Совість у людини головне. В. Нестайко



Дата конвертації19.02.2016
Розмір35.1 Kb.
Читання. 2 клас.

Тема: Совість у людини – головне. В.Нестайко «Руденький».

Мета: удосконалювати навички свідомого читання; формувати вміння узагальнювати і доводити; розвивати мислення і зв’язне мовлення; виховувати кращі людські якості.

Обладнання: записи на дошці,сигнальні картки, малюнки до оповідання.

Тип уроку: комбінований.

Прийоми і форми роботи: «Передбачення», парна і групова форми роботи, «Мікрофон», «Обличчя до обличчя».

Хід уроку:

І. Мовна розминка.

1. Скоромовка.

Наварили смакоти –

Будемо їсти я і ти.

А сороки і ворони

Будуть їсти макарони.

2. Читайте правильно.

Джем ґудзик

Джин дзвоник

Дзвін джунглі

Дзиґа джерело

Дзьоб дзеркало

Бджола дзвіночки

Джміль кукурудза

3. Читайте, думайте, доповнюйте!

Слухають, пишуть, сидять, малюють - … (діти)

Співає, літає, будує, годує - … (пташка)

Повзе, блищить, шипить, жалить - … (гадюка)

Пише, запитує, навчає, перевіряє - … (вчитель)

ІІ. Перевірка домашнього завдання.


  1. Гра «Обличчя до обличчя». Діти повертаються одне до одного у парі і переказують зміст тексту.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Читання з дошки назви оповідання, ключових слів, прислів’їв.

В.Нестайко «Руденький», руденький хлопчик, старий дідусь, маленька дівчинка, жадібний, злий, сором’язливий, мудрий.

Яку дружбу заведеш, таке й життя проведеш.

Справжнього друга за гроші не купиш.

Зустрінеш добру людину, буде хороша днина.

Добре діло – початок дружби.

Добрий вчинок – людям втіха.



  1. Передбачення змісту оповідання (робота в групах)

IV. Усвідомлення нового матеріалу.

  1. Словникова робота. Читання вголос (про себе) повільно, з прискоренням, швидко, скоромовкою слів з дошки, робота над наголосом, пояснення незрозумілих слів.

Пильно інколи тим часом

Тицьнув поплескав майданчик

Зойкнула помилився дременути

Похапливо усміхнувся совість

Дременув – швидко побіг, чкурнув, дав драла, кинувся навтіки, майнув, дризнув, дав дьору, накивав п’ятами.

Зойкнула – крикнула, загаласувала.



  1. Читання оповідання смисловими блоками сильними учнями.

  1. Читання першого смислового блоку казки

- Стоп! Позначте межу першої частини оповідання (до слів «Руденький подивився…»).

- На вашу думку, що зробив руденький хлопчик?

2) Читання другого смислового блоку оповідання.

- Стоп! Позначте межу другої частини (до слів «Руденький спинився…»).

- На вашу думку, що відповів руденький хлопчик?

3) Читання останнього смислового блоку оповідання.

- Стоп! А чому поганим бути легше, ніж хорошим?

- Що таке совість?

- Чому совість у людини найголовніша?

V. Міркування над прочитаним.

1. Аналіз змісту оповідання.

- Хто грався на майданчику?

- Хто і чим пригостив дітей?

- Що зробив із цукеркою чорнявий хлопчик? А дівчинка та руденький хлопчик?

- Чому дременув чорнявий хлопчик?

- Як дівчинка відреагувала на образу?

- Якою була поведінка руденького? Прочитайте.

- Чому він швидко пішов геть?

- Хто похвалив руденького? Прочитайте.

- Чому він не може бути поганим?

- Який висновок зробив дідусь?

- Які слова передають головну думку оповідання?

- Яка якість обов’язково повинна бути в справжньої людини?

2. Читання уривка тексту за особами (розмова руденького хлопчика і дідуся)

3. Складання характеристики дійових осіб. Робота в групах.

- Хто з дійових осіб вам сподобався? Хто – ні? Чому?

- Кого ви жалієте?

- Скажіть хто який? (спостережливий, добрий, маленька, злий, жадібний, мудрий, розважливий, слабка, сором’язливий, самокритичний, боягузливий, хитрий)

4. Визначення головної думки тексту.



- Зверніть увагу на виділені речення. Які з них передають головну думку оповідання? (А совість, голубе мій, - це в людині головне.)

VI. Підсумок уроку.

  • Чи сподобалось вам оповідання?

  • Що ви зрозуміли, прочитавши його?

  • Чи траплялися вам такі ситуації в житті? Розкажіть.

VII. Домашнє завдання. (на вибір)

  1. Переказувати оповідання.

  2. Скласти план оповідання.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка