Шполянська районна державна адміністрація черкаської області відділосвіт иСторінка1/5
Дата конвертації08.03.2016
Розмір0.73 Mb.
  1   2   3   4   5


ШПОЛЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

В і д д і л о с в і т и
вул. Леніна, 18, м Шпола, Черкаської області, 20603, тел/факс (241) 5-22-19

E-mail: shprvo@ukrpost.ua Код ЄДРПОУ 02146995


24.09.2015 № 01-24/625

Директорам ЗНЗ, ПНЗ, завідувачам ДНЗ

Про стан галузі

На виконання доручення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 24.09.2015 року «Про стан галузі» просимо терміново до 10.00 години 25.09.2015 року надати електронний варіант (на електронну скриньку головного спеціаліста відділу освіти Каландирець І.І. lubov1952-5252@mail.ru). інформації про навчальний заклад за зразком, поданим у додатку 1, додавши до неї (внизу сторінки) «Проблеми навчального закладу» та вказавши їх.

Крім того, просимо на сторінці з інформацією розмістити 2 фотографії (у лівому верхньому та нижньому правому кутах), що висвітлюють життя навчального закладу, та надіслати електронною поштою ще 20 фото (у форматі jpg) про навчально-виховний процес школи (ДНЗ чи позашкільного навчального закладу).

Просимо оперативно виконати це доручення з метою вчасної здачі узагальненої папки з матеріалами про стан освітньої галузі району та фотографіями кожного навчального закладу в Департамент освіти і науки (до 29.09.2015 року).
Начальник П.Є.Вербівський
Каландирець

52219


Додаток 1

Шполянський дошкільний навчальний №1 «Ялинка»
Адреса: м. Шпола, вул. Леніна, 19

Телефон: 5-23-94

Завідувачка - Кравченко Юлія Олексіївна

Після визволення Шполи, в лютому 1944 року, з віднов­ленням роботи на підприємствах, в організаціях виникла потреба і в дошкільних установах. Тож спочатку організували невеличкий, на одну групу, дитсадок від Наросвіти в хаті на дві половини розкуркуленої родини Цибульських по вулиці Садовій (нині вул. А. Таранця). На кінець 1944 року дитсадок вже функціонував під № 1, в ньому було відкрито три групи: молодшу, середню і старшу, розміщувався у старому приміщен­ні міліції. В 1952 році дитсадок переселився в приміщення колиш­нього КДБ, по вулиці Леніна. До 1960 року тут зроблено добудову однієї групи, кухні, збудовано погріб. В 70-их роках добудовано ще дві групи. Дитячий садок функціонує на п’ять груп. 24 грудня 1974 року діти і дорослі одержали від будівельників новорічний подарунок —нове приміщення «Ялинки» на 6 груп, яке стало справжньою окрасою і візитною карткою Шполи. З 1975 по 1997 рік в дитсадку функціонувало 9 груп. З вересня 1997 року рішенням міської ради закрито старе приміщення дитсадка. З того часу дистадок продовжує функціонувати на 6 груп.

Кількість дітей – 147, яких виховують і навчають 17 педагогів, із них:

-1- має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»; - 1 - «спеціаліст першої категорії»;

- 1 - «спеціаліст другої категорії»;

- 10 - спеціалісти;

-3 вихователі мають педагогічне звання «вихователь- методист»; - 1- «відмінник освіти України».

У центрі уваги працівників дитсадка – питання збереження фізичного й психічного здоров'я дітей, розвиток їх розумових і творчих здібностей. В дитсадку обладнано світлі і затишні ігрові кімнати із сучасним просторово-ігровим оточенням. До послуг дітей з естетичним смаком добре обладнані зали для музичних, спортивних занять, ігрові і спортивний майданчики, майданчик для вивчення правил вуличного руху. З метою підвищення якості освітнього процесу, згідно вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» педагоги творчо впроваджують в практику роботи з дітьми нові педагогічні технології: парні і групові методи і прийоми, схеми-моделі, проблемно-пошукові ситуації, елементи ТРВЗ. Для задоволення інтересів і бажань дітей з метою розвитку творчих і художніх здібностей в дитсадку працюють гуртки: англійської мови; мовленєво-театральний; хореографічний; художньої праці; ритміки та по навчанню комп’ютерної грамоти.Проблеми:

Шполянський дошкільний навчальний №3 «Зірочка»
Адреса: м. Шпола, вул. Ватутіна, 17а

Телефон: 5-31-61

Завідувачка – Пресліцька Наталія Валентинівна
Розпочав свою роботу 1 вересня 1965 року. Першою завідуючою була Круть Марія Федосіївна, яка очолювала заклад з 1965 року по 1969 рік. З лютого 1970 року по листопад 1981 року дошкільний заклад очолювала Пасічна Ольга Онуфріївна; з листопада 1981 року по вересень 1997 року - Палій Надія Іванівна; з 1997 року і по даний час його очолює Пресліцька Наталія Валентинівна.

Розрахований на 99 місць, його територія займає 0,7б га. ДНЗ має шість групових приміщень: 1 - для дітей віком до 3 років (ранній дошкільний вік); 5 - дошкільних груп для дітей віком від 3 до 6 років, які розміщені в двоповерховому приміщенні. На території дошкільного закладу розміщено шість ігрових, туристичний та спортивний майданчики.

Кількість дітей - 158.

Педагогічний колектив ДНЗ складається з 19 педагогів, серед яких:

11 - мають повну вищу освіту,

8 осіб - неповну вищу освіту.

В дошкільному закладі працюють:

- 3 спеціалісти вищої категорії;

- 1 спеціаліст І категорії;

- 1 спеціаліст ІІ категорії;

- 2 вихователі –методисти;

- 4 – старші вихователі

В ДНЗ працюють логопед, практичний психолог, інструктор з фізичного виховання та музичний керівник. Контроль за навчально - виховною роботою в ДНЗ здійснює вихователь - методист Чорновольська Валентина Віталіївна. Навчання й виховання дошкільнят здійснюється за одновіковим принципом. ДНЗ працює над проблемою «Впровадження в навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій». В ДНЗ шість групових кімнат, музичний і спортивний зали, психолого - логопедичний кабінет, наявні 2 комп’ютери, мультимедійний центр. Для реалізації талантів дітей працюють хореографічний гурток та гурток аеробіки.

Шполянський дошкільний навчальний №4 «Сонечко»
Адреса: м. Шпола, вул. Некрасова, 12

Телефон: 5-23-52

Завідувачка: Остроух Ніна Федорівна

Дошкільний навчальний заклад №4 «Сонечко» заснований на власності територіальної громади м.Шполи. Засновником ДНЗ №4 «Сонечко» є Шполянська міська рада (рішення № 13 від 20 січня 1970 року). Двоповерхове приміщення на шість дошкільних груп розраховане на 115 дітей, було відкрите у грудні 1972 року. Перший випуск дітей до школи відбувся у 1973 році.

Кількість дітей - 158.

Кількість працівників 39 осіб, педагогів – 17, 9- мають повну вищу освіту.

В дошкільному закладі працюють:

- 1 - спеціаліст І категорії;

- 1 - спеціаліст ІІ категорії;

- 13 - спеціалісти ( з них 4 особи - молоді педагоги).

Головною метою дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створенні умов для фізичного, розумового та духовного розвитку.

Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою «Художньо – естетичний розвиток та розвиток мовлення дошкільників засобами театралізованої діяльності».

У дошкільному навчальному закладі обладнано 6 дошкільних груп, 2 зали: спортивна і музична, кабінет психолога і логопеда, методичний кабінет, забезпечений навчально – методичними посібниками.

При ДНЗ функціонує 3 гуртки різних напрямків: зображувальна діяльність, хореографічна діяльність, морально – етичного спрямування, якими 100% охоплені вихованці, та надаються платні послуги по навчанню бажаючих дітей англійської мови.

З метою залучення до суспільного виховання дітей з вадами розвитку та ослабленим здоров’ям в дошкільному навчальному закладі функціонує санаторна група для дітей-інвалідів та дітей з діагнозом віраж туберкулінової проби, в якій перебувають 18 дошкільнят.

Шполянський дошкільний навчальний №5 «Калинка»
Адреса: м. Шпола, вул. Лебединська, 46-а

Телефон: 5-32-96, 5-30-02

Завідувач: Колісник Людмила Анатоліївна

Дошкільний навчальний заклад відкрився 1 січня 1982 року. Це двоповерхове типове приміщення, розраховане на 280 дітей дошкільного віку. В такому стані воно існувало до 1996 року. Рішенням органів місцевої влади були закриті 9 груп, скорочено 42 посади. В дошкільному закладі залишилось функціонувати 3 групи, більша кількість приміщень здана в оренду. В кінці 90-х років у ДНЗ розміщують класи - шестирічки, в 2005 році відкривається група раннього, а в 2011 – група молодшого віку дітей, в 2015 – група молодшого віку. В даний час в дошкільному закладі 6 груп дошкільного віку та 2 класи шестирічок.

Кількість місць – 144.

Кількість дітей – 216.

В дошкільному закладі працює 19 педагогічних працівників, із них:  • 2 має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

  • 5 – «спеціаліст першої категорії»;

  • 3 – «спеціаліст другої категорії»;

  • 6 – «спеціаліст»;

  • 2 – «молодший спеціаліст»;

  • 5 – мають педагогічне звання «вихователь-методист»;

  • 2 – педагогічне звання «старший вихователь»;

За наслідками атестації 2015 року троє педагогічних працівників нагороджені Грамотами відділу освіти Шполянської РДА.

Дошкільний заклад працює над проблемою «Здійснення особистісно орієнтованого підходу до розвитку, навчання та виховання дошкільників при запровадженні нової моделі організації дітей дошкільного віку». Оснащено приміщення для проведення спортивних занять, естетично оформлена музична зала, ігрові куточки, створена кімната народознавства «Бабусина світлиця», збудований зоокуточок. В групових приміщеннях сконцентрований матеріал для розумового, інтелектуального розвитку дитини, для здійснення завдань по пошуково-дослідницькій діяльності. Для роботи з дітьми, що потребують корекції мови, оснащено відповідним обладнанням логопедичний кабінет. Створенням психологічного клімату в дошкільному закладі опікується практичний психолог. Для проведення занять з дітьми, які мають психічні розлади, та для зустрічі з їх батьками оформлений спеціальний кабінет, де зібраний необхідний матеріал для запровадження новітніх технологій: піско- та сольотерапії, «ґудзикового» методу. В ДНЗ значна увага приділяється фізичному розвитку дітей, проводяться різні форми роботи: ранкова гімнастика, заняття з фізкультури, спортивні комплекси, фізхвилинки, рухливі ігри,гімнастика пробудження тощо. Багато часу діти проводять в туристичних та пішохідних переходах, екскурсіях-поїздках по історичних місцях Шполянщини: с.Лип’янка (музей І.Гончара), с.Нечаєве (музей рушників), с.Лебедин (Свято-Миколаївський монастир). Працює туристично-краєзнавчий гурток, керівником якого є інструктор з фізкультури Меркотан Л.В. Педагогічний дует ДНЗ (Завгородня Н.Д., Чернуха Ю.П.) підготували методичний посібник «Виховання любові до рідного краю через формування патріотичних почуттів». Їх робота демонструвалась на районній та обласній виставках педагогічних технологій. Вихователі визнані лауреатами ХХ обласної виставки «Освіта Черкащини» і занесені до каталогу передового педагогічного досвіду.

Працюючи над атестаційним завданням вихователь Солонар Т.В. розробила методичний посібник «Пошуково-дослідницька діяльність дітей дошкільного віку як метод пізнання навколишнього світу», який був представлений на районній виставці освітніх технологій. Атестаційним завданням практичного психолога Яценко А.С. було «Розвиток творчої уяви дітей з використанням методів ТРВЗ». Під час районного семінару-практикуму для практичних психологів та соціальних педагогів практичний психолог ДНЗ№5 Яценко А.С. провела корекційно-розвивальне заняття на тему: «Мандрівка до друзів із Космосу» з використанням елементів ТРВЗ. Активну участь педагог приймала під час колективних переглядів, продемонструвала ряд відкритих занять з використанням елементів ТРВЗ.

Батьки, діти, вихователі ДНЗ №5 «Калинка» прийняли активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Намалюй свою мрію», метою якого є активізація пізнавальної діяльності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до сільськогосподарської праці та зміцнення родинних зв’язків між старшим та молодшим поколінням. Всі учасники отримали відзнаки від організаторів конкурсу.

Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідують постійно діючі семінари, методичні об’єднання. Керівниками міських та районних методичних об’єднань, семінарів-практикумів є вихователь Карбівнича О.М., інструктор з фізкультури Меркотан Л.В.

Особлива увага надається спільній роботі ДНЗ та ЗОШ №2 – ліцей.Іскренський дошкільний навчальний заклад «Півник»

Адреса: м.Іскрене Шполянського району, вул.Молодіжна, 54

Телефон: 48-2-37, 48-2-42

Завідувачка: Базилевська Зінаїда Миколаївна

ДНЗ розміщується у приміщенні, побудованому у 1930 році. Рішенням загальних зборів колгоспників с. Іскрене від 15.09.1952 року був відкритий дитячий садок за кошти колгоспу. Згідно рішення виконкому Іскренської сільської ради від 17.10.2002 р. № 81 дитячий садок перейшов у комунальну власність сільської ради. Загальна площа території 0,5 га загальна площа приміщень 120 кв.м. у тому числі площа групових приміщень 107 кв.м.

В ДНЗ функціонує одна різновікова група, в якій налічується 18 дітей.

Працюють 2 педагоги - завідувачка та вихователь, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст», кухар, помічник вихователя.

Педагогічний колектив працює над впровадженням в практику роботи Базову програму розвитку дитини «Я у світі» та «Впевнений старт», застосовують інноваційні технології.

У приміщенні дошкільного закладу обладнано 2 групові кімнати, спальню, ігровий зал, їдальню на 20 посадочних місць, ігровий майданчик.

У ДНЗ є телевізор, DVD – програвач.


Лозуватський дошкільний навчальний заклад «Веселка»

Адреса: с.Лозуватка Шполянського району, вул.Жовтнева,1

Телефон: -

Завідувачка: Баштан Галина Павлівна

ДНЗ відкрито у 1986 році в приміщенні Лозуватської загальноосвітньої школи. В 1990 році колектив закладу нагороджено Дипломом обласного управління освіти, обласної профспілки, відділу охорони здоров’я за досягнуті високі результати за підсумками огляду – конкурсу на кращу напвчально- виховну роботу.

В ДНЗ функціонує одна різновікова група, в якій налічується 21 дитина.

Працюють 2 педагоги - завідувачка та вихователь, які мають кваліфікацій категорію «спеціаліст».

Педагогічний колектив працює над впровадженням в практику роботи Базову програму розвитку дитини «Я у світі» та «Впевнений старт», застосовують інноваційні технології.

На базі ДНЗ у 2006-2007 навчальному році проведено обласний семінар завідуючих ДНЗ області.

У приміщенні дошкільного закладу обладнано 2 групові кімнати, 2 спальні, музичний та спортивний зал, методичний кабінет, їдальню на 40 посадочних місць.

У ДНЗ є телевізор, DVD – програвач.
Лип’янський дошкільний навчальний заклад «Сонечко»

Адреса: с. Лип’янка Шполянського району, вул. Шкільна, 1
Телефон: -

Завідувачка: Сердюк Тетяна Іванівна

Побудований ДНЗ в 1970 році. Розрахований на дві одновікові групи .

На цей час функціонує одна різновікова група, яка налічує 20 дітей. У ДНЗ працюють 2 вихователі, із них :

- 2 мають кваліфікаційну категорію « спеціаліст».

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреба громадян у нагляді й догляді, оздоровленні дітей, створенні умови для їх фізичного, розумового і духовного розвитку. Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань: збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини; формування особистості дитини, розвиток творчих здібностей, інтересів, нахилів та обдарувань, набуття нею соціального досвіду; забезпеченні здорового способу життя, соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови національних цінностей українського народу, цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

Для реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ створені всі умови: методичний кабінет з навчальним, ігровим та роздатковими матеріалами, ігрова кімната з обладнаними ігровими зонами «Бібліотека Всезнайки» «Лікарня Айболита», «Магазин-кафе», «Майстерня для іграшок», «Лялькова кухня»,куточок СХД, спортивний зал з спортивним інвентарем та обладнанням.

У ДНЗ є телевізор, DVD - програвач, комп'ютер.


Шполянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Шполянської районної ради Черкаської області
Адреса: місто Шпола, вул. Леніна ,20

Телефон: 5 – 21 – 59, 5 – 22- 59

Директор – Костюкович Феодосій Феодосійович.

Своє існування школа розпочала у 1923 році. Почавши функціонувати як початкова школа в складі Шполянської районної трудової семирічної школи, вона в кінці 20-х років ХХ століття виокремлюється в Шполянську семирічну школу №1, а з 1936 року стає першою на весь район середньою десятирічною школою. Передвоєнна міська школа №1 розташовувалась аж в чотирьох приміщеннях: початкові класи навчались в основному приміщенні (де в минулому знаходилась поміщицька економія), середні класи – в двох невеличких будиночках по вулиці Леніна, а старші класи – в двоповерховому будинку біля міського парку (нині тут знаходиться районний відділ освіти). В 1944 році школа №1 з чотирьох довоєнних приміщень втратила одне – двоповерховий будинок біля міського парку. Шполянська школа №1 в повоєнні роки була єдиною середньою десятирічною школою в місті, тому в ній навчалась велика кількість дітей. В класах навчалось більше, ніж по 30 учнів. Щоб створити кращі умови для навчання, на початку 50-х років розпочалося будівництво нового двоповерхового приміщення школи. І в 1954р. старші класи стали навчатись в новому приміщенні. На початку 60-х років поруч було зведено окреме приміщення шкільних майстерень В 1971 було добудоване і здане в експлуатацію двоповерхове ліве крило до школи - кількість класних кімнат зросла вдвічі. В 1973 році було добудовано їдальню та спортзал. Старе приміщення школи, збудоване на початку 20 ст. як поміщицька контора, було знесено.

За самовіддану працю орденами Леніна та Трудового Червоного Прапора були нагороджені заслужені вчителі України Н.В. Клименко та Г.Я. Шевчук; орденом Леніна – вчитель історії О.Т.Гребенюк; орденом «Знак Пошани» - вчитель початкових класів В.О. Марущенко.

Кількість учнів – 543.

У школі працюють 53 учителів, із них:

- 5 – мають звання «Вчитель – методист»; - - 25 - мають педагогічне звання «Старший вчитель»; - 30 – мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»; - 8– «Спеціаліст першої категорії»; - 10 – «Спеціаліст другої категорії»; - 3 – «Спеціаліст»; - 7 – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Школа працює над проблемою «Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості учителя та учня». У школі обладнано 28 навчальних кабінетів. До послуг учнів два спортивні зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 2 комп’ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 11 гуртків та 5 спортивних секції, які відвідують 70 % учнів.
Шполянський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2- ліцей» Шполянської районної ради

Черкаської області
Адреса: м. Шпола, вул.Піонерська, 95

Телефон: 5-21-06, 5-50-42

Директор – Каракаш Іван Григорович
У 1947 році рішенням Шполянської районної Ради народних депутатів Київської області виділено зі складу Шполянської середньої школи №4 самостійну Шполянську початкову школу. У 1950 році створено Шполянську семирічну школу №2. У 1961 році її реорганізовано у восьмирічну. У 1987 році побудовано нове триповерхове сучасне приміщення школи, і вона реорганізовується у середню. У 1989 році відбувся перший випуск школи. В 2005 році рішенням Черкаської обласної державної адміністрації на базі школи створено ліцей з двома профілями: фізико-математичний і технологічний. У 2008 році навчальному закладу за високу результативність в роботі, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді та з нагоди Дня Незалежності України присвоєно звання «Лауреат премії імені Івана Гончара». У 2010 році наказом МОН України присвоєно статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу Всеукраїнського рівня. У 1990 році навчальний заклад заключив договір на співробітництво з американськими друзями по обміну навчання учнями (США, штат Айова, міста Оскалуса, Ньютон). В 1996 році розпочато поглиблене вивчення окремих предметів. У 1999 році створена дитяча організація ДЮМА. В 2000 році введено профільне навчання, створено власну виховну систему «Від здібностей, обдарувань до творчої особистості». У 2003 році виховна система визнана кращою в Черкаської області, шкільна команда КВК «Сюрприз» володар кубка Черкащини. У 2004 році – переможець в районному конкурсі «Школа року». У 2007 році – переможець в обласному конкурсі-огляді загонів ЮІР. У 2002 – 2003 роках – учасник в україно-канадського проекту «Молодь за здоров’я – 2». В 2008 та 2014 роках школі присвоєно звання «Лауреат районної премії імені Івана Гончара». Наказом МОН України №898 від 21.09.2010 присвоєно статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу Всеукраїнського рівня Шполянському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Шполянської районної ради Черкаської області. В 2012 році навчальний заклад став дійсним членом Всеукраїнської асоціації шкіл майбутнього.

Кількість учнів – 526.

У школі працює 51 учитель, із них:

- 41 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 8 – «спеціаліст першої категорії»;

- 2 – «спеціаліст другої категорії»;

- 12 – мають педагогічне звання «вчитель-методист»;

- 14 – «старший учитель»;

- 8 – «відмінник освіти України»;

Два вчителі (Дишлюк В.С., Гончар О.А.) є переможцями обласного етапу конкурсу «Учитель року», два педагогічних працівники (Килимиста О.В., Боїн Л.М.) – призерами цього конкурсу.

НВК працює над проблемою «Розвиток творчої особистості» та науково – експериментальною проблемою «Формування політичної культури старшокласників з допомогою ІКТ» . Обладнано 36 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано два комп’ютерних класи та клас з мультимедійною дошкою, де проводять уроки вчителі з різних предметів. Усі педагоги володіють методикою використання інформаційних технологій. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 7 гуртків, 23 факультативи та 3 спортивних секцій, якими охоплено 100% учнів. На базі школи працює танцювальний колектив «Еліт». Організовані річні курси довузівської підготовки Київського політехнічного університету «КПІ».


Шполянський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3- гімназія» Шполянської районної ради

Черкаської області

Адреса: м. Шпола, вул.Леніна, 44

Телефон: 5-29-81, 5-32-29

Директор - Рукавець Віктор Костянтинович
В 1877 році на місці сучасного Шполянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» відкрилось двокласне училище. Це була перша відома школа в місті. Побудовано її на кошти міністра фінансів Росії Абази і називали її Абазинкою. У 1967 році було розпочато будівництво нового приміщення школи № 3.Спочатку третя школа була семирічною, а з 1936 року відкрито восьмий клас і вона стала середньою. Після Великої Вітчизняної війни колектив школи відбудував центральні приміщення і Абазинку. Першим директором був Сало Семен Юхимович. В 1967 році розпочалося будівництво нової сучасної школи, яке закінчилося в 1976 році. 1 вересня 1976 року нова школа гостинно розчинила свої двері для шполянської дітвори. З 1 вересня 2003 року рішенням голови Черкаської обласної державної адміністрації навчальний заклад Шполянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 отримав статус гімназії. У зв’язку з необхідністю збереження мікрорайону навчального закладу з 1 вересня 2009 року рішенням Шполянської районної державної адміністрації гімназію реорганізовано в Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія».

У школі навчались: народний депутат Верховної Ради України Ткаченко Олександр Миколайович; науковець, етнограф, фольклорист, краєзнавець, член національної Спілки композиторів України, кавалер Зірки «Патріот України» Зборовський Петро Андрійович; доктор медичних наук, професор Івано-Франківського медичного університету Клименко Анатолій Вікторович; воїни-інтернаціоналісти Поліщук Валерій Миколайович та Оліферук Сергій Адамович, який загинув при виконанні інтернаціонального обов’язку в Афганістані.

Кількість учнів – 524.

У навчально-виховному закладі працює 60 учителі, із них:

- 37 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 16 – «спеціаліст першої категорії»;

- 2 – «спеціаліст другої категорії»;

- 5 – «спеціаліст»;

- 6 вчителі мають педагогічне звання «вчитель – методист»;

- 26 – «старший вчитель»;

- 10 – «відмінник освіти України».

НВК працює над науково-методичною проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу на основі особистісно орієнтованих систем та технологій». У школі обладнано 31 навчальний кабінет. До послуг учнів спортивний та тренажерний зали, бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 3 комп’ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

В навчальному закладі поглиблено вивчаються предмети математичного, гуманітарного, історичного циклів. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 11 гуртків та спортивних секцій різних напрямків, якими охоплено 35% учнів.

Гордістю навчального закладу є танцювальний колектив «Барвінок», яким керує талановитий досвідчений хореограф Пресліцький Едуард Едуардович. Юні танцюристи стали переможцями та дипломантами двох турів Всеукраїнського конкурсу дитячого хореографічного мистецтва «Толока» в м.Харкові. У 2008 році колектив отримав високе звання «Зразковий».  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка