Тальнівського навчально-виховного комплексу загальноосвітняСторінка1/7
Дата конвертації09.03.2016
Розмір1.31 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7План роботи

Тальнівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня


школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»

Тальнівської районної ради Черкаської області

на 2011-2012 навчальний рік

І. ВСТУП
Керуючись чинним законодавством, інструктивними документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, виконуючи перспективний план та план роботи НВК на 2010-2011 н.р., дирекція, колектив працівників та учнів за підтримки районної і міської влади, батьківського активу і громадськості провели значну роботу з удосконалення навчально-виховного процесу, реформування і розвитку навчального закладу.

У минулому навчальному році завершився процес реорганізації Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 в Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія». Крім того згідно з рішенням Тальнівської районної ради до НВК приєднано Тальнівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4.

2010-2011 н.р. був ювілейним для навчального закладу. Школа відзначила своє 150-річчя з часу заснування та 30-і роковини перебування в новому приміщенні.

Навчальний заклад посів ІІ місце в районному конкурсі «Школа року-2010» і був відзначений Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради. До ювілею він нагороджений Почесною грамотою Президії Українського фонду культури, Благословенною грамотою Української Православної Церкви Київського Патріархату, Почесною грамотою та другою медаллю «Відзнака» Тальнівської міської ради. Директор НВК Нерубайський В.А. нагороджений медаллю Тальнівської міської ради «За заслуги перед містом».

Учитель німецької мови Доманіцький О.А. посів перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2011», був учасником фінальних змагань у м.Львові. Педагог нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Почесними грамотами Головного управління освіти і науки ОДА, відділу освіти Тальнівської РДА , райкому профспілки педагогічних працівників, представлений до присудження обласної премії ім.О.А.Захаренка. Як учасник обласної педагогічної виставки за методичний посібник «Використання робочих листів на уроках німецької мови як спосіб формування мовного портфоліо учня» Доманіцький О.А. удостоєний диплома І ступеня Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та обкому профспілки працівників освіти і науки України.

Учитель української мови та літератури, завідуюча зразковим музеєм «Шевченкова світлиця» , керівник гуртка юних екскурсоводів Нерубайська Л.А. нагороджена грамотою обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсійної роботи. Почесними грамотами РДА і райради нагороджені учитель початкових класів Мизюк Н.П. та ветеран педагогічної праці, учитель математики Лозовська З.В., грамотами відділу освіти РДА – голова профспілкового комітету, учитель німецької мови Гаршина Г.І., голова ради

НВК Карпук В.Б., учитель предмета «Захист Вітчизни» Ярош О.І., техпрацівник Сиротенко Т.А.
Протягом року дирекція, педагогічний колектив працювали над проблемою «Організація навчально-виховного процесу на основі визначення та розвитку нахилів, здібностей і обдаровань школярів з метою їх життєвого самовизначення та самореалізації».
На базі НВК проводилися обласний семінар соціальних педагогів та практичних психологів, районні семінари, засідання районних методоб’єднань, відкриті уроки та виховні заходи, тренінги, районні свята і конкурси. При НВК діяв пункт для проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників.

8 педагогів підвищували свою кваліфікацію на курсах при Черкаському ОІПОПП. За підсумками атестації 4 вчителі підтвердили свою кваліфікаційну категорію. Вищу кваліфікаційну категорію присвоєно Уланович Г.В. та Доманіцькому О.А. Останній удостоєний звання «старший учитель». Підвищили свою кваліфікаційну категорію Черепенко А.С.(І), Балинець С.В. (ІІ), Бойко О.А. (ІІ).

12 учителів брали участь у районній педагогічній виставці, на яку було представлено 17 робіт. На обласну виставку були відібрані матеріали Уланович Г.В., Мизюк Н.П., Приліпко Г.В., Доманіцького О.А., Іванової Л.С., Черепенко А.С. Дипломом ІІ ступеня Головного управління освіти і науки ОДА нагороджено учителя світової літератури Іванову Л.С. – переможця конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів з теми «Творчість Л.М.Толстого у фото та ілюстраціях». Сертифікатом Головного управління освіти і науки ОДА відзначено практичного психолога НВК Черепенко А.С. за опис роботи з дітьми.

У педагогічній пресі надруковано розробку уроків, позакласних заходів, інші матеріали Доманіцького О.А. (4), Нерубайської Л.А. ( 2), Мантули Н.В. (2), Уланович Г.В. (2), Мизюк Н.П., Петрук Г.П., Карпук В.Б. ( по 1). На порталі обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розміщено також роботи Іванової Л.С., Гаршиної Г.І., Романченко Н.І., Рев’якіної Н.М.

У районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011» взяло участь 4 педагоги НВК: Доманіцький О.А., Черепенко Л.В., Мизюк Н.П., Росавська Л.В. Перший з них став переможцем, інші – лауреатами

районного етапу.

2010-2011 н.р. закінчили 523 учні, у т.ч. – 461 учень 2-11 класів, які атестувалися. Знання високого рівня показали 41 учень (8,9%), достатнього – 181 (39,3%), середнього – 167 (36,2 %), початкового – 72 учні (13,8%). Похвальними листами нагороджено 39 учнів. Одна дев’ятикласниця отримала свідоцтво з відзнакою. Дві випускниці 11-х класів нагороджені медалями (1- золотою, 1 – срібною), одна – Похвальною грамотою «За особливі успіхи у вивченні окремих предметів».

У 8 номінаціях 15 учнів НВК стали переможцями і призерами районних олімпіад і конкурсів. Це Гончаренко Марина (3-Б), Слюсар Анастасія (4-Б), Рахімов Руслан (4-А), Маляр Тетяна (4-Б), Солодько Вікторія (1-А гімназії), Дика Анжеліка (4-А гімназії), Лисенко Софія (1-Б гімназії), Клименко Назарій (2-А гімназії) - з української мови та літератури, Доманіцька Мирослава (3-А гімназії) - з української мови та літератури, математики, німецької мови, Ярова Вікторія (10-А) – з української та англійської мов, Карпенко Марина (9-Б) – з німецької мови, Запорожець Віталій (11-Б) – з інформатики, Петрова Тетяна , Хоменко Владислав (9-Б) - з трудового навчання, Горкунова Ліна (11-А) – з психології.

Учасниками обласних олімпіад і конкурсів стали з української мови і літератури учениця 3-А класу гімназії Доманіцька Мирослава, яка виступала в двох номінаціях , з психології – учениця 11-А класу Горкунова Ліна, з трудового навчання – учениця 9-Б класу Петрова Тетяна. Учасницею обласного етапу захисту робіт в МАН з української мови стала учениця 10-А класу Ярова Вікторія.

18 учнів НВК стали переможцями Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру-2011» , ще 60 учнів показали в ньому добрі результати, 60 – відзначені дипломами учасників. У цьому н.р. 19 учнів комплексу вперше взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з фізики «Левеня», 10 з них стали переможцями.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу «Подоляночка» та обласного конкурсу «Грайлива веселка» став зразковий дитячий фольклорний колектив «Веснянка», який у цьому році підтвердив своє звання «зразковий колектив». Перше місце в районному конкурсі «Мамо рідна, ти моя молитва» посіла учениця 2-А класу гімназії Панова Віта. Результативною була робота танцювального колективу «Еліон», який нагороджений дипломом і грамотою Головного управління освіти і науки ОДА за участь в обласних конкурсах «Грайлива веселка», «Рось шукає таланти». Команда КВК «Бліц» посіла І місце в зональних та ІІ місце у фіналі обласного конкурсу ОСП («Обери свою професію»). ІІ місце в обласних зональних змаганнях ДЮРП здобула команда юних рятувальників . І місце в обласних змаганнях із фітнесу посіла учениця 3-Б класу ЗОШ Гончаренко Марина, яка в складі збірної команди України брала участь у Міжнародних змаганнях у Латвії, де здобула титул чемпіонки Європи. Переможцями обласних змагань із шахів стали брат і сестра Каплюченки Олександр (7 клас ЗОШ) і Альона (6-А ЗОШ).

Тальнівський НВК посів перші місця в районі з баскетболу, шахів, шашок, у змаганнях «Старти надій», «Здорові діти – здорова нація», грі-випробуванні «Котигорошко», легкоатлетичному кросі «Золота осінь» другі місця – з велоспорту, легкої атлетики, волейболу, футболу. Команди НВК були учасниками обласних змагань «Здорові діти - здорова нація» , «Старти надій».

І місце здобула команда НВК в районних змаганнях допризовної молоді. Два перших і одне третє місце в районних змаганнях «Повір у себе» посів учень 6-Б класу Павленко Олександр.

Учнівська організація НВК «Горицвіт» отримала І місце в підпроекті «Добро починається з тебе» Інтернет-проекту «Ми – патріоти Черкащини».

ІІ місце в обласному конкурсі юних художників «Україна – рідний край» зайняв учень 10-Б класу Накошний Олександр.

Добре була поставлена виховна, зокрема позакласна робота. Цікаво й організовано пройшли предметні тижні математики та інформатики, світової літератури, ОБЖ та основ здоров’я , фізкультури і спорту, правознавства та правової освіти. Високим рівнем організації і проведення відзначалися тематичні тижні до річниці Незалежності України , 140-ї річниці від дня народження Лесі Українки, такі заходи, як свято «Рідній школі – 150» , День працівників освіти, «Весняна красуня – 2011» та ін.

Учні та педагоги НВК , взяли активну участь у районних акціях «Від серця до серця» (допомога хворим на туберкульоз), до 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи (допомога онкохворим дітям), «Милосердя» (до Дня людей похилого віку, дітей з обмеженими фізичними можливостями).

Вагомою і результативною була робота, проведена творчими колективами гуртка екскурсоводів зразкового музею «Шевченкова світлиця», літературної студії «Над Тікичем» , зразкового фольклорного колективу «Веснянка» , студії образотворчого мистецтва «Самоцвіти». Розвивалась художня самодіяльність педпрацівників, силами яких був організований концерт до 150-ї річниці школи, виставки матеріалів і документів «Школа через роки», «Сучасне життя школи» та виставки декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва.

Статус зразкового музею підтвердив шкільний літературний музей «Шевченкова світлиця» (завідуюча Нерубайська Л.А.). Статусу музею з врученням свідоцтва Головного управління освіти і науки ОДА набув кабінет історії рідного краю (завідуюча Росавська Л.В.).

Продовжувалося змагання між класами за краще дотримання належного санітарного стану. На довірі працював 4-А клас гімназії (кл.керівник Нерубайська Л.А., староста Дика Анжеліка). За підсумками року серед учнів 2-4 класів перше місце виборов 2-А клас (класовод Мизюк Н.П., староста Мизюк Анна), серед учнів 5-8 класів - 2-А клас гімназії (кл.керівник Хиноцька Л.Г., староста Панова Віта). Серед учнів 9-11 класів найкраще дотримання санітарного стану забезпечив 11-А клас (кл.керівник Руснак Т.Д., староста Соломаха Софія).

Гарними, композиційно оформленими, багатими на різні сорти квітів були у цьому році квітники, за якими доглядали учні 4-А , 3-А, 3-Б класів гімназії, 7 класу ЗОШ (Нерубайська Л.А., Бакалінська Т.В., Коваленко Г.В., Рев’якіна Н.М.).

Значна робота була виконана зі зміцнення матеріальної бази НВК, навчальних кабінетів і класних кімнат, приміщень загального призначення, їх естетичного оформлення, проведення поточних ремонтів. Замінено вікна на склопакети в актовій залі, бібліотеці, танцювальному класі, кабінеті логопеда, постелено лінолеум у 3-х кабінетах, розпочато роботи з реконструкції навісу над входом у НВК, зі створення музею історії школи, проведено реконструкцію туалетів на 3 поверсі, встановлено сучасні ворота при в’їзді на шкільне подвір’я, створено клас на природі у шкільному сквері. У 3-х кабінетах переклеєно шпалери, в 9-ти - закуплено штори, тюлі і ламбрекени, в 4-х - поновлено меблі.

Разом з тим у роботі педагогічного й учнівського колективів, обслуговуючого персоналу навчального закладу мали місце й недоліки та невирішені проблеми. Не всі вносили посильний вклад у кінцеві результати, були активними в загальношкільних справах, у позакласній роботі з учнями, у роботі з батьками.

Головною, пріоритетною для педагогічного колективу проблемою на 2011-2012 навчальний рік є:Організація навчально-виховного процесу на основі визначення та розвитку нахилів, здібностей і обдаровань школярів з метою їх життєвого самовизначення та самореалізації. Вдосконалення навчально-виховного процесу шляхом виявлення та використання здібностей та обдаровань педагогічних кадрів.

Дирекція НВК, педколектив зосередять свою увагу на вирішенні наступних завдань:

1.Реалізація «Плану розвитку Тальнівського навчально-виховного комплексу на 2011-2015 роки», перспективного, річного планів та освітніх програм.

2.Перебудова роботи школи в зв’язку з її реорганізацією у гімназію, навчально-виховний комплекс та приєднанням Тальнівської школи №4.

3.Підготовка до переходу на новий навчальний план у початковій школі, удосконалення навчальних планів класів ЗОШ та гімназії.

4.Збереження учнівських контингентів і поліпшення мережі класів.

5.Продовження послідовної і цілеспрямованої роботи з учнями 10-11 класів щодо підготовки їх до державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання знань.

6.Удосконалення роботи щодо організації поглибленого вивчення предметів у гімназійних класах, класах з поглибленим вивченням іноземних мов та профільного навчання у старшій школі, догімназійної підготовки у початкових класах.

7.Поліпшення виховної роботи з учнями під час навчання та в позаурочний час.

8.Активне, системне і результативне співробітництво з батьками, підвищення ролі сім’ї в навчанні й вихованні школярів.

9.Збереження здоров’я дітей, забезпечення охорони праці на уроках та під час проведення позакласних заходів.

10.Збереження і розвиток матеріальної бази НВК, поліпшення естетичного оформлення приміщень.

11.Розширення можливостей надання платних освітніх послуг.

ІІ. Робочий навчальний план НВК на 2011-2012 н.р.
Пояснювальна записка
Робочий навчальний план розроблено :
для початкової школи – за Типовим навчальним планом для початкової школи з навчанням українською мовою , затвердженим наказом МОН України від 29.11.2005 р. № 682 (додаток №1);
для 5 – 9 класів ЗОШ– за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів 12-річної школи , затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 р. №132, зі змінами , внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 р. №66 (додатки №1,№3);
для 10-11 класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 10.08.2010 р. №1/9-543 (додатки №5, №9);
для гімназійних класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів 12-річної школи, затвердженими наказом МОН України від 05.02.2009 р. №66 (додаток №22).

У навчальному плані збережено традиційний перелік предметів і обсяг їх вивчення. Розподілено час між інваріантною і варіативною частинами , дотримується граничне навантаження на одного учня. У комплексі вивчаються дві іноземні мови: англійська і німецька.

Навчальний план реалізується в режимі п’ятиденного робочого тижня.

Забезпечується виконання Закону України «Про загальну середню освіту». В плані передбачено використання загальної кількості навчального часу , що обумовлюється виконанням навчальних програм, з урахуванням навчальної практики , підсумкового оцінювання та державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів :

на І ступінь навчання – 175 робочих днів ;

на ІІ ступінь навчання – 190 робочих днів ;

на ІІІ ступінь навчання – 190 робочих днів.

Навчальний рік розпочинається відповідно до Закону України « Про загальну середню освіту » 1 вересня святом – Днем знань. Згідно наказу МОН МС України «Щодо організації навчально-виховного процесу у 2011-2012 навчальному році» №1/9-556 1-8 та 10 класи закінчують навчальний рік 25 травня, 9 класи -14 травня, 11 класи - 3 травня.

Державна підсумкова атестація для учнів 9 класу проводиться з 15 по 30 травня, для учнів 11 класу з 4 по 11 травня 2012 року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою :

І семестр з 1 вересня по 25 грудня,

ІІ семестр з 11 січня по 25 травня.

Тривалість навчального року - 35 тижнів .

Протягом навчального року для учнів проводяться канікули :

осінні – з 24 по 30 жовтня,

зимові – з 26 грудня по 10 січня ,

весняні – з 26 березня по 1 квітня,

додаткові канікули – у лютому за розпорядженням відділу освіти.

Початок навчальних занять у школі :

нульовий урок о 8.10 год.

перший урок о 9.00 год.

Тривалість уроків : 1 клас – 35 хвилин ;

2 – 11 класи – 40 хвилин .

Навчальний план початкової школи

п.п


Навчальні

Предмети


Кількість годин у класах

1

2

3

4

А

Б

В

А

Б

В

Г

А

Б

В

Г

А

Б

В

  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка