Що таке батьківщина



Скачати 59.35 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір59.35 Kb.


Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2

УРОК ЧИТАННЯ НА ТЕМУ :
«ЩО ТАКЕ БАТЬКІВЩИНА»

2 клас

Вчитель початкових класів

Категорія вища

Старший вчитель

Денисова Катерина Дмитрівна

ТЕМА УРОКУ :
ЩО ТАКЕ БАТЬКІВЩИНА

А.Костецький « Батьківщина»

М.Чернявський «Рідний край»

МЕТА УРОКУ:

Формувати і удосконалювати навички читання

Розвивати зв»язне мовлення учнів , духовність.

Вчити дітей виразно читати вірші.

Загартовувати їхній образний досвід і словник.

Познайомити із символами України.

Поглиблювати знання дітей про Вітчизну.

Виховувати в них любов до Батьківщини ,її мови , почуття гордості за неї.


ОБЛАДНАННЯ :


Карта України . Портрети письменників : А.Костацького , М. Чернявського ; плакат зі словами : « Людина без Батьківщини – що пташка без пісні», малюнок – один з куточків нашої країни (величиною на всю дошку і на комп»ютері); «чоловіки» для схематичного зображення слів, дошки – мініатюри, в якій вони закладаються ; таблиці Шульте для кожного учня; магнітний запис голосу вчителя; для фізхвилинки: український «Гопак»

Хід уроку

І. Організаційний момент
1.Учитель : Продзвенів для нас дзвінок в гості йде до нас урок.

Буде він , у нас цікавий тож берімося за справи.


2. Робота з таблицями Шульте
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти , пригадайте , що у нас було на минулому уроці?

  • Позакласне читання .

  • А сьогодні ми приступаємо до вивчення нової теми, а до якої – ви зразу відгадайте:



У неї красні міста і села ,

Коло сіл стоять тополі

Розмовляють з вітром в полі

А ярочки зелененькі

Їх стежиночки маленькі

Ніби перевиті стрічечки Усі біжать вони до річечки.


  • Так про що ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?

  • Про Україну , про нашу Батьківщину (показ на карті)

  • Чи можна сказати , що Батьківщина починається з рідної хати , з нашого села ?

  • Повністю наш розділ називається

«Нема без кореня рослини , а нас , людей , без Батьківщини» - читає учень.
Цей розділ розподілений на три теми .

Прочитайте , які (с.51)



  • Перша тема над якою ми працюватимемо називається « Що таке Батьківщина».

  1. Послухайте вірш «Батьківщина» А.Костецького (магнітний запис голосу вчителя – діти промовляють про себе ).

Коротка біографія поета , його портрет .

Про що запитує автор?



  1. Словникова робота : домівка, найщиріші, дотримане.

Діти читають вірші а) по стовпчику, заучуючи напам»ять;

б) по строчці.

3. Як можна по-іншому назвати Батьківщину? – Рідний край. Земля батьків, Вітчизна, Україна.

- А зараз схематично зобразіть «чоловічками» голосні, приголосні, тверді , м»які таких слів:

«Батьківщина», «Край», «Вітчизна», «Україна»

- о = = о - - - о – о , - - о = , = о - - о - -о , о - - о = о – о

На дошках – мініатюрах , в які вони закладаються ( діти показують записи)


(Хором діти промовляють слово «Батьківщина», по черзі учнями читаються інші слова)

- Фізкультхвилинка

Рухи з українського «Гопака» (муз.комп»ютер)


ІІІ. Опрацювання вірша М.Чернявського «Рідний край» (показ портрета)


  1. Читання вірша учнями мовчки.

  2. Словникова робота: святиня – найбільша цінність

  • В яких словах вірша передається головна думка?

  1. Ознайомлення з поняттям акровірш

  • Прочитайте перші букви кожного рядка згори вниз. Яке слово вийшло?

  • Вірші, у яких із перших букв кожного рядка можна утворити слово, називається акровіршами , або акростих .

Послухайте віршик:

Що таке акростих?

  • Ти , Максимку,

Щось притих?

  • Я читаю акростих!

  • Що воно ото за штука?-

Запитав дідусь онука.

Зверху вниз я разом звів

Ось і вийшло слово з них.

Це дідусю,- акростих.

(М.Романченко)

- Де ще ви зустрічалися з віршиками – акростихами?

« Читання акровірша учнями»


  • Давайте розглянемо один з куточків нашої країни: поле, золоте колосся, рідний край- це моя Вітчизна, моя Україна (малюнок на всю дошку і на комп»ютері)

  • А яку ви пісню знаєте про Україну?

« Вкраїнонька мила»

  1. Який треба голос

Вкраїнонько –мати.

Щоб нивоньки колос

Мені оспівати .
Приспів:
Безмежнеє поле

Сади солов»їні

Далеке те море

І обрії сині.

2 . Як треба любити

Вкраїно, тебе

Аби не згубити

Усе, що цвіте.

3. А що треба дати

Вкраїнонок,о мала

Чи сонце дістати

Що була щаслива

(Акомпонує вчитель. Баян)


  • А як називається наше село ?

  • Велика Білозерка.

Наш місцевий поет І.Мартюк писав:

Найдорожче серце кожної людини Батьківщина, її солов’їна мова та чарівна природа, народні звичаї та традиції, її героїчне минуле і сучасне.


От зараз і перевіримо ваші знання з вище сказаного.

Клас розподіляється на дві команди .



  • Ви вже придумали назву командам?

І. «Калинка» ІІ . «Вербиченька»

Проводиться гра – вікторина .

«В нашім серці – Україна»

(Кожна команда повинна дати якомога більше відповідей на поставлені запитання за 1 хвилину.)

-Для команди «Калинка»

1. На честь кого названо місто Київ?

2. Яка найбільша ріка України? (Дніпро)

3. Як називається головна вулиця міста Києва ? (Хрещатик)

4. Які народи населяли нашу землю в давні часи? (скіфи)

5. Що означає слово «козак»? (вільний)

6. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька Січ)

7. Назвіть моря України? (Чорне, Азовське)

8. Який птах не висиджує своїх пташенят? ( зозуля)

9. Який звір має крила ? (Летюча миша)

10. Ким доводиться вам батько вашого діда?(прадід)

11. Що являє собою герб України? ( тризуб)

12. Як називається гімн України ? («Ще не вмерла Україна»)
- Для команди «Вербиченька»
1.Як звали сестру Кия, Щека і Хорива? (Либідь)

2. Як називається Українська держава за княжих часів ? (Київська Русь)

3. Військовий човен козаків ? (Чайка)

4. Де виникла головна фортеця Січі? (Хортиця )

5. Які тварини впадають у сплячку ? (ведмідь, їжак, черепаха )

6. Як називаються гори в Україні? (Кримські , Карпатські)

7. Які кольори державного прапора ( жовтий , блакитний)

8. Хто такий патріот ? ( хто любить свою країну)

9. Яка найвища гора в Україні ? (Говерла)

10. Хто така тітка ? ( сестра батька або матері)

11. Немає України без чого ? ( без верби і калини)

12. З чого починається Батьківщина? ( з рідної хати)

(Слово журі)
Підсумок уроку.


  • Так про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?

  • Про рідний край , нашу Батьківщину.

  • Хто вивчив вірш «Батьківщина» напам»ять?

  • Чи сподобався вам урок?

Виставлення балів.



Домашнє завдання:

для всіх : с.52-53, читати виразно, вірш «Батьківщина» довчити на пам»ять.


Диференційовано:

І група - підібрати вірші про Батьківщину.

ІІ група – намалювати малюнок до одного з віршів.

ІІІ група – відповіді на запитання.





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка