Тема. О. Уайльд «Хлопчик Зірка». Еволюція образу головного героя. Символічний зміст назви твору. Мета: завершити аналітичне дослідження казки О. Уайльда «Хлопчик – Зірка»



Скачати 268.78 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір268.78 Kb.
5 клас. Розділ «Казки народів світу»

Тема. О. Уайльд «Хлопчик - Зірка». Еволюція образу головного героя. Символічний зміст назви твору.

Мета: завершити аналітичне дослідження казки О. Уайльда «Хлопчик – Зірка», зробивши акцент на особливостях втілення авторського задуму твору;

розкрити специфіку фіналу авторської казки Уайльда;

простежити, як відбувається переродження головного героя;

розвивати образне та логічне мислення, творчу уяву школярів;

сприяти формуванню в учнів кращих моральних якостей;

виховувати любов і повагу до рідних та близьких, до всього живого в цілому.



Обладнання: портрети О. Уайльда, мультимедійне обладнання, фільм – вистава «Звёздный мальчик»(фрагменти), презентація, ілюстрації, епіграфи до уроку, іграшковий мікрофон.

Тип уроку: комбінований.

Епіграф І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви.

Біблія. Євангеліє від Матвія. 7 – 12.

(Додаток 1)

Було і буде так у всі часи:

Любов, як сонце світу, відкриває

Безмежну велич людської краси.

В. Симоненко

(Додаток 2)

Хід уроку



І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Методичний коментар: за кожну правильну відповідь чи вірно виконане завдання вчитель дає зірочку. За кількістю зірочок учні отримують в кінці уроку бали.(Додаток 3)

Слово вчителя з елементами бесіди.

На попередньому уроці ви познайомилися з творчістю відомого англійського письменника Оскара Уайльда. Яку казку О. Уайльда ви прочитали?(Слайд 1)



(Казка «Хлопчик – Зірка».)

  • Описом якої пори року розпочинається казка?

(Дана казка розпочинається описом такої пори року як зима.)

  • Чому Лісоруб вирішив взяти собі знайдену дитину?

(Йому було шкода немовляти, оскільки воно могло вмерти від холоду.)

ІІІ. Оголошення теми, мети та епіграфу уроку. (Слайди 2 – 3)

Слово вчителя.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про відродження душі головного героя казки О. Уайльда «Хлопчик – Зірка». (Запис теми уроку в зошиті.)



IV. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

  1. Перегляд фрагменту фільму «Звёздный мальчик» (відео додаток 1).

  2. Бесіда за побаченим.(Слайди 4 - 5)

  • Про які риси характеру говорить цей фрагмент?

  • Яка з рис, на вашу думку, найстрашніша? Чому?

  • Поясніть вислів В. Симоненка: «Можна вибрать друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати».

  1. Словникова робота. (Слайд 6)

Деградація – рух назад, поступове погіршення, втрата певних властивостей.

Еволюція – переоцінка життєвих явищ, своїх дій та вчинків. Зміна особистості на краще.

Підтвердіть прикладами з тексту ознаки деградації та еволюції головного героя.



  1. Проблемне запитання. (Слайд 7)

  • Чому Хлопчик – Зірка був покараний саме втратою вроди, а не іншим покаранням?

  1. Валеохвилинка.

Вправи на гармонізацію роботи півкуль головного мозку.

Діти, давайте ми трішки з вами відпочинемо, зробивши корисний масаж. Масаж вушок потрібно робити легко, щоб було приємно, а не боляче. Повторюйте,будь ласка, за мною.



  • Помасажуйте мочки вух, потім усю вушну раковину. Наприкінці вправи розітріть вуха руками.

  • Рукою провести горизонтальну вісімку, потім обома руками.

  • «Гребінець»: розчесати волосся подушечками пальців.

  • «Вухо – ніс»: лівою рукою беремося за кінчик носа, а правою – за ліве вухо і навпаки.

Я гадаю, що після такого корисного відпочинку, ми можемо продовжити наш урок.

  1. Слово вчителя.

Перетворення на бридку жабу змусило Хлопчика – Зірку поглянути на себе іншими очима, відчути себе людиною, котра потрапила в біду і потребує допомоги, але натомість її звідусіль женуть і принижують.

Діти, я хочу вам розкрити один із авторських секретів: Оскар Уайльд був дуже набожною людиною. Він врив у Добро, у Бога. І ось у цьому перетворенні Хлопчика – Зірки , у відродженні його душі він використав одну із біблійних істин: «Кожному воздасться по справах його».



  • Як ви думаєте, чи можна ці біблійні слова пов’язати якимось чином з тим, що з ним сталося?

  • Чи усвідомив Хлопчик – Зірка, за що його покарано?

(Так. «…я відмовився від рідної матері і прогнав її геть, я посоромився її і вчинив жорстоко з нею».)

  • Чи мало тепер для нього значення втрата вроди?

(Ні, він зрозумів, що нещастя є йому покаранням, і цей Хрест потрібно нести самому. Тому він відмовляється від підтримки наймолодшої доньки Лісоруба. Він повинен сам заслужити прощення у своєї матері. )

  • На які випробування прирік Хлопчика – Зірку чаклун?

  • Чому монети потрібно шукати не в місті, а в лісі? Як ліс ставиться до головного героя?

  • (Історія Хлопчика –Зірки почалася в лісі. Ліс – це уособлення природи, з якої він знущався. І йому необхідно було заслужити не лише прощення матері, а й прощення природи та її дітей (звірів, пташок, рослин. )

  • Чому, на вашу думку, Хлопчик – Зірка допоміг зайченяті, що потрапило у пастку?

(Він змінився, його душа почала відгукуватись на чуже горе. Хлопчик – Зірка вперше починає творити Добро. Саме цей вчинок головного героя є початком еволюції, відродження його душі.)

  • Чому зайченя допомагало Хлопчика – Зірці знайти монети: білу, жовту, червону?

(«Як ти вчинив зі мною, так я вчинив з тобою. … ти перший зглянувся на мене…» )

  • Як ви вважаєте, яке значення у казці мають прохання прокаженого віддати йому монети?

(Випробування вже відродженої душі Хлопчика – Зірки. Шлях до гармонії внутрішньої і зовнішньої краси (оскільки він ще мав потворний вигляд). Душа героя повинна зміцнитись. Хлопчик – Зірка навчився забувати про власну біду і власну небезпеку, стикаючись із стражданнями інших. Він став милосердним! (Додаток 4), (слайд 8).

Казка почалася милосердям до немовляти

Хлопчик – Зірка став утіленням немилосердя

Через страждання і випробування

Через відродження душі

Герой стає милосердним!

  • Коли і чому до героя повернулася врода?

(Після того, як він під загрозою смерті віддав монету з червоного золота (навчився бути не лише милосердним, а й здатним до самопожертви. ) Його душа, що була у полоні зла, не лише піднялася з колін, а й стала запорукою гармонії зовнішньої та внутрішньої краси Хлопчика – Зірки.)

  • У який момент кінцівки ви зрозуміли, що літературна казка Оскара Уайльда відрізняється від традиційного завершення народної казки?

  • Кого з героїв відомих вам казок нагадує Хлопчик-зірка? Порівняйте ці образи . (Додаток 5)

  1. Робота з епіграфами.

  2. Створення «асоціативного куща».

Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слова «деградація» та «еволюція»?

  1. Мікрофон. (Слайд 9)

  • Чого навчила мене казка О.Уайльда «Хлопчик - Зірка»?

V. Підведення підсумків уроку.

VІ. Домашнє завдання. (Слайд 10)

Повторити теорію літератури, підготуватися до контрольної роботи за розділом «Казки народів світу» (теми О. С. Пушкін, Г. К. Андерсен та О. Уайльд).



6 клас. Розділ «Байка у світовій літературі».

Тема. Урок додаткового читання. Іван Андрійович Крилов і його байки.

Мета: поглибити знання учнів про байку, показати відображення в ній народної мудрості, її зв'язок із живою розмовною мовою; розкрити особливості байки І. А. Крилова «Квартет»; розвивати навички аналізу художнього твору, виразного читання, інсценізації, усного мовлення; виховувати прагнення до самовдосконалення.

Обладнання: портрет І. А. Крилова, ілюстрації до байок письменника, мультфільм «Квартет» (реж. О. Іванова), аудіо записи байок «Свиня під дубом», «Ларчик», «Лебідь, рак і щука».

Тип уроку: урок додаткового читання.

Епіграф Увесь світ – театр,

А ми в ньому – актори.

В. Шекспір

(Додаток 6)

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання. Інтерактивна вправа «Займи позицію».

Методичний коментар: на дошці написано: твори І. А. Крилова «Вовк та Ягня», «Ворона і Лисиця» є байками. Учні стають і займають відповідну позицію, аргументуючи свій вибір.

Доведіть, що твори І. А. Крилова «Вовк та Ягня», «Ворона і Лисиця» є байками.



  1. Складання «Асоціативного куща».(Додаток 7)

Які асоціації викликає у вас слово «байка»?


Байка


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Чи замислювалися ви над тим, як багато важить слово у житті людини? Воно може втішити, підняти настрій, посіяти ворожнечу і навіть убити. Може засудити, висміяти і прославити. Все може слово…

Тому на уроці ми знову повернемося до байки, оскільки байка – один із найдавніших жанрів словесного мистецтва. За допомогою байки людина намагалася відповісти на питання: як поводитися у складному світі?

Проблемне запитання.

Як ви вважаєте, що потрібно для того, щоб стати справжнім музикантом?



ІV. Оголошення теми, мети та епіграфу уроку.

(Запис теми уроку в зошиті.)

Обговорення епіграфа до уроку.

V. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

  1. Історія створення байки «Квартет» І. А. Крилова.

Слово вчителя.

В цій байці відомий російський байкар висміяв галасливі та безрезультатні засідання Державної думи, які відбувалися в Росії у 1810 році. Перші читачі відразу ж впізнали в героях байки «Квартет» Аракчеєва, Мордвинова, Завадовського та Лопухіна.



  1. Робота над змістом байки «Квартет» І. А. Крилова.

  • Виразне читання байки вчителем російською мовою.

  • Чому квартет «не идет на лад»?

  • Чи сподівається автор на те, що в учасників квартету що – небудь вийде?

  • Чому саме ці тварини є героями цієї байки?

  • Яка мораль байки «Квартет»?

Слово вчителя.

А зараз ми подивимося з вами мультфільм «Квартет» (реж. О. Іванова). Після перегляду якого ви повинні дати відповіді на запитання:



  • Чи вдалося режисеру О. Іванову передати зміст байки І. А. Крилова «Квартет»?

  • Які «зайві» сцени ви помітили в мультфільмі «Квартет»?

  1. Перегляд мультфільму «Квартет» (реж.О. Іванов ) (відео додаток 2).

Методичний коментар: після перегляду мультфільму «Квартет» учні дають відповіді на запитання.

  1. Бесіда за побаченим.

  • Чи вдалося режисеру О. Іванову передати зміст байки І. А. Крилова «Квартет»?

  • Які «зайві» сцени ви помітили в мультфільмі «Квартет»?

  • Які тварини з цієї байки є алегоричними образами? Яких людей вони уособлюють?

  1. Валеохвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

І до сонця потягніться.

Веретеном покрутіться,

Землі нашій поклоніться

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.



  1. Прослуховування аудіо записів байок І. А. Крилова «Свиня під дубом» (аудіо додаток 1), «Ларчик» (аудіододаток 2) та «Лебідь, рак і щука» (аудіододаток 3).

Методичний коментар: після прослуховування кожної байки, учні відповідають на запитання вчителя.

  1. Бесіда за прослуханим.

З яких частин складається байка?

Які алегоричні образи присутні в цьому творі?

Як автор розповідає про своїх героїв?

Які риси характеру уособлюють дані персонажі?



  1. Робота з ілюстраціями до байок І. А. Крилова (додаток 8).

Розгляньте ілюстрації до байок І. А. Крилова.

  • Яку найголовнішу рису відмітили художники?

  • Який фрагмент зображений на ілюстраціях?

  • Чи такими ви уявляли героїв байок І. А. Крилова?

VI. Підведення підсумків уроку.

«Мікрофон».

  • Байки І. А. Крилова примушують мене замислитися над …

VІI. Домашнє завдання.

Вивчити байку І. А. Крилова напам’ять (на вибір учня), намалювати малюнки.

Тема. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу з тем «Міф та література», «Байка у світовій літературі».

Мета: перевірити знання учнів з вивченого матеріалу; розвивати мову і логічне мислення школярів, закріплювати вміння й навички аналізу тексту; виховувати почуття доброти, гуманізму.

Тип уроку: Урок – подорож.

Обладнання: макети – назви станцій, проектор, мультимедійна дошка, картки із завданнями (додатки 9 - 11), грамоти для нагородження.

Хід уроку

Слово вчителя.

Сьогодні ми проведемо урок – подорож у чарівний світ літератури та спробуємо пригадати те, що вивчили на попередніх уроках. Клас повинен розділитися на три команди, кожна з яких обирає собі назву та капітана.

Кожна команда повинна по черзі відповісти на якомога більше запитань. За вірну відповідь команда отримує по 1 балу. Перемогу здобуде та команда, яка найбільше дасть правильних відповідей. Підрахунки балів буде здійснювати журі у складі …

Станція ,,Стародавня Греція


  • Що таке міф?

  • Що таке міфологія?

  • Чому виникли міфи?

  • Чому смертні люди з давніх - давен шанували богиню Деметру?

  • Зміни яких природних явищ зображено у міфі стародавніх греків про Деметру та Персефону?

  • Хто такий Прометей?

  • Як називався корабель аргонавтів?

  • Хто вирушив у пошуки за золотим руном?

  • На якому острові оселився Дедал після вигнання?

  • Навіщо Дедал зробив пташині крила?

  • Хто такий Ікар?

  • Яку пораду дав Дедал синові перед тим, як вони вирушили у дорогу?

  • Яка давня мрія людства відбилася в міфі про Дедала та Ікара?

  • То такий Нарцис?

  • Яка причина смерті Нарциса?

Станція ,,Античні художники

Художники команд показують малюнки суперникам, а ті повинні відгадати, герой якого міфу на ньому зображений.



Станція ,,Олімп

Наступне ваше завдання буде таким: пояснити, покровителем чого є дані боги!



1 – команда. (Додаток 9)

Зевс -


Гера -

Геліос -

Деметра-

Персефона –



2 – команда. (Додаток 10)

Аїд -


Гефест -

Гермес -

Асклепій -

Посейдон –



3 – команда. (Додаток 11)

Артеміда -

Діоніс -

Ніке -


Феміда -

Аполлон -



Станція ,,Байка

  • Кого вважають ,,батьком байки”?

  • Дайте визначення поняттю байка.

  • Назвіть відомого французького байкаря?

  • Яку роль відіграє мораль у байці?

  • Назвіть відомого російського байкаря?

  • Чи існує відмінність між байкою І. А. Крилова ,,Квартет” та мультиплікацією О. Іванова на цю байку? Назвіть відмінні риси.

  • Яка різниця між байками Езопа та Крилова?

  • Які байки Крилова вам відомі?

  • Чи вдалося режисеру мультфільму ,,Стрекоза и Муравей ” М. Федорову у своїй екранізації передати головну думку байки І. А. Крилова?

Вузлова станція ,,Театральна

За декламування байки команда має змогу отримати до 12 балів. ,,Актори” повинні прочитати виразно напам’ять одну з байок І. А. Крилова.



Рефлексія «Смайлик».

Методичний коментар: перед уроком вчитель кожному учню роздає набір смайликів. (Додаток 12). Кожному учню потрібно вибрати той смайлик, який відповідає їхньому настрою.

Підсумки уроку.

За підрахунками журі вчитель називає та нагороджує грамотами команди.

7 клас. Розділ «Літературна балада».

Тема. Франсуа Війон «Балада прикмет». Особливості жанру літературної балади.

Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю Франсуа Війона та поняттям «літературна балада»;

допомогти учням зрозуміти філософський зміст твору;

охарактеризувати роль вживання в тексті засобів виразності;

розвивати навички аналізу віршованих творів, виразного читання;

виховувати інтерес до самопізнання.

Обладнання: портрет поета, епіграфи до уроку, відеоролик про життєвий та творчий шлях письменника, запитання щодо біографії, аудіозапис «Балади прикмет», таблиці «Балада» та «Текст і підтекст у «Баладі прикмет», мультимедійне обладнання.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Епіграф Скрізь прийнятий, я гнаний звідусіль.

Франсуа Війон

(Додаток 13)

Мені боляче …цей біль – доля моя.

. Франсуа Війон

(Додаток 14)

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда на повторення.


  • Які фольклорні балади ви вивчили?

  • Назвіть особливості фольклорних балад як жанру.

ІІІ. Оголошення теми, мети, мотивація навчальної діяльності, робота над першим епіграфом уроку.

Слово вчителя.

Хто ж цей поет, який сказав про себе такі слова: «Скрізь прийнятий, я гнаний звідусіль»? Сьогодні на уроці ми познайомимося із відомим французьким письменником. (Запис теми уроку в зошиті.)



IV. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

Методичний коментар:кожному учню заздалегідь роздані аркуші із питаннями до біографії Ф. Війона (додаток 15). Після перегляду біографічного фільму учні повинні відповісти на запитання.

Слово вчителя.

Вашій увазі пропонується перегляд відеофільму про життєвий та творчий шлях поета, після перегляду якого ви повинні дати відповіді на поставлені питання.

Під час перегляду ви дізнаєтеся, чим жила видатна людина, що її хвилювало, над чим замислювалася. (Перегляд біографічного фільму. (відеоодаток 3)


  1. Перегляд біографічного фільму «Франсуа Війон».

  2. Бесіда за побаченим.

  1. Кого французькі розбійники вважали найкращим поетом серед злочинців?

  2. Де народився Франсуа Війон?

  3. Чому мати віддала немовля в монастир св. Бенедикта?

  4. Хто допоміг Франсуа вступити до університету?

  5. Які злочини скоїв Ф. Війон?

  6. Хто наслідував поета у своїй творчості?

  7. Скількома мовами були перекладені твори Франсуа Війона?

  8. Бесіда за побаченим.

  1. Демонстрація портрета письменника.

(Додаток16 )

Отже, на відміну від інших письменників, творчість Франсуа Війона – невелика: 2 поеми («Великий Заповіт» і «Малий Заповіт») та 16 віршів, особливо вирізняються балади. Творча діяльність поета складає лише 6 років.



  1. Робота з таблицею «Балада». (Додаток17)

    Балада – ліро – епічний жанр фольклору та літератури.

    Характерні риси балади:

    а) невеликий віршований твір;

    б) в основі твору – незвичайна подія: фантастична чи героїчна;

    в) поєднання рис лірики і епосу;

    г) напружений драматизм сюжету;

    д) емоційність переживань героїв;

    е) літературна балада пов’язана з фольклором (мотиви, образи та художні засоби);

    є) мелодійність, наспівність.



  2. Прослуховування аудіозапису «Балади прикмет» (аудіододаток 4)

  3. Робота над аналізом балади.

Запитання до учнів.

  • Як на вашу думку, від чийого імені ведеться оповідь?

  • Які слова повторюються на початку кожного рядка? У чому полягає значення цього повтору?

  • Які слова повторюються в кінці кожної строфи?

  • Які частини мови переважають у вірші?

  • Яким ви уявляєте ліричного героя? Охарактеризуйте його.

  • Визначте ідею твору.

  • У чому, на вашу думку, полягає філософський зміст твору?

  1. Рефлексія.

Методичний коментар: учні обирають колір, що відображає їхній настрій у дану хвилину (додаток18). Після того, як учні вибрали відповідний колір, вчитель зачитує його значення (додаток 19).

Слово вчителя.

Оберіть колір, що відображає ваш настрій у дану хвилину.

(Додаток 18)

(Додаток 19)



Червоний – ви прагнете до лідерства, вам не вистачає нових завоювань і перемог. Можливо, в даний момент вам не вистачає яскравих емоційних вражень.

Помаранчевий – знак збудження нервової системи. Це означає, що ви дозріли для яких-небудь серйозних змін у житті.

Рожевий – вам не вистачає ніжності й легкості. Ймовірно, ви трохи втомились від серйозної роботи, чітких планів, вас тягне до чогось безтурботного.

Блакитний – мрієте про щось романтичне, піднесене, далеке. Ви бажаєте бути максимально відкритим, правдивим та при цьому зрозумілим.

Темносиній – вам необхідна сильна розрядка та повноцінний відпочинок.

Зелений – символізує потребу в самосвердженні, потяг до знань або бажання особистісного зросту.

Коричневий – не вистачає фізичного відпочинку, ви шукаєте спокою. Вам потрібний домашній затишок, тепло і комфорт.

  1. Коментар учителя.

«Балада прикмет» Ф. Війона має глибокий філософський зміст. У творі виступають дві сили, які взаємодіють між собою: життя, що представлене в усьому його розмаїтті, та ліричний герой, який прагне його пізнати та збагнути, разом з тим і зрозуміти себе.

Кожний рядок поезії містить прихований зміст, підтекст. (Додаток 20)



Текст

Підтекст

«мухи гинуть в молоці»

буденність

«добру і лиху годину»

час

«є співці, сліпці й скопці»

людство (багаті і бідні, духовні і бездуховні, раби і господарі)

«по голках сосну й ялину»

природа

«чорне, біле і рябе»

добро і зло

«як Господь створив людину»

Божий світ

«всі шляхи й всі манівці»

доля

«небо щастя й сліз долину»

горе і радість

«як на смерть ідуть бійці»

«я знаю смерть і знаю домовину»



смерть

«як кохають до загину»

кохання справжнє і фальшиве

«то під течію гребе»

«як в бочках скисають вина»



зрада

«скільки мул бере на спину»

«як працюють без упину»



праця

«сну й пробудження хвилину»

мрія і реальність

«Рим і як він всіх скубе»

церква

«палац і хатину»

багатство і бідність

«цвіт, і плід, і соб - цабе»

юність, зрілість, старість

У поезії широко використовується прийом антитези (протиставлення). Протиставляються як окремі поняття з реального життя (добро година – лиха, чорне – біле, щастя – сльози), так і суміжні (сосна – ялина, цвіт – плід, смерть - домовина). Антитеза допомагає показати, що все в житті переплітається і тісно пов’язане між собою. Вона також звучить і у фразі: «Я знаю все й не знаю лиш себе». У ній – прагнення героя до самопізнання.

В баладі є також прийоми анафори (єдинопочаток) («Я знаю…») та епіфори (єдина кінцівка) («Я знаю все й не знаю лиш себе»). Ці прийоми дають авторові можливість підкреслити особисте ставлення до світу, прагнення його пізнати й збагнути.

Крім того, всі ці прийоми допомагають розкрити образ ліричного героя та показати, що він є ідеальною людиною. Він грішний і праведний водночас, але прожите зробило його філософом. Герой спроможний відрізнити справжнє від фальшивого. Для нього характерним є потяг до осмислення зовнішнього і внутрішнього світу, прагнення знайти своє місце в ньому. Як справжній гуманіст, Війон стверджує, що світ змінити неможливо, але сама людина може змінитися. І пройшовши процес духовного зростання, особистість здатна буде змінити навколишній світ.

У баладі порушуються морально – філософські проблеми про сенс буття й проголошується ідея цінності людського життя.



V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з другим епіграфом до уроку.

  • Поясніть слова епіграфа.

  • Чи згодні ви з думкою поета?

2. Підсумкова бесіда. Прийом «Незакінчене речення».

  • Літературна балада – це …

  • Характерними рисами балади є …

  • Спільними рисами між фольклорною та літературною баладою є …

VІ. Підсумки уроку та домашнє завдання.

І – ІІ рівні. Дати письмову відповідь на запитання «Які проблеми порушуються у «Баладі прикмет»?

ІІІ – ІV рівні. Написати невеликий твір (5 – 7 речень): «Пізнати себе треба для того, щоб…»

Додаток 1



І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви.

Біблія. Євангеліє від Матвія. 7 – 12.

Додаток 2



Любов, як сонце світу, відкриває

Безмежну велич людської краси.

В. Симоненко

Додаток 3

Додаток 4

Еволюція головного героя

Казка почалася милосердям до немовляти

Хлопчик – Зірка став утіленням немилосердя

Через страждання і випробування

Через відродження душі

Герой стає милосердним!

Додаток 5

Додаток 6

Увесь світ – театр, А ми в ньому – актори.

В. Шекспір

Додаток 7






Байка

Додаток 8

Іван Андрійович Крилов

«Свинья под дубом»

«Свинья под дубом»

«Ларчик»


«Квартет»

«Лебедь, рак и щука»

Додаток 9

1- команда

Зевс




Гера




Геліос




Деметра




Персефона




Додаток 10



2- команда

Артеміда




Діоніс




Ніке




Асклепій




Посейдон



Додаток 11



3 - команда

Аїд




Гефест




Гермес




Феміда




Аполлон



Додаток 12

Додаток 13

Скрізь прийнятий, я гнаний звідусіль.

Франсуа Війон

Додаток 15



  1. Кого французькі розбійники вважали найкращим поетом серед злочинців?

  2. Де народився Франсуа Війон?

  3. Чому мати віддала немовля в монастир св. Бенедикта?

  4. Хто допоміг Франсуа вступити до університету?

  5. Які злочини скоїв Ф. Війон?

  6. Хто наслідував поета у своїй творчості?

  7. Скількома мовами були перекладені твори Франсуа Війона?

Додаток 16



Франсуа Війон

Додаток 17



Балада – ліро – епічний жанр фольклору та літератури.

Характерні риси балади:

а) невеликий віршований твір;

б) в основі твору – незвичайна подія: фантастична чи героїчна;

в) поєднання рис лірики і епосу;

г) напружений драматизм сюжету;

д) емоційність переживань героїв;

е) літературна балада пов’язана з фольклором (мотиви, образи та художні засоби);

є) мелодійність, наспівність.

Додаток 18

Додаток 19



Червоний – ви прагнете до лідерства, вам не вистачає нових завоювань і перемог. Можливо, в даний момент вам не вистачає яскравих емоційних вражень.

Помаранчевий – знак збудження нервової системи. Це означає, що ви дозріли для яких-небудь серйозних змін у житті.

Рожевий – вам не вистачає ніжності й легкості. Ймовірно, ви трохи втомились від серйозної роботи, чітких планів, вас тягне до чогось безтурботного.

Блакитний – мрієте про щось романтичне, піднесене, далеке. Ви бажаєте бути максимально відкритим, правдивим та при цьому зрозумілим.

Темносиній – вам необхідна сильна розрядка та повноцінний відпочинок.

Зелений – символізує потребу в самосвердженні, потяг до знань або бажання особистісного зросту.

Коричневий – не вистачає фізичного відпочинку, ви шукаєте спокою. Вам потрібний домашній затишок, тепло і комфорт.

Додаток 20



Текст

Підтекст

«мухи гинуть в молоці»

буденність

«добру і лиху годину»

час

«є співці, сліпці й скопці»

людство (багаті і бідні, духовні і бездуховні, раби і господарі)

«по голках сосну й ялину»

природа

«чорне, біле і рябе»

добро і зло

«як Господь створив людину»

Божий світ

«всі шляхи й всі манівці»

доля

«небо щастя й сліз долину»

горе і радість

«як на смерть ідуть бійці»

«я знаю смерть і знаю домовину»



смерть

«як кохають до загину»

кохання справжнє і фальшиве

«то під течію гребе»

«як в бочках скисають вина»



зрада

«скільки мул бере на спину»

«як працюють без упину»



праця

«сну й пробудження хвилину»

мрія і реальність

«Рим і як він всіх скубе»

церква

«палац і хатину»

багатство і бідність

«цвіт, і плід, і соб - цабе»

юність, зрілість, старість

Додаток 21



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка