Таблиця додавання числа Розв`язування прикладів та задач



Дата конвертації19.02.2016
Розмір49.2 Kb.
Відкритий урок з математики

Сергієнко Галина Степанівна, Новоград-Волинська спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів «Школа сприяння здоров’ю», вчитель початкових класів.

Математика

1 клас


ТЕМА: Таблиця додавання числа 5. Розв`язування прикладів та задач.

Розпізнавання многокутників.


МЕТА: Навчати учнів користуватися таблицею додавання числа 5; складати приклади

за числовою шкалою. Удосконалювати вміння розв`язувати задачі. Формувати

вміння розпізнавати геометричні фігури. Розвивати критичне мислення.

ТИП УРОКУ: урок-гра
ОБЛАДНАННЯ: картки для групової роботи, казкові герої, план уроку, предметні

малюнки.


ХІД УРОКУ


  1. Організаційний момент.

А) Вітання в колі.

Нумо, друзі, хором

Скажем всі” Добрий день!”

Ручками поплещемо

Ніжками потупаєм

Один одному всміхнемось

І за руки всі візьмемось.

Тож, які ви, діти, є у нас?


ВСІ: Ми хлоп`ята і дівчата

Всі веселі школярі – молодці!


ДЕВІЗ УРОКУ: Думати швидко, відповідати правильно, писати

каліграфічно.


ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЛАНОМ УРОКУ

  1. Усний рахунок. Гра „ Шифрувальник”.

  2. Каліграфічна хвилинка. Математичний диктант. Робота в зошиті. Робота в парах. (Взаємоперевірка).

  3. Робота біля дошки.

  4. Фізпауза.

  5. Робота в групах.

  6. Робота з підручником.

  7. Фізпауза.

  8. Докажи. ( Що це? ). Метод „ Прес”.

  9. Підсумок уроку. Гра „Так чи ні? ”

Давайте виберемо з яким настроєм будемо працювати.


Малюнки „Обличчя настрою”.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми з вами вивчимо таблицю додавання числа 5; будемо складати і розв`язувати приклади та задачі; розпізнавати многокутники.
АЛЕ УРОК СЬОГОДНІ НЕЗВИЧАЙНИЙ, А УРОК – ГРА.
ПОДОРОЖУВАТИ МИ БУДЕМО ОДНИМ ІЗ ВИДІВ ТРАНСПОРТУ.
А щоб дізнатися яким, нам потрібно відгадати загадку.
Що то за хатинки,

Що мчать на колесах

По металевих доріжках.

( Потяг)


Потяг у нас незвичайний, а щоб дізнатися, як він називається потрібно розв`язати такі закодовані приклади.
1. Усний рахунок. Гра «Шифрувальник».
0+4=4 5-4=1 4+4=8 6+4=10

2+4=6 8-3=5 3-0=3

6-4=2 10-3=7 5+4=9
РОЗТАШУЙТЕ ВІДПОВІДІ В ПОРЯДКУ ЗРОСТАННЯ І ПРОЧИТАЄТЕ НАЗВУ



1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

В

І

Т

А

М

І

Н

Н

И

Й

РОЗПОВІДЬ ПРО ВІТАМІН А -- стимулює імунітет. Багато в молоці, риб`ячому жирі, яєчному жовтку, моркві.


2. Робота в зошиті

а) Вірш про зошит

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю

Сяду рівно не зігнусь

Буду я писати вправно до роботи я берусь.
б) Каліграфічна хвилинка. Математичний диктант.

Іде з базару цап Мартин,

Купив він 6 капустин,

А кізка Манька несе 3.

Капусту люблять над усе!

Рахуйте, скільки Капустин принесли Манька і Мартин. ( 9)

Число 9 записали один раз.
в) Груші любить бегемотик.

Бач, який товстий животик?!

Вранці з`їв він аж 4.

На обід ще 3.

Порахуйте, скільки всіх. ( 7)

Запишіть число 7 два рази.


г) Мамі зайчик Куцохвіст

У пакеті моркву ніс:

У першому пакеті 9,

А в другому на 4 менше.

Скільки морквин у другому пакеті? ( 5 )

Запишіть число 5 три рази.


ґ) Слон прислав гіпопотаму

Груш 5кілограмів.

Яблук на 3 кілограми більше.

Скільки кілограмів яблук з`їсть наш гіпопотамчик? ( 8)

Записати число 8 чотири рази.
9 77 555 8888 ( Взаємоперевірка)
РОЗПОВІДЬ ПРО ВІТАМІН В—нормалізує роботу нервової системи і органів травлення, сприяє швидкому загоєнню ран. Багато вітаміну в часнику, цибулі, помідорах, абрикосах.

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


  1. Робота біля дошки. Доповнити до 10.

5+...=10 6+...=10 9+...=10




  1. За зразком знайти суму:

6+5=11 7+5=... 8+5=... 9+5=...


Назви порядкові номери чотирикутників.
ЧОТИРИКУТНИКИ РОЗМІЩЕНІ НА ТАБЛИЦІ.
РОЗПОВІДЬ ПРО ВІТАМІН С --- підвищує імунітет. Багато в лимонах, чорній та червоній смородині.

ФІЗПАУЗА
Киця прокидається – лапками вмивається,

Квітка просипається – росою вмивається.

Ну, а ми з сестричкою вмилися водичкою.
РОЗКАЗАТИ ТАБЛИЦЮ ДОДАВАННЯ ЧИСЛА 5.
РОБОТА В ГРУПАХ


  1. Гра „ Вітамінний дощик”.

Кожна група отримує завдання на окремих аркушах і обчислює приклади з певною відповіддю і прикріплює вітамінку.


І – група рахує приклади з відповіддю 7;

І І – група --------------------- 6;

І І І – група ----------------8;

І V – група ------------9;

V – група ------------10;

VI – група ------5;

VI І – група ----8.
Листки прикріпити на дошку.
РОЗПОВІДЬ ПРО ВІТАМІН D - нестача даного вітаміну призводить до рахіту. Його багато в яйцях, телячій печінці, риб`ячому жирі.
РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ


  1. Скласти приклади за шкалою, усно.

  2. Задача

РОЗПОВІДЬ ПРО ВІТАМІН Р – підтримує нормальний артеріальний тиск. Багато в плодах шипшини, горобини, зеленому чаї, цитрусових.


ФІЗПАУЗА
Докажи. Що це? Метод „Прес”.
Серед фігур віднайди квадрат і доведи, чому це квадрат?
Фігури розміщені на таблиці.

ПІДСУМОК УРОКУ

Вправа „ Мікрофон”.



- Що вивчили на уроці?

- Що найбільше сподобалось?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка