Стихійні лиха



Скачати 27.13 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір27.13 Kb.
Відкритий урок у 3 класі на тему: «Стихійні лиха»

Класовод Неклеса Інга Вікторівна

Мета: Формувати в учнів уявлення про природні надзвичайні ситуації: грозу, бурю, землетрус, повінь; ознайомити із правилами безпечної поведінки під час різних природних явищ; виховувати почуття взаємодопомоги.

Обладнання: презентації, малюнки дітей, фотографії.

Хід уроку

І. Організація класу.

Увага! Увага

Всім! Всім! Всім!

Завітав день незвичайний

У наш шкільний веселий дім!

Бо цивільна оборона –

Це не жарти, діти!

Треба вам багато знати,

А ще більше вміти.

Тож без зайвої мороки

Запам‘ятаємо девіз уроку:

- Думати швидко – діяти чітко!



ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимось з видами надзвичайних ситуацій в природі, навчимося правильно діяти в цих ситуаціях, знаходити правильне рішення. У кожного з вас повинно виникнути бажання прийти на допомогу іншому.

Бездумно нищимо природу,

Втручаємось в незнану суть!

І так від роду і до роду,

Й ніяк не можемо збагнуть:

Що навкруги ніщо не вічне,

І ми – лиш мить на цій Землі,

А після нас настане вічність

Така, яку збудуєм ми.

І прийдуть діти та онуки

На куряву від попелищ,

Де вже течуть отруйні ріки,

Й Чорнобиля панує ніч.

Не переймаючись бідою,

Ми за комфорту певну мить

Готові згубною ціною –

Життям нащадків заплатить.



ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • Діти, подивіться на малюнки. Які природні стихійні лиха ви можете назвати?

1) Повідомлення учнів.

Гроза – це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер.



f:\новая папка (4)\image001.jpg

Буря – вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі: руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева.

Землетрус – це коливання земної поверхні, що виникають у наслідок підземних штовхав величезної сили.

f:\новая папка (4)\zemletrus.jpg

Повінь – це розлиття річок при розтаванні снігу, льоду або тривалих дощів і злив.



f:\новая папка (4)\poven-ukran-ne-ominuti-kudi-priyde-voda-11-350x340.jpg

2) Слово вчителя, цікаві факти про надзвичайні ситуації в природі.

3) Висновок

- Отже ви почули ці страшні цифри. Стихійні лиха забирають життя багатьох людей. А як ви вважаєте щоб могло зменшити кількість загиблих людей в таких ситуаціях? (Відповіді дітей).

4) Колективне складання правил безпечної поведінки під час природних надзвичайних ситуацій.

Під час землетрусу



  • При перебуванні у будинку негайно вийти з нього.

  • На вулиці швидко відійти від будинку, стовпів, огорож.

  • В школі залізь під парту.

Під час повені

  • Чітко виконуй вказівки дорослих.

  • Якщо ти знаходишся на першому поверсі, піднімися вище.

Під час грози

Під час бурі

  • Не виходь без дозволу старших з приміщень.

  • В полі відійди від поодиноких дерев.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1) Розфарбування малюнків із зображення явищ природи – стихійного лиха.



V. Підсумок уроку.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка