Тема. Морський пейзаж. Колір води. Художньо творче завдання «Подорож до моря»



Скачати 47.48 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір47.48 Kb.
Образотворче мистецтво

4 клас

Тема. Морський пейзаж. Колір води. Художньо – творче завдання

« Подорож до моря».



Мета: ознайомитись з мистецтвознавчими термінами пейзаж – марина, художник – мариніст ; знати назви 1 – 2 пейзажних творів та їх авторів; формувати вміння передавати стан та колір води за допомогою відтінків складного кольору. Розвивати спостережливість,творчу уяву; передавати стан природи, враження від спостережень навколишнього світу; удосконалювати зорову пам’ять, образне мислення, фантазію. Виховувати самостійність в роботі, бажання створити прекрасне навколо себе.

Обладнання: зразки дитячих робіт, репродукції картин І. Айвазовського, таблиці.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.

Сьогодні у нас незвичайний урок

У світ малювання ми зробимо крок.

Із творчістю ми зустрічались не раз,

І знову вона завітає до нас.



  1. Актуалізація опорних знань.

1.Вправа «Мозковий штурм».

  • Жанр образотворчого мистецтва, що зображує краєвиди – це………

( пейзаж)

  • Що зображають у пейзажних творах?

  • Назвіть основні та похідні кольори .(Основні – червоний, жовтий, синій; похідні – зелений, фіолетовий, оранжевий).

  • Як отримати похідні кольори з основних? (Шляхом змішування фарб).

Тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте ребус.



ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Прослуховування грамзапису « Шум моря». (Діти заплющують очі і уявляють, що вони на морському узбережжі. Діляться своїми враженнями).

  2. І
    Вода

    Риби
    нтерактивна вправа «Магніт».
    (Діти добирають слова, які «притягує» це поняття).

прямая со стрелкой 31прямая со стрелкой 30


МОРЕ



Відпочинок

Кораблі
прямая со стрелкой 26


прямая со стрелкой 9прямая со стрелкой 13прямая со стрелкой 14

Хвилі


Пісок

4.Інтерактивна вправа «За і проти». (Діти обґрунтовують свою позицію, наводять аргументи, підбивають підсумки) Технологія «Акваріум».



МО

РЕ


За

Можна відпочивати влітку

Я люблю плавати

Мені подобається кататися на пароплаві

У морі багато риби

Проти

Високі хвилі

Під час шторму можуть затонути кораблі

Можна отримати сонячні опіки.



ІV. Робота над темою уроку.

  1. Бесіда. Я бачу, що ви багато знаєте про море, що море подарувало вам стільки приємних вражень та спогадів. Хочу нагадати вам, що море це частина океану, яка заходить у сушу.

  2. Які моря розташовуються на території України? (Діти розшифровують назви морів, та показують їх на фізичній карті Україні)





  1. Сприймання учнями творів мистецтва. Робота з підручником. ( с 86 – 87 )

(Розгляд репродукцій картин І.К. Айвазовського)

  • Зараз ми здійснимо подорож до картинної галереї І. К. Айвазовського.

  • Ваше завдання: запам’ятати назви 1 – 2 картин художника, які сподобаються найбільше.

Перед вами репродукції картин Івана Костянтиновича Айвазовського.

В історію мистецтва він увійшов, як видатний мариніст, тобто художник, що малює морські пейзажі - марини. Художник неперевершено передавав прозору товщу води, гойдання хвиль, штормову піняву, світлі сонячні промені, що пробиваються крізь товщу води.



  • Назви яких картин ви запам’ятали?

  1. Робота з підручником. ( 86 ) Словникова робота.

Марина – картина, на якій зображено морський пейзаж.

Мариніст – художник, який пише морські пейзажі.

Порівняльна характеристика картин ( різний стан моря ).

  1. Перегляд демонстраційного матеріалу. (З коментарем вчителя).



Фізкультхвилинка ( під музику )

«На морі»

Хвилі бавляться та б'ються, Роблять хвильові рухи руками

Наче неслухи-хлоп'ята. перед собою, зліва направо і на впаки.

I стрибають, і сміються:

Вітер їм лоскоче п'яти. Стрибають.

Вгору, вниз і знову вгору Руки вниз — вгору, очима

Підганяє дужий вітер. слідкують за рухами.

Розгойдав він ціле море — Розводять руки в сторони,

Як же хвилям не радіти! усміхаються.


  1. Послідовність виконання композиції.

Наше завдання – перетворити білий аркуш паперу на море.( колір води, мазки характеру води )

Позначте тонкою прозорою лінією лінію горизонту.

Спочатку на аркуш паперу нанесіть хвилі.( зразки на партах ) Потім намалюйте кораблики.

Розмістить їх так, щоб менший знаходився вище, а більший – нижче.

Оживіть малюнок кольором. (Морські глибини – синім кольором, хвилі – білою фарбою, сонце жовтою, а кораблики – різними фарбами).

Техніка безпеки з пензликом, олівцем.


  1. Практична діяльність учнів.

  1. Підсумок уроку.

  • Виставка дитячих робіт «Вернісаж».

  • Саморефлексія. Декілька учнів доводять, що вони знають, вміють, цінують (на основі даного уроку).

Я, (учень, учениця)

прямая со стрелкой 17 про моря, які розташовані на території України

Зпрямая со стрелкой 18прямая со стрелкой 19наю як отримати похідні кольори з основних

про художника-мариніста І. К. Айвазовського



прямая со стрелкой 20 змішувати фарби на палітрі

Впрямая со стрелкой 21прямая со стрелкой 22мію малювати морський пейзаж

розташовувати предмети на папері



прямая со стрелкой 23 твори мистецтва

Цпрямая со стрелкой 24прямая со стрелкой 25іную нові знання

природу рідного краю


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка