Школа молодого вчителя – одна з ефективних форм становлення молодого спеціалістаДата конвертації05.03.2016
Розмір34.7 Kb.Школа молодого вчителя – одна з ефективних форм

становлення молодого спеціаліста

Школа молодого вчителя– одна з форм підвищення кваліфікації молодих учителів, які мають педагогічний стаж роботи до 3-х років. Школа покликана формувати майстерність, творчу індивідуальність молодих педагогів.

Коло молодого вчителя створюється на базі навчального закладу, де працює досвідчений учитель з даного фаху, який має досвід наставницької роботи. Керівник школи складає навчальний план і програму занять, розраховану на 3-5 років (додаток 8).

До занять у школі молодого вчителя з періодичністю раз на місяць залучають постійні слухачі (3-8 осіб) – учителі (бажано) одного фаху.Мета «Школи молодого вчителя» – сприяння підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу вчителя, удосконаленню майстерності, озброєнню новітніми знаннями, методикою та технологією навчання.

Актуальність організації ШМВ зумовлена:

 • неготовністю випускників ВНЗ до практичного розв’язання соціально-педагогічних і психологічних проблем з учнями, батьками, громадськістю;

 • недостатньою орієнтацією у навчальних планах і програмах;

 • низьким рівнем обізнаності молодих працівників у сфері педагогічних технологій;

 • неготовністю брати активну участь у загальному функціонуванні навчального закладу;

 • низькою спроможністю молодих педагогів у формуванні навчальної мотивації у школярів;

 • низьким рівнем знань та практичних навичок щодо особливостей у роботі з обдарованими, гіперактивними учнями, дітьми з обмеженими можливостями.


Завдання діяльності ШМВ:

 • формування вмінь застосовувати теоретичні знання, одержані під час навчання у ВНЗ, у конкретній практичній діяльності;

 • створення умов для швидкої та ефективної адаптації молодих освітян до професійної діяльності в умовах зміни вимог до фахових компетенцій;

 • набуття молодими та новопризначеними педагогами теорії та практики щодо організації навчально-виховної діяльності у класі;

 • вивчення молодими педагогами перспективного педагогічного досвіду;

 • ознайомлення із сучасними методами і прийомами навчання, формами організації навчальної діяльності дітей на уроці, інноваційними педагогічними технологіями;

 • ознайомлення із сучасними засобами навчання, засвоєння методики їх використання;

 • ознайомлення із психолого-педагогічними особливостями роботи з обдарованими учнями та дітьми з особливими потребами;

 • формування позитивних комунікативних якостей;

 • формування спрямованості особистості молодого педагога на безперервне професійно-педагогічне самовдосконалення.


Основні напрями роботи

1. Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, вивчення директивних матеріалів, документів Міністерства освіти і науки України.

2. Вивчення теорії, практики та методики виховання, психології, етики, аналіз програмних документів з питань виховної роботи, формування у молодих учителів необхідних умінь і навичок.

3. Поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета та методики його викладання, поповнення знань із суміжних предметів.

4.Науково-методична робота з вивчення узагальненого передового педагогічного досвіду, визначення шляхів творчого його використання.

5.Здійснення заходів щодо підвищення освітнього, науково-методичного та культурного рівня молодого вчителя.

6.Організація проведення семінарів, оглядів, конкурсів, екскурсій, вечорів відпочинку, спортивних змагань тощо.
Основні форми навчально-методичної роботи в школі молодого вчителя:

– відвідування уроків і позакласних заходів, які проводять керівник школи (перший рік навчання), інші досвідчені вчителі (другий-третій рік навчання);

– індивідуальні консультації;

– практичні заняття, на яких здійснюється моделювання та обговорення запропонованих моделей уроків, позаурочних заходів, виготовлення зразків дидактичних матеріалів;– співбесіди з керівником ШМВ, методистом РМК, за круглим столом.

Робота «Школи молодого вчителя» регламентована законами України та основними нормативними документами в галузі освіти: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указами Президента: «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті та іншими діючими документами.

Методичне керівництво школою молодого вчителя здійснюється методичними радами шкіл, РМК (додаток 11).

Керівником школи молодого вчителя призначається заступник директора з навчально-виховної роботи.

Організація роботи з молодими вчителями передбачає дотримання принципів науковості, доступності, варіативності, новизни, зворотного зв'язку за інтересами педагогів.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка