Тема. Кожна дитина Донеччини талановита. Обери свій творчий шлях. Мета



Скачати 91.12 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір91.12 Kb.
 

Тема. Кожна дитина Донеччини талановита. Обери свій творчий шлях.

Мета:формування і розвиток в учнів позитивної концепції, здатності до

 реальної оцінки своїх можливостей,самооцінки; допомогти учням усвідомити свої здібності, прагнути досягти своєї мети, проектувати своє майбутнє;допомогти зрозуміти сенс людського життя,визначити своє місце в ньому,обрати свій творчий шлях; орієнтуватися в об'ємі інформації; розвивати прагнення до самовдосконалення,переконання, що від наших дій залежить доля кожного з нас; навчити розкривати свої думки,бути відвертими.



Форма проведення: урок – форум

Обладнання: тлумачний словник,Біблія,

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

1.Слово вчителя.

- Доброго дня ! Дорогі учні, сьогодні ви 7-класники, а через кілька років ви вже будете самостійними, дорослими людьми зі своїми поглядами на життя, зі своїми моральними цінностями. Кожен з вас обере в майбутньому свій шлях. Та який би ви шлях не обрали, для того щоб життя було барвистим, світлим, варто кольори підбирати уже сьогодні, щоб відчути себе справжньою людиною, потрібною, цікавою, інтелігентною, а головне – милосердною.  Дозвольте привітати вас із Днем Знань і запросити стати свідками уроку - форуму “ Кожна дитина Донеччини талановита. Обери свій творчий шлях”.

Ми вступаємо в різні періоди нашого життя,наче немовлята,

не маючи за плечима ніякого досвіду,скільки б нам на було років

Ф.Ларошфуко

ІІІ. Виклад матеріалу.

1. Пояснення вчителя.

  Не випадково наша зустріч розпочата словами відомого французького мислителя Франсуа де Ларошфуко. Кожен із вас зараз вирішує,яким шляхом треба йти : творчим чи бути осторонь від усього. Період, який ви переживаєте, психологи пов’язують із життєвим самовизначенням і професійним вибором. Як не розгубити себе по життю,зробити правильний вибір? На ці та інші запитання ми спробуємо знайти відповідь.

Кого з вас не хвилює питання власного майбутнього. Хто не піддався

спокусі заглянути у своє майбутнє. Виявляється для цього зовсім не потрібно

звертатися до ворожки. Важливо розібратися у своїх мріях, надіях, життєвій

програмі, цілях, щоб частково спрогнозувати майбутнє.

За висловом ДжонаЛеннона,життя – це те , що відбувається в той час, коли ми плануємо майбутнє.Плануючи це майбутнє, ми оперуємо такими поняттями, як мрія,надія, життєвий вибір.

  Звернемося до тлумачного словника за поясненням.



2. Робота зі словником.

Мрія

- це власне бачення бажаного майбутнього.

Надія

- має величезний енергетичний потенціал. Надія зігріває похмуре

сьогодення, допомагає людині пережити буденні драми.

Життєвий вибір-

відображають потреби особистості та найважливіші інтереси.

Постановка цілей повинна враховувати реальні можливості їх

досягнення.

3.Бесіда з учнями.

Щоб ніколи не відчути гіркоти життєвого полину, не відчути у

зрілі роки, що життя пройшло марно, потрібно самому собі дати відповідь: у

чому сенс мого життя, що я хочу досягти, яким я повинен бути.

  Часто кажуть, що у кожної людини є дві дороги:


  • Перша — вузька, безводна,засіяна колючками, повна небезпек. Тільки наприкінці вона стає рівною, зродючими садками.

  • Друга дорога — поросла квітами, сповнена насолод, а наприкінці стає кам'янистою, небезпечною.

 Яка вам більше подобається? Яку ви обрали б для себе?

(Міркування учнів)

  Ми часто нарікаємо на дорогу, якою йдемо, на людей, які оточують нас. Ми забуваємо, що все починати потрібно із себе. Адже кожна Людина — це

маленький світ, це велика Таємниця.

  Ось ви зараз ще такі юні, ви думаєте про вибір,про свої здібності.Так проявляйте їх.Юність — це пік вашого життя. Зараз ви робите найвеличніше своєвідкриття — відкриваєте самих себе. А відкриття самого себе — 

найпрекрасніше, що може відчувати людина. У цихпошуках — глибокий

зміст: кожен може розкрити свої реальні, досі незнані можливості.

(виступ учнів)

 Що зробити для того, щоб життя було прекрасним?

Уже сьогодні ви тримаєте у власних руках своє майбутнє. І лише ви

відповідальні за нього. Вже від вас сьогоднішніх і від ваших сьогоднішніх

 рішень залежить, яким будете ви – завтрашні і ви – майбутні.

(міркування учнів, виступ )

Подивіться, як тендітна рослина ламає асфальт, аби прорости, стати тим, ким визначено природою.

(міркування учнів)

Ще з дитинства ми не завжди знаємо свої можливості, здібності,

нахили.Незнання своїх можливостей, а саме, здібностей, нахилів і веде до

того, що людина обирає свою справу ніби навмання.

 Як ви розумієте словосполучення «розвинена

 людина? 

Скажіть,будь-ласка,що означає слово «талант»?

(роздуми учнів)

А чи вважаєте ви себе людьми,які наділені талантом?

 Що потрібно для того , щоб розвинути свій талант?

 Для цього потрібно багато працювати, хотіти чогось досягти.

  Кожна людина наділена якимись якостями, здібностями від природи з

моменту свого народження ,наприклад, зорова пам'ять, музикальний слух,

відчуття ритму тощо. Сучасна наука свідчить, що певні задатки і здібності має

кожна людина.

  Послухаємо одну цікаву біблійну притчу про таланти. ПРОШУ…

ПРО ТАЛАНТИ

4. Робота з книгою Біблією.

(З ЄВАНГЕЛІЯ ВІД МАТВІЯ)

 Якось господар, вирушаючи до чужої країни, покликав рабів своїх і доручив

їм майно своє.

І одному дав він п'ять талантів, другому два, третьому один, - кожному по

його силі; і негайно вирушив.

Той, хто одержав п'ять талантів, пішов, вклав їх у справу й придбав інші п'ять

талантів.

Так само і той, хто одержав два таланти, придбав інші два.

Той же, хто одержав один талант, пішов і закопав його в землю й сховав

срібло господаря свого.

Згодом повернувся господар рабів тих і зажадав від них звіту.

І підійшов той, хто одержав п'ять талантів, приніс інші п'ять талантів і каже:

«Пане! П'ять талантів ти дав мені: от інші п'ять талантів, що я придбав на

них!».

Господар його сказав йому: «Добре, добрий і вірний рабе! У малому ти був



вірний, над багатьма тебе поставлю: розділи радість господаря твого».

Підійшов так само й той, хто одержав два таланти, і сказав: «Пане! Два

таланти ти дав мені: от інші два таланти я придбав на них».

Господар його сказав йому: «Добре, добрий і вірний рабе! У малому ти був

вірний, над багатьма й тебе поставлю: розділи радість господаря твого».

Підійшов і той, хто одержав один талант, і сказав: «Пане! Я знав про тебе, що

ти людина жорстока, жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав.

Отже, я пішов і сховав талант твій у землі; от тобі твоє».

Пан же його сказав йому у відповідь: «Лукавий рабе і ледачий! Ти знав, що я

жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав. Тому мав ти віддати срібло моє тим,

хто торгує, і я, повернувшися, одержав би моє із прибутком. Отже, візьміть у

нього талант і дайте тому, хто має десять талантів, тому що всякому, хто має,

дається й збільшиться, а в того, хто не має, одніметься й те, що має.

А негідного раба киньте в темряву страшну, де плач і стогін».

  Поміркуйте чим був незадоволений господар?

5. Дискусія.

- Чому він покарав третього слугу, незважаючи на те, що той зберіг його

гроші?

- Що, на вашу думку, означає вираз «зарити талант у землю»?



Інколи людині здається, що вона не має якихось надзвичайних обдарувань.

Але кожна людина може розвивати в собі здатність до щедрості,

справедливості, людяності.

Постійно займаючись якоюсь справою, людина, яка навіть не має до цього

схильності, може досягти гарних результатів. Однак найвищого рівня

майстерності може, безумовно, досягти лише людина, обдарована саме в цій

сфері діяльності.

Отже, власні природні задатки людина може примножувати або може

занедбати і навіть втратити.

6. Дослідження.

Я пропоную вам провести невеличке дослідження.

Візьміть однакові невеличкі аркуші паперу. Тепер усі одночасно виконайте

наступні дії:

а) складіть аркуш навпіл;

б) відірвіть верхній правий кут;

в) знову складіть навпіл;

г) відірвіть верхній правий кут

д) знову складіть;

е) знову відірвіть верхній правий кут;

є) складіть аркуш надвоє;

ж) якщо можна, відірвіть правий кут;

з) розгорніть аркуші і покажіть іншим.

Чи однакових результатів досягли ви в роботі?



Чого навчає ця вправа?

7. Робота в групах.

Попрацюємо в групах, розв’язуючи конкретні життєві ситуації.



(Виступ почати словами:»Ми обговорили цю ситуацію і вирішили…»)

Ситуація 1. Сергій поспішав додому після тренування. Несподі­вано його увагу привернув мобіль­ний телефон, що лежав на дорозі. Він дуже зрадів такій знахідці, підняв її, а в голову спала думка: «Ось і подарунок для тата на день народження».

Ситуація 2. Учитель захворів, і на заміну в клас прийшов його колега. Урок почався з перевірки домашнього завдання, але всі учні, змовившись, сказати, що не готові відповідати з теми, бо цей мате­ріал ще не вивчали. І тоді новий учитель, за рахунок нового мате­ріалу, повторно пояснив цю тему.

Ситуація 3. Ви стали свідкам того, що над вашим однокласни­кам насміхаються хлопці з інших класів, користуючись його наївніс­тю, довірливістю.  Вчись жити серед людей і для людей.)

Учитель. Діти, у житті часто буває, що ми занадто поблажливо ставимось самі до себе, жаліємо себе, виправдовуємо власні вчинки, з одного боку, а з іншого, насміхаємось над товаришем, учителем, ставимо інших людей в незручне становище. Прислухайтесь до моїх порад, щоб душа і совість залишались чистими перед своїм сумлінням. (Учитель у вигляді хмарок вивішує правила )

1.     Учись переборювати свої корисливі бажання.

2.     Перш ніж завдати комусь прикрощів, постав себе на його місце.

3.     Не соромся добрих поривань.

4.     Сильніший той, у кого не кулаки більші, а багатша душа.
8. Творче завдання.

А зараз я пропоную скласти розповідь про себе, але про себе — в майбутньому. Уявіть себе дорос­лими. Ваші розповіді я збережу, до них ми повернемося в 9 класі та порівняємо, як змінилися ваші думки і мрії за ці роки.



(Учитель роздає заготівки листів:

 Лист до себе в майбутньому



У майбутньому я,  звичайно, буду  ______________людиною це означає

Я буду працювати _____________________________________________________

На роботі я буду намагати­ся працювати так, щоб людям з  мною було ______   

_____.  А для цього важливо пам 'ятати про те, що__________________  

У мене буде сім 'я. Я хочу, щоб взаємини між всіма _______________________        

У своїй поведінці з ними я буду ___________________________________________ Особливу увагу, турботу я буду приділяти _________________________________ ______________________________________________________,  тому що

У мене будуть друзі, з якими я___________________________________________

Але головне, до чого я буду прагнути у майбутньому,—  це__________________

9. Показ талантів класу.

ІV. Підсумок уроку.

1. Слово вчителя.

Життя неповторне й у кожного своє. Людина від природи має певні, притаманні тільки їй обдарування, вона наділена розумом, тому здатна творити свою долю, але для цього потрібно працювати над собою, формувати характер, волю, набувати хороші звички, різноманітні вміння і навички, вдосконалювати дух і тіло, мати активну життєву позицію.



Успіх приходить лише до того,хто його прагне,хто вміє максимально використати все найкраще із власних внутрішніх ресурсів. Не чекайте,що хтось відкриє вас,відкрийте себе самі,скажіть собі : «Я хочу, я можу, я зроблю!» щастя й успіх у ваших руках!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка