Що означає бути людиною?



Скачати 61.57 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір61.57 Kb.
Тема уроку. Що означає бути людиною?

В. Сухомлинський „Який слід повинна залишити людина на землі?"

Мета уроку. Вчити учнів розуміти текст,

розвивати уміння виділяти головне і аналізувати, висловлювати свої міркування; збагачувати уявлення школярів про людяність; сприяти осмисленню філософського поняття „ слід людини на землі".

Обладнання . портрет В.Сухомлинського; картки

зі словами, таблиця складів, ігри-розчитування; малюнок до тексту.

План уроку.

  1. Мовна розминка.

  2. Перевіримо.




  1. Повідомлення теми уроку.

  2. Знайомство з текстом,.

  3. Фізкультхвилинка.

  4. Різні види читання.

  5. РЗМ (міркування).




  1. Інсценізація тексту.

  2. Робота у групах. 10.Підсумок уроку.


Хід уроку.

1. Організація класу до уроку.

- Діти, в народі кажуть, що добрий гість - дому радість.
Сподіваюсь, що ви як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними
привітаємось.


-Добрий день!

  • Скажемо їм щось приємне...

  • Ми дуже раді бачити вас!




  • Закрийте, будь ласка, на хвилину очі. Уявіть, що ви вдома. Візьміть вашу маму за руку, посміхніться до неї; подумки побажайте їй приємного дня. Мамина тепла усмішка підніме вам настрій. Усміхнулися до мами, усміхнулися до мене.

  • План уроку:

1.Мовна розминка.

2. Перевіримо.

3.Повідомлення теми уроку. 4.Знайомство з текстом..

5. Фізкультхвилинка.

6.Різні види читання.

7.РЗМ (міркування). 8.Інсценізація тексту.

9.Робота у групах.

10. Підсумок уроку.

II. Артикуляційна хвилинка.

- Почнемо наш урок з гімнастики, яка допоможе підготувати
наші органи до роботи протягом уроку.


^ Як цокає годинник?

^ Як квакає жабка?

^ Дмухніть на кульбабку.

^ Погасіть свічку.

^ Подуємо на плече -ф - ф - ф

^ Подуємо на друге.

^ Повернемо голову навкруг

^ Подуємо на луг.

- Уявім, що в руках у нас квітка.

о Дивимось на цю квітку.


о Вдихаємо повітря і видихаємо на [а];

о Вдихаємо повітря і видихаємо на [о];

о Л тепер підніміть квітку до носика.

о Чим пахне ваша квітка?



III. Вправи на удосконалення навичок читання.

  1. Таблиця складів (прочитати радісно, сумно, запитально, здивовано)

  2. Гра „ Закінчіть речення"

  3. Гра „Зберіть слова" - букви яких розбіглися.

4. Гра „ Склади слова"

5. Складіть прислів'я.

IV. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Екзамен»

V. Повідомлення теми, мети уроку.
1.Бесіда вчителя.


  • Загляньте в чарівну скриньку.

  • То кого ви там побачили?

- Так, ви побачили в чарівному дзеркалі себе. Людина -
найцінніший скарб. Кожен із вас - особистість. І саме такої
людини, як ви, на цій землі немає і не буде вже ніколи.


- Довідкове бюро із словника прочитає із словника, що означає
слово „людина".


-Для чого народжується людина?

(Людина народжується, щоб бути доброю (рука до серця),

розумною (до голови), сильною (руки вгору) і талановитою).

- Прочитайте, будь ласка, речення на дошці.

Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний".



- Як ви вважаєте, хто міг висловити таку думку?
(В.
О. Сухомлинський)

-Так. Дійсно. Ці слова сказала людина, яка знала душі людей, яка спілкувалася з ними.

  • А зараз слово „Довідковомц бюро"

  • В. О. Сухомлинський:

Заслужений вчитель України.

Відомий письменник.






  1. Вистипи кореспондентів.

  2. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці ми познайомимось з оповіданням
В.Сухомлинського „Який слід повинна залишити людина на
землі?"


- Працювати будемо групами, використовувати різні види
роботи над текстом.


VI. Опрацювання оповідання В.Сухомлинського „Який слід повинна залишити людина на землі?"

1. Словникова робота

будинок милується „луною"

майстер оселяться „черепахою"

хлопчик залийте „зайчиком"

Чоловік знизують „стрілою"

сходинка випестував

відбиток не прихилявся

докір подумав

осторонь здивувався

згадалась

  • Яке слово має два наголоси?

  • Що спільного в словах І ст., II ст. ?

- Доберіть антоніми до слів: докір, згадалась, милується,
подумав.


2. Читання оповідання вчителем,.

  • Що здробив старший майстер?

  • Що йому не сподобалось у вчинку хлопчика?




  1. Читання учнями „ланцюжком" по 1 реченню.

  2. Аналіз тексту з елементами вибіркового читання.




  • Чим був задоволений старший майстер?

  • Прочитайте про вчинок хлопчика.

  • Чи зрозумів він, що зробив погано?

- Як склалося життя хлопчика через багато років?
Прочитайте.

- Як ви розумієте вислів „ ні до чого не прихилявся ні руками,



ні душею?"

  • Що згадав старий уже Чоловік на старості років?

  • Прочитайте, як прийняло його рідне село.

  • Що залишив після себе Чоловік на землі?

  • Чи усвідомив він суть життя?

  • Якого висновку дійшов Чоловік?

  • Над чим він задумувався?

  • Продовжити речення: „Якби я був Чоловіком, то ..."

VII. Фізкультхвилинка.

Гра „Віконце" (прочитайте цю частину тексту, яка

відкрилася вам у „віконці" з найбільшою швидкістю).

Гра „Хвостик"

Гра „Розвідники"

- Скільки разів у тексті автор вживав слово Хлопчик,
Чоловік?


- ВІ абзаці виберіть речення, що відповідає даній схемі:

•• – = ••• •••.



  • В останньому абзаці прочитайте односкладові слова.

  • В передостанньому абзаці оповідання відшукайте найбільші слова.

Гра „Художник"

  • Погляньте на малюнок до тексту.

  • Знайдіть і прочитайте слова з оповідання до малюнка.

  • А який малюнок, намалювали б ви?

5. Міркування „Який слід я хотів, хотіла би залишити на
землі?


6. Інсценізація оповідання.

7. Робота в групах „Скласти прислів'я".
VII. Підсумок уроку.

- Тільки праця залишає слід на землі. Людське серце має бути
відкритим для добра, людяності, праці. Саме таким було


серце В. Сухомлинського - чудового письменника і учителя від Бога.

  • Діти! Так який найдорожчий скарб є у світі?

  • Так, це ми з вамиб дорослі і малі. Одним словом. - людина.

  • Кажуть, коли народжується дитина, Бог запалює зірку на небі і посилає до неї ангела - хоронителя.

  • Уві сні ангел цілує немовля тричі: в чоло - аби зростало розумним;

в личко - щоб було красивим;

в груди - аби здоров'я, любов, доброта вселились в його тіло,

серце та душу.

- Все про ми згадували та розмовляли, нехай залишить слід у
вашому серці.


  • Саме цього вчать твори В. Сухомлинського.

  • Нехай вам світить сонце і посміхаються зорі.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка