Слова 46 важучими, як словоСторінка1/13
Дата конвертації09.03.2016
Розмір2.69 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
cover

Table of Contents


Table of Contents 2

Annotation 4

МИКОЛАЇВСЬКЕ НЕБО
Збірка оповідань
5

0 7


1 9

2 13


3 15

4 21


5 27

6 33


6,81 41

Василь Ґрозів


МИКОЛАЇВСЬКЕ НЕБО
44

* 44


Я немало слів придумав вам, 46

важу їх, і хочу, 46

аж розчулись, 46

щоб зробились 46

віршів 46

всіх моїх 46

слова 46

важучими, як слово «чуєш». 46

«товаришу москаль, 46

на Україну 46

зуби не скаль». 46

** 47


*** 48

**** 49


Анатолій Маляров
ГРА В МИНУЛЕ
52

*** 54


*** 56

*** 57


Ольга Бакк
БАГАТОЗІРКОВИЙ КУРОРТ «ВАРВАРІВКА»
58

Дмитро Тарабанов


МІКРОРАЙОН НА СИПУЧИХ ПІСКАХ
65

Сергій А. Вольнов


МИКОЛАЇВ ДЕНЬ
82

*** 89


*** 96

*** 104


*** 112

*** 116


Юрій Гельман
ЕНДШПІЛЬ АДМІРАЛА
120

Геннадій Молчанов


ЯК ОМЕЛЬКО БЕКОН СВАТОМ БУВ
143

1 143


2 144

*** 159


*** 160

ЗМІСТ
166

notes 166

Примітки


167

1
168

2
169

3
170

4
171
Annotation


У міста є душа. Її присутність відчуваєш у нічних вулицях, затоплених світлом ліхтарів, у геометрії скверів і монолітах багатоповерхівок, вона дихає бризом у благоговійні лиця закоханих, що прогулюються бетонним пірсом, і утробно завиває в мороці арок, застерігаючи від прихованого в тіні зловмисника.

У розповідях цієї збірки — душа Миколаєва. Така, як її відчули кращі фантасти міста. Знайома й парадоксальна, кумедна й до щему тужлива.

Завжди різна. Завжди — фантастична.

Розгорнувши книжку, ви відкриєте для себе новий, паралельний Миколаїв. Місто, де давно облаштувалися схожі на нас інопланетяни. Де відбулася перша антирекламна революція. Де минуле й сьогодення вступили в сутичку за право володіння світом, а сталкери влаштовують пікнік на узбіччі Намиву.

Готові до подорожі, яку запам’ятаєте надовго?

Тоді — перегортайте!
 • МИКОЛАЇВСЬКЕ НЕБО

 • ДЛЯ ЧОГО ЧИТАТИ ЦЮ КНИЖКУ?

 • Володимир Васильєв

 • Василь Ґрозів

 • Анатолій Маляров

 • Ольга Бакк

 • Дмитро Тарабанов

 • Сергій А. Вольнов

 • Юрій Гельман

 • Олександр Кудрявцев

 • Геннадій Молчанов

 • В’ячеслав Астров-Чубенко

 • Коротко про авторів

 • ЗМІСТ

 • notes

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4МИКОЛАЇВСЬКЕ НЕБО
Збірка оповідань© im_001.jpg http://kompas.co.ua — україномовна пригодницька література
Дякую керівникові Миколаївської мережі супермаркетів «П’ятий Океан» панові Сергію Тараненку за доброчинну допомогу у виданні цієї книжки.

Василь Фляк
Тексти друкуються в авторській редакції.
ДЛЯ ЧОГО ЧИТАТИ ЦЮ КНИЖКУ?

Мовою символів і алегорій «небо» означає щось духовне, високе, не пов’язане з матеріальним і непідвладне йому. Саме таке значення має назва збірки «Миколаївське небо». Її призначення — показати, що в нашому далекому від ідеалу (в матеріальному розумінні) місті є душа. І вона накладає свій відбиток на багатьох людей, що народилися або прожили в місті якийсь, хай навіть нетривалий, час.

Оповідання збірки розмаїті, написані різними людьми в різний час. Та всіх їх поєднує загадкове Щось. Це об’єднавче начало не завжди можна чітко побачити чи пояснити, але майже завжди можна його відчути. Якою мірою — це вже проблема кожного читача зокрема. Те, що лежить на поверхні, — загальна тема всіх оповідань — Миколаїв. Явно чи приховано він присутній у кожному творі. Усі автори — миколаївці, у тому числі й наш знаменитий земляк Володимир Васильєв, незважаючи на те, що зараз Він більше часу проводить у Москві. Задум цієї книги виник саме завдяки патріотичній складовій творчості Васильєва.

Використовуючи спортивну термінологію, можна сказати, що наш земляк у письменницькому світі — це гравець вищої ліги, який входить до збірної країн СНД і України. Любителям фантастики добре відомі його ім’я і творчість. На відміну від інших вихідців з Миколаєва, Володимир Васильєв не тільки ніколи не забуває Україну і свій Миколаїв, але й всіляко підкреслює своє походження. Росіянин по батькові й українець по материній лінії, Володимир визнає, що в нього дві батьківщини, і жодну з них він ніколи не зрадить. Більшість творів Васильєва підписані «Москва — Миколаїв». У багатьох з них явно й неявно присутня Україна та наше рідне місто. Миколаївці — часті герої в книгах Васильєва. До того ж герої симпатичні, такі, що дають фору й одеситам, і киянам, і тим же москвичам.

Перший твір, у якому добре видно промиколаївську спрямованість творчості Васильєва — це невелика повість «Хірурги». У ній фігурує і Миколаїв, і Намив, і Соляні, і приморське Коблеве. Ця повість цікава ще й тим, що містить передбачення майбутнього. Васильєв у «Хірургах», написаних за чотири роки до введення в Україні нової національної валюти гривні, передбачив і її назву, і те, що на купюрі буде зображений український гетьман, і досить точно спрогнозував її купівельну спроможність: «морозиво — п’ятірка, склянка масандри — двадцятник, а банка паршивого баварського пива сорок гривень!» А ще за дванадцять років до «помаранчевих» подій в Україні письменник чітко побачив три її центри: Київ, Львів, Донецьк.

Проукраїнська спрямованість творчості Васильєва також яскраво простежується в одному з кращих його романів — «Лик Чорної Пальміри». Невеличка деталь — герої роману сперечаються «про переваги українського пива над російським» — уже сама говорить багато про що. Кияни стверджують, що Київ — могутнє й тепле місто, яке любить людей, а люди люблять його. Москва ж, на думку персонажів-українців у романі, «байдужа до людей». Письменник, який об’їздив чи не увесь колишній Союз, вустами свого героя звертає увагу читачів на зроблене ним відкриття: «Ви ніколи не відчували волю міст, їхній настрій, їхню душу?». По суті, у цьому питанні й закладена головна ідея роману «Лик Чорної Пальміри». Ця ідея перенесена і в збірку «Миколаївське небо».

Повість Васильєва «Хірурги», безумовно, є «фронтом» збірки. Навіть ті, хто вже читав цю повість російською, безумовно отримають моральне й естетичне задоволення від філософського «послання» й оригінального стилю письменника, який в українському прояві набув особливого колориту.

Поруч з Васильєвим стоять також інші миколаївські автори, можливо, ще не такі знамениті, та не менш талановиті, які так само люблять наше місто й становлять частину його душі. Це миколаївці, якими ми можемо пишатися вже зараз.
Василь Фляк
Володимир Васильєв
ХІРУРГИ

Переклав Василь Фляк

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка