Спіши творити добро



Скачати 70.12 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір70.12 Kb.







Урок добра у 2 класі

Тема: Спіши творити добро.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям добра і зла. Розширити світогляд, уміння протистояти злу, розвивати ідею самопізнання; збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття милосердя, порядності, терпимості, бажання бути добрими.

Обладнання: «розсипанки», фломастери, прислів’я, вірші, тексти, вислови, пам’ятка, грамзапис пісні, свічка.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми не будемо вивчати ділення чи множення, не будемо вивчати правила правопису слів, не будемо знайомитись із сезонними змінами в природі, проте ми поговоримо про речі без яких не буває справжніх людей. Про що ж буде наш урок ви дізнаєтесь, коли прочитаєте розсипанку на сніжинках.




теплого

розмерзає

Від

і лід

слова
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqnpkaipvwn2mbon49eryulhxsrlyi6_bw5wv99lrc2wgwtmtomyg http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqnpkaipvwn2mbon49eryulhxsrlyi6_bw5wv99lrc2wgwtmtomyg http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqnpkaipvwn2mbon49eryulhxsrlyi6_bw5wv99lrc2wgwtmtomyg http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqnpkaipvwn2mbon49eryulhxsrlyi6_bw5wv99lrc2wgwtmtomyg http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqnpkaipvwn2mbon49eryulhxsrlyi6_bw5wv99lrc2wgwtmtomyg

(Від теплого слова і лід розмерзає.)


За

добром

платять

добро
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqhbwjetarqrbqhfhpofr-gsgwyf806rvxra2v8tckkjzzdg0eeukv2ope http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqhbwjetarqrbqhfhpofr-gsgwyf806rvxra2v8tckkjzzdg0eeukv2ope http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqhbwjetarqrbqhfhpofr-gsgwyf806rvxra2v8tckkjzzdg0eeukv2ope http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqhbwjetarqrbqhfhpofr-gsgwyf806rvxra2v8tckkjzzdg0eeukv2ope

(За добро добром платять)

  • Правильно, діти, ми сьгодні будемо говорити про доброту. (Учитель відкриває на дошці запис теми уроку).




  1. Вірш. Учитель:

Сказав мудрець:

  • Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізняє від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

  • Діти, про що говориться у вірші?

  1. Я хочу, щоб епіграфом нашого сьогоднішнього уроку стали слова:

         Добро, яке ти робиш від серця, ти робиш завжди для себе.



(Л. Толстой)

- Як ви розумієте цей вислів?

- Що таке добро? З якими словами повя’зане це поняття?

- Що протистоїть злу?

- Яких людей називають добрими?

- На які справи здатна добра людина?

- Наведіть приклади тих людей, з якими ви щодня зустрічаєтесь і ви їх можете назвати добрими? (Діти наводять різні приклади).

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.


  • Діти, сьогодні ми з вами розпочнемо розкривати велику таємницю природи добра. Наша дошка розділена на дві частини. Одна частина яскрава, кольорова на ній світить сонечко. А інша темна, майже чорна. На ній зображений ворон. Як ви думаєте, що символізують ці частини дошки?

  1. Гра «Звідки яке слово?»

  • Так, діти, правильно. Вони вказують на добро і зло. У вас на партах картки зі словами, будь ласка, відшукайте спочатку слова, що символізують добро, а тепер слова, що символізують зло, розмістіть їх на відповідних частинах дошки. Які б слова ви б взяли з собою в життя?

  • Молодці, ви правильно справились із завданням. І зробили перший крок до визначення поняття «добро». А як ми уявляємо добро? Чи можна доторкнутись до добра? Чи можна його скуштувати? (Відповіді дітей). Давайте спробуємо намалювати добро. Як би ви його намалювали?




  1. Уявне малювання добра.

  1. Лист від хлопчика.

  • Вчора листоноша принесла мені лист від одного хлопчика. Послухайте уважно і може зможете йому дати добру пораду.

( Вчитель з конверта виймає лист, зачитує його учням).

Скупий

Вечоріло. Сашко. Повертаючись додому. Весело наспівував пісеньку. Раптом плач перервав його пісеньку. Сашко повернувся. Біля стовпа стояла дівчинка років п’яти і голосно плакала, розмазуючи по обличчю сльози.



  • Ти чого? – запитав Сашко.

Дівчинка заплакала ще голосніше:

  • Я … заблукала.

  • А де ти живеш?

  • Біля парку.

  • Це далеко від мого будинку, - подумав Сашко. – для чого мені туди йти?

І Сашко пішов далі, наспівуючи пісеньку. Але вже не так співалося – думка про дівчинку не давала йому спокою. Сашкові стало соромно, і він повернув назад.

  • Дівчинко, ти не плач! Я проведу тебе додому.

Він узяв дівчинку за руку, і вони пішли до її будинку.

  • Я навчу тебе співати пісеньку. Хочеш?

Як вчинив Сашко?

Як би ви зробили в такому випадку?

Які якості перемогли в хлопчика?



  1. Бесіда.

Люди існують на землі разом і між ними завжди виникають стосунки. Уявіть собі що кожен робив би що хоче. Чи добре б це було? За багато років існування люди намагались впорядкувати стосунки так, що усім було добре. Так виникли поняття добра, справедливості, чуйності, милосердя і тд. Стосунки регулювались за допомогою різних законів, у кожній країні були свої закони. За невиконання – карали. Але є такі правила – вони спільні для всіх людей , за них не було кари в земному житті. Що це за правила?

Так,чинити по доброму допомагають людині моральні правила. Це такі правила, які допомагають людям жити в добрі та злагоді. В основі цих правил знаходиться поняття добра.

Добро можна порівняти із сонцем: як за сонцем визначаємо пору року або дня, так із добром співвідносимо свої слова та вчинки.

Добро – це гарне в житті людей, що відповідає їхнім інтересам, бажанням, мріям.

Протилежність добру є зло, лихо. Мудрі люди казали, що для того, щоб зрозуміти, що таке добро, необхідно відчути на собі зло.

Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину – це повинно бути у характері кожної людини.


  1. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.



  1. Робота з прислів’ями. Гра «Знайди пару»

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcsdovzjp-tf3hfip_4ovpryvztxa5jjpnwwik7c78utcphz-zhvlrce0rcДобро довго а зла уникай. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcre5typnicbuhobo3nwui7ombc2jcbd7yndtmxsfekbyu4vnqjz

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcsphqcniwhpzzosa0hu6kee4scxd6max5ywdsyj3v6ehprsspu6by6tofuДобре серце, пам’ятається. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gct92b1_xf_rdbctfgb3xdumf_ai1oazrd9bhidea3zlx0s50iysjn28br-k

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcrhjblpriovqliym5-guvpunmamsq_gunixtg7-mrbwcwa2q_grrec6f9knВсе добре пам’ятай як сонечко в небі. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcq9gwzmyz6zjuvwo9ol1iyypp-z61k765ecw-ttuws9otflwxnft7kkxks

  1. Складання павутинки.

  • Людина прийшла в світ, щоб робити добро і добру пам’ять залишити по собі. Якими ж позитивними моральними якостями повинна володіти людина, щоб бути доброчинною?


Добра

людина

Діти записують на сердечках моральні якості доброї людини.



  1. Продовження бесіди.

  • Справжня людина це добра, щира, чистосердечна, світла, яка вміє любити, співчувати серцем і світлою душею.

  • Боротьба добра і зла виявляється у вчинках людини, її виборі, ставленні до себе та інших.

«Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе», - це тверження називають золотим правилом моралі.

  1. Гра «Ангелик»

Вчитель запалює свічечку і ставить її в центрі кола. Читає вірш. Діти стають в півколо. (Можна в коло).

Спалахнула свічечка

Ніжним полум’ям.

Підійди погрітися,

Кому холодно.

  • Діти передаючи фігурку Ангелика з рук в руки говорять один одному добрі слова. Звучить грамзапис пісні «Добро».

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Зараз ми з вами прочитаємо про сім тілесних доброчинностей, які ви повинні запам’ятати і виконувати. До них ми ще неодноразово будемо звертатись на наших уроках. (На дошці плакат із написом).


Сім тілесних доброчинностей

  • Голодного нагодувати

  • Спраглого напоїти

  • Голого одягнути

  • Подорожнього в дім прийняти

  • Недужого відвідати

  • Померлого поховати.

  • Необхіддно допомагати знедоленим і нещасним, дати притулок бездомним, захистити слабшого, порятувати хворого. І коли ви будете дотримуватись цих семи доброчинностей, то виростите по – сравжньому добрими людьми.

IV. Домашнє завдання.

  • На наступний урок підготуйте розповідь про свої добрі справи, які ви чинили протягом року.

  • Ось і підходить до кінця наш урок. До всіх присутніх я хочу звернутись такими словами:

Кажімо більше добрих слів

Знайомим, друзям і коханим

Нехай комусь тепліше стане

Від зливи наших почуттів.

V. Підсумок уроку.

1. Вправа «Мікрофон».

  • Які висновки ви зробили?

  • Що б ще хотіли почути?

  • Що найбільше запам’яталось?

  • Про що з почутого на уроці ви б хотіли розповісти друзям? Може чогось їх навчити?

  1. Пам’ятка.

Я хочу вам подарувати пам’ятки, які допоможуть вам стати добрими людьми. Не забувайте творити добро, адже «Добро існує там, де його постійно творять.»


Пам’ятка

Владислав Гжещик


  1. Стережися злого, чини добре.

  2. Як хочеш, щоб з тобою чинили люди, так і вчиняй з ними.

  3. Життя дано людині на добрі справи.

  4. Будеш творити добро – щасливим будеш.


http://2.bp.blogspot.com/_4aqemwzejmm/to5sedlxohi/aaaaaaaaazk/dyal7kvd6_w/s200/angels-picture-angel-prayer-right.jpg
g:\фото школа\фото школа\ssa45016 - копія.jpg

g:\фото школа\фото школа\ssa45020.jpg

g:\фото школа\фото школа\ssa45018 - копія.jpg

g:\фото школа\фото школа\ssa45017 - копія.jpg

g:\фото школа\фото школа\ssa45023.jpg

g:\фото школа\фото школа\ssa45031.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка