Що треба знати про природу. Жива і нежива природа Кривий Ріг – 2012 Тема I. Світ, у якому ти живеш



Скачати 22.94 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір22.94 Kb.
Додаток 2

Що треба знати про природу.

Жива і нежива природа

Кривий Ріг – 2012



Тема I. Світ, у якому ти живеш.

Тема: Що треба знати про природу. Жива і нежива природа.

Мета: зацікавити учнів запитаннями, що стосуються знайомих ї

предметів і явищ; дати уявлення про тіла живої на неживої

природи; розвивати міркування та образне мислення;

виховувати почуття колективізму та любов до природи.

Обладнання: підручники, зошити, мультимедійна презентація

«Тіла живо та неживої природи»


Хід уроку

І. Організаційний момент
Сядьте, дітки, ви тихенько.
Та послухайте гарненько.
Про живе та неживе,
Що оточує мене.
ІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда
- Що належить до природи?


ІІІ. Спільне відкриття нових знань.
а) Слово вчителя

  • Що нас оточує?


Мультимедійна презентація

«Тіла живо та неживої природи»

Слайд 2. Усе що нас оточує, ми називаємо тілами.


Слайд 3. Рослини, гриби, тварини, людина – це тіла живої природи.
- Чому?

Слайд 4. Живі тіла народжуються, живляться, дихають, ростуть,

дають потомство та відмирають.
Слайд 5. Сонце, зорі, повітря, вода, каміння – це тіла неживої

природи.


- У чому полягає різниця між тілами природи, які ви

побачили на екрані?


Висновок: Одні з цих тіл живі, інші – неживі.

Живі тіла народжуються, живляться, дихають, ростуть, дають потомство та відмирають.


б) Робота з підручником:
- Розгляньте фотографії з підручнику. Що на них зображено?
- Які з цих тіл живі?
- Чому ми відносимо їх до живих тіл?
в) Робота в парах:
Робота організовується за завданням у підручнику. Разом із сусідом по парті назвати тіла живої та неживої природи.

Фізкультхвилинка.


Учитель називає тіла живої та неживої природи. Тіла неживої природи ловляться знизу оплесками долоньок. Тіла живої природи

ловлять піднятими в гору руками та плесканням у долоні.

г) Робота в зошиті.
- Якого кольору в природі найбільше? (Зеленого)

- Зафарбуйте зеленим кольором кружечки біля малюнків із живою природою.


IV. Підсумок уроку.
Бесіда
- Як називається все що оточує нас у природі?

- Які бувають тіла?



- Як ви вважаєте, чому потрібно берегти тіла живої та неживої природи?

- Як до них треба ставитись? (Бережно, лагідно, співчутливо)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка