочинів скоєні у стані алкогольного сп’яніння.


Що таке алкоголізм - знає кожний. Але не всі повністю розуміють, як він шкодить здоров'ю людини, особливо організмові, який росте. У підлітків вживання навіть невеликої дози алкогольних напоїв може викликати помітне сп'яніння з грубими порушеннями поведінки. В такому стані вони легко потрапляють у конфліктні ситуації, отримують важкі травми, здійснюють правопорушення. Організм підлітків звикає до алкоголю у два - чотири рази швидше, ніж дорослих. Здебільшого молодь тягнеться до чарки через сімейні конфлікти, тривалі, психічні травми, погану успішність у школі, бездіяльність, часте перебування в колі дорослих, що п'ють. 
В стані алкогольного сп’яніння скоюються і вуличні бійки, і крадіжки, і вбивства… Цей список можна продовжувати. А скільки дорожньо-транспортних пригод стається з вини нетверезих водіїв або пішоходів? Можна тільки уявити, яке полегшення б відчули органи внутрішніх справ, якби «зникли» і ніколи більше не з’являлися на полицях справи, у яких причиною злочину була горілка.

5. Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я зазначається, що понад 750 тисяч чоловік щорічно помирають від вживання алкоголю, а кожен рік в Україні від алкогольної інтоксикації гине від 7,5 до 9 тисяч чоловік. Всі ці цифри є наслідки роботи алкоголю. Сьогодні в Україні на офіційному обліку перебуває понад 14 тисяч дітей-алкоголіків. Ще в 1989 році таких випадків зафіксовано не було. Алкоголізм в Україні помолодшав. Тепер за допомогою до наркологічних диспансерів звертаються юнаки і дівчата, яким або має бути 18 років, або уже є 18.

6. Гумореска «Кумів реактор».
Докотилася до кума новина – 
Що вино робити можна з кавуна!
Кум страшенно нетерплячий чоловік, 
Він одразу ж кавуняру приволік.
Вставив трубку з очерету під ребро
Пачку дріжджів затаскав йому в нутро, 
Намішав цементу, глини, кізяків
І обмазав кавуна з усіх боків.
Мідним дротом те страхіття обмотав
І на піч його сушитися поклав.
Як нагрівся кавуняра уночі – 
Зашумів немов реактор на печі.
Тут у кума і з’явився мудрий план:
Вмонтувати у реактор мідний кран,
Щоб під тиском в кілька сотень атмосфер
З нього гнало різні вина і лікер.
Чую, кум мій барабанить у вікно – 
Йдем до мене пити марочне вино!
Тягне в хату і показує мені
Кавуняру, що лежить на черені.
Дріжджів, каже, я напхав йому в нутро
Там напевно розчепилося ядро!
Не кавун це вже у мене, не балон,
А заряд на кілька тисяч мегатонн!
Тільки атом служить миру, не війні, 
Він вино для мене чавить в кавуні.
А реактор в цю хвилину як рвоне!
Оглушило, ошелешело мене.
Прокидаюсь – бачу хати вже нема,
Піч стоїть посеред дворища сама,
Кум сидить на клуні наче птах – 
Весь у сажі, вся сорочка у дірках.
Переляканий, страшний як сатана,
Ще й контужений осколком кавуна.
На подвір’ї тільки пір’я від курей,
Біля двору тільки клямка від дверей.
Кум отямився та й каже: це буза,
Ми ще гнатимем коньяк із гарбуза!
Висновки

На сьогоднішній виховній бесіді я розповіла вам про ту загрозу, яку приховує в собі надмірне вживання алкоголю. Вам, як молодому поколінню, яке буде незабаром мати прямий вплив на всі процеси, які відбуватимуться в державі, дуже важливо зберегти наш генофонд та вести здоровий спосіб життя. Адже в Україні і так існують дуже великі проблеми, пов’язані з радіоактивним забрудненням, тому просто життєво необхідним є отримання достовірної інформації про шкідливість алкогольного впливу та не допустити того, щоб «опинитися за межею».


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка