Складання плану роботи з виконання проекту та плану проектної діяльності



Скачати 61.67 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір61.67 Kb.
Тема уроку Складання плану роботи з виконання проекту та плану проектної діяльності.

Мета уроку:

  • ознайомити учнів зі шляхами розв’язання проблем у ході проектної діяльності;

  • навчити планувати свою творчу роботу згідно з етапами проектування;

  • створити умови для активної пізнавальної діяльності усіх учнів;

  • розвивати самостійність та творчі здібності;

  • формувати навички організації проектної діяльності та знаходження шляхів досягнення поставлених цілей;

  • виховувати почуття прекрасного, відповідальність, акуратність.


Тип уроку: засвоєння нових знань.
Очікувані результати: учні виконують вироби відповідно до технологічної карти, виконують правила безпечної праці при роботі на уроці, учні вчаться планувати свою роботу та створюють міні-проект згідно з критеріями.

Обладнання: технологічна послідовність виконання виробу, журнали, папір, олівці, ескізи моделей, презентація «Учнівський проект», комп’ютер, проектор.
Просто знати --- ще не все ,

Знання потрібно використовувати.

Гете.



Хід уроку

І. Організаційна частина

- Доброго вам дня! Мене зовуть Тетяна Михайлівна. Я пропоную вам провести цей урок разом!

- А тепер поверніться один до одного. Усміхніться, бо як співається у пісні, дружба починається з усмішки, а робота краще виконується, коли люди працюють разом.

Сьогодні ваша робота на уроці буде оцінюватися за такою структурою. У вас є лист оцінювання де ви будите заносити результативність своєї роботи на уроці.


ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності

Давайте поміркуємо разом з вами як стати успішною бізнес-леді, мати власну кав’ярню, перукарню чи модельне агентство! Що для цього треба зробити? З чого почати? Все що ви сказали вірно, але є найважливіший крок – це складання плану роботи з реалізації проекту.

Для того щоб стати успішними, вміти планувати свою роботу, сьогодні ми ознайомимося з проектною діяльністю та етапами виконання проектів. Завдяки одержаним знанням і вмінням ви зможете відчути себе дорослими та досвідченими працівниками у сфері виробництва або керівниками власного бізнесу!

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Учитель читає з дошки (або показує презентації) тему уроку та визначає такі завдання уроку:



  • дати визначення такого поняття як «проект»;

  • засвоїти знання про етапи проектування;

  • навчитися планувати свою творчу роботу;

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Суть методу проектів

Слово „проект” у перекладі з латинської мови означає „кинутий вперед – план, задум ”. Зараз проектування розглядається як особливий вид діяльності, що відрізняється від наукової та виробничої діяльності, а сфера його застосування охоплює і систему освіти.

Особливе місце займає метод проектів на уроках трудового навчання. Проект треба розуміти як самостійну творчу роботу , яка виконується від задуму до його втілення в життя. (Пригадайте, яким своїм задумкам ви дали життя на уроках трудового навчання у попередніх класах?)

Отже, це і була проектна діяльність.



2. Застосування творчих проектів.

- Для чого ми створюємо творчі проекти?

  • дім: дизайн кухні, мисник, кухонний набір (серветки, прихватки, фартух, рушнички, скатертина), полиця під телефон, полиця для книжок, полиця для взуття, свічник, ваза, скринька (для ключів, прикрас, дрібних речей), озеленення дитячої кімнати, інтер’єр квартири, домашнє взуття, постільна білизна, одяг тощо;

  • школа: класний куточок, інструменти і пристосування для шкільної майстерні, обладнання для кабінетів (вишиті портрети письменників, ящички для каталогів, динамометри тощо), обладнання світлиць, музеїв, кабінетів народознавства, озеленення школи, класу; ремонт меблів, розробка шкільної форми тощо;

  • дозвілля: сценарії свят, туристичних походів; одяг для гуртківців, ігри та іграшки, подарунки, сувеніри тощо;

  • виробництво: замовлення підприємств, фірм.

3. Приклади тем творчих проектів.

4. Етапи виконання проекту

1. Організаційно-підготовчий етап

2.Технологічний етап (виготовлення виробу)

3.Заключний етап (захист проекту)

Учитель. Зараз ми проведемо міні - практикум. Треба встановити відповідність між етапами проектування і основними діями творчого процесу. Перед вами три квітки. Вони повинні мати пелюстки. На кожній пелюстці написана дія, яку треба виконувати під час роботи над проектом. Ви повинні спробувати назвати до якого етапу відноситься ця дія. (Діти відривають пелюстки читають дію, називають до якого етапу проекту відноситься дія).

- збір інформації з даного питання

- вибір об'єкта праці

- визначення назви виробу його призначення

- складання ескізу

- добір матеріалів та інструментів

- складання технологічних інструкцій

- виготовлення виробу

- самооцінка проекту

- захист проекту



Оцінка (4 бала)

V. Практична робота

Інструктаж з безпеки життєдіяльності до практичної роботи.

Релаксаційна хвилинка

Якщо ви не користуєтесь іржавими інструментами – поплескайте в долоні;



  • Якщо ви ножиці передаєте ручкою уперед – похитайте головою;

  • Якщо ви кидаєте свої ножиці – потупайте ногами;

  • Якщо ви зберігаєте свої інструменти в коробці – покліпайте очима;

  • Якщо ви тримаєте роботу на відстані 30-35 см від очей – зробіть кругові оберти плечима;

  • Якщо ви робите все правильно і вмієте працювати в групі – погладьте себе по голові.


Тема практичної роботи «Створення міні - проекту»

Хід роботи


  1. Переглянути пакет з інформацією.

  2. Визначитися із назвою вашого проекту.

  3. Відтворити запропонований проект за планом.

  4. Підготувати макет результату проектної діяльності.

  5. Презентувати свій макет виробу (у вигляді реклами, вірша….)

Оцінка (4 бала) : правильний план проекту-1б

привабливість проекту-1б

творчість -1б

презентація проекту-1б

VІ. Підсумок уроку

Учитель. Як підсумок нашого уроку я пропоную вам тестову роботу
Тестова робота

1. Технологічний етап-це….

А) визначення назви виробу його призначення;

Б) складання ескізу;

В) складання технологічних інструкцій
2. Заключний етап включає:

А) вибір об'єкта праці;

Б) самооцінка проекту;

В) складання ескізу;

3.Застосування творчих проектів:

А) школа, вулиця, дім;

Б) виробництво, дім, школа;

В)дозвілля, школа, дім.

4. Організаційно-підготовчий етап - це

А) захист проекту;

Б) виготовлення виробу;
В) визначення назви виробу його призначення

Оцінювання . Підніміть, будь ласка, руку, хто отримав бали 12, 11,10,9,8…

Рефлексія – інтерактивний метод «Мікрофон».

Учні по черзі висловлюють свою думку одним словом про урок.




Дякую всім вам за співпрацю!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка